Olympische Spelen Mexico te overwinnen probleem UIT MEXICO TERUGGEKEERD Amsterdam moet beruchte kwijt reputatie stad' MARNIXBANK ONTHULD la—i Automobilist levert zelf rijbewijs in Ademhaling vraagt meeste aandacht Ridderkerk geeft ruim 15 mille voor Tibet-actie Half jaar voor wegpiraat Emotioneel betoog mr. R. de Waard Studentenzwaard voor burgemeester van Maassluis flliiiir -wjmm Kettingbotsingen bij Ridderkerk Brandweerexamen Feestavond Oranje Uitbreiding station tr ansf ormator en Automobielbedrijf in Zwijndrecht NA AANRIJDING Sprookjes in beeld ITALIAAN WURGT ZIJN VRIENDIN Burgerlijke Stand NIEUWE DAG DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 8 Winkelsluiting Ridderkerk G. Kranendonk onderscheiden Nieuw Sociëteitsgebouw De Nederlandse ploegdie deelnam aan de voor-Olympische Spélen, keerde gisteren uit Mexico terug. Op de foto: van links naar rechts Mieke Jaapies, Riny Wagtmans en Janny van Eyck-Vos. Zij wonnen een gouden medaille. POLITIERECHTER TOT DEMONSTRANTEN T entoonstelling Bouwcentrum Ordeverstoringen Hier ziet h vijf gouden armbanden uit onze collectie. Het spijt ons dat het er niet meer dan vijf kunnen zijn. Helaas is het niet mogelijk om op deze plaats vele honderden armbanden te tonen.Gelukkig kan dat wel in onze zaak, Wij nodigen u graag uit onze collectie te komen bekijken; om gouden armbanden te komen passen.En neemt u daar alle tijd voor.Onze magnifieke collectie gouden armbanden is die tijden aandacht waard. Natuurlijk kunt u rekenen op deskundig advies, want Siebel wil dat u de zekerheid heeft helemaal geslaagd te zijn. En dat de armband zijn prijs ten volle waard is, daarvoor is de naam Siebel uw garantie^ =- uu|| JUWELIERS ROTTERDAM-STADHUISPLEIN24/26-COOLSINGEL50-DEN HAAG-LANGE POTEN 11 AMSTERDAM-KALVERSTRAAT123-HAARLEM -GROTE HOUTSTRAAT 63 - Ter gelegenheid van zijn vijfde lustrum heeft het dispuut Marnix van het Amsterdamse studenten corps aan Maassluis, waar Marnix van St. Aldegonde geen onbekende was, een monument geschonken. Startsein voor bouw eengezinswoningen Wijziging uitbreidingsplan Kappers: 9 maanden te laat Verbindendverklaring CAO heeft geen zin Ondergronds record^ (Van onze verslaggever) SCHIPHOL, 27 okt. De Olympi sche Spelen 1968 in Mexico City zul len een probleem blijven. Het moet echter mogelijk zijn dit te voren <n eigen land op te lossen. Er zullen om medische redenen sportlieden, die op laagland-niveau tot de top behoren, thuis moeten blijven. Zij die voor uit zending naar de Spelen van 1968 wor den aangewezen behoeven echter niet bang voor hun gezondheid te zijn, zij kunnen zich behoorlijk aanpassen aan het verblijven op ruim 2800 meter hoog te, maar zullen heel zuinig met hun adem moeten omspringen. ,,Heel voor zichtig en heel voorlopig, kan ik daf nu wel verklaren", zei gisteren prof. dr. P. J, Biersteker, de Utrechtse hoogleraar in de fysiologie. Prof. Piersteker was gisteren de woordvoerder van de twintig man ster ke Nederlandse proefploeg, die in Mexico City heeft gewerkt. Gebruind, om niet te zeggen geblakerd door de Mexicaanse zon, streek de formatie op Schiphol neer. Ruim een maand is er geëxperimenteerd. De nadruk lag niet, hoewel in de voor-olympische wedstrijden een niet onaardig aantal ereplaatsen is verzameld, op de pres taties. Het ging er om er achter te ko men hoe (in 1968) het best naar top prestaties kan worden gestreefd. „Topprestaties zal men bij de Spe len van 1968 beslist wel beleven" werd er o.a. gezegd. Wie ze wel en niet zaï beleven, zal echter een verrassing blij ven. Want een van de conclusies is ook, dat het persoonlijke aanpassingsvermo gen een bijzonder grote rol gaat spe len. In de afvaardigingen uit allerlei (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 26 okt. De actie voor de vluchtelingen uit Tibet heeft ruim 15.500 gulden opgebracht in Rid derkerk. Dit bedrag werd in drie kwa- tier opgehaald "door 130 collectanten. De heer H. de Vries, hoofd van een openbare school in Slikkerveer, die de collecte ter plaatse organiseerde, kon rekenen op de steun van ouders en leer lingen, collega schoolhoofden en leer lingen van huishoudschool en ulo. Dank zij een munttelactie van een plaatselij ke spaarbank was de uitslag spoedig bekend. In Barendrecht leverde de collecte een bedrag van 10.600 gulden op. Hier was de organisatie in handen van het oud-raadslid B. Leenheer. In Heerjans- dam kon de wijkzuster van het Groene Kruis, zr. Strikwerda, een opbrengst van 1.800 gulden bekend maken. In Schiedam heeft de actie 41.000 gul den opgebracht. De centrale inzamel- post was gevestigd in het nieuwe ge bouw van de spaarbank aan de Lange Nieuwstraat. De leiding van de actie had de heer G. Rens, gemeente ambte- naarv oor jeugdzaken. In H. I. Am bacht luidde de eindstand 7.450,35 gul den. (Van onze oorrespondent) RIDDERKERK, 26 okt. - De 50— jarige automobilist R. J. V. uit Lou wen in België, heeft op de rijksweg 15, bij Ridderkerk, gisteren bij het ke ren een kettingbotsing veroorzaakt. De Belg had weinig schade, maar twee andere wagens werden vrij ernstig be schadigd. Tegelijkertijd botste op het spitsuur op de rijksweg 16, bij Ridderkerk, bij file vorming nog enkele andere wagen op elkaar. Eerder op de dag dook op dezelfde rijksweg een snelle personen auto in de middenberm en reed ver volgens een personenauto rechts van de weg aan. Beide wagens werden ern stig beschadigd. Het ongeval ontstond doordat een onbekend gebleven auto mobilist piotseling zijn file verliet. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 26 okt. Twee le den van de Ridderkerkse vrijwillige brandweer T. Verhoef en C. Plaisier, hebben met goed gevolg het examen brandweer-instructie - ademsbescher- ming afgelegd bij de Rijksinspectie voor het brandweerwezen in Den Haag. Beide brandweerlieden kregen hun op leiding bij de Haagse brandweer. Het diploma geeft de bevoegdheid zowel voor beroeps- als voor vrijwillige brandweercorpsen het dragen van ademsbeschermende middelen zowel theoretisch als praktisch te mogen ono- derwijzen. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 26 okt. De Ridder- kerkse Oranjevereniging „Oranje ge trouw", heeft gisteravond in het ge bouw St. Joris haar jaarlijkse feest avond gegeven. De Vlaardingse to neelgroep Animo, oogstte met de opvoering van het blijspel „Deining om zonsondergang" veel bijval van het publiek. Tevoren maakte de voorzitter van de vereniging de heer J. v. d. Jagd, de toekomstplannen bekend. Op 14 de cember zal een bazar worden gehou den, voor een deel om de optocht op Koninginnedag volgend jaar te finan cieren. Ter gelegenheid van het vier de lustrum in het komende jaar zal naar alle waarschijnlijkheid ook een lunapark worden ingericht. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 26 okt. In ver band met de komende feestdagen mo gen de winkels in de gemeente Rid derkerk op de navolgende data ge opend zijn tot 21 uur: van 29 november t.m. 3 december van 20 t.m. 23 december op 31 december In deze perioden vervalt bovendien de verplichte halvedagsluiting. Kappersbedrijven zullen voorts op maandag 19 december geopend mogen zijn tot 19 uur, aldus is meegedeeld door de korpschef van de Ridderkerkse politie. (Van onze correspondent) BARENDRECHT, 27 okt. De heer C. Kranendonk, die veertig jaar ln dienst is bij de machinefabriek en scheepswerven Piet Smit n.v. te Rot terdam, heeft de bronzen ereme daille, behorend bij de orde van Oranje Nassau, ontvangen. De burgemeester van zijn woonplaats mr. H. Douma heeft de 64-jamge jubilaris de onder scheiding overhandigd. De heer Kra- nendonik die als boorder bij het be- ver 111 is thans tijdschrij- landen had men er voorbeelden van gezien. Ook in de Nederlandse ploeg: Fedor den Hertog, de wielrenner. En bij de Belgen bijvoorbeeld de atleet Gaston Roelants. Er blijven twee problemen. Het be langrijkste is hoe de ademhalingstech niek dusdanig kan worden veranderd dat de zuurstof zo goed mogelijk wordt verdeeld. Des te langer een wedstrijd duurt, des te zwaarder gaat dat we gen. Voorts deed men de hinderlijke ervaring op, dat mond en iongen bij zonder sterk uitdrogen. De grote kracht van elke atleet zal in Mexico de super conditie moeten zijn. Hij zal er de vreemde ervaringen mee kunnen over winnen. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 27 okt. Tot een ge vangenisstraf van zes maanden en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid heeft de rechtbank vanmorgen de 25-jarige cafetariahouder J.A.B. veroordeeld. De man reed op 13 april op een oversteekplaats bij de Plein- weg een vrouw aan, waarbij hij, zon der zich om het slachtoffer te bekom meren, doorreed. De vrouw is aan de gevolgen van dit ongeval overleden. De officier van justitie had negen maanden gevangenisstraf en vijf jaar niet rijden geëist. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. Het Rotter- damsch Studenten Gezelschap zal op dinsdag 1 november het nieuwe socië teitsgebouw „Asker V", aan het Ha ringvliet 94, in gebruik nemen. Na de opening, om 15.45 uur, zal het bestuur recipiëren. AMSTERDAM, 26 okt. De Am sterdamse politierechter mr. Romke de Waard heeft gisteren zes jeugdige deelnemers vijl Amsterdammers en een Leitlenaar aan de zevende pro testmars tegen de oorlog in Vietnam „wegens belediging van een bevriend staatshoofd" (president Johnson) ver oordeeld tot deelso nvoorwaardelijke straffen. Deze waren echter zodanig dat alle jongelui (18 tot 21 jaar), die op zondag 16 oktober waren gear resteerd en sindsdien in voorlopige hechtenis zaten, gistermiddag nog in vrijheid werden gesteld. Vijf van de zes jongeren er was een bekende provo bij was het roe pen van „Johnson moordenaar" ten laste gelegd. De zesde zou deze tekst met een vraagteken erachter op een bord hebben meegedragen. Nog zes anderen werden door de politierechter veroordeeld tot straffen variërend van vier weken, waarvan drie voorwaarde lijk, tot veertien dagen, waarvan zeven voorwaardelijk, in alle gevallen met aftrek van het voorarrest. Een der verdachten gaf toe „John son, moordenaar" te hebben geroepen. Drie zeiden „Johnson, molenaar" en de vijfde „moord, moord, moordenaars' te hebben geroepen. Dit laatste sloeg volgens de betrokken verdachte, die verontwaardigd was over het grote aan tal politieagenten, op dezen, omdat zij volgens hem „een moord pleegden op de vrije meningsuiting". De officier van justitie zei dat men met deze scheldkanonnade noch de ak- tie noch zichzelf een dienst bewijst. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. Het elec- triciteitsverbruik in Vlaardingen west dat (evenals oost trouwens) door Rot terdam van stroom wordt voorzien, neemt sterk toe en dat vraagt om uit breiding van het transformatorenista- tion aldaar. Er moet een derde transformator van 11,5 mva opgesteld worden en te gelijkertijd moeten bouwkundige voor zieningen worden aangebracht om la ter nog eens tot uitbreiding met een vierde transformator over te gaan. De kosten worden geraamd op 400.000 gulden en in dit jaar is daar van 60.000 gulden nodig. De rest moet in 1967 besteed worden. Burgemees ter en wethouders stellen de Rotter damse gemeenteraad voor het krediet voor dit jaar te voteren. (Van onze verslaggever) ZWIJNDRECHT, 26 okt. Op vrij dag 28 oktober zal de burgemeester van Zwijndrecht, C. Slobbe, de officië le opening verrichten van het nieuwe Automobiel- en Garagebedrijf „Vader's Auto's", aan de Walraven van Hall straat. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 okt. In het ka der van de accentmaand van het Bouw centrum, welke thans het motto „Be kistingen" draagt is er van 19 novem ber tot en met 17 december een ex positie, waar een groot aantal bekis- tingssystemen worden getoond» Mr. Vriezema noemde het een verto ning van onmacht te vervallen in scheldwoorden en getier. Ook stipte hij nog aan dat door verdachten duidelijk de aanwijzingen van de aktiegroep Vietnam om geen beledigingen te uiten in de spreekkoren zijn gene geerd. De politierechter, die een uitvoerig en emotioneel geladen betoog hield over zijn straftoemeting zei: „Het wordt hoog tijd dat Amsterdam weer een stad wordt waar men zonder ge vaar zijn mening kan uiten en demon straties kan houden, zoals het vroeger was." Zich over de hoofden van de verdachten lieen tot de demonstranten richtend zei hij: „Proheer nu niet een middel te vinden om net langs de wet te komen, laat men loyaal zijn". Mr. De Waard vroeg hen wat hij noemde „toetsing op kwaliteit van het gezag achterwege te laten, zodat Am sterdam nationaal maar ook internatio naal niet meer die reputatie houdt van die beruchte lastige stad, waar alleen maar ordeverstoringen zijn". Verdach ten was het er om te doen buiten de strafwet te blijven, zo merkte de poli tierechter op, in verband met het ge bruik van het woord „molenaar ïn- plaats van „moordenaar". De politiegetuigen hebben moorde naar verstaan, aldus de politierechter. Hij stelde het woord molenaar, dat een zodanige klankverwantschap heeft met moordenaar, daarmede gelijk. Mr. De Waard vond het een gunstige ontwikkeling dat oorlogen die elders in de wereld worden gevoerd, Nederlan ders niet onberoerd laat. Dat men daar emotioneel op reageert is een ontwikke ling die verheugend is. Het moet ge beuren op een manier dat anderen er van overtuigd worden, aldus mr. De Waard. Werkelijk waardige demonstra ties in Amsterdam en andere steden kunnen volgens hem wel degelijk be langrijk meespelen. Closed-for-ever armband. Uitstekend geschikt voor gouden munten of bedels. In vele uitvoeringen en prij zen, vanaf f 85,- tot f 800,-. Slavenarmband, met hand-gegraveerd bloemmotief f 383,-. Andere modellen in glad en bewerkt goud van f 95.- tot f 600,-. Gouden armband, opgebouwd uit iets verdiepte scha kels, afgewisseld met gematteerde staafjes. Evenals alle gouden armbanden met veilige sluiting f 365,-. Vorstelijke gesatineerde gouden armband: Breed en zeer mooi om de arm sluitend, uniek van vorm en van grote allure f 1.190,-. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, 27 okt. Het zilveren dispuutgezelschap „Marnix" van het Amsterdams studentenkorps heeft gis teravond de burgemeester van Maas sluis onderscheiden in de „Orde van het groot zwaard van Marnix". Met dit zwaard, dat, om het allemaal een beetje moeilijk te maken, eerst uit de hasven moest worden opgevist, sloeg de burgemeester op het Schanshoofd de laatste beletselen weg, die een gedenk steen op de nieuwe „Marnixbank" aan het oog onttrok. De praeses van het studentengezel schap, de heer J. Amesh zag toe komst van zijn geschenken vrij som ber in. Supertankers moeten zich met moeite door de drukke Waterweg wrin gen. Straks wordt die verbreed en weg is de bank. Hij adviseerde de burge meester om eens met de industriële kring Maassluis te gaan praten. „Zij hebben de inscripties op deze bank be taald, zij zullen zeker bereid zijn een ruiterstandbeeld voor u op te richten. U moet dit dan wel op de andere oever van de Waterweg laten plaatsen." (Van onze verslaggever) HILVERSUM, 26 okt. De 70- jarige heer A. K. uit Hilversum is dermate geschrokken van een aan rijding, die hij heeft veroorzaakt, dat hij van mening is niet meer geschikt te zijn voor het hedendaagse verkeer en hij de politie is gekomen met de mededeling dat hij op 9 novem ber a.s. zijn auto zal wegbrengen en zijn rijbewijs bij de politie inleveren, omdat hij er geen gebruik meer van wil maken. De aanrijding werd veroorzaakt bij de Sumatralaan in Hilversum, waarbij de heer K. geen voorrang gaf aan de 34-jarige mevr. L. P.-R. uit Laren. Zij moest met een zware wonde aan het achterhoofd en een hersenschudding naar het St. Jans ziekenhuis te Laren worden ge bracht. De heer K. verklaarde haar absoluut niet te hebben gezien en maakte daaruit op, dat hij niet meer past in het verkeer. (Van onze verslaggever) BERKEL, 26 okt. Gistermiddag heeft de heer L. M. J. Hendrix, burge meester van Berkel en Rodenrijs, aan de Wilgenlaan in Berkel het startsein gegeven voor de bouw van 240 eenge zinswoningen, die volgens een arbeids besparende methode zullen worden ge bouwd in Berkel, Bleiswjjk en Nieuw koop. De woningen worden in opdracht van Eurowoningen NV gebouwd door het aannemingsbedrijf J. A. Borsje te Lek- kerkerk. H. I. AMBACHT, 26 okt. In ver band met de plannen om achter de boerderij van de heer L. Stehouwer een camping te stichten zal het bestaande uitbreidingsplan van Hendrik Ido Am bacht enigzins moeten worden gewij zigd. Het gebied van de heer Stehou wer, waar de camping moet komen had oorspronkelijk een bestemming voor agrarische doeleinden. UTRECHT, 26 okt. Op 18 oktober 1965 bereikten werkgevers en werkne mers in het kappersbedrijf overeen stemming over een nieuwe C.A.O. Op 6 januari 1966 keurde de Stichting van de Arbeid deze overeenkomst goed. Daarna had het College van Rijksbe middelaars nog negen maanden nodig om de algemeen verbindendverklaring af te wegen. Naar aanleiding van deze gang van zaken heeft de vakraad voor hett kap persbedrijf de voorzitter van het Col lege van Rijksbemiddelaars gevraagd, of het nog wel zin heeft een verbin dendverklaring af te geven. De CAO is van kracht tot 31 december van dit jaar, zodat de verbindendverklaring eigenlijk slechts geldt voor drie van de vijftien maanden waarvoor zij was aan gevraagd. Een ander moeilijk verteerbare pil is volgens de Nederlandse Katholieke Bond van Kapperspersoneel de onthef fing die het college aan het kappers- personeel in salons van de Nederland se Spoorwegen heeft verleend van het verbod tot het verrichten van arbeid op maandag. De bond vindt dit een vorm van discriminatie. (Van onze correspondent) SPIJKERNISSE, 27 okt. Een expo sitie van sprookjes in beeld omlijst de kinderboekenweek, die gisteren in Spij- kenisse is geopend. Vorig jaar was men nog genoodzaakt de hulp in t;e roe pen van een huishoudschool in Rotter dam, nu hebben alle scholen in Spijke- nisse zelf enthousiast de handen uit de mouwen gestoken. De tentoonstelling is tot en met vrijdag te bezichtigen van 's avonds half acht tot tien uur. (Van onze verslaggever) LUIK, 26 okt. De politie heeft een 23-jarige Italiaan aangehouden, die ervan verdacht wordt zijn vriendin van 19 jaar, met wie hij een jaar heeft samengewoond, zondag te hebben ge wurgd. De Italiaan had zijn vader van het gebeurde op de hoogte gesteld. Deze deed aangifte bij de politie. De Italiaan had het stoffelijk overschot in de klerenkast op zijn kamer ver stopt. De politie ontdekte daar het lijk en sloot de Italiaan in. BOTTERDAM BEVALLEN: A. M. v. Krevel-Vonk z., N. C. W. Steegman-v-0' Sande z., M. C. Korpershoek-Mastwijk z" B. G. Versteeg-Lemckert d., A. EsselbruS' ge-Grave d., W. Geijp-Rijsdijk d„ J. D. te-Hoolboom z-, JM. v. Klaveren-Keu? d., M. A. P. Buitenhuis-de Goeij d., E. Vat" Steunenberg d., M. Broer-Dam z., M. p' Stehouwer-Graaf d.,H. R. J. Sterkman-Leen) kul! d-. J. E Kuiper-Verbon d., A. JaWf-' t. Poulus-v. Brouwershaf Z" M. J. A. de Landmeter-Lexmond z A. de Ruijter-Janze z., L. Gréve-v. d. V11® d.. J. Wissekerke-Sprado z., E. J. Na nings-Smit z., G. Buurveld-Groothedde J. C. M. Vervat-Hoefsloot d., A. J. Einie'6 v. d. Kraan d., L. v. d. Loosdrecht-Dekk Z., A. C. Broekhus-v. Klink z., A. Saarlob v. d. Haar d.. L. A. Gleijm-Lindhout vj M. C. J. v. Deursen-v. Troost z„ C. Nollet-Hammerstein d., N. Meiburg-"%, der 2 d., J. de Groot-v. Dijk d., R. J- .j- Schemkes-Vermeeren d., C. M. ScheWL- de Jong z., L. de Voogd-Troch d., H. Gr°" horst-Mous d. overleden; A. de Wilde, vr. geh. éafl m. A. Wuijts 82 jr., M. G. de Rooij, f geh. gew. m. M. M. Dadanlak 68 jr., ïj»t- Veerman, man geh. gew. m. M. W. J J; sers 86 jr., A. H. van Ginneke, vr. 1 \V. Hoornweg 72 jr., J. Polderman, man y tl. D. Visser 80 jr., M. Doedijns, man Nouwen 62 jr.. J. Brouwer, vr. v. V- J~ 3- ker 69 jr., H. S. Kieft, man geh. gew. E'vt- C. Demersie 78 jr., M. H. Eekhoudt, den geh. gew. m. A. F. Calame 85 jr.. 7* Duik, man v. E. C. M. van der Ïj°<:te0' «- s d« jr., B. C. de Wolf, man v. M. F. S 'VJ. macher 76 jr., A. C. Pegel, vr. v. vJr A- Jong 62 jr., J. B. Kolstee, man v. H- L- Oonk 58 jr.. J. M. Hagenberg, vr- Well. Hanswljk 76 jr., B. Kesselring, rnf uer. gew. m. J. Spee 96 jr.. F. W. Steen"n go man geh. gew. m. J. M. van der J~eelof. jr., A. van Halteren, zoon 14 a.. fi gj jr-> man geh. gew. m. N. A. Rietveld jr., G. van der Gaag, vr. v. J. van Gen j. F. J. van Heijningen, ong. man lvgji Da- A. P. M. van der Logt, vr. v. G- Roei- len 66 jr., N. Nakazato, man 25 jr-» jjoie* nagel, vr. v. M. Wessel 65 jr.. 'velde- naar, ong. man 59 jr., J. van oe pjj0us, man v. A. Vreeswijk 80 jr.. h 'van den man v. M. A. Teskova 54 Jr - sg Jr- Heuvel, man v. Z. Kronenburg g jrii M- van Loon, man v. M. Sluimer» ^er Molen Paul, vr. geh. gew. m. V- va gew. ®- 65 jr., M. P. Cannoo. vr. 8"" inan V; L. A. Harmsen 77 jr., D. Luba y j vs_n F. de Jong 73 jr., A. Hoek. gew. der Perk 79 Jr.. F. B. Fierek. man v. m. L. Kroos 70 jr., A. ^roothuljzen. A. M. van Exel 80 jr.. S. Groom u Hutb, geh. gew. m. B. Bruins "oj-^eliske, vr- vr. v. K. Smit 67 jr., S. 72 jr., geh. gew. m. T. C. van Mulder 55 jr., L. J. H. Bitter, man v. <- m. C. van L. J. H. Bitter, man v.ew m. C. van Erkelens, mfn ge y» geh. geW- Stubbe 85 jr., A. Krijbolde Segboer, vr- m. H. C. Blom 76 jr., geh. gevV' v. B. Hof 73 jr.. m. J. G. Riphagen 84 jr., PARIJS, 27 Okt. <4LL!etet ver- Fransman Jean-Pierre grot blijft reeds vijf maanden in he™A>- op honderd meter dlf?t:„ter van berthe-massief zeventig d on- Nice. Hij heeft hiermee het recoru dergronds verblijf, dat met 130 op naam stond van de Engel. jjajre- vid Lasserty, ruim gebroken. r tet zal pas op 1 december weer n boven komen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 8