Tekort op begroting tot op f 50 miljoen teruggebracht Joh. de Heer Sterker ZFC moet zege aan Fortuna Vlaardingen laten: 1-3 L 1 School voor beatmeisjes STIJLVOLLE INTERIEURS Kortweg ■Hl i NA VERWERKING VAN NIEUWE GEGEVENS Uitgaven met ongeveer 7,5 ton verminderd AGENDA COLLECTIE Derde wethouder in Rock an je Massale kerstzang in Vlaardingen Dronken kapitein laat zich varen Symfonia speelt voor goed doel BEAT-SPEKTAKEL interieur Gewonde schilder laat na aanrijding bloedspoor achter Joodse dichter Teif overleden Voorstel minister stelt artsen zeer teleur VAN BOLHUIS EN MEYER Ronald van Enthoven zevenduizendste inwoner van Brielle Met duizend paar schoenen op de loop Pianotrio van Brahms VERHOGING VAN 8% Vakantieprogramma Kerstboomverbranri in g Boerderij afgebrand L>i DINSDAG 27 DECEMBER 1966 5 Een orgel is het middelpunt van een gelukkig gezin VOORDEELPRIJS ORGELLESSEN Neem zélf vrijblijvend de proef op de som I KEUZE UIT WERELDMERKEN Conn - Hammond - Philips Riha - Solina e.a. OCCASIONS hoge inruilprms Dresses galore. Wie er tijdens Nieuwjaars- andere partijen goed feestelijk bij wil lopen verzoeken wij beleefd doch dringend te komen kijken naar de jurkenscala van de Sinckel Winckel. P.S. Kom wél snel, morgen zijn er weer minder. Beat-spektakel in dë Rotterdamse Balletschool GEBOUW PALACE De jury verkoos zestien meisjes, die mogen deelnemen aan de cursus van de balletschool. o stijlmeubelen n exclusieve lampen perzische tapijten 's-Gravelandseweg 616 Verlengde Broersvest Schiedam - Tel. 267793 (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. In de vier maanden die zijn verstreken sinds de aanbieding van de begroting voor 1967, is men tot een nauwkeuriger raming kunnen komen van verschil lende inkomsten- en uitgavenpos ten. Voorts heeft men nieuwe gege vens kunnen verwerken, evenals de hitkomsten van diverse inmiddels door de raad goedgekeurde tariefs verhogingen. Al met al kon het in september berekende begrotingste kort van 86,5 miljoen met 36,5 mil joen worden verminderd tot f 50 miljoen, zo laten burgemeester en tvethoudersde raad weten „aan de vooravond" van de begrotingsbehan deling, die op 10 januari begint. Verhoging van belastingen, tarieven en dergelijke geeft een meeropbrengst Van ƒ22.820.000,verlaging van uit gaven heeft voor 7.422.000,„ruimte ADVERTENTIE Reeds vanaf 1.145.- bezit u een orgel l Desgewenst in huur, met recht van koop, vanaf OR m Zonder aanbetaling. Pm- Dankzij de unieke orgellessen van J°h. de Heer, speelt u gegarandeerd in 10 minuten! l Regelmatig interessante aanbiedingen OOSTZEEDIJK 330, ROTTERDAM TEL.(010)115255 ROTTERDAM Dinsdag 27 dec.: De Rotterdamse Scnuuw- hurg, 20.00 uur: Het Nieuw Rotterdams Toneel. Luxor Theater, 20.00 uur: Renè Slees- wijk's Nederlandse Snip en Snap revue. "Oensdag 28 dec.: De Rotterdamse Schouw burg, 20.00 uur: Het Nieuw Rotterdams Toneel. Luxor Theater, 20.00 uur: Renó Slees- Wijk's Nederlandse Snip en Snap revue, "onderdag 29 dec.: De Rotterd. Schouw burg, 20.00 uur: Het Nieuw Rotterdams Toneel. Luxor Theater, 20.00 uur: René biees- Wiik's Nederlandse Snip en Snap revue. Vrijdag 30 dec.: Luxor Theater, 20.00 uur: René Sleeswljk's Nederlahdse Snip en Snap revue. De cijfers achter de door de Katholieke bekeuring gestelde leeftijdsgrenzen duiden 6e artistieke en ontspannende waarde van 6e films aan: I verdient de aandacht: II boeiend en/of amusant; IIT voor regen achtige dagen. FILMS. Arena: Gooi 't maar In m'n pet, ®1.. dag 2 7 9.30; za. en zo. 2, 4.30, 7, 8.30 uur, beide kerstdagen. Centraal: Superagent Mark Donen, 14 j. (II), dag. 7, 9 15; za. en zo. 2. 4.30, 7, 9.30 uur, beide kerstdagen. Cineac-A.D.: De Saint bontra.a.l dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, "•30, .730,' 9.3U; zo. vanaf 1.30 uur. De Ovonturen van Pietje Bell, a.l., zo.morgen Lie kerstdag) 11 uur., cinerama: Dokter kjlvago, 14 j. (II), dag. 1.45 en 7.45 uur. Colosseum: De verknipte melkboer, a.l. Vr t.m. WO 2, 7, 9.15; zo. 2. 4.30, 7, 9.15 Vdr, beide kerstdagen. Mannequins ver dwijnen, 18 j. (III), za. 0.15 uur. Corso: Jhe sound of music, a.l. (tl), dag. 2 en uur, ook beide kerstdagen. Grand £tem van het water, a.l. 2;lll. J: Ö-30; za. en zo. 7, 9.80 en 1.45, 4.15 uur Jbeide kerstdagen). Harmonie: Fahtomas 'laat weer toe, 14 J. (II), 3. j- 9.15; zo- ii 4.30, 7, 9.15 uur, beide kerstdagen. Jyiterion: Giuiietta van de geesten, 18 J. i11), dag. 2.30 en 8 uur, beide kerstdagen. Luniière: The Professionals, 14 jr (II), 2aS. 2. 4.30. 7. 9.30 uur ook beide kerst- Sagen Metro: Geiieve niet te storen, a.l., t' 7, 9.15; za en zo. 2. 4.30, 7, 9.15 uur, £»ide kerstdagen. Passage (Schiedam): stem van het water, a.l. (I), 2, 8.15, do. faen voorstelling; za. 2, 4.15, 7, 9.15 uur, ?e'öe kerstdagen. Prinses: Goldfinger, 18 J' dl), wo 2.15, 7, 9.30; beide kerstdagen ;-20. 7, 9.30; za. 7, 9.30 en Wo. Winnetou, -1- za. en zo.; ma. en wo. 2 uur. Let s ?ake rove, volw. (III), vr. en za. 24.00 uur. g^ieu Charlie, 18 j. (II). zo. 24.00 uur. 5e*: De onoverwinnelijke gebroeders Ma fste, 14 j mi) 2, 7, 9.15; vr. t.m. wo. „6 za. en' beide kerstdagen 2, 4.30, 7, 9.15 rTut- Studio '62: Brandt Parijs?, 14 J. li1), dag 2 en 8 uur. Thalia: De onge lijke overwinning, 14 j- (II), 2.15. 7, za. en zo. 2, 4.30, 7, 9.30, ook beide 2.?5^ loi jbrstdagen. 't Venster: Persona, 18 J. (II), tl'uJ' 9'15' beide kerstdagen 2, 4.15, 7. 915 VÏ„; Me'h Kampf. 18 j. (I). vr. 24.00 U. San, rla: Angeiique, de weg naar Ver- •fffiles, 18 j. (III), vr. t.m. wo. 7, 9.30 uur. 4 in ,en 6e Haai, a.l., za., wo. 2; zo. 2, do „beide kerstdagen. Danny Kay, a.l., 2, 7, 9.30 uur. gemaakt" en tenslotte is een aantal inkomstenposten verhoogd tot in totaal 6.267.000,alles bijeen dus 36.509.000,Bij de herberekening is een in voorbereiding zijnde herziening van de legesverordening toeneming van opbrengst met circa 500.000, buiten beschouwing gelaten, omdat deze wijziging nog niet ter goedkeuring aan de raad is voorgelegd. Daar tegenover staat een onvermijde lijk te verwachten toeneming van het tekort van 50 miljoen als gevolg van onvoldoende compensatie van loon- en salarismaatregelen. Uit een lange reeks „verlaging uitgaven" zijn te vermelden: Bureau voorlichting en publiciteit 18 000 Uitgaven terzake van de politie ƒ244.000,— Uitgaven terzake van de kunst 329.000,— verzorgings centrum voor buitenlandse arbeiders 89.000,brandweer 241.000, Daartegenover staan, verhogingen van uitgaven als ƒ444.000,— voor onder houd van straten. De raad heeft ook de investeringslijst 1967 gekregen en tevens een meer glo bale investeringslijst voor de komende vijf jaar; een traditie die vorig jaar is ingezet. Deze lijst biedt geen enkele garantie over het in uitvoering komen van de daarop opgesomde projecten. Ieder project zal te zijner tijd afzonder lijk hekeken worden op eigen merites en tegen de achtergrond van de dan gel dende situatie Andersom geldt, dat niet op de lijst geplaatste projecten geen kans hebben in 1967 zelfs maar het stadium van voorstel te halen. Enkele grote projecten zijn buiten de lijst gehouden. Dat is onder meer de uitbreiding van de Centrale Waal haven (Energiebedrijf). De 10 miljoen die in 1966 voor dit project nodig wa ren zijn door de minister buiten het investeringsquotum gehouden en ver wacht mag worden dat dit ook voor 1967 geldt, als een bedrag van 80 miljoen nodig is. Het baggeren van een geul in de Noordzee, om Rotter dam bereikbaar te maken voor grote schepen valt ook buiten de lijst, om dat dit als een rijksaangelegenheid wordt gezien. Gaat het rijk tot deze uitgave over, dan zal Rotterdam m- tussen volgens de bestaande 'AVv regeling zijn aandeel in de kosten moeten nemen. Aanleg van de Willemstunnel, het Biesboschproject van de Drinkwater leiding, de metro KralingenPrins Alexanderpolder en de metro naar HoogvlietSpijkenisse worden even eens gezien als niet door de gemeente (alleen) te treffen voorzieningen. Dat de investeringsbeperking nu al sinds december 1963 voortduurt en voorlopig nog wel geen wijziging ten gunste zal ondergaan, demonstreert zich thans in de financieel-administratieve opzet van de investeringsplannen. Reëel, zo stellen b. en w., zal deze omstandigheid later tot uitdrukking komen door het uit blijven van vele voorzieningen in het gemeentelijk leven, dat daardoor zal stagneren. Indien Rotterdam voor 1967 een fi nancieringsquotum toegewezen krijgt dat belangrijk afwijkt van het totaal van het jaarplan 1967, dan zal van uit breiding van gemeentelijke voorzienin gen geen sprake kunnen zijn. De vrees bestaat zelfs, dat hoogst noodzakelijke voorzieningen zullen worden aang'etast en dat het huidige voorzieningenniveau dat toch al te beperkt is, niet gehand haafd zal kunnen worden. B. en w. stellen voor het investeringsplan voor 1967 vast te stellen op een bedrag van in totaal 623 miljoen, waaronder be grepen f 14 miljoen voor garanties, waarbij tenslotte wordt opgemerkt dat de woningwetbouw buiten het investe ringsplan en de daarop gebaseerde fi nanciële behoefte is gehouden. ADVERTENTIE UITGEBREIDE SERVICE KANTOORMEUBELEN VAN OLDENBARNKVELT. kantoor STRAAT 129 .TEL.(010)130891 service (Van onze correspondent) ROCKANJE, 27 dec. Tijdens de begrotingsbehandeling in de gemeente raad van Rockanje heeft zich het merk waardige feit voorgedaan, dat niet een raadslid in dit geval van de VVD maar een wethouder de algemene be schouwingen hield. Dat was de heer G. Klok, die in verband met het vertrek van burgemeester J. Spaans (tijdelijk) tot derde wethouder was benoemd. De begroting 1967, die een tekort vertoont van ƒ10.000,werd na vele kritische kanttekeningen met algemene stemmen aanvaard. De heer A. van Rij (Gemeentebelangen) sprak de hoop uit, dat Rockanje een burgemeester zou krijgen die van wanten weet. „Hij moet met de vuist op tafel durven slaan om onze belangen in Den Haag te verde digen", aldus de heer Van Rij, die zich uitsprak tegen eventuele samenvoeging met andere gemeenten. Een bedrag van 500,geraamd voor het uitbrengen van advies door de Heide Mij. inzake sportvelden, werd voorlopig geschrapt. Op aandringen van de raad zullen B. en W. deze aan gelegenheid eerst nader bezien. Ook het voorstel tot het voteren van een krediet van 8400,voor verbete ADVERTENTIE ring van de verlichting op het kruis punt Achterstrijsedijk haalde het niet. Mevrouw L. de Jong (PCG) stelde, dat (Van onze correspondent) DEN BRIEL, 27 dec. Brielle telt thans zevenduizend inwoners. Ronald Paul, de welgeschapen zoon van de aan het Oranjeplein wonende familie J. van Enthoven-Smit, maakte het duizendtal vol. Wethouder L. M. v. d. Boogerd- Neecken en de heer H. Vegter kwamen namens het gemeentebestuur geluk wensen aanbieden. Bloemen -rood en wit, de Brielse kleuren voor de ouders en een spaarbankboekje met de eerste inleg voor de zevenduizendste inwoner. Het bestuur van de plaatse lijke middenstandsvereniging bood een fruitmand en een geschenk onder cou vert aan. Op 30 december 1963 werd in Den Briei de vijfduizendste en op 21 juli 1965 de zesduizendste inwoner inge schreven. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 27 dec. De jaar lijkse volkskerstzang in de Grote Kerk voorbereid door het Vlaardings con vent van kerken, heeft ongeveer dui zend belangstellenden getrokken. Met begeleiding van de kapel van het Leger des Heils zong men beken de en minder bekende kerstliederen. Medewerking verleenden voorts het gereformeerd kerkkoor onder leiding van de heer W. Polderman en de orga nist Gijs de Graaf. Jo Jacobs las korte bijbelteksten, de bijeenkomst werd be sloten met de wisselzang ,,Dit is de dag, die God ons schenkt." Ook de zangdienst, die het comité „Kom zing met ons en doe als wij", voor de patiënten uit het Zonnehuis, alsmede voor de bewoners van de rust huizen en bejaardenflats in de Grote Kerk organiseerden, trok grpte be langstelling. De heren L. T. van Bree, voorzit ter voor het organiserende comité, en gastorganist R. Bakker uit Maasland bespeelden het orgel, terwijl de trom pettist E. Vellekoop ook enige liede ren begeleidde. Met de heer Van Bree aan het orgel zong de Vlaardingse so praan (Jo Jacobs enkele kerstliederen, waarvan vooral „Komt herders van rondomme" veel indruk maakte. De heer J. Thurmer noemde de na men van 95 bejaarden en patiënten die bloemen of een kerststukje thuis zouden krijgen. Hij deelde ook mee, dat voor het restauratiefonds van de Gro te Kerk ruim 37.000 bijeen is ge bracht. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. De van zee komende kustvaarder Raket is za terdagmiddag tussen Pernis en de Eemhaven op een strekdam gevaren, omdat de 46-jarige kapitein J. B., die wat te diep in het glaasje had geke ken, niet meer stuurvast was. De ri vierpolitie haalde de kapitein die zelf aan het stuur stond, van boord en liet hem in een cel zijn roes uitslapen. De stuurman bracht het schip dat geen schade had opgelopen, naar een werf in Capelle aan den IJssel waar het een onderhoudsbeurt moest onder gaan. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Het con cert, dat de Koninklijke Orkest Ver eniging Symfonia op 19 december ten behoeve van de Stichting Instrumen ten fonds voor de scholen voor dove, slechthorende en spraakgebrekkige kinderen gaf, is ondanks het slechte weer en een kerstuitvoering elders in Rotterdam, toch een succes geworden. Dit blijkt wel uit het feit, dat aan het fonds een bedrag van vierduizend gul den kan worden overgemaakt. Het vol gende concert van Symfonia vindt op maandag 8 mei plaats. De baten zijn bestemd voor het Nederlandse Rode Kruis, dat in 1967 z'n 100-jarig bestaan viert. op dit kruispunt nooit ongelukken zijn gebeurd. Bovendien vond ze het bedrag veel te hoog. Na ampele discussies be sloot het college het voorstel ter nadere bestudering terug te nemen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. De Rotter damse recherche speurt naar de dieven, die uit twee Duitse spoorwagons aan de Waalhaven zestig dozen met in to taal 1080 paar damesschoenen hebben ontvreemd. De schoenen kwamen eind vorige week uit Italië naar Rotterdam, waar ze moesten worden overgeladen in een schip, dat ze naar Engeland zou voeren. De waarde van de damesschoe nen wordt door de politie op ongeveer tienduizend gulden geschat. DE COMPONISTENSERIE van de Rotterdamse Kunststichting startte Tweede Kerstdagmiddag in de goed bezette kleine Doelenzaal met een Brahms-programma, waarop het Pia no Trio Op. 8, twee liederen voor alt, altviool en piano Op. 91 en het Klari netkwintet op. 115 voorkwamen. Dat de behandeling van het op stuk van klankevenwicht zeer moeilijk bevredi gende Pianotrio voor Brahms in deze jaren nog een groot probleem was, is bij het aanhoren van dit stuk wel duidelijk. De vrij dikke pianopartij drukt de beide strijkers gemakkelijk weg, hetgeen nog niet zo'n bezwaar zou zijn als de schrijfwijze voor de piano meer aan het briljant-solistische geappelleerd zou hebben. Dit is ech ter beslist niet het geval en zo kreeg pianist Istvan Hajdu ook geen gele genheid met enig uiterlijk vertoon een allureverschil tussen de piano en de strijkerspartijen te suggereren. Een minder gewenst contrast tussen piano en strijkers werd wel bewerkstelligd door de violist Gabor Radnai, die me nigmaal de aandacht trok door valse intonaties. In de twee liederen heeft de altzan geres Els Kloos indruk gemaakt met haar fraai getimbreerde stem en het soepel gebruik ervan. Haar voordracht zou nog kunnen winnen aan dynami sche nuancering, maar zeker is dat in dit zingen zich een zangeres „pur sang" manifesteerde. Na de pauze volgde dan de repro- duktie van het Klarinetkwintet, die geschraagd werd door een gedegen en sembletechniek, maar die niet steeds overtuigde van diepgaande ervaringen op gebied van kamermusiceren van de zijde van de uitvoerenden. Herman Wester, die in het eerste deel mis schien een te groot verantwoordelijk heidsgevoel koesterde ten opzichte van de ondergeschiktheid van zijn partij, heeft in de overige drie delen de ge legenheid tot solistisch optreden zon der aarzelen aanvaard. Ad int. BINNENWEG CHEATED BY DE ST1 KAHEL DOORMANSTRAAT (Van onze sportcorrespondent) Zaandam, 27 december. Hoewel ZFC gistermiddag ten aanschouwe van circa 2500 toeschouwers zeventig minuten lang in de aanval is geweest ging For tuna VI., toch met een zege van 3—1 strijken. De Vlaardingers hebben dat voor een deel te danken gehad aan de minder sterk fluitende scheidsrechter Hoppenbrouwer, die al na veertien mi nuten een kerstgeschenkje uitdeelde in de vorm van een penalty. Bij een aan val van Fortuna onderschepte Plekker hoogopspringend de bal maar hij moest deze laten vallen toen hij door Kruit omver werd gelopen. Baksteen schoot de bal onmiddellijk in maar Koopman sloeg het leer met de hand uit het doel. Scheidsrechter Hoppenbrouwer die op de forse attaque van Kruit niet had gereageerd, floot nu wel en gaf ondanks ADVERTENTIE EDISON-ZAAL met toneel - 300 personen 4 ZALEN EXPOSITIEHAL ZOMERHOFSTRAAT TEL.24.83.20 ROTTERDAM, 27 dec. Het vakan tieprogramma voor rf(orgen luidt: 10 uur: poppenspel gebouwTheofilus, Mathenesserdijk 293 en filmvertoning s.v. Tarwewijk, Mijnkintstraat 5. 14 uur: Poppenspel sv. Hillesluis, Vlas- akkerstraat 12 en filmvertoning ge bouw Courzand, Courzandweg 40. ADVERTENTIE goudsasingel 221, rotterdsm (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Het was zaterdagmiddag voor het eerst hip, kick en blitz in een van de zalen van de Rotterdamse balletschool. Als aanloopje voor een cursus, waarop men meisjes tot beat-girls wil op leiden, dansten de dag voor kerstmis een veertigtal meisjes om het best, want alleen diegenen, die door een auditie kwamen mochten aan de cursus meedoen. Gekleed in minirok, broekpak of wijd- gepijpte pantalon in paars, kanarie geel, wijnrood, hemelsblauw, denne- groen en nog enkele andere exotische kleuren en met de bewegingen van te levisie -beatdanseressen in het ach terhoofd stortten veertig meisjes rond de zestien jadr oud, zioh op de vloer van de Rotterdamse balletschool, waar zij gesteund door de „I can get no satisfaction" gillende Rolling Stones met de benen trappelden, met de ar men zwaaiden, met het hoofd tolden en met de rest van het lichaam pro beerden iets dergelijks te doen; kort om er werd beat gedanst. Vier maal werden de Rolling Stones, via een grote bandrecorder, op een groepje van tien meisjes losgelaten. En viermaal viel de bijl. De jury, de directrice van de balletschool en 'n lang behaard beat-fenomeen, was genade loos. Er wordt niet vooral gelet op het leuke snoetje en de kleding, maar op de bewegingen van de meisjes. Met het vrije dansen was de koek nog niet op, want de adspiranten moesten nog enkele pasjes nadoen, iets wat de mees ten te veel was die dan ook terstond door de knieën gingen. Zestien bleven er over. Onder deze zestien meisjes, die in januari voor het ee*st drie maal in de week een uur les moeten nemen bij de balletschool, leeft bijna bij allen de verwachting eens bij de televisie te mogen komen werken. Enkele meis jes vinden de televisie meer dan het einde en denken na enkele maanden de plaats te kunnen innemen van de Engelse beat-girls, die onder super visie van Bob Rooyens in enkele te levisieprogramma's dansen. De mensen van de balletschool zijn wat gematigder in hun toe komstverwachtingen. yeel beat-band- jes zoeken tegenwoordig enkele jeug dige schonen om op de muziek van de band te dansen en zo avondjes van personeelsverenigingen, instuiven en dergelijke op te luisteren. Bij deze bandjes zullen de, meeste cursisten wel terechtkomen. heftige Zaanse protesten een straf schop, die Schippers in een doelpunt wist om te zetten. ZFC wenste zich echter niet op deze manier naar de slachtbank te laten lei den en drukte Fortuna met de rug te gen de muur. De Vlaardingers moesten nogal veel naar de noodrem grijpen en vooral Blankenstein bezondigde zich vaak aan zeer grof spel. Ondanks een spervuur van vrije trappen wist de Fortuna-muur echter niet van wijken en de rood-gelen kwamen zelfs aan een 20 voorsprong toen spil Brouwer fi naal over een verre uittrap van Eike lenboom heentrapte. Uitblinker Pijl kreeg een vrij veld voor zich, liep even door en schoot toen fraai in. Voor de rust kwam, ondanks een groot offen sief van de Zaandammers geen wijziging in de stand. Fortuna is na de rust eigenlijk bijna niet meer in de aanval geweest. De Zaanse formatie liep storm op de Vlaar dingse veste die echter onder leiding van Brilleman geen krimp gaf. Ook Eikelenboom liet zich als een bekwame doelman kennen bij kopballen van Brouwer en Polman. Hij had echter alle geluk van de wereld toen een inzet van Rob de Vries op de paal belandde. Ook werd de bal in het strafschop gebied een paar keer met de hand be roerd maar de arbiter zag er geen opzet in en kende geen Zaanse penalty toe. Na ongeveer 25 minuuten maakte Polman uit een doelworsteling einde lijk het verdiende tegendoelpunt en iedereen verwachtte nu een hevig of fensief van ZFC. Dat kwam ook wel maar kansen kwamen er niet uit voort. Gevaarlijk werk kreeg Eikelenboom niet te doen. Een uitval van Fortuna velde ZFC definitief. Een fraaie solo van Verweel werd besloten met een gave pass aan Baksteen, die de bal in het Zaanse doel werkte. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Een sur veillerende politieman ontdekte zater dagavond een bloedspoor, dat van de Coolsingel via de Hennekijnstraat, de Van Oldebarneveltstraat en de Van Ghentstraat naar de negende eta ge van de flat aan de Joost Banckertplaats leidde. De agent constateerde dat van een woning, waarvan de bewoners af wezig waren, een keukenruit was ver nield. De politieman hoorde vervolgens de taxichauffeurs op de Coolsingel. Een van hen had een man naar de Croos- wijksestraat vervoerd. Intussen kwam aan het bureau Boezemsingel een me dedeling binnen, dat de 21-jarige schil der A. van U. hevig bloedend was thuisgekomen. De man vertelde, dat hij op de Linker Rottekade was aan gereden door een auto die was door gereden en waarvan hij het nummer niet had opgenomen. De schilder was toen maar bloe dend doorgelopen. Hij werd naar het Bergwegziekenhuis vervoerd, waar ope ratief moest worden ingegrepen. Op de door hem aangegeven plaats van de aanrijding kon de politie geen spoor ontdekken. (Van onze correspondent) HENDRIK IDO AMBACHT, 27 dec. Op een perceel bouwgrond aan de Antoniuslaan in het uitbreidingsplan Kruiswiel zullen de kerstbomen op 3 januari om half acht centraal worden verbrand. Het gemeentebestuur heeft deze gezamenlijke kerstboomverbran ding georganiseerd, omdat de afge dankte bomen ieder jaar op bouwter reinen en in singels en plantsoenen werden gedeponeerd. Wanneer de proef slóagt, zullen de bomen in het vervolg centraal worden verbrand. MOSKOU, 27 dec. De Russische Joodse dichter Moisei Teif is, naar het Russische blad „Literatoernaj a Gazeta vandaag meldt, vorige week vrijdag op 62-jarige leeftijd overleden. Hij was een van de leiders van het enig.e jiddische letterkundige tijdschrift in de Sowj et- Unie, de „Sovietisj Helmlandt". Zijn werken zijn zowel in het Rus sisch als het jiddisch verschenen, met als bekendste „Lieci over broeders", „De gouden appel", „Lied der liederen" en ,De handdruk". „Literatoernaj a Gazeta" schreef bij zijn dood: „Teif heeft in zijn werk de grootheid en gestrengheid van het tijd perk weergegeven: hoewel hij zich on derscheidde door zijn originele nationale kanten, is Teifs poezië zeer internatio naal en gegrondvest op de Russische poezië." De doodsoorzaak van de dichter werd niet gemeld. GIETEN, 27 dec. Een felle brand heeft hier' vannacht de boerderij van de familie Martens in de as gelegd. Van de inboedel kon niets worden gered De bewoners brachten de kerstdagen door in Duitsland. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Een grote partij stro ging ook verloren. Een nieuwe grote schuur, die los van de boerderij stond, bleef behouden. De eigenaar was ver zekerd. (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 27 dec. De voorstel len van minister Veldkamp voor een honorariumverhoging van de huisart sen voor het komende jaar heeft bij de artsen grote teleurstelling gewekt. Nadat de L.H.V. honderd procent ver hoging had gevraagd en de fondsen negentien procent had geboden, zegt de minister dat er voor het komende jaar niet meer in zit dan een verho ging van acht procent. De artsen en de fondsen zouden trachten vandaag in de namiddag nog bijeen te komen om over dé voorstel len te spreken. In kringen van huis artsen -wordt nauwelijks verwacht, dat de Landelijke Huisartsen Vereniging de minister haar instemming zal betuigen met zijn voorstellen. Voornamelijk aan de hand van het rapport Van der Ven over de hono rariumkwestie heeft de minister gezegd de komende drie jaar een verhoging van de huidige honoraria met 51 pro cent redelijk te achten. De 43 procent die de artsen voor na 1967 nog te goed houden zou over twee jaar moeten wor den uitgesmeerd, „mits de situatie het toestaat". Er wordt verwacht, dat de artsen per 1 januari uitvoering zullen geven aan hun reeds eerder bestaand voor nemen alle patiënten als particulier te gaan behandelen. De beslissing hierover zal vermoedelijk pas op het laatste ogenblik genomen kunnen wor den namelijk op 30 december, wanneer de LHV bijeen komt. Leden van het Centraal bestuur hebben de afgelopen dagen nog in groepjes de kwestie be sproken. De fondsen hebben er vrijdag over vergaderd en vanmorgen zijn ze weer bijeen geweest. ADVERTENTIE 'AV*: V.:. porselein kast Advies aan huis NAUWELIJKS BEKOMEN van de stembanden teisterende kerstzan gen vergt nieuwjaar weer muzikale aandacht. Maandag 2 januari geven George Stam, achter het orgel, Gijs de Graaf, hobo, en Raymond Delnoye, fluit in de St. Laurenskerk een nieuw jaarsconcert. MR. D. DEN BOER treedt met in gang van het nieuwe jaar af als voor zitter van De Koepel. De heer B. Hij- ma is de nieuwe directeur. DE KATHOLIEKE DANSVER- ENIGING Inter Nos nodigt haar leden uit voor het jaarlijkse Nieuwjaars Thé Dansant in het instituut Meyer et Fils, aan de Henegouwerlaan. Om 1 uur 's- middags op 1 januari wordt begonnen. HET KATHOLIEK BUREAU voor School- en Beroepskeuze krijgt een nieuwe directeur. De heer drs. W. E. H. Beyers is met ingang van 1 maart benoemd tot directeur van de Acade mie voor School- en Beroepskeuze- werk. Op 11 januari is er in de club zaal van het Groothandelsgébouw een bijeenkomst waarop de heer Beyers afscheid neemt en men kennis kan maken met de nieuwe directeur, de heer drs. J. A. M. Grosfield. Een goed begin is het halve werk, zo redeneert de Spaarbank te Rotterdam. Met ingang van 1 januari verhoogt deze bank de rente op de gewone spaarbank boekjes namelijk tot 3'A percent per jaar. De jaarwisseling brengt weer een he leboel drukte met zich mee. Een gezel lige drukte heerst er ongetwijfeld op 3 januari in gebouw Palace aan de Zo merhofstraat, waar de Rotterdamse Centrale voor het Buurtverenigings- werk de traditionele nieuwjaarsbijeen komst houdt. Vanaf acht uur kan men de beste wensen uitwisselen. Handjes schudden kan men ook op de Nieuwjaarsreceptie van buig. meester en mevrouw Van der Hoeven-de Jongh de Leeuw in de raadzaal in het zoge naamde bij-gemeentehuis van Ridder kerk. Op 2 januari tussen vijf en zes uur. Burgemeester en wethouders van Berkel en Rodenrijs zijn op 2 januari óok „bij de hand". Zij recipiëren van acht uur tot half tien in het verenigings gebouw „Willem Huijgensz" aan de Noordeinseweg. Geen NieuwjaarsbijeenkoiTlst, maar een sociëteitsavond organiseert de Contactcommissie Wijk-Noord op vrij dag 13 januari in zaal Wuyster aan de Hammerstraat. Belangstellenden vanaf zestien jaar kunnen er al om half acht binnenlopen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 5