MET BREEKIJZER OP HE T POLITIEKE STELSEL IN HOOFDSCHOTEL 0 QUO slijter heeft ze ook! Geluidshinder verjaagt groot project op Texel Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar PREMIE SPAARPLAN Fonds contra arts Vraag Aanbod Val kabinet niet door werkgevers Moeilijkheden rond ziekenhuis Nog een volle week SCHIETOEFENINGEN VAN MARINE Kardinaal Alfrink naar Bergamo Man beroofd en in ziekenhuis geslagen Protestmars tegen bouwvallige school Verdrag met Marokko over gastarbeiders Die goeie ouwe met de baard Ook voor uw longdrinks (net als die goeie jonge) DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 AMSTERDAM, 27 okt. Het Sezicht van de zojuist opgerichte Politieke partij is voorlopig dat van mr. H. jA. F. M. O. van Mierlo 134)Het gelooide gezicht van de geharde held uit een vechtlustige Amerikaanse film, met half over oef voorhoofd een Bobby Kenne- %-achtige lok», die voor de intel lectuele toets zorgt. Een welbe kend gezicht in de Amsterdamse binnenstad, waar een uiterst sti mulerend caféleven van gretige, Geïnteresseerde provincialen on- verbeterlijke stedelingen maakt. CHRISTELIJKE BOND: sctebi. moest het opvallen, zo zanv 0 verder, dat niet de oor- la^ 2eIf. die waarlijk wel van be- Was, de uitlatingen beheerste, i?aar dat de aandacht werd afgeleid Zona richting van de vuaen bij de verdere uiivuciuig van Mr. H. van Mierlo maakt de op richting van een nieuwe politieke partij D '66 hekend. HORS D'OEUVRE VARIÉ IN STADSKANAAL Jongen in verkeer gedood BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT ADVERTENTIE ADVERTENTIE een mooie verrassing solide en sierlijk Van Mierlo over D '66: volkspartij, - meer niet (Van onze verslaggever) De Bredase jongeman die in '60 jP61- zijn doctoraal rechten in de bin- lip?Zak' de Nijmeegse universiteit ver- „j Weet tot op de dag van vandaag jJ" in welke richting zijn bestemming F°et liggen. „In de politiek... ik weet "et werkelijk niet. Ik zal nu eindelijk r'61 eens de grote beslissing moeten emen." v Hij koos ooit rechten bij gebrek aan "orkeuren, liep halverwege zijn stu- weg om in Marseille op een vis- ersvloot te monsteren, en later om jJSens rond de Middellandse zee bo- te hakken. In Zuid-Frankrijk was ?e" gelegenheid om als redacteur jl het dagblad l'Indépendant te wer- j®h. En dat injecteerde hem voldoen- A "net journalistieke ambitie om la- j'1 afgestudeerd en wel, tot de gele- ®ren van de redactie van het Alge- een Handelsblad toe te treden. „Zo is-ut gekomen," spot hij, waar- ij:®6 bedoeld wordt dat zaken van po- «ek en maatschappelijk belang hem poi den duur niet onberoerd hebben «"laten. Vooral het laatste jaar is hij "gerust geworden over de „verstar- '"g van het tegenwoordige politieke ®telsel" en de „uitholling van de de mocratie." „Als je ziet in welk een ?°delijke omarming regering en par ament terecht gekomen zijn, hoe ~°'n regering als het ware de volks vertegenwoordiging chanteert, dan moet je wel vaststellen dat ons staats rechtelijk systeem niet langer tegen DEN HAAG, 27 okt. Het kabi- et-Cals is gevallen over de finan- c'eel-economische problematiek. Zo- Vts is in de parlementaire geschiede- niet zo dikwijls voorgekomen. In Afschillende gevallen waren de oor aken van een kabinetscrisis van minder importantie. Niettemin heeft de recente crisis 2"el wat meer opschudding gewekt 2a" bij andere dergelijke gelegenhe- dfn het geval was. In de kring van vS=. Vakbeweging zijn de gemoederen Z" sterk in beweging gekomen, al- ""s een beschouwing m het officieel ""gaan van het verbond van protes- tants-christelijke werkgevers in Ne- van de hand van zfn alge- j-) secretaris mr. G.C. van Dam. Program van'het kabinet-Cals hun Zona riehting van de werkgevers. Zij r°uden bij de verdere uitvoering van y> ^I0gram van net Ka-unict-v^aus» nun "Slangen te zeer bedreigd zien en zou- in zyn val de hand hebben ge- Het valt diteraard niet te ontken- 'en, aldus mr. Van Dam, dat in werk- seyerskring belangrijke bezwaren be- aan tegen het beleid van het de missionaire kabinet. Maar die be- fwaren richtten ziCh niet in de eer- plaats tegen de programmapun- n dm nog tot uitvoering moesten 7?"den gebracht. Die waren nog niet ?an de orde en betroffen in het ge- v?el van het beleid gezien zij Het "§t onbelangrijke detailpunten. v De hoofdbezwaren van de werkge- f-" richtten zich tegen de algemene jjhancieel-economische beleidslijn van kabinet-Cals, aldus mr. Van Dam. de werkelijkheid van vandaag is op gewassen. Er wordt geregeerd vol gens een stokoud boekje. Men pro beert de versleten omhulsels te ge bruiken voor de nieuwe pakjes. Maar ze passen steeds minder. Je hebt nu als kiezer geen donder te vertellen over de gevoerde politiek. Je stemt op een vage partij, die met haar con fessie wellicht een schoolstrijd naar een goed einde vermocht te voeren, maar daarmee nu nog geen budgettai re tekorten kan opvullen. De kiezer mag toekijken als er een regering wordt gekozen, als er coalities wor den aangegaan en regeringsprogram ma's worden opgesteld. Hij heeft er helemaal niets bij in te brengen. Dat moet je als kiezer niet langer nemen. Dat archaïsche mechanisme moet ka pot." De heer Van Mierlo zegt volmaakt wanhopig te worden bij etiketjes als „links" en „rechts". Maar hij protes teert niet als men zijn politieke over tuiging van nu zou schilderen met een Jugendstil-achtige kleurcombinatie van wit (van de nog ongeformuleerde standpunten) en zalmrose (van een gematigd, idealistisch Vondeling-socia- lisme). Enkele stappen links van het centrum dus? Merkwaardig dat dit nu moest groei en bij een krant als het Handelsblad, dat het democratische evenwicht meer in de sferen der liberalen pleegt te zoeken. Zit daar het brein van de dis sidente VVD-er Gruyters achter, het eigenzinnige ex-gemeenteraadslid uit de Amsterdamse raad? Ook deze ge vallen engel uit Toxopeus' heerscha ren is immers redacteur van het Han delsblad. De petite histoire van de piepjonge D'66 start met een argeloze ontmoe ting op koninginnedag van dit jaar in het stamcafé Hoppe, dat het Lieverd je als uitzicht heeft. Gruyters was net uit de VVD gestapt en was dus het ge reedliggende vleselijke gespreks thema voor een groepje van elf stam gasten uit, zoals dat mag heten, „jour nalistieke en universitaire kring". Op dezelfde manier als duizenden voet balclubs geboren zijn, werd daar D'66 geboren: „Jongens, we moeten iets doen". Een politieke partij of een pressure group, of nog iets anders, dat zou nader bezien worden. Er werd daarna in een twee dagen durende vergadering een lijstje van gemeen schappelijke politieke en staatsrechte lijke ideeën opgesteld, dat ieder van de deelnemers bij vrienden en ken nissen in de bus ging doen. In de hoofdlijnen was men het er over eens dat men een hergroepering van politieke partijen moest nastre ven. D'66 zou als breekijzer gaan fun geren, en mocht dan zelf desnoods aan diggelen gaan als eenmaal het oude partijen- en verkiezingsstelsel open gebroken zou zijn. In de voor naamste programmapunten con centreerde men zich op een recht streekse verkiezing van de minister president (Van Mierlo's meest concre te inbreng) en op de invoering van kamerverkiezingen volgens het dis trictenstelsel (waarin Gruyters zjjn politieke begaafdheid heeft uitgeleefd) Natuurlijk zijn er ook over grote soci aal-economische vraagstukken en za ken als bevolkingsgroei en buitenland se politiek gemeenschappelijke uit- ADVERTENTIE VLEES 'Smakelijk eten' tip no.5 van chef-kok HENRI EKSTEEN: 'n Verrukkelijke variatie op het thema voorgerecht. Schik op een schotel allerlei plakjes fijne vlees waren. Om maar iets te noemen ^am, lunchworst, rookvlees, ros set, cervelaat, fricandeau. Hier en "aar een tipje mayonaise erop. Garneren met een waaiertje augurk en zilveruitjes en klaar is 't voor- 9erecht. Publicatie van Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven gangspunten geformuleerd, in zee: hardnekkige vergaderingen waar bij zo'n 120 amendementen zijn ver werkt. Wat op papier kwam te staan, was een mengeling van maatschappelijke ideeën, politieke meningen, opiniepei lingen etc. die men in een folder aan de man wilde brengen. De eerste uit gever die men vroeg voor de ve spreiding te zorgen, weigerde. De tweede was Polak en Van Gennep uit de kennissenkring van de Amster damse binnenstad. „Een koshere zaak," besliste Rob van Gennep, zon der het er verder mee eens te zijn. De initiatiefnemers betaalden de pro- duktiekosten, en „Appèl, aan iedere Nederlander die ongerust is over de ernstige devaluatie van onze democra tie" kwam in de boekwinkel. „Er zijn in die boekhandelarenwereld schande lijke onderdrukkers van de vrije me ningsuiting, want een heel stel ver klaart stomweg: Die rotzooi ver koop ik niet," zo vertelt de heer Van Mierlo lichtelijk verontwaardigd Toen van deze folder de enquêtefor mulieren terugkwamen, meende men ADVERTENTIE dronk u zulke heerlijke wijnen in uw vakantie? (vraag hem rustig om advies) te moeten overgaan tot het stichten van een nieuwe partij D'66. Het zou volgens de heer Van Mierlo tegen de bedoelingen van deze partij indruisen als er niet méér van terechl zou komen dan een splinterpartijtje, waarop men een mooi geselecteerd stemmetje kan uitbrengen. Persoonlijk gelooft hjj uitsluitend in het bestaans recht van grote volkspartijen. De heer Gruyters meent dat vijf of zes zetel- voortzetting van de partij rechtvaar digen. Dit is een van de punten die nog uitgemaakt moeten worden. Is de heer Van Mierlo voorzitter ge worden om maar goed en precies te doen wat de altijd nabije, politiek ge schoolde drs. J. Gruyters zegt? Ze verschillen te veel van elkaar om dat aannemelijk te maken. Maar Gruyters zelf mocht het niet worden, omdat men dan D'66 misschien zou aanzien voor een WD-derivaat, terwijl het ge zeischap veeleer een PvdA-verleden had. Vier, vijf figuren werden achter eenvolgens als kandidaat-voorzitter naar voren geschoven „Maar ze had den allemaal een of andere smoes om nee te zeggen. Ik was de laatste in de rij, maar kon niet zo gauw wat verzinnen. Ik zei nog: „Iemand die niet eens een smoes kan verzinnen is wel een bar slechte voorzitter." Nou goed, voorlopig heeft men mij op de stoel gezet. Maar hoe langdurig kan voorlopig niet duren? Moet ik mij ver kiesbaar stellen? Ik sta nu voor de beslissing van mijn leven: in de poli tiek gaan of in de journalistiek blij ven. Ik weet het echt niet. Ik vind het wel het opwindendste avontuui dat ik ooit beleefd heb. Politiek, daar wjjien wij iets eerlijks en opens van maken. In ons land wordt politiek ge associeerd met alles wat lelijk is. Po litiek stinkt voor de gewone mens. Dat krijg je ook, met al dat gedraai en dat gewichtig doen met geheim pjes. Een verklaring van Schmelzer vind ik gewoon een rozenkrans van dubbele bodems. Moet dat beslist?" STADSKANAAL, 26 okt. Tussen het bestuur van het interkerkelijk pro testants christelijk streekziekenhuis, dat in Stadskanaal zal verrijzen en de art sen uit de streek bestaan ernstige moei lijkheden, die ertoe hebben geleid, dat zij bij de eerste-steenlegging, ontbra ken. De artsen hebben twee grote be zwaren, waarvan er echter intussen één de te lage kostenraming is verdwenen. De aanvankelijke raming van drie en een half miljoen is nu her zien tot circa 8 miljoen gulden. De artsen waren (en zijn) van me ning dat voor drie en een half miljoen gulden geen behoorlijk ziekenhuis kon worden gebouwd. Hun tweede be zwaar geldt het feit dat het dagelijks bestuur van het interkerkelijke zieken huis nog lid is van de gereformeerde vereniging voor ziekenverpleging te Ermelo. Behalve met de artsen heeft het bestuur ook moeilijkheden met de gemeente Onstwedde, waarvan B. en W. ook niet ter receptie waren ver schenen. Het gemeentebestuur van Onst wedde heeft bezwaar tegen de vestiging van het ziekenhuis in het gedeelte van Stadskanaal dat tot Wildervank be hoort (het andere gedeelte behoort tot Onstwedde). ADVERTENTIE (Van onze correspondent) DEN HELDER, 27 okt. Is ge luidshinder, die in toenemende mate zal worden veroorzaakt door schietoe feningen van de marine, in staat een miljoenenproject van het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee te verdrijven? Deze vraag is actueel nu de marine het gemeentebestuur van Texel heeft verzocht ontheffing te ver lenen van de hinderwet om boven het eiland oefeningen met vliegtuigen te mogen houden. Op Texel is enkele da gen geleden een begin gemaakt met de nieuwbouw van het instituut dat in zijn geheel van Den Helder, waar te wei nig ruimte en onvoldoende geschikt water is, naar Texel zal worden over geplaatst. Met dit project is een be drag van 28,5 miljoen gulden gemoeid. Het is vrijwel zeker dat indien de vergunning aan de marine wordt ver leend het NIOZ ervan zal afzien zich op Texel te vestigen. Door het geronk van motoren en het gebulder van geschut zal een klimaat worden geschapen dat ongeschikt is voor de wetenschap. Het lawaai kan de gevoelige instrumenten verstoren en vogels zullen worden opgeschrikt door het geluid van explosies van bommen en raketten. Het gebied dat bet insti tuut op Texel heeft gevonden wordt ais ideaal beschouwd voor het NIOZ, dat lang heeft gezocht om een derge lijk terrein te vinden. De projectielen zullen geen explosie ven bevatten en de vliegtuigen, Grummon Trackers en Neptunes, zul len niet lager vliegen dan zestig me ter. Indien het NIOZ ervan verze kerd kon zjjn dat de schietoefeningen zullen worden voortgezet met vliegtui gen van deze typen dan zouden de be zwaren waarschijnlijk minder zijn. Maar van deze zijde wordt gevreesd dat binnenkort ook straaljagers boven het eiland zullen gieren. Ook van an dere zijden zijn bezwaren aangevoerd. Het bestuur van de Stoombootonder neming TESO wijst op het gevaar van uit de koers rakende projectielen die zouden kunnen belanden in de vaarroute van de schepen van de dienst Den Helder-Texel. Garna- lenvissers zien een groot deel van De Hors, waarboven de schietoefe ningen zich zullen concentreren on bruikbaar worden door afketsende ko gels. UTRECHT, 27 okt. (KNP) Kar dinaal Alfrink vertrekt morgen naar Bergamo in Italië om er als interna tionaal voorzitter van de Pax Christi Beweging het congres bij te wonen, dat daar zondag en maandag wordt gehouden. Onderwerp van het gesprek is het vredesvraagstuk en de taak van de Pax Christi Beweging. Op 1 november leidt de kardinaal een geconcelebreerde Eucharistievie ring in de kerk te Sotto II Monte, de geboorteplaats van paus Joannes XXIII. Deze plechtigheid wordt door de Italiaanse televisie uitgezonden. Van Sotto II Monte gaat de kardinaal 2 november met het internationaal be stuur van de Pax Christi en verte genwoordigers van enige landelijke af delingen naar Rome, waar de paus hen in audiëntie zal ontvangen. Dan zal gelegenheid worden geboden de paus verslag uit te brengen en naar verwachting het algemene thema van het congres worden geplaatst in het verband van de actuele situatie in de wereld. De kardinaal wordt zaterdag 5 november in Nederland terugver wacht. (Van onze correspondent) ENSCHEDE, 27 okt. Bij het kloos ter te Dolphia alhier is dinsdag avond de negenjarige jongen H. Pop- pink uit Enschedé gegrepen door een personenwagen en gedood. Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal 500,ontvan gen u en uw vrouwnadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20 dus maximaal 100,2), belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal f 250,— 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: spaarbewijzen ter waarde van 25, een levensverzekering of spaarkas inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extra! Er is er vast wel één die juist u past. Wie? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste 15.000, was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochure! (Van onze verslaggever) MAASTRICHT, 27 okt. Met een flinke wond aan zijn hoofd wordt de 31-jarige schilder G. R. sinds maan dag in een ziekenhuis alhier verpleegd. De man beweert dat Duitsers hem hebben mishandeld en beroofd van zijn beurs met omstreeks honderd gulden. Pas gisteren kwam de politie van dit voorval op de hoogte. Een vriend van de gewonde schilder meldde zich toen op het politiebureau met de me dedeling, dat G. R. in het ziekenhuis verpleegd werd in verband met bij een beroving opgelopen verwondin gen. De man vertelde, dat hij zondag avond en de daarop volgende nacht diverse café's had bezocht en heel de nacht door de stad had gezworven Rond zeven uur maandagmorgen kwam hij terecht in een café aan de Markt en tegen negen uur in een café aan de Boschstraat, Daar zou hij enkele Duitsers heb ben ontmoet. Zij zouden de Maas trichtenaar aangeboden hebben hem met hun auto naar huis te brengen. De Duitsers zouden de man naar de St. Pietersberg hebben gebracht, hem daar bewusteloos hebben geslagen en beroofd hebben van zijn geld. Toen de beroofde weer tot bewust zijn kwam, is hij naar een werkkeet van de cementfabrieken Enci ge strompeld. De daar aanwezige arbei ders waarschuwden de geneeskundige dienst en uiteindelijk belandde de schilder in het ziekenhuis. De politie is intussen gebleken, dat dit verhaal grotendeels juist is, op de ontmoeting met de Duitsers na. In het door R. opgegeven café aan de Boschstraat heeft men namelijk geen Duitsers ge zien, toen de schilder er was. - Het kan best zijn, aldus de politie, dat de man nog een ander café heeft bezocht, en dat hij daar de Duitsers heeft ontmoet of dat hij op straat de Duitsers heeft getroffen. DEN BOSCH, 27 okt. De zeshon derd leerlingen van de Uitgebreid Technische School alhier hebben gister middag tijdens een protestmars voor het stadhuis gedemonstreerd tegen de hoogst vervallen toestand, waarin zich de gebouwen bevinden waarin hun school reeds elf jaar tijdelijk is on dergebracht. „De varkens van de veemarkt zjjn beter gehuisvest dan wij", „wij ris keren ons leven" waren enkele van de vele teksten die boven de hoofden van de jeugdige menigte te lezen wa ren. Tijdens de demonstratie voor het stadhuis heeft burgemeester mr. R. Lambooy een deputatie van de leer lingen ontvangen. De burgemeester zegde toe een en ander ter kennis te zullen brengen van de autoriteiten in Den Haag. (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 28 okt. In het honorariumconflict tussen de huisartsen en de ziekenfondsen staan de partijen ongebruikelijk ver van elkaar: de artsen achten een verhoging van ongeveer honderd procent rechtvaardig, de ziekenfondsen zijn van oordeel dat een verbetering van negentien procent redelijk is. Ter ver duidelijking van wat de artsen vragen en wat de fondsen willen drukken wij hieronder twee staatjes af die ten naaste bij en vereenvoudigd weergeven wat de voorstellen van de artsen voor het honorarium van een fictieve arts behelzen en hoe de tegenvoorstellen van de fondsen eruit zien. Gevraagi door de artsen: (Voor een praktijk van 2500 patiënten) Bruto-honorarium 94.690, Kosten Sociale voorz. 10.535.- premie a.o.w. en inval. 4.068.- Belastingen 26.087.- Praktij konkosten (incl. assistente) I 24.000.- af 64.690. Blijft over: verteerbaar inkomen 30.000.- De artsen willen voor de berekening van hun inkomen uitgaan van het sa laris van een Hoofdgeneeskundige A met acht periodieken ofwel f 32.894,-. Dit bedrag moet verhoogd worden met onder meer 15 procent toeslag we gens economische onzekerheid en ver minderde rechtspositie, 20 procent voor de bereidheid 24 uur per dag beschik baar te zijn, de noodzaak om steeds be reikbaar te zijn alsmede de extra-belas ting van de huisarts en zijn gezin (tele- foonwacht) en 13,45 procent als omre keningsfactor wegens taakvervulling ge durende 253 werkdagen tegenover de overheidsarts 223 werkdagen. DEN HAAG, 27 okt. In de loop van de volgende maand zullen be sprekingen beginnen over het afsluiten van een verdrag met Marokko om de positie van de tienduizend Marokkaan se arbeiders in ons land te regelen. Onder meer zullen de procedure en de voorwaarden voor het aanwerven van Marokkaanse arbeiders in Marok ko worden geregeld. Dit is besloten tijdens het eendaags bezoek aan ons land van de in Brussel residerende Marokkaanse ambassadeur voor de Be- nelux-landen en de EEG, de heer Ben- salem Guessous. Aangeboden door de fondsen: Bij een „normatieve praktijk van 2800 pera. Voor de eerste 2000 zieken fonds-ingeschreven per verzekerde per jaar 23.31 (was 20.44) Voor alle volgende verzekerden 17.43 (was 1 15.13) Hierin zit een prognose voor een verhoging ln 1967. Het netto-honorarium zou door deze maatregelen stijgen tot ƒ49.545.—. De kostenvergoeding wordt trendmatig verhoogd tot 22.104. Ter verbetering van de sociale voor zieningen voor de huisartsen willen de ziekenfondsen een bedrag van f 8,5 miljoen per jaar (één gulden per ver zekerde) voor dit doel reserveren. Voorts willen de fondsen een be drag van in totaal ongeveer f 450.000 beschikbaar stellen voor het organi seren en volgen van nascholingscur sussen door artsen. LANKENHEYM (tot zaterdag 5 november a.s.) staat ieder Nederlands gezin te wachten. Hiervoor zorgen de Sola fabrieken met een waarde vol geschenk bij een waarde vol artikel. Bij elke edelstalen Sola-Elite pan, melkkoker of fluitketel, onbeperkt gegaran deerd, wordt een Elite-couvert ter waarde van f8,10 ten ge schenke gegeven. Alléén nog deze week bij de Sola winkeliers.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 5