g I Opleving na dieptepunt in januari Storting in partijkas niet tegen de zuiveringseed NIEUWE BELASTINGEN MOOIER WONEN PRACTISCH LEVEN Nassaufeest op „Nassau Amsterdamse politie zet de snor op DAALDEROP PROF. DR. A. HENDRIKS: BOUWCAPACITEIT NIET AFSTOTEN Drukkersfederatie tegen verhoging posttarieven Hogere tarieven van ziekenhuizen KAMERLID HARMSEN (B.P.) V) PIERROT PIETER EN PIERETTE MARGRIET MBR1 Zware ziekterisico s voor andere regering handig koffie zetten met automatische coffeemaker Vooraanstaande Boer in Brabant uit partij DONDERDAG 29 DECEMBER 1966 AMSTERDAM, 29 dec. De grote werkloosheid in het bouw bedrijf het totaal aantal bouw vakkers zonder emplooi is geste gen tot ongeveer 35.000 zal onderwerp worden van een speciale analyse door het Eco nomisch Instituut voor de Bouw nijverheid. Dieptepunt Prof. dr. A. HENDRIKS GRAFSCHENDING Optimisme HANS STEVENS Misschien is deze derde tekening al iets moei lijker, haalt u er niet onmiddellijk twee bekende versjes uit. Althans het tweede versje laat zich niet direct raden. Maar u komt er wel uit, zoals u ook uit de negen volgende tekeningen zult komen, welke in de komende weken nog worden gepubli ceerd. De bijzonderheden over deze unieke prijs vraag vindt u terug in onze krant van zaterdag 24 december; de tweede tekening werd dinsdag 27 december afgèdrukt. Let op de krant in de komende weken. En denk er aan dat één van de geldprijzen (totaal vierduizend gulden) ook bij u kan terecht komen. Onherkenbaar verhuld in tul band met mombakkes de oudste van de drie prinses sen op het feest: Beatrix. AMSTERDAM, 29 dec. Aan boord van de „Oranje Nassau", het vlaggeschip van de Konink lijke Nederlandse Scheepvaart Maatschappij en in de ontvangst zaal van deze Amsterdamse rede rij op haar etablissement aan de Surinamekade is gisteravond een gemaskerd en gekostumeerd bal gehouden dat prinses Margriet, petekind der koopvaardij, en haar bruidegom door de KNSM werd aangeboden. Het bal, gehouden in de stijl der twintiger jaren, werd bijge woond door het koninklijk paar, prinses Beatrix en prins Claus, prinses Christina, en de heer en mevrouw Van Yollenhoven. Tot de rond tweehonderd gasten be hoorden familieleden, studievrien den en -vriendinnen en kennissen van het bruidspaar, en leden en oud-leden van de hofhouding. - 4 N Gehuld in nopjes en uitge dost als Pierrot en Pierette: bruidegom en bruid. In haar goud lamee japon onthullend, dat zij de char leston sierlijk beheerst, de jongste: Christina. Inhoud tot 12 koppen 74.50 Kema keur I Studie over werkloosheid in het bouwvak begonnen (Van onze verslaggever) In recordtijd waren alle benodigde enquêteformulieren de deur uit, en als de werklozen in de bouw mee werken, kan het instituut al in de loop van januari zich een beeld vor men van de landelijke situatie. Het gaat er om te weten te komen, wélke beroepen zonder werk gekomen zijn; waaraan het laatst gewerkt is (nieuw bouw of onderhoud van woningen of andere gebouwen, wegen- of wa terbouw); de mate van scholing die de werkloze bouwvakker heeft ge noten, en op welke plaatsen in ons land de slapte in de bouw zich mani- festeert Er staat nog maar weinig vast over de aard van de werkloosheid in de bouwsector, en ook de cijfers die di verse instanties verstrekken, vragen nadere toelichting. Prof. dr. A. Hen driks, directeur van het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid en hoogleraar in de bouweconomie aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam, acht bijvoorbeeld het vorige week gelanceerde aantal van 33.000 werkloze bouwvakkers discutabel. ,,Het ligt er maar aan, wie men alle maal tot de werkers in de bouw re kent. Het Sociaal Fonds Bouwnijver heid hanteert andere normen dan de arbeidsbureaus. Mede om hierin klaar heid te brengen dient onze enquête" Prof. Hendriks verwacht in januari nog een verdere stijging van het werk loosheid'cijfer, omdat in deze maand de activiteiten in de bouwnijverheid van oudsher een dieptepunt bereiken, onder invloed van de weersomstandig heden. Uitgaande van de juistheid van het cijfer 33.000 moet iedere waarne mer erkennen, dat hiermee de ex treem hoge werkloosheid van januari 1952, toen 40.000 man zonder werk raakten, dicht benaderd wordt. Toch zal bij uitdiepen van deze vergelijking blijken, dat de situatie van 1952 veel en veel ernstiger was dan wat we nu meemaken. Het aantal arbeiders in de bouw was toen aanzienlijk gerin ger, en daarmee in verhouding stond het woningbouwprogramma, dat voor 1952 slechts 40.000 woningen vermeld de. De toenmalige minister was name lijk wat aan het afremmen geslagen met het vooruitziende oog gericht op de periode, waarin de achterstand zou zijn ingehaald... Op een huidig totaal van ruim 300.000 bij het Sociaal Fonds Bouw nijverheid ingeschreven leden vormen de 30.000 werklozen ongeveer tien pro cent van het hele bestand. Nagenoeg ditzelfde percentage tekende zich af in februari 1958, onder invloed van de bestedingsbeperking. Er waren toen ruim 18.000 bouwvakkers zonder werk geraakt, op een totaal van bijna 200.000 bij het SFB ingeschrevenen, tie volgende maand trad een vermin dering van dit aantal werkldzen in. Ondervindt de woningbouw al de gevolgen van de huidige arbeidsreser ve? De eerste indruk bij het zien van de cijfers is, dat dit nogal meevalt. Immers, terwijl er op 1 november van het vorig jaar in totaal 155.000 wonin gen in aanbouw waren, bedroeg dit cijfer op 1 november 1966 bijna 151.000, een achteruitgang dus van nog geen drie procent. Maar dergelijke cij fers zijn eigenlijk niet goed vergelijk baar, daar het stadium van afbouw Waarin de woningen verkeren, er in geen enkel opzicht uit blijkt. Men zou dus moeten weten, wanneer de wonin gen in aanbouw waren genomen, daar- van ontbreken de centrale gegevens Zeker is wel, dat ongeveer 5000 wo ningen minder in aanbouw zijn geno men dan vorig jaar, een achterstand die het volgend jaar vermoedelijk niet zal worden ingehaald. De teruggang in de produktie laat zich ook aflezen uit de aantallen bouwvergunningen die de gemeenten dit jaar hebben af gegeven. Over de eerste tien maanden van 1966 bedroeg dat 95.286, tegen 104.489 in de overeenkomstige periode van 1966. Daarbij komt, dat wegens de gestegen prijs van het geld veel vergunningen niet geëffectueerd wor den. De enige sector die niet onder de economische moeilijkheden te lij den heeft, is die van de woningwet- bouw, welke voor dit jaar 60.000 wo ningen omvatte. Dat aantal zal vrij wel bereikt worden. Achterstand open baart zich in de premiebouw en de ongesubsidieerde groep. Hoewel nog veel analysemateriaal ontbreekt, meent prof. Hendriks dat de provincies Noordholland, Zuidhol land en Utrecht het minst onder de onbenutte arbeidscapaciteit te lijden hebben. „Maar ook dit beweer ik slechts onder voorbehoud. Wanneer een arbeider uit Brabant in Zuidhol land werkloos wordt, staat hij in Bra bant als zodanig bij het arbeidsbureau ingeschreven. Dan manifesteert de werkloosheid zich dus in Brabant, ter wijl het werk elders gedaan werd. Wij hebben eenvoudig geen zuiver beeld van de situatie". Niettemin ligt het tamelijk voor de hand te veronderstel len, dat juist in de onlangs geliberali seerde gebieden (Groningen, Fries land, Drente, Zeeland, Noord-Brabant en het noorden van Limburg) de bouwmarkt aan uitputtingsver schijnselen onderhevig is. Het is moeilijk het een los van het ander te zien. Er is in die gebieden een zekere verzadiging bereikt in de directe woonbehoefte. Het vrijkomen de arbeidspotentieel, dat onder andere omstandigheden wel weer aan de slag zou gekomen zijn voor, bijvoorbeeld, particuliere bouw, krotopruiming, utiliteitsgebouwen, zomerhuisjes en zo meer, blijft nu werkloos door het krappe, en daardoor dure, geld. Mi nister Witte heeft gezegd, dat de nu optredende arbeidsreserve ten dele is veroorzaakt door de toevloed van nieuwe krachten gedurende de laatste tijd. Prof. Hendriks is het met die bewe ring geenszins eens. „Wanneer men het bruto cijfer van nieuwe toetredin gen bekijkt dan is de conclusie van de minister verklaarbaar, maar wij hebben te maken met het netto resul taat. In de periode "64- 65 is de netto GELEEN, 29 dec. Op de begraaf plaats van de parochie van Marceli- nus en Petrus alhier zijn een groot aantal houten grafkruisen omgeduwd en zerken met opschriften besmeurd. Men vermoedt, dat men hier opnieuw te doen heeft met de maniak die in Limburg, Brabant en Gelderland de laatste tijd graven schendt en kerken bekladt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 29 dec. De Boeren partij meent, dat haar Kamerleden niet in strijd met de zuiveringseed handelen, wanneer zij de verplichting op zich nemen een deel van het sa laris, dat zij als Kamerlid krijgen, in de partijkas te storten. Maar voor alle zekerheid wil men deze kwestie vóór de verkiezingen van februari „door een advocaat laten uitzoeken", zo deelde het Kamerlid Harmsen ons mee. Bij de uittreding van de heer B. P. Voogd uit de fractie van de Boeren partij heeft de heer Koekoek in de Kamer onthuld, dat de B.P.-Kamerle- den zich verbinden 5.000 van htm schadeloosstelling ad 20.000 aan de Partijkas af te staan. De heer Voogd sou dat niet hebben willen doen. (De heren Koekoek en Harmsen, die het Wel deden, hebben overigens minstens hetzelfde bedrag weer uit de kas ge haald om zich schadeloos te stellen voor gemaakte kosten) In een commentaar in de Nieuwe Rotterdamse Courant is erop gewezen, dat een verplichte storting in een par tijkas als voorwaarde om een Kamer- otel te verwerven, wellicht strijdig is SleV?e z°genaamde zuiveringseed, die Grondwet voor Kamerleden voor- In die zuiveringseed zweert verklaart het nieuw benoemde Ka- aanwas nog geen twee procent, en voor 1966 is een nog lager cijfer te verwachten. Daaraan is de werkloos heid dus bepaald niet toe te schrij ven". merlid, aan niemand direct of indi rect iets te hebben beloofd of gegeven om lid van de Staten Generaal te wor den. Wanneer een B.P.-partijman niet temin deze eed aflegt, is hij volgens de N.R.C'. misschien strafbaar wegens meineed. Dat de communisten een soortgelij ke verplichting zouden hebben als nu van de Boerenpartij is bekend gewor den, werd tegenover ons ontkend door het Kamerlid Hoekstra (CPN), toen wij hem ernaar vroegen. „Van een verplichting is mij niets bekend", zei de heer Hoekstra. „Wij kennen niet zulke bepalingen als in de Boerenpar tij bestaan". Men hoort wel eens verluiden, dat ook vakbondsbestuurders, die Kamer lid worden, tot een verplichte afdracht in de kas van hun bond zouden zijn gehouden. De heer Sake van der Ploeg (PvdA), die voorzitter is van de socia listische landarbeidersbond, de A.N.A.B zou op een dergelijke afdracht hebben gedoeld in een debat, dat hij in het begin van dit jaar met de heer Koe koek heeft gevoerd. De heer Van der Ploeg zette dit echter als volgt recht: „Omdat ik als Kamerlid voor ongeveer zeventig procent mijn werk voor de ANAB niet kan doen, wordt mijn sa laris bij deze bond voor dat percen tage gekort, maar van de schadeloos stelling als Kamerlid hoef ik natuurlijk geen enkele verplichte bijdrage aan wie of wat dan ook te geven", De vraag, of de werkloosheid in de bouwsector van blijvende, of althans langdurige, aard zal zijn, ondervindt op het departement een optimistisch antwoord. Een woordvoerder zei ons: „omscholing van deze mensen is be slist niet nodig. Wij hebben ze binnen kort weer hard nodig, als onze finan ciële positie het toelaat ons bouwpro gramma in volle omvang ter hand te nemen". Prof. Hendriks is iets voor zichtiger. Hij zegt: „het is verkeerd om de arbeidsreserve te hanteren als een instrument om bijvoorbeeld de loonpolitiek te beïnvloeden. Als er werkloosheid heerst, houdt ook de toe treding van nieuwe krachten op. Al leen al door een natuurlijk verloop valt dan jaarlijks tien procent van de bouwvakkers af. Wij hebben nog ja ren lang een enorm programma voor de boeg van zo'n 125.000 woningen per jaar, om van de rest maar te zwijgen. Ook na 1970 zal dat aantal niet veel minder worden, en bovendien gaan we dan ernst maken met de krotoprui ming, waarvoor vervangende wonin gen nodig zijn. Aannemende, dat we daarvoor het geld over hebben, zou ik stellig willen ontraden nu bouwca paciteit af te stoten". Jarenlang heeft de kreet opgeld ge daan „Woningnood is volksvijand num mer één". Hoe is dit te rijmen met de vrijgekomen en onbenutte bouw- Prijsvraag „Zing mee vakkers, stuk voor stuk in staat een waardevolle bijdrage te leveren en de leniging van het, vooral in de dichte stedelijke concentraties, nog pijnlijk er varen tekort? Prof. Hendriks is de overtuiging toegedaan, dat de wo ningbouw al lang zijn eerste plaats op de lijst van prioriteiten heeft moeten afstaan, zowel in de gedachten van de Nederlanders als in het program van de regering. „Als wij werkelijk voor rang hadden willen geven aan het le nigen van de woningnood zou des tijds die belastingverlaging niet zijn aangenomen. Auto's en TV-toestellen vinden wij belangrijker. Misschien zal de produktie van kleuren-ontvangers straks weer zoveel mensen aantrek ken, dat de bouwvakken worden leeg gezogen en de prijs van woningen weer omhoog gaat door een tekort aan vakmensen". Toch is prof. Hendriks niet somber gestemd over de toekomst van „zijn" vak, dat hij in zijn jonge jaren nog persoonlijk heeft uitgeoefend en daar om niet beziet vanuit de sfeer van een kamergeleerde. „Misschien kun nen wij uit de uitslag van onze en quête een methode afleiden om de re serve in de bouw elders in te kunnen zetten. Ik veronderstel, dat wij in fe bruari een opgaande lijn in de produk- tiviteit zullen beleven. De activiteiten in de bouw leveren statistisch een golfbeweging op en we zitten nu in een tamelijk diep dal. Maar tot dus verre heeft die beweging zich in op waartse richting voortgezet en ik zie geen reden, waarom daaraan nu een eind zou komen." (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. 29 dec. Nu zowel de Eerste als de Tweede Kamer de belastingvoorstellen van minister Zijlstra hebben aanvaard is spoedig de afkondiging van de daarvoor noodzakelijke wetten te verwachten. De maatregelen die volgens het kabi net-Zijlstra nodig zijn om de inflatie zoveel mogelijk in de hand te hou den, houden het volgende in: O Met ingang van 1 juli wordt de omzetbelasting verhoogd met twin- ADVERTENTIE De koningin droeg een japon in Ju gendstil, zwart met groene motieven en een zwart masker met een kanten sluiertje met groene lovertjes. Prins Bernhard was evenals prins Claus in smoking, prinses Beatrix was bijna onherkenbaar gekleed in een lang zwart gewaad met zilveren rand en op haar hoofd een zilveren turban. Prinses Christina droeg een goud la- mee japon uit de charleston-tijd en zij had evenals vele andere dames een lang sigarettenpijpje in haar hand. Het bruidspaar was als Pierrot en pierette gekleed. Vanaf de ingang van het KNSM- terrein tot de ontvangstzaal stond een erehaag van zeekadetten van de korp sen Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Schiedam en IJmuiden, met fakkels in de hand, toen de gasten arriveerden. Aan de voet van de trap naar de ontvangstzaal stonden twee Amster damse politieagenten, in het uniform dat de agenten in de jaren twintig in de hoofdstad droegen: lange jas en koperen helm en met aangeplakte snor ren. Zij controleerden nauwkeurig de toegangskaarten, opdat geen ongenode of ongewenste gasten zouden binnen komen. Op het bordes voor de zaal stonden onder meer de KNSM-direc- teuren, in smoking gekleed, de ma trozenmutsen van hun maatschappij op en bakkebaarden en snorren aan. De gasten, in hoofdzaak jongelui, droegen de meest uiteenlopende cos- tuums. Een aantal dames was gekleed in japonnen uit de twintiger jaren met verlaagde tailles. Er waren heren in gestreepte costuums uit die jaren met chaupiers en matelots op het hoofd. Er waren ook talloze edellieden, offi cieren in kleurrijke uniformen-, admi raals. een maharadja, dieren, een geis ha, de kerstman, dames uit de rococo tijd, maar ook een jongedame in een minirok. In de ontvangstzaal speelde het or kest van Thom Keiling en op de „Oran je Nassau" het kwartet van Rinus van Galen. Er heerste een gezellige stem ming. Ook de koningin begaf zich op de dansvloer. Voor de gasten trad de chansonnière Sacha Denisent op met Franse liedjes begeleid door Cas Oosthoek. Tegen mid dernacht vroeg de goochelaar Fred Kaps de aandacht van de gasten. Hij toverde voor het bruidspaar een zil veren model van het schip „d'Halve Maen" uit het niets te voorschijn. Een geschenk van de KNSM-directie. Nadat nog de souper-dans was ge danst, leidde oud-KNSM-directeur, jhr. H. van Lennep koningin Juliana naar het koud buffet dat muzikaal werd op geluisterd door het „Antilles Steel Or chestra", ADVERTENTIE tig opcenten voor artikelen, waar voor het „gewone tarief" geldt. Uitgezonderd zijn de eerste levens behoeften. Artikelen, die reeds door een hoger tarief worden belast val len er eveneens buiten. De verho ging wordt een, half jaar vervroegd ingevoerd. O Op 1 juli wordt de belastingdruk op lonen en inkomsten verder ver minderd. Het doel is onder meer om de progressie (opvoeren van be lastingdruk met de stijging van de inkomsten) af te stemmen op de verhoging van de inkomsten van de laatste tijd. Het betreft de tweede moot van de in 1964 aanvaarde be lastingvermindering in twee etap pes. Deze belastingverlichting is van 1 januari naar 1 juli verscho ven. De nieuwe tabellen worden in de komende maanden samengesteld. O Met ingang van 1 juli wordt een belastingverlaging voor ongehuwden tussen 40 en 65 jaar ingevoerd. Er is reeds een nieuwe tabel voor de tarieven opgesteld. O De vennootschapsbelasting wordt met één procent verhoogd geduren de één jaar, indien de belastbare winst meer dan honderdduizend gul den bedraagt. O Met ingang van 1 januari wordt de benzineprijs met vier cent ver hoogd en gaat de gasolie 2,2 cent per liter meer kosten. Het openbaar vervoer, zowel particulier als over- heidsvervoer, valt niet onder deze accijnsverhoging. Het evenwicht in de belastingheffing op motorbrand stof voor benzine- en dieselauto's zal onveranderd blijven. O De motorrijtuigenbelasting wordt 1 januari met 134 opcenten verhoogd tot ten hoogste 150 gulden per jaar, ook voor openbaar vervoer. O De huurverhoging met tien procent is van 1 januari tot 1 juli uitge steld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 29 dec. De wet zwa re geneeskundige risico's zal niet meer in deze parlementaire periode behan deld worden. De vaste commissies van Sociale Zaken en Volksgezondheid me nen dat de tijd nog niet r(jp is voor openbare behandeling en dat dit ook nog de eerstkomende week niet het geval zal zijn. Het besluit van de Kamercommissies deze wet pas na de verkiezingen aan de orde te stellen heeft vooral tech nische oorzaken. De laatste weken heeft minister Veldkamp, die de wet heeft ingediend, zoveel maatregelen genomen in het sociaal-geneeskundige vlak die verband houden met de wet zware geneeskundige risico's, dat de Kamer geen kans ziet het wetsont werp voor 15 februari in behandeling te nemen. De algemene wet zware geneeskun dige risico's voorziet in een verzeke ring van die geneeskundige risico's die tot dusver niet onder de volksverzeke ring vielen. Met name betreft het de lasten voor minder validen, gehandi capten, krankzinnigen. Minister Veld kamp heeft er steeds naar gestreeld zijn wet per 1 januari te laten ingaan, maar is na veel aandringen akkoord gegaan met een uitstel tot 1 juli. Het is nu de vraag of het kabinet, dat na de verkiezingen optreedt, ook achter de door minister Veldkamp zo fel verde digde wet staat. UTRECHT, 29 dec. „Waarom wordt het bedrijfsleven niet toegestaan wat de PTT wel mag, namelijk aile loon- en prijsverhogingen op de con sumenten afwentelen?" Dit vraagt de federatie van werk geversorganisaties in het boekdrukkers- bedrijf in een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin wordt verzocht de voorgestelde verho ging van de posttarieven, en in het bijzonder die voor de verzending van drukwerk en postpakketten, in te trek ken. De drukkersorganisatie vindt de voor gestelde tarieven desastreus voor het bedrijfsleven. De drukkersfederatie verwacht dat het hele bedrijfsleven schade zal on dervinden, omdat de aangekondigde posttarieven zoveel kostenstijgingen me de brengen dat het wel zeker is dat het bedrijfsleven aanzienlijk minder dan voorheen produkten onder de aan dacht van consumenten zal kunnen brengen, hetgeen een directe, negatie ve invloed op de omzet zal uitoefenen. Zaken- gesprek. (Van onze correspondent) DEN HAAG, 29 dec. De kosten van een verblijf op de derde klasse van een ziekenhuis zullen met ingang vaa 1 januari 1967 gemiddeld met 5,25 stijgen. De tarieven voor de twee de en eerste klasse zullen vanaf die datum gemiddeld met 6,65 en 8,00 omhoog gaan. Vanaf 1953 zullen de kos ten per vcrpleegdag dan met bijna vierhonderd procent zijn gestegen. De Contactcommissie van de Stich ting Het Nederlandse Ziekenhuiswezen en de Vereniging van Katholieke Zie kenhuizen wijst er op dat de laatste verhoging vooral noodzakelijk is gewor den door de hoge kosten van het zie kenhuispersoneel. Niet alleen groeit ue personeelsbezetting per bed gemid deld met 2,5% per jaar; de lonen van dit personeel zijn de laatste jaren ook drastisch omhoog gegaan. De moderne ziekenhuizen vereisen hoger gekwalifi ceerd personeel, terwijl ook de zui niger betaalde religieuze werkkrach ten gaandeweg worden vervangen door lekenpersoneel. De loonkosten zijn hier door gemiddeld twee derde van alle kosten gaan bedragen. De salarissen van specialisten, die contractueel aan ziekenhuizen zijn verbonden, maken vijf procent van de loonkosten uit. De Contactcommissie Stichting Het Nederlandse Ziekenhuiswezen - Vereni- niging van Katholieke Ziekenhuizen meent, dat een vergelijking van een „verpleegdag" anno 1953 met een van 1966 niet geheel opgaat, omdat de me dische verzorging van de patiënt zo veel beter is geworden. De resultaten van medische research worden toege past in onderzoek en behandeling. Daar naast is de medische outillage de laat ste jaren meer toereikend geworden. Vandaag wordt de akte gepasseerd waarbij de Nederlandse Ziekhuis- raad wordt ingesteld. In dit orgaan werken samen: de stichting Het Ne derlandse Ziekenhuiswezen en de Vere niging van Katholieke Ziekenhuizen. Onder de Nederlandse Ziekenhuisraad zal ressorteren: het Nationaal Zieken huisinstituut, waarin het instituut voor ziekenhuiseconomie en het Ec. insti tuut voor het Katholieke Ziekenhuiswe zen samenwerken. De oprichting van de Ziekenhuisraad loopt vooruit op een samensmelting van beide organi saties. DEN BOSCH, 29 dec. De heer A. van de Sande uit Oisterwijk, voor zitter van de Boerenpartij-fractie in de provinciale staten van Noord-Brabant en tevens voorzitter van de geweste lijke afdeling van deze partij, heeft voor de Boerenpartij bedankt. De heer Van de Sande is het niet eens met het beleid van het BP-hoofd- bestuur. Hij heeft nog geen antwoord gegeven op de vraag tot welke poli tieke groepering hij zich nu aangetrok ken voelt. Hij is wel van plan in de politiek te blijven. Zijn voorkeur gaat uit naar „een partij, die de Boeren partij het dichtst benadert".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 3