De Nationale Speelweek is voor heel Rotterdam Grote tent week lang op parkeerterrein MARINUS FUPSE CHRIS DANKERS tlemktt Tibet-actie in Rotterdam in alle stilte geslaagd uil Spaarmotieven lopen uiteen MOLEN WACHT OP SLOOP Koningin bezoekt vrijdag Europoort Moderne Ibsen door „Theater" Verdachte van schietpartij voor officier geleid PIANO GEKRAAKT VOOR TIBET SP® Ruim twee jaar voor doodslag Bantoe-matroos Optreden tegen volle pensions is nu mogelijk Veel papiergeld in collectebussen Eén jaar en vier maanden voor vergiftiging Toestand slachtoffer wordt beter Nieuwe dag AMATEURS EN PROFS IN GELIJKE RANG INTERIEUR Rattekruid in kerstpudding Pompbediende neemt daggeld baas mee ™or\\foe»$eL „ONDERWEG" Nieuw kerkblad voor Rotterdam 1 Onteigening voor aanleg van plein Russisch bezoek aan Rotterdam ter meulen DINSDAG 25 OKTOBER 1966 Praatmarkt Uit deze vriendschap werd een LP geboren „RECITAL IN DE KLEINE DOELENZAAL" met werken van o.a. Haydn, Schubert, Schumann, Brahms, Chopin en Debussy. Wij kunnen hem voor een vrien denprijs aanbiedenƒ6,9 5 Mono- en stereo afspeelbaar SGHOOLENQUETE tx - De laatste dagen van de molen van Heenvliet zijn geteld. Het bouw werk staat de aanleg van havens en kanalen in de weg, zodat het moet worden opgeruimd. Enkele dagen geleden zijn draglines en bulldozers tot op enkele meters van de molen genaderd. Over een week zal de oude grondmolen waarschijnlijk met de grond gelijk zijn gemaakt. ADVERTENTIE de nieuwe naam ROTTERDAM, 25 okt. In het dekenaat Rotterdam zal met ingang van zaterdag 26 november weer een parochieblad verschij nen dat „Onderweg" zal heten en „Sursum Corda" zal vervangen. De uitgave zal verzorgd worden door de uitgeverij De Forel. De redactie is in handen van de he ren drs. A. M. Vulsma en H. schilte, die ook de hoofdredactie voerden van Sursum Corda. In het vakcentrum ,flet Ankerin de Havenstraat heeft men er wèl een dolle boel van gemaakt. Onder, meer werd een piano in elkaar geslagen tegen een tarief van een gulden per klap. Ze staan niet alleen bijzonder chique en elegant... maar ze zijn ook zo heerlijk warm... deze modieuze bontshawls, in een prachtige imitatie nerts of bisam uitgevoerd. Morgen kiest U Uw bont- cravatte uit, om er gezellig modieus, uit te zien en orn 't heerlijk warm te hebben... voor nog géén zes gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze luxe en verfijnde bont-cravattes in de kleuren zwart, donkerbruin en zilvergrijs, voor (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 25 okt. De negen de Nationale Speelweek die van 29 Oktober tot en met 5 november in Rot terdam gehouden wordt, verschilt van de eerste. Op de eerste plaats is daar de mogelijkheid, dat de activiteiten *ich kunnen afspelen in een tent in het hartje van het centrum. Nieuw is toorts, dat „Voorkeur" een reeds lan ger bestaande kleinknnstbeurs, nu in de speelweek is ingepast. Nieuw is ten slotte, dat in het programma lunch- Voorstellingen zijn opgenomen. „Binnen Blauw" is het kader waar- In de speelweek figuurlijk maar ook vrijwel letterlijk is gevat. Om de enor me tent te plaatsen heeft de organisa tie van de gemeente het parkeerter rein aan de Van Oldenbarneveltstraat ter beschikking gekregen in het hart Van de blauwe parkeerzone. Vandaag Zou men, als het weer niet tegen zit, beginnen met het opbouwen van de tent, een overdekt centrum in een speelruim te van 4.000 m2; tweemaal zoveel als men vorig jaar in het A.M.V.J.-gebouw ter beschikking had. Daar had men overigens nogal te kampen met een strikte toepassing van allerlei voor- Schriften, die men gedacht had „spe lenderwijs" te kunnen negeren. Met als doel „zo open mogelijk spe len in de stad" heeft het bestuur van de Stichting Nationale Speelweek drie „fasen" opgezet. Allereest is daar het creëren van een mogelijkheid tot pra ten met vertegenwoordigers uit de sa menleving, die min of meer ter ver antwoording kunnen worden geroepen. In ede reeks van gesprekspartners treden op: mr. A. Baeten, lid van de Tweeede Kamer; dr. S. W. Couwenberg lid van de Rotterdamse gemeenteraad, drs. G. M. Nederhorst, lid van de Twee de Kamer en anderen waaronder nog de burgemeester en enkele Rotterdam- Be wethouders. De gesprekken moeten inspireren tot „het doen", wat de kern van de speel week moet worden. Ambachtslieden en kunstenaars kijken wat de bezoekers Willen doen en aan de hand daarvan Wordt iets opgebouwd. Er zijn „stands" met belichtings- en geluidsunits, waar mee geëxperimenteerd kan worden. Er zijn vaste medewerkers voor onder meer mime (Jan Pronk), film (Pim de la Parra) toneel (John van de Rest) ®n poëzie (Simon Vinkenoog). Laatst genoemde is trouwens de hoofdredac teur van een dagelijks verschijnend krantje, waardoor men ook voorbijgan gers bij het spel wil betrekken. Naast dit „doen" krijgt „kijken en luisteren" een belangrijke plaats. Mid den in de tent staat een groot podium zonder gordijnen, waarop 's middags, 's avonds en 's nachts (alle activitei ten gaan ook 's nachts door) voorstel- ADVERTENTIE de nieuwè naam voor Uw vertrouwde schoenenzaak (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 25 okt- De 28-ja- rlge Zuidafrikaanse matroos Bekuyse M, eer. Bantoe, die eind augustus in de Rotterdamse haven zijn landgenoot de 26-jarige matroos Henri M. met een mes heeft doodgestoken, is vandaag door de rechtbank wegens doodslag Veroordeeld tot een gevangenisstraf van zy2 jaar met aftrek van voorarrest, van voorarrest. De officier van justitie, mr. J van Leeuwen eiste veertien dagen geleden drie jaar «evangenisstraf met aftrek. Ook hij achtte doodslag bewezen, „Als deze man in Zuid-Afrika terecht had moeten staan, zou het er heel wat «omberder voor hem hebben uitgezien zo zei de officier toen. De steekpartij vond plaats op 30 au gustus aan boord van het Britse schip „Stirling Shire", de mannen die al eer der moeilijkheden met elkaar hadden kwamen met andere collega's na eni ge uren passagieren terug aan boord om in de hut van Henri H. nog een biertje te drinken. Er ontstond een Woordenwisseling. Bekuyse rende naar zijn hut, kwam terug met een mes in zijn hand en stak in blinde woe de zijn landgenoot in de buik. Een Uur later was deze door ernstige bloed verlies overleden. Mevr. mr. James, die de verdedi ging voerde, wees erop dat verdach te vrijwel niets van het vooronderzoek en de terechtzitting heeft begrepen doordat hij maar enkele woorden En gels kan verstaan. Er zijn voorts geen tegevens over zijn geestestoestand be- end. „Normaal zou er een psychia ter aan te pas zijn gekomen", aldus mevr. James. „Mijn cliënt zal het als biet blanke bijzonder moeilijk krijgen in de gevangenis. Hij kan zich alleen Verstaanbaar maken in de Bantoe-taal. Brieven behoeft hij niet te verwach ten, omdat hij nauwelijks kan schrij ven en zijn vrouw in Zuid-Afrika hele maal niet". lingen worden gegeven van de meest uiteenlopende aard. Peter Blanker zal er zijn maar ook de politieharmonie. Verder, om maar enkele „individue- len" te noemen J. Bernlef, C. Buddingh', Remco Campert en Johnnie the Self- Kicker. Bij dit alles worden de aan wezigen niet als medewerkers, maar als medespelers beschouwd, inclusief de politie en de brandweer, voor zover zij zich beschikbaar stellen. Er zijn ook nog praatplekken, werk plekken, enzovoorts en de eerste plaats op de praatplek is voor prof. dr. R. Wentholt, die zaterdag om half twee de speelweek opent. Zondagoch tend is er een „praatmarkt" waar men de kans heeft pater N. van Hees aan het woord te horen en verder dr K J. Kraan en ds. N. O. Steenbeek. Spirituals en gospelsongs worden ter opluistering ten gehore gebracht tij dens deze ochtendbijeenkomst waarop ook ieder ander het woord kan voeren. Inhakend hierop willen Rotterdamse provo's een bijeenkomst beleggen rond Fikkie, een activiteit die door de or ganisatoren van de Speelweek gezien wordt als passend in de spel-gedachte. Op de culturele beurs zaterdagmid dag, die onder de naam „Voorkeur" zijn sporen al heeft verdiend, treden vele gezelschappen en particulieren al ADVERTENTIE goudseslngel 221, rotterdam (Van one verslaggever). ROTTERDAM, 25 okt. De reeds aangekondigde wijziging van de loge mentverordening is thans m een voor stel aan de gemeenteraad vervat. De voortdurende toeneming van het aan tal buitenlandse arbeiders verblijvend in pensions maakt het nodig de ver ordening zo te herzien, dat althans voor dergelijke inrichtingen die acht of meer personen huisvesting bieden, toezicht kan worden uitgeoefend ter wijl eisen ten aanzien van veiligheid en hygiëne kunnen worden gesteld. Er zjjn in Rotterdam reeds 40 tot 50 van dit soort inrichtingen. Hoewel de huisvesting van buitenlandse ar beiders zorgen baart en in vele ge vallen de toets der kritiek niet kan doorstaan, was ingrijpen tot nu toe vrijwel onmogelijk, omdat kamerver huurbedrijven en kosthuizen alsmede pensions, voor zover daarin uitsluitend personen verlbijven die aldaar hun do micilie hebben, buiten de werking van de logementsverordening 1961 vallen. De wijziging nu heft deze beperking op. of niet professioneel werkend, aan in wat men zou kunnen noemen, een „etalage". De mogelijkheid bestaat om na het aanhoren van de prestaties contracten voor een optreden te slui ten. Zondag is er in het kader van de speelweek een ballet-manifestatie in de Schouwburg. Om 8 uur 's avonds wordt „De Verhuizing van Bodewijk de Boer" gebracht door de Associatie Stu denten Toneel Utrecht en gedurende de rest van de week is er voor de deelne mers een programma van zeer geva rieerde aard. Er worden nu al meer dan 1.000 mensen verwacht. Het is niet de be doeling dat zij allen „als mooiere met cultuur beladen mensen uit de tent ko men, als ze het maar fijn gehad heb ben", aldus A. D. Steensma (Bob). Dat fijne moet onder meer bereikt worden door een veel minder forme le opzet van het geheel dan vroeger het geval was. Bewaking van terrein en op stallen wordt door de deelnemers, die, als ze dat willen, huisdieren mee kun nen brengen, zelf verzorgd. Er kun nen deelnemers in een tent op het ter rein slapen maar het overgrote deel wordt bij particulieren ondergebracht. Zaterdag 5 november van 10 tot 12 uur worden ter afronding van de week een slotgesprek en een nabe schouwing gehouden om aan de hand daarvan een eventuele nieuwe speel week op te zetten. Mocht blijken dat de „losse teugel" niet helemaal heeft voldaan, dan zal voor een nieuwe speelweek weer andere regels gelden als men al niet tot de conclusie komt dat de negende de laatste maar moet zijn. Dat betekent niet, dat men de ge dachte heeft met iets overbodigs bezig te zijn, maar wel dat het gaat om aan passing aan de verlangens van de be zoekers en als dat verlangen ooit „dit niet meer" mocht blijken te zijn, dan neemt men ook die wens serieus. Sub sidies van rijk, gemeente, provincie en vanuit het Rotterdamse jeugdwerk heb ben de negende Speelweek mogelijk ge maakt. Men hoopt nu nog op niet al te slecht weer, al zal men voor alle ze kerheid een zandzakken-heuvel van 460 meter „trekken" om het eventuele re genwater zo te geleiden, dat kijkers en wandelaars in de tent de voeten droog houden. ADVERTENTIE COOLSINGEL (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 25 okt. -De hulpac tie voor de Tibetaanse vluchtelingen is in Rotterdam over het algemeen ge nomen geruisloos verlopen. Hoewel er vanmorgen natuurlijk nog geen uitslag te geven was men heeft vannacht op het bureau openbare geld inzamelingen alleen maar de 26 gehan teerde collectebussen ingenomen om eerst vanmorgen om half negen met het tellen te beginnen is de eerste indruk, dat de collecte geslaagd is. Er is bijzonder veel papiergeld gegeven, zoveel zelfs, dat de bussen soms verstopt raakten. De uitgebreide staf van het Rotter damse actiecomité en het bureau geld inzamelingen hopen vandaag nog met de telling gereed te komen. Burgemees ter Thomassen zal de uitslag doorge ven aan het landelijk verzamelpunt. Dat de actie in Rotterdam niet spec taculair verlopen is, is te danken aan de zorgvuldige voorbereiding. Er was van tevoren en stratenplan gemaakt voor iedere collectant. Niemand werd voor de voeten gelopen, iedereen kon ADVERTENTIE Wij hebben van die feestelijke jumpers waar nog niemand aan heeft gedacht Jumpers, püür versierd, met gouddraad geborduurd, met kleurige kraaltjes langs do hals. Geven Uw garderobe 'a snufje exotische charme, 'n onverwacht tintje-er-tussen-door, waar U altijd naar uitziet Wij nodigen U hartelijk uit voor het jumper-feest, morgen al. Kom Uzelf even omtoveren bij de Ster. de Ster, ROTTERDAM/HOOeVUET/VlAAHDINGEN in anderhalf uur zijn eigen buurt rond- geweest zijn. Het inzamelen van de col lectebussen verliep al even gesmeerd. De Rotterdamse mariniers reden op tijdschema met vijf wagens de honderd verzamelpunten langs, In twee uur was ook dit onderdeel van de actie bekeken. Dat de actie in Rotterdam geen op zien gebaard heeft verheugt de organi satoren, die van mening zijn dat het carnaval, dat men hier en daar van gemaakt heeft, niet zo goed in het ka der van de actie past. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 25 okt. De spaar banken te Rotterdam hebben een en quête gehouden onder de Rotterdamse jeugd en daarbij onder meer laten in formeren naar het doel van het spa ren. De uitslagen waren soms verrassend maar ook ontroerend. De schooljeugd tussen twaalf en veertien jaar deed er aan mee. Dat er gespaard wordt zonder enig inzicht, bewees de inlegger die rustig liet noteren: „Ik hoop er vele zakjes patat voor te kopen". „De beste dokter van de hele wereld opzoeken en dan kijken of hij mijn va der, die reumatiek heeft, kan genezen" is het antwoord van een meisje. „Ik ga mijn geld versnoepen bij de drogist" zegt een jonge spaarder. Bij een welgevuld spaarbankboekje staat de aantekening „voor later", meer niet. Bij tal van jongens is een nieuwe fiets het felbegeerde doel en bij de meisjes komt dikwijls de aandui ding „voor mijn uitzet" voor. De individuele wensen variëren nog al: barbiepop en een mooi nieuw huis. Een kleine zakenman zegt „ik spaar alles op voor het kopen van zeldzame zegels, die verkoop ik later dan weer met winst." Meisjes zijn teergevoeliger dan jon gens, want er zijn meisjes die zeggen, dat ze een deel willen reserveren voor weeskinderen of „hongerlijders". Ook denken ze nog steeds aan India en aan de gehandicapte kinderen. Hetgeen moedgevend is. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 25 okt. - De 33-ja- nge huisvrouw Greta B. is vandaag door de rechtbank wegens poging tot doodslag (vergiftiging) van haar man, de 36-jarige spoorwegbeambte F. de J. veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden, met aftrek van voorarrest en ter beschik kingstelling van de regering. De offi cier van justitie had negen maanden met aftrek geëist, eveneens met ter beschikkingstelling van de regering De officier liet ter zitting het in de dag vaarding primair teiüaste gelegde - poging tot moord vallen op grond van de verklaring van de vrouw, dat zij haar man alleen maar misselijk wilde maken. De echtgenoot vluchtte het begin van dit jaar weg van zijn vrouw naar zijn ouders in Groningen. Een arts verwees hem met spoed naar een ziekenhuis, waar de diagnose luidde: thalliumver- giftiging. Het vergif was toegediend in de vorm van rattekruit. Psychiaters kwamen tot de slotsom dat Greta B. verminderd toerekeningsvatbaar is. Zij adviseerden ter beschikking stelling van de regering. De komst van een hond in het huis van De J. was het begin van de moei lijkheden, zo bleek op de rechtzitting uit de schaarse opmerkingen van Greta B. „Hij hield niet van het beest". Tweemaal kocht Greta rattekruid. tweemaal bedacht zij zich. De derde maal, juist voor Kerstmis werd het vers gekochte thallium wel gebruikt. Het kwam in de chocoladepudding op tafel. „Ik voelde me met de dag slech ter worden, op het laatst begon mijn haar ook nog uit te vallen", zo zei het slachtoffer tegen de politie. Op de zit ting kwam één geval van vergiftiging ter sprake. De officier van justitie, mr. Van der Meulen, liet er toen echter wei nig twijfel overbestaan, dat volgens hem het rattenkruit nog vaker is ge bruikt Eén keer paste Greta een ander mid del toe om haar man te treffen. De fles die zjj op zijn hoofd stuk sloeg leverde echter geen ernstig letsel op. (Van onze verslaggever). ROTTERDAM, 25 okt. In Vlaar- dingen heeft de politie de Ridderkerk- se pompbediende K. van Z. aange houden, die vorige week met de dag opbrengst van de benzinepomp van zijn baas met onbekende bestemming vertrok. De man bleek naar België te zijn vertrokken om daar een korte vakan tie te houden. Deze week keerde hfi naar Nederland terug en dook onder bij amilie in Vlaardingen. Daar heeft de politie hem tenslotte gevonden. Van de meegenomen zeshonderd gulden was niet veel meer over. -,'ï: (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 25 okt. Vrijdag aanstaande brengt koningin Juliana een werkbezoek aan Rotterdam en meer in het bijzonder aan het havenge bied. Al naar gelang de aard van het weer arriveert de koningin per helikop ter op de Rotterdamse luchthaven, dan wel per auto bij de grens van de ge meente op de Rijksweg Utrecht—Rot terdam bij benzinestation Maatje. Het vervolg van de tocht naar het restau rant Eurocentrum in Europoort wordt eveneens ofwel per helikopter, ofwel per auto gemaakt. In Eurocentrum geeft de directeur van het Havenbedrijf, ir. F. Posthu- ma, ingeleid door de burgemeester, een overzicht van de recente ontwikke ling in het westelijk havengebied, waarna een helikoptervlucht wordt ge maakt over Europoort en Maasvlakte, waarbij een stop wordt gemaakt op de Westplaat. Na aankomst om 12 uur bij de Graan Elevator Maatschappij n.v./ Graan Silo Maatschappij n.v. wordt in de kantine, aan de hand van een ma quette, een uiteenzetting gegeven over de nieuwe Botlekinstallaties. Bezichtiging van de pieren en de graansilo staat eveneens op het pro gramma, waarna het gezelschaD zich inscheept aan boord van de „Stad Rot terdam". Tijdens een tocht naar de steiger van de K.N.S.M. in de Eemha- ven/Prinses Beatrixhaven wordt de lunch gebruikt. Bij de KNSM is in de kantine een „artist's impression" opgesteld van het K.N.S.M.-etablisse- ment Rotterdam, alsmede een aantal foto's van Thomsens Havenbedrijf. Per autobus maakt het gezelschap vervolgens een rondrit langs en over de terreinen van Müller-Progress, waar. de werking van de mechanische bana- nenlosinstallatie wordt gedemonstreerd, Havenbedrijf Burger n.v., Blaauwhoe- denveem n.v. en Quick Dispatch n.v., waar containerkraan en containers worden gedemonstreerd en andere nieuwe behandelingsmethoden. Om half vier vertrekt de koningin per auto of helikopter vanuit het havengebied. ADVERTENTIE Uw schoenenzaak ADEMLOOS werd gisteravond de voorstelling van Ibsens „Spoken" mee beleefd door een bijna volle Rotter damse schouwburgzaal. Toneelgroep „Theater" onder regie van Hans Croi- set slaagde er in dit stuk succesvol te brengen. De wijze waarop Bernard Droog de rol van de manke timmerman speelde bevatte precies het snuifje humor dat de loodzware somberheid van het stuk telkens verjoeg. Ook de rol van de dominee, door Johan Schmitz gespeeld, liet in alle simpelheid duidelijk zien hoe scherp Ibsen de verhouding van de idealist tegenover de reaiteit gezien had. Dat Ibsen aan het slot een voor onze ogen wat te langgerekte waanzin scène opbouwt, mag geen bezwaar he ten omdat toch het verfijnde spel zo als van mevrouw Alving het gespeel de acceptabel maakte. Hans Croiset had er zich in zijn regie op toegelegd de uiterste soberheid te betrachten, bjj Johan Schmitz en Josephine van Gas teren lukte hem dit opvallend goed. Holle pathetiek waardoor het stuk onverteerbaar zou worden, werd voor komen door een ingehouden, gespan nen acteren. In de grote scène waarin Oswald zfin geestesziekte aan zijn moe der openbaart als een erfenis van een zondig verleden, ontstaat er een sug gestie van intens verdriet die drama tisch bijzonder sterk was. Margreet Blanken als Regine, de on echte dochter van kapitein Alving, speelde verrassend goed. Zo werd dit spel van ontdekte onwaarachtigheid in het hierbij passende sombere, vale de cor van Frank Raven een gebeurtenis. Er werd ovationeel geapplaudisseerd. H. J. W. (Van onze verslaggever) De pastoors in Rotterdam hebben zelf aandrang uitgeoefend om te ko men tot een dekenaal blad. Ook op dekenaal- en diocesaanniveau werd het gebrek aan communicatie in Rotter dam, dat was ontstaan door het ophef fen van Sursum Corda, als een groot gemis gevoeld, vooral ook met het oog op het pastoraal concilie. Begin okto ber werd tijdens een vergadering van alle direct betrokkenen besloten in te gaan op het voorstel van de Rotter damse uitgever J. C. de Bruin om Sur sum Corda opnieuw het licht te doen zien. Iedere parochie krijgt twee ko lommen kerknieuws. Nieuw is, dat de deelnemende pastoors een aandeel ne men in de exploitatie en op deze wijze invloed zullen kunnen uitoefenen op het directioneel beleid. n (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 25 okt. De toestand van de 25-jarige kelner J. J. M. Din gen, die verleden week in een zolder kamer aan de Mathenesserdijk door zijn vriendin werd neergeschoten, is aan de betere hand. Gistermorgen is de telefoniste Maaike van K. voor de officier van justitie geleid. De verklaringen van de telefoniste kort na de schietpartij, dat zij haar vriend zonder reden had neergeschoten, handhaafde zij ook tijdens de verhoren, die haar later op de dag werden afge nomen. De telefoniste en haar vriend, die ongeveer een jaar op de zolderka mer samenwoonden, verbleven woens dagavond in een cafetaria. Tegen elf uur bracht de kelner Maai ke naar huis, waarna hij weer wegging om, zoals hjj zei, een vriend te bezoe ken. Omstreeks vier uur in de morgen kwam hij onder invloed van alcohol weer terug. Er volgde toen een ruzie en de telefoniste accepteerde een uitda ging om te schieten met een negen-mil- limeter-pistool. De kelner gaf een andere lezing. Vol gens zijn zeggen had niet Maaike maar een man op hem geschoten. De politie gelooft niet erg in de lezing van het slachtoffer. Het laboratoriumonderzoek wees ook in de richting van het ver haal van Maaike. (Van onze verslaggever). ROTTERDAM, 25 okt. Burgemees ter en wethouders geven de raad in overweging bij de minister van Bin nenlandse Zaken aanhanging te ma ken de onteigening van een perceel grond met daarop twee woonhuizen aan de zuidzijde van de Hoofdweg. Bedoeld perceel is nodig in verband met de aanleg van een verkeersplein met bijkomende werken op het kruis punt Hoofdweg verlengde Prins Alex- anderlaan. Het gaat om een perceel en twee perceelgedeelten met een ge zamenlijke oppervlakte van 4118 ca. Langs minnelijke weg blijken de gron den niet te verwerven te zijn. (Van onze verslaggever). ROTTERDAM, 25 okt. In het ka der van een bezoek aan Nederland zal de minister van luchtvaart van de USSR, generaal Loginov, morgen in Rotterdam zijn. In de morgenuren be zichtigt hij de luchthaven en bezoekt hij de dienst van stadsontwikkeling en wederopbouw. In de middaguren makt hij een rondvaart door de havens. Het werkelijke motief voor de schieV partij is n<>g niet duidelijk. „Het is een zaak tussen ons tweeën", is een uit spraak van Maaike, die met tot duide lijkheid zal bijdragen. ADVERTENTIE 5P Géén tef. of schrift, best.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3