Hillegersberg- Schiebroek niet tegen vlieg-lawaai Zevenhuizen akkoord met bosplan-schap KABELS LEGGEN MET HOGEDRUKPOMP Gemakkelijk; bewegen Diamantententoonstellini als jubileumgeschenk I Wijkraad is geen afgietsel van de gemeenteraad WERK VOOR VASTE HAND RENAULT MODELLENSHOW1967 Uitslag quiz spaarbank e Kroon 28 OKT. 29 OKT. 30 OKT. Mammoettand op bazar te koop PSP-raadsleden BB-oefeningen zijn waardeloos SttUN 300 B Zaterdagavond niet interessant als koopavond Roolvink schetst positie van A.R. ,Titus Brandsma' heeft jubilaris MENING BURGEMEESTER THOMASSEN KRIJGT BIJVAL WETHOUDER DE VOS IN CHARLOIS: KREISEL Autobedrijven N.Y, Bergweg hoek Gordelweg - Rotterdam Eerste paal complex huizen Noordpolder Vocht belaagt huizen achter de Vaanweg Rotterdam kan lenen Verhoging precario met vijftig procent Geelzucht in Delft Erfenis in raad Trein uit rails NIEUWE DAG' DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 J Nog niet rijp Foundations Interessant Afscheid ROTTERDAM, 27 okt. De Lijnbaan juweliers Heetman, die vandaag met een receptie in het Parkhotel het gouden bestaan van de zaak hebben gevierd, heb ben in de „Schatkamer onder de Lijnbaan" een tentoonstelling in gericht over de diamant bij wijze van jubileum-geschenk aan het Rotterdamse publiek. Iedereen is welkom, het bezoeken van de expositie kost niets. SCHIEDAM De diëtist montage, storingen en onderhoud van de P.T.T. spuit met drie kabels tegelijk lokale en interlokale telefoonkabels onder de Nieuwe Maas doorVia een holle metalen schacht worden de kabels als het ware onder hoge druk in de bedding van de rivier gepompt. Bij deze techniek is er dus niet langer sprake van het baggeren van speciale sleuven. De kabels die nu ter hoogte van het monument De Boeg gelegd worden zullen de kabels die nu over de Maasbruggen lopen moeten vervangen. Via de nieuwe kabels kunnen te gelijkertijd 4488 verbindingen tot stand gebracht wor den. In de Koningshaven en Wijnhaven zullen op dezelfde ivijze nieuwe kabels gelegd worden. Het slpijen en kloven van diamanten is een zaak van een scherp oog en vaste hand. Men is in staat aan een diamantje dat nog geen honderdste gram weegt 57 zijden te slijpen. QWI8B7 KUB in het Rijnhotel-Rotterdam Ingang Mauritsweg een nieuw* »-■» de "300 B ROTTERDAM, 27 okt. Mor gen viert de heer J. J. de Bree, directeur van de Titus Brandsma ULO in Rotterdam-Zuid zijn veer tigjarig jubileum bij het onder wijs. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. De wijk raad voor Hillegersberg/Schiebroek heeft zich bij het bezoek van bur gemeester W. Thomassen gisteravond zeer tevreden betoond over de voor zieningen van gemeentewege in de wijk getroffen. Weliswaar zijn er wensen, maar aan het uiten daarvan ging de vaststelling vooraf, dat men er alle begrip voor heeft dat bij de huidige financiële situatie geen ijzer met handen te breken is. Minder ur gente wensen worden dan ook naar de achtergrond geschoven, maar ac tueel blijft het verlangen naar een nieuwe verbinding met de stad, in feite naar het viaduct bij de Schie- weg, waarvan de aanleg overigens binnenkort ter hand wordt genomen. De voorzitter, de heer U. Tukker noemde het bestaan van de Schie- broekse Gemeenschap, die het werk van de wijkraad niet overlapt, een bewfjs van het feit dat wijkraad en (so ciale) wijkoipbouw uitstekend naast el kaar kunnen functioneren. Het feit, dat de wijkraad buiten belangrijke aange legenheden wordt gehouden bewerkt, dat dit instituut bij de wijkbewoners weinig leeft; daar zou wel iets aan mogen gebeuren. Voorbeelden van te weinig contact: In het recreatieschap voor de Hoge en Lage Bergse bossen, een plan nota bene op initiatief van de wijkraad uitgewerkt, is 'n vertegen woordiger van de wijkraad pas te elf der ure opgenomen. Plannen voor dit schap vernam de wijkraad via de dag bladen. De wijkraadsvoorzitter verklaarde, dat het lawaai van vliegtuigen als ge volg van de luchthaven in de onmid dellijke nabijheid graag voor lief geno men wordt door de wijkbewoners. Wel ondervindt men vooral op zomerse zon dagen hinder van het af- en aanvliegen van reclamevliegtuigjes en als daar iets tegen te doen zou zijn is dat wel kom. Wat de verbindingen met de stad betreft werd gewezen op de moeilijk heden aan de Terbregse kant en voor al ook op die bij het zogenaamde „muizengaatje" bij station Noord. Enerzijds is de wijkraad van me ning dat Rotterdam noK niet rijp is voor decentralisatie van bestuur, zo als dat in bijvoorbeeld Londen en Pa rijs is geschied. Anderzijds gelooft men daar, dat de eerste stappen in die rich ting tijdig gezet moeten worden. Eén ADVERTENTIE Beha van fraai nylon kant. Beweegt mee, dankzij luch tige, elastische strips onder de cups. 'n Slimme Wala vinding. Geeft altijd een vrij gevoel. Cups B, C en D 9.75. Model voorgevormd 8.95. Ook in zwart in alle filialen van WALA speciaalhuis en van (Van onze correspondent) Den BRIEL, 27 okt. ,,Ik reken °P 500 gulden", zegt mejuffrouw E. Klein Willinck, directrice van het streekverpieegtehuis „De Plantage", tvaar op een bazar een ongeveer 3000 jaar oude mamoettand te koop wordt Aangeboden. Drie dagen lang kunnen ae bezoekers van de bazar, die van- aaag door burgemeester H. van Es is Seopend, bieden voor de mammoettand, 'e .door een visser van Flakkee is op schonk Cn aan ^et streekz'eken^uis go bazar, waarvan de opbrengst is n-itia11? voor een bootreisje voor de senten van het ziekenhuis, is vrij- van 14.30 t/U- 17 uur pn van 1Q tot 22 14.30 tot 17 uur en van i9 uur geopend. van die eerste stappen zou kunnen zjjn de inrichting van meer hulpsecreta rieën. In de commissie die dit soort zaken bestudeert, zal de wijkraad graag een vertegenwoordiger uit zijn midden opgenomen zien. Burgemeester Thomassen begon met in de tijdens de bezettingsjaren gean nexeerde gemeenten Hillegersberg en Schiebroek uiteen te zetten, dat Rotter dam annexatie-proces vrijwel voltooid is. Behalve het industrie-deel van Ro zenburg, zijn er geen kansen meer. Dan is men het er over eens dat heel de Hoogvlietse bebouwing onder één ge meente moet komen: Rotterdam, waar na later eventueel de annexatie be werkt kan worden. In Alexanderstad zit men met een dergelijk probleem, doorkruist als deze nieuwe wijk wordt door een grillige gemeentegrens, die alle contact met het landschap heeft verloren. Het zijn geen spoedeisende kwesties, maar er wordt reeds overleg inzake een en ander gepleegd. De herkomst van het plan „Rottebos- sen" in het midden latend gebruik die benaming niet meer, zo smeekte men de burgemeester later vanuit de wijkraad schetste de burgemeester een toekomstbeeld van 'n groengordel vanuit het hart van de stad (Vee markt) zich in noord-oostelijke rich ting uitstrekkend. Hij gaf toe, dat ook bij dit soort plannen het stadhuis de wijkraden te weinig in het vizier houdt, zodat de wijkraden de betrokkenen op de Coolsingel blijvend op de vingers moeten tikken. Intussen vindt er op 10 november een bijeenkomst in de burgerzaal plaats met gemeentebe stuur, gemeenteraadsleden en wijk raadsleden, waar tal van kwesties ter sprake kunnen komen. De gedachten in Hillegersberg-Schie- broek over decentralisatie lijken de burgemeester interessant genoeg om deze als uitgangspunt voor een discus sie op die avonid te nemen. Hij onder schreef niet de in de wijkraad naar voren gekomen mening, dat Rotterdam nog te klein zou zijn voor decentrali satie naar Londens en Parijs' voorbeeld. Weliswaar groeit het bevolkingsaantal van Rotterdam niet of nauwelijks maar zeker met de sanering van binnen- stadwijken, wordt een enorme sprei ding van de bevolking bewerkt. Er doemen dan zeker kansen op voor meer hulpsecretarieën. Er zal echter nog het nodige gesproken moeten worden eer deze kwestie uit het „proefballonnetjes- stadium" is. Verder werd in het tweegesprek tus sen wijkraadsvoorzitter en burgemees ter duidelijk, dat nu ook Zevenhuizen als laatste van de betrokken gemeen ten instemming heeft betuigd met de plannen voor de Hoge en Lage Berg- se-bossen; dat men Delfshaven aldus beoogt te restaureren dat het over tien jaar, met behoud van het his torische aanzien een wijk kan zijn waar in „hedendaags" geleefd en gewerkt kan worden; dat tegen reclamevlueh- ten weinig uit te richten is, ais dit al verstandig zou zijn en dat gehoopt wordt op blijvende animo onder de wijk raadsleden en op verbetering van de contacten met „de Coolsingel". Na het vertrek van de burgemeester werd voor kennisgeving aangenomen een brief van het wijkraadslid R. M. de Waay, die als p.s.p.-er zijn laatste wijk- raadsvergadenng verzuimde omdat hij de burgemeester niet in informele sfeer wenst te ontmoeten, gelet op diens door de heer De Waay veroordeelde houding ten opzichte van de p.s.p.-gemeente- raadsfractie. Afscheid werd genomen van vier wijkraadsleden die in de nieu we raad niet terugkeren. Van deze kreeg de heer P. Ligtvoet de wijkraads penning van verdienste mede namens de gemeente overhandigd. Deze penning is ook én dan postuum toegekend aan de lieer J. A. H. M. van Schijndel, in het begin van dit jaar overleden en in leven lid van de wijk raad. De heer Ligtvoet gaf als zijn me ning, dat de wijkraden zeker het ver trouwen van de wijkbewoners zullen winnen ais de raadsleden zich beijve ren de discussies op niveau te houden. Op 7 november komt de wijkraad in nieuwe samenstelling voor het eerst bij een met zes p.v.d.a-leden, vier k.v.p.- leden, vijf v.v.d.-leden, 2 a.r.-leden, 2 c.h.u.-leden, 1 p.s.p.-lid en een lid van de Boerenpartij. De laatste heeft inmid dels bedankt omdat hij een vacature in de gemeenteraad gaat vervullen. (Van onze verslaggeefster) De tentoonstelling, die de naam Ada- mas heeft gekregen, heeft een instruc tief en historisch karakter. .Zeer kost- (Van onze verslaggever). SCHIEDAM, 27 okt. De Schie- damse raadsleden voor de P.S.P. me vrouw J. H. H. Gerding-Eggink en mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu zijn van mening dat de oefeningen, die de B.B. 19 Oktober in Schiedam heeft ge houden nergens op slaan. Zjj vragen dan ook aan het college van burge meester en wethouders of zij het juist vinden dat voor dergelijke schijnver toningen politie, onderwijzers, brand weer en personeel van de havendienst aan hun .werkelijk nuttige" dagtaak onttrokken worden. Ook willen de vragenstelsters weten of het college niet. van oordeel is dat voor dergelijke „misleidende" oefeningen beter geen schoolgebouwen beschikbaar gesteld kunnen worden. De vragenstelsters zouden zelfs graag zien dat de jeugd verre van deze acties wordt gehouden. De beide raadsleden worden in een van haar vragen bijzonder scherp wan neer zjj zeggen: „Voelt het college niet met ons het gevaar dat met een deel van de bevolking ook de jeugd misleid wordt, een ander deel van de jeugd tot protest gedreven wordt en tenslotte de jeugd haar vertrouwen in het doorzicht en de integriteit van de volwassenen verliest. Tenslotte willen beide raadsleden we ten of het gemeentebestuur geen taak ziet in het geven van de juiste voor lichting over de bestrijding van de gevolgen van kernwapens. bare stenen zal men op de expositie niet vinden. De ervaring heeft geleerd dat het publiek niet warm of koud wordt van een steen van een miljoen, in een zorgvuldig beveiligde vitrine. De reden om de expositie vooral een historisch accent te geven hebben de gebroeders Heetman gevonden in het feit, dat juist honderd jaar gele den Erasmus Jacobs onder het spelen de eerste diamant in Zuid-Afrika vond Hoe sedertdien de winning van diaman ten, de verwerking en tenslotte de verkoop zich ontwikkeld heeft kan men in de Lijnbaan-schatkamer uitstekend volgen. Er is zelfs een complete mijn gang nagebootst, waarin de mijnarbei ders dagen moeten werken om een steen van een halve karaat aan de han del toe te voegen. Ook kan men zien hoe aan een ruwe steen 57 facetten geslepen worden, hoe deze slijpvlakken geconstrueerd zijn en wat de speciale eigenschappen van op deze wijze geslepen stenen zijn. Ook wordt een doorlopende voorstel ling gegeven van een groot aantal kleurendia's over de diamantwinning en verwerking. Tenslotte kan men een aantal replica van wereldberoem de diamanten bewonderen. \v\.s- 'V- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. Het be langrijkste punt op de agenda voor de wijkraad Charlois was gisteravond het afscheid van voorzitter J. H. C. Ver schoor, die inmiddels gemeenteraads lid is geworden, en de heer A. van Male, die in de afgelopen elf jaar de wijkraad heeft gediend en nu in het nieuwe seizoen niet meer terugkomt. Wethouder G. Z. de Vos, die voor taan de wijkraadsaangelegenheden on der zjjn beheer heeft en gisteravond acte de présence gaf, gaf toe dat de wijkraden niet voldaan hebben aan de verwachtingen, die men zich ervan heeft voorgesteld. De wijkraden zijn hun taak begonnen in de sfeer van de algemeenheid zonder juridische aspec ten. Zo zou ook de benadering in de toekomst moeten zjjn. Dat die juridische benadering on juist was blijkt uit de vele teleurstel lingen. Bestuurlijk hebben de wijkra den weinig kunnen doen. Zij zijn ge start in een periode, dat de gedachte nog opgeld deed dat de overheid de bevolking overheerst. Nu wil men de afstand bevolking-overheid kleiner ma ken. De overheid gaat een andere plaats in het volk innemen. De plaats zowel van de wijkraden als van het gemeen tebestuur is anders geworden. Techni sche zaken zullen alieen in een groot verband kunnen worden behandeld. De wethouder dacht in dit verband aan het Rijnmondcollege. Toch kunnen de wijkraden over het door hen bereikte niet ontevreden zjjn. Van de gedane verzoeken blijkt 63 procent te zjjn ingewilligd. Men moet de wijkraad echter niet zien als een V}0! ADVERTENTIE VFlJDAG ZATERDAG ZONDAG 1722 UUR 10-22 UUR 13-18 UUR Ruime parkeergelegenheid aanwezig (o.a. Diergaardesingel, Weena en parkeergarage afgietsel van de gemeenteraad. De functie van contactcollege voor de be volking is voor de wijkraad veel meer geschikt. Daarom zal het nodig zijn te heroriënteren. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. In de kan tine van de spaarbank aan de Boter- sloot was het gistermiddag feest voor 16-jarige jongens en meisjes die een prijs in ontvangst mochten nemen, ge wonnen in de spaarbankquiz 1966. De traditie wil dat deze jaarlijks terugke rende gebeurtenis samenvalt met de wereldspaardag, maar die valt op een gewone schooldag dus werd de prijs uitreiking naar de vrije woensdagmid dag verschoven. Een fanfarekorps van de christelijke technische school aan de Gordelweg luisterde het feest op. De groep staat onder leiding van muziekleraar en di rigent de heer Chr. van de Bos, die zijn band naar een overwinning heeft gebracht op een in juli gehouden con cours, uitgeschreven door de gemeen te die ook de instrumenten ter be schikking heeft gesteld. Jaarlijks maken ongeveer 50 scho len een excursie naar de spaarbank opdat de leerlingen een idee krijgen van de kringloop van het spaargeld, waarna een quiz de op zo'n dag ver gaarde kennis toetst. De eerste prijs, een sportfiets, is ge wonnen door Tonnie Coppenol, leerling van de Ebenhaezerschool. In de groep van ulo en n.o.-leerlingen was het Adri- aan de Klerk, een l.t.s.-er uit Oud Beyerland, die een kist met gereed schap kreeg, uit handen van mejuf frouw C. G. Overweel inspectrice bij het onderwijs in Rotterdam. (Van onze correspondent) BERREL, 27 okt. Gistermiddag heeft burgemeester Hendrix van Ber- kel en Roderijs de eerste paal ge slagen voor 54 vrije-sectorwomngen en 18 premiewoningen in het uitbreidings plan Noordpolder. In mei van het vol gend jaar start de bouw van 48 woning wetwoningen en half november die van 72 woningwetwoningen en 24 premiewoningen. De Eurowoningen worden gebouwd door de firma A. Borsje te Lekkerkerk. De eerste zal worden opgeleverd in het najaar van 1967, waarna men per dag een volgend huis gereed hoopt te hebben. Twee der de van de woningen heeft reeds een eigenaar. In dit plan werken drie ge meente Berkel, en: Bleiswijk en Nieuw koop samen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. Volgens het raadslid drs. W. van der Vlerk is bij liet aanbrengen van een zandoed voor de aanleg van de Vaanweg een sloot gedempt die achter de huizen aan de Korte Kromhout liep. Die wo ningen hebben thans veel last van in de kelders binnendringend water. Kle ding en schoeisel in kasten beschim melen en de situatie is schadelijk voor de gezondheid van de bewoners. De heer Van der Vlerk heeft dit al les vervat in vragen aan burgemees ter en wethouders. Hij vraagt, als de kwestie inderdaad ligt zoals hij liet ziet, of er maatregelen te nemen zijn. Als niet de gemeente Rotterdam verantwoordelijk is voor de gang van zaken dan vraagt hij te bevorderen, dat de wel aansprakelijk te stellen in stantie maatregelen neemt. ROTTERDAM, 27 okt. Van de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten heeft Rotterdam aanbieding ontvangen voor het verstrekken van twee onder handse geldleningen, samen groot 47.000.000,-. De koers van beide is 99'/s procent, de rente 7 procent. De op brengst zal in het algemeen leningfonds worden gestort ter financiering van ka- Eitaaiuitgaven. Burgemeester en wet- ouders stellen de raad voor de over eenkomsten tot geldlening aan te gaan. ADVERTENTIE (hpuroette conventionele J^kasbouw met moderne BANDENCENTRUM, met een 35 jarige ervaring in het ban denvak, is er trots op dit type een ereplaats in zijn sortering te geven. ROTTERDAM CENTRUM: SCHIETBAANSTR.7.TEL, 251234 ZUID: KORTE HILLESTR. 2-4-6. TEL. 173969 WEST: BETTOWEG11 (SPAANSE POLDER) TEL. 153393 cn 154409 Door grootste omzet, laagste prijzen ROTTERDAM, 27 aug. Mede gelet op de financiële situatie van de gemeente stellen burgemeester en wethouders de raad voor de huidige tarieven in de retributie en precario- verordening te herzien, hetgeen ge paard gaat met een totaal nieuwe verordening. In het algemeen wor den de tarieven met ruim 50 procent verhoogd en dat betekent een ver meerdering van inkomsten voor de gemeente met rond 1,7 miljoen gul den van 3,3 miljoen tot 5 miljoen. De algemene verhoging wordt niet toegepast voor café-terrassen. daar voor deze reeds tot een behoorlijk peil betaald wordt. De uitkomsten van het horecabedrijf wettigen trouwens geen verhoging, terwijl dit soort terrassen over het algemeen het stadsbeeld ver levendigen. Ook de bestratingstarieven moeten, gelet op de hogere kosten die worden gemaakt, met 50 procent wor den verhoogd. Voor woonschepen met een opper vlakte van meer dan 40 m2 wordt het tarief van 2,50 per week met. ƒ1,- per week verhoogd. Voor woonschepen met kleinere omvang geldt die verho ging niet. Voor grond of water rond het woonschip in gebruik genomen gaat de verbruiken ƒ4.50 per m2 per jaar be talen Van gemeentelijke of buitenge- meentelijke bedrijven werkend in algemeen belang (gas- en waterleidin gen. kabels etc.) zal geen precario recht meer worden geheven. (Van onze correspondent) DELFT, 27 okt. Aan de Prinses Beatrix kleuterschool alhier is een geelzuchtepidemie uitgebroken. Sedert eind mei van dit jaar zjjn dertig tot veertig leerlingen door deze ziekte aan getast. Daarnaast hebben talrijke fami lieleden van de zieke leerlingen geel zucht opgelopen. De GG en GD ver moedt dat een en ander te wijten is aan de verouderde sanitaire voorzienin gen in de school. De gemeenteraad vo teerde om die reden gisteravond een krediet van ruim 16.000 gulden voor vernieuwing daarvan. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. De kring van de Rotterdamse grootwinkelbedrij ven heeft verzocht om vrijstelling van de winkelsluitvoorschriften in die zin dat het sluitingsuur voor winkels op maandag 28 november 1966 wordt ver schoven van 6 naar 9 uur 's avonds. De winkels mogen toch al van 29 november tot en met 4 december tot 9 uur open blijven en tevens op 28 de cember als dit een zaterdag is. Voor dit jaar zou dat betekenen: koopavon den van dinsdag 29 november tot en met zaterdag 3 december. In het verzoek nu wordt gesteld, dat na invoering van de vrije zaterdag de zaterdagse koopavond voor St. Nico- laas en Kerstmis, nauwelijks nut heeft. De opoffering van die avond telt voor het winkelpersoneel zwaar. Een enquê te. onder in het stadscentrum geves tigde leden van de kring heeft uitge maakt, dat op enkele uitzonderingen na, de winkeliers graag vrijwillig af stand doen van die zaterdagavond als daarvoor de maandagavond van de 28ste in de plaats komt. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat alle betrokkenen ondernemers, winkelpersoneel en con sumenten bjj inwilliging van het ver zoek gebaat zijn en stellen de gemeen teraad. in die zin te besluiten. For meel kan daaraan intussen niet de voorwaarde verbonden worden, dat de winkels op zaterdag 3 december inder daad om 6 uur sluiten. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. De fractie voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij in de Tweede Kamer, de heer B. Roolvink, heeft gisteravond in het Rot terdams Atlanta Hotel nog eens duide lijk de poositie geschetst die de ARP- fractie bjj de kabinetscrisis heeft inge nomen. Daarbij is niets nieuws naar voren gekomen, hetgeen voor de zeer velen die naar de ARP-bijeenkomst gekomen waren teleurstellend was. De heer Rool vink was echter van mening dat hij niet de aangewezen man is om nieuws los te laten. Hij verzekerde zijn toe hoorders dat de ARP eerlijk spel heeft willen spelen, dat wil dus zeggen de discussie over de dekkingsmiddelen voor de begroting in de Kamer had willen afwachten. In Rotterdam bleken vele leden van de ARP het niet eens te zijn met de Kamerfractie. In dit opzicht zag de heer Roolvink dan een winstpunt. De crisis geeft aan leiding, zo zegt hij, tot nieuw en open gesprek. Dat hij zeer optimistisch is moge blijken uit het feit dat de heer Roolvink de verhouding in de Kamer niet zo wit-zwart ziet als bij de motie- Schmelzer naar voren is gekomen. (Van onze correspondent) H.I.AMBACHT, 27 okt. -t- Vandaag komt in de gemeenteraad het voor- "stel aan de orde tot aanvaarding van de nalatenschap van mevrouw L.A. Spoor-van Tichelt, van wie de gemeen te ruim een miljoen heeft geërfd. De vergadering begint om acht uur. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 26 okt. Gistermid dag zijn op de overweg van de Theems- weg twee lege tankwagens van de NS uit de rails gelopen. Het verkeer is gedurende een half uur gestremd ge weest. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook was er geen ma teriële schade. Het ongeluk ontstond doordat de rails verstopt waren met zand. (Van onze verslaggeefster) Na een tien jaar lange ervaring als onderwijzer op enkele lagere scholen (Oranjeboomstraat - Katendrecht - Willibrordschool) ging de heer Van Bree naar de St. Petrus ulo, waaraan hij twintig jaar verbonden bleef. Toen werd hem opdracht gegeven in de nieu we wijken m zuid een katholieke ulo voor te bereiden. In september 1957 startte de Titus Brandsma Ulo. Het was in die jaren de eerste ulo. waar onderwijs werd gegeven aan jongens én meisjes. De heer Van Bree, die zelf Engels en Handelsvakken geeft, is zeer tevre den met ,,zijn" school. Hij hoopt wel dat binnenkort de dependance, die aan de overzijde van de school aan de Lan- genhorst ligt, verlaten kan worden en alle leerlingen een plaats kan worden gegeven in de eigenlijke school, die ge makkelijk valt uit te breiden. Niet alleen in onderwijskringen hoofdbestuurslid van de onderwijzers vereniging heeft de heer Van Bree zjjn sporen verdiend. Ai jaren lang is hjj dagelijks bestuurslid van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding, een taak die hem even na aan het hart ligt als het onderwijs. Vrijdag 28 oktober zal 's morgens om tien uur in de kerk van Onze Liev» Vrouw een H. Mis worden opgedragen tot intentie van de jubilaris. In de zaal „Spes Bona", aan de Dalweg is er 's middags gelegenheid om de jubile rende directeur geluk te wensen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3