VAN DER LAAN BEËINDIGT CONTRACT VAKMAN VERLAAT DOS Blokkeers trainer gelóóft OPTIMIST in succes Rebellie bedreigt badmintonwereld Ni Oranje s volleyballers schrijven geschiedenis EUROPESE VOLLEYBALBEKER Tientallen junioren gedupeerd Schaker Timman heeft nog kans Basketballers in „kleine" finale KOSTBARE ONDERNEMING VAN HANDBALYERBOND Den Bosch wint ijshockey-duel na achterstand Paardetoto boekt flinke stijging REGLEMENTSWIJZIGING MISLUKT UNIEKE ZEGE OP OOSTEUROPEANEN VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 UTRECHT, 30 dec. Na de rust van de wedstrijd NAC-DOS, die de dag vóór Kerstmis werd gespeeld, kwam er onverwacht een plaatsje vrij op de tribune van de Bredase voetbalclub. Tim van der Laan, de Utrechtse mana ger van de stichting DOS betaald voetbal, had zich zó over een schijnbaar onbeduidend incident met bestuurslid G. Gomersbach opgewonden, dat hij per eerste trein naar Utrecht terugkeerde. Nog diezelfde avond vernam DOS- secretaris, de heer Verthoren, de konsekwenties, die Van der Laan uit het meningsverschil meende te moeten trekken. Tim van der Laan, anderhalf jaar geleden de opvolger van de Joegoslavische oefenmeester Jovanovic, deelde het bestuur van DOS in een brief mee, dat hij zijn contract, dat op 1 januari afloopt, niet meer wil verlengen. Ongeschikt IJshockey-jeugd ingemaakt Tim van der Laan, die DOS hogerop wilde brengen, maar niet iedereen bij de Utrechtse club voor zijn plannen kon winnen. IJMUIDEN, 30 dec. „Dit zit ons erg hoog. Zo hoog, dat idj hierbij het vertrouwen in het be stuur van de Nederlandse Bad minton Bond opzeggen!" Formeel HOOGERWAARD vechters gevraagd Chief Wauben (in het midden, met jekker), een van de handbaltrainers belast met de voorbereiding van de jeugdploeg, geeft zijn pupillen aanwijzingen. In maart moeten zijn jongens aantreden in de strijd om het wereldkampioenschap voor jeugdploegen. Milder Heroïne-smokkelaar gevat Manager DOS stopt uit ontevredenheid (Van onze speciale verslaggever) Het besluit van Van der Laan is in Utrecht als een bom ingeslagen. Voor de DOS-aanhang was onmiddellijk dui delijk, dat achter dit „incident" meer moeilijkheden lagen verborgen. Tim van der Laan gaj dat gisteren toe. „Dat meningsverschil met de heer Go mersbach (het ging over een toeschou- werskaart) is natuurlijk niet alléén de oorzaak van mijn besluit. De moeilijk heden zijn ontstaan door het gebrek aan discipline en organisatie bij DOS." Tim van der Laan, bekend als een perfectionist in de technische begelei ding van de DOS-elf, ziet een voet balstichting als een puur zakelijke aan gelegenheid. „Ik ben zo hard als een spijker voor de spelers geweest. Mis schien wel té hard. Maar deze instel ling verwacht ik ook van de anderen." Tim van der Laan doelde met deze opmerking op zijn bestuursleden. Som mige van hen waren naar zijn oordeel ongeschikt voor hun functie. De heer Van der Laan wilde daarom op zakelij ke motieven een interne reorganisatie bij DOS tot stand brengen. „Onpro- duktieve elementen", aldus Van der Laan, „horen niet in een bestuur. Ze ker niet in dat van een stichting." En vervolgens: „Als ik mijn geld niet meer waard ben, dan sta ik als ma nager van DOS toch ook binnen de kortst mogelijke periode op straat." Voorzitter rar. G. W. Kernkamp stond niet achter het voornemen van Tim van der Laan. Hij wilde om „psy chologische redenen" de „oud- DOS"-bestuursleden op hun posten handhaven. Het vertrek van Tim van der Laan heeft voor DOS belangrijke gevolgen Hoewel het trainerschap van Louis van den Bogert, die niet over de vereiste diploma's beschikt en de DOS-elf dus onder toezicht van Van der Laan, die wél het hoogste trainers-diploma heeft oefende, niet in gevaar komt. Mr. G. W. Kernkamp: „DOS heeft van de KNVB schriftelijke toestemming gekre gen, dat het Van den Bogert min stens tot aan het einde van het sei zoen als trainer in functie mag hand haven." Desondanks hebben zich tij dens de vergadering, die het bestuur van DOS woensdagavond belegde Henk Temming en Cor Luiten, beiden oud-spelers van het eerste elftal, spon taan aangeboden eventueel Louis van den Bogert te assisteren. Tim van der Laan zal bij DOS wor den gemist. Hij was de inspirator van een uitgekiend schema, waarmee hij aan het einde van het voetbaljaar zou zijn gereedgekomen. Mede door Van der Laans maatregelen zijn de resultaten van DOS dit seizoen belang rijk beter geworden, hoewel het hem aan financiële armslag ontbrak om prominente spelers aan te trekken Van der Laan: „Aan het eind van het vorige seizoen stond DOS er slecht voor. Er werd een nieuwe opzet ge maakt, waarvan de accenten lagen op een verjonging van het elftal en het scheppen van betere trainingsmogelijk heden. Dat is gelukt. Er zijn op het ogenblik zeven jonge spelers, die dit seizoen voor het eerst 's middags trai- AROSA, 30 dec. Ook in de derde wedstrijd van het internationale jeugd toernooi heeft de Nederlandse ijs- hockeyploeg een monsternederlaag moeten incasseren. Gisteren verloren onze landgenoten met 37-0 van Fin land. De tussenstanden: 14-0 14-0 9-0 Na drie wedstrijden heeft Nederland de doelcijfers: 3:86. nen. Het plan bestond over zes maan den ook de anderen van de selectie- groep voor deze middagsbijeenkomsten uit te nodigen." Over het benodigde geld voor déze ingrijpende operaties zat Tirri van der Laan niet in. Want rond december was op zijn voorstel een vereniging van Vrienden voor DOS opgericht. Deze had binnen de maand ruim tachtig obligaties van 250,aan de man ge bracht. Van der Laan had zelfs al een nieuw plan. Hij wilde de tribunes in het stadion de Galgenwaard volledig over dekken. Hij ondervond bij de uitoefe ning van zijn functie echter één na deel. Hij zei daarover: „Er ontbrak mij de mogelijkheid de spelers voldoen de aan te pakken. Ik kon ze bijvoor beeld geen geldboetes opleggen. Dat was volgens het contract van de spe lers niet toegestaan. Ik heb dat altijd als een groot nadeel gezien." Naast het vertrek van de succesvolle Van der Laan, wiens belangrijkste bron van inkomsten door een bloeien de praktijk in de heilgymnastiek en massage gevormd wordt en die dus financieel onafhankelijk is, dreigen voor DOS nog meer zorgen. Eerder vorige week ontving DOS-se- cretaris Verthoren nog een belangrijk schrijven. Dr. Strikwerda, de medische begeleider van DOS, kondigde ook aan zijn functie per 1 januari neer te leg gen. Er is weinig kans, dat het con flict met Van der Laan nog wordt bij gelegd. Mr. G. W. Kernkamp: „Het zoeken van een compromis met Van der Laan lijkt mij onder de huidige omstandigheden weinig zinvol." DOS voorzitter zal zondagmiddag, wanneer de Utrechtse spelers in restaurant Olympia een nieuwjaarsreceptie wordt aangeboden, een verklaring over de huidige situatie afgeven. (Van onze volleybalmedewerker) DEN HAAG, 30 dec. Blokkeer, de Nederlandse volleybalkampioen, zal het in het toernooi om de Euro pese beker ver brengen. Daarvan is Henk Hoogerwaard, de 51-jarige sportleraar aan de politie-opleidings- school te Wassenaar en trainer-coach van de beste volleybalformatie,die Nederland ooit heeft gehad, van overtuigd. Namijmerend over het goede spel van zijn pupillen tegen het stedelijk team van Praag, dat slechts met de grootste moeite Blokkeer met 23 be dwong, zegt hij: Onze spelopbouw is stukken beter. Stoppen en smashen kan niemand ons meer leren, maar men taal zijn we nog niet hard. Als het even tegen zit zakken we langzamer hand weg. Ik vecht er al jaren tegen, maar ik krijg het niet uit de jongens. Toch hebben wij meer talent, dan wie ook. Ik geloof, dat wij de snelste aan val van Europa hebben. Verdedigend zijn wij ook beter geworden, maar nog maals het ontbreekt de spelers aan een vechtersmentaliteit. Als wij in eigen land meer tegenstand ondervonden wer den onze jongens ook veel harder. Het gaat nu allemaal te gemakkelijk." Hoogerwaard wrijft over zijn kort geknipte haar en trekt nerveus aan een sigaret. Dat is wel te verklaren. Nog steeds is het niet bekend op welke dag Blokkeer in januari tegen het Al banese Tirana moet spelen. Dat wach ten maakt hem zenuwachtig, hoewel het voudigen. Je kan het briljante spel niet in alle omstandigheden handha ven. Ze moeten de harde smashes eens afwisselen met een taktische plaatsbal", zegt Van Zweden. „Dat kan niet", antwoordt Hoogerwaard, „om dat het niet past in onze spelopvat ting. Wij willen flitsend aanvalsspel met spectaculaire schijnbewegingen. Het is niet alleen aantrekkelijk voor het publiek maar ook de beste ma nier om de verdediging uit elkaar te trekken." De Haagse coach heeft een rotsvast vertrouwen in zijn trainingsmethoden. Tot nu toe heeft het succes hem op nationaal niveau gelijk gegeven, maar omdat het hem duidelijk dwars zit, dat de NeVoBo hem als bondscoach aan de kant heeft gezet, wil Henk Hoogerwaard bewijzen, dat hij ook op internationaal niveau zich met de bes te trainers kan meten. Een overwinning op Tirana en eventueel Dynamo is voor hem daarom van dubbele waar de. In de nederlaag tegen Praag ziet hij toch zoveel positieve punten, dat het zijn vertrouwen nog heeft ver sterkt. GRONINGEN, 30 dec. Na de vierde ronde van het internationale schaaktoernooi zijn de kanshebbers voor de acht finaleplaatsen geredu ceerd. Van de drie jonge Nederlan ders heeft alleen de nationale jeugd kampioen Jan Timman nog werkelijke kansen. Timman won gisteren twee maal. De buitenlanders Whiteley (GB), Westermaier (W Did), Stein berg (Rusl) en Rooze (Belg) zullen zich vrijwel zeker kwalificeren. BREMERHAVEN, 30 dec. Voor ruim duizend toeschouwers heeft de Nederlandse heren-b-ploeg in een goede wedstrijd tijdens het interna tionale basketballtoernooi met 65-81 verloren van het Westduitse Osna- brueck. Bij rust hadden de West duitsers reeds een voorsprong van 41-29. De strijd om de derde en vierde plaats zal gaan tussen Zweden en Ne derland B. (Van onze speciale verslaggever) IJmuidenaar W. Menger (45), al bijna acht jaar de actieve voorzitter van de badmintonclub Velsen slaat het clubblad van zijn vereniging dicht en vult aan: „Ik zal proberen meer mensen achter mij te krijgen." Hetgeen hem tot rebel stempelt in de nog steeds met groeistuipen afre kenende jonge Nederlandse Badmin ton Bond, die zijn ledental in de laat ste jaren welhaast zag verdubbeld. Aanleiding tot deze emotionele uit spraak was een domme vergissing van alle leidende persoonlijkheden in de badmintonwereld. Een vergissing, be gaan tijdens de eerder dit jaar gehou den algemene ledenvergadering toen een foutief geredigeerde wijziging van het huishoudelijk reglement zonder enige bedenking werd aanvaard. De ze wijziging had betrekking op de leef tijdsgrens van junioren, de jeugd tot en met 18 jaar. Het bondsbestuur en zijn leden, over deze houding bestond geen enkele twijfel, wilden bereiken dat mede gezien de aanpassing aan de internationaal geldende normen een jeugdlid langer van zijn junior- status kon genieten. Dus stelde reglementenspecialist en oud-voorzitter van de NBB, de heer F. Kusters, nog steeds lid van het bondsbestuur, de vergadering voor de volgende bepaling in het huishoudelijk reglement op te nemen: „Senioren zijn zij, die op 31 mei van het desbetref fende hondsjaar 18 jaar of ouder zijn". De fout school in de datum. Het hondsjaar van dé NBB loopt van 1 juni tot en met 31 mei. De heer Kusters, de NBB en zijn leden bereikten der halve precies het tegenovergestelde van hetgeen zij verlangden, namelijk een vervroeging van de leeftijdsgrens waarop leden senior worden. De da tum 31 mei had 1 juni moeten zijn. So what' Als iedereen het over de geest van dit artikel eens is, als zelfs tijdens de vergadering door het bondsbestuur, in casu zijn voorzitter drs. H. Valcken, econoom bij Philips, nog wordt toege licht, dat de maatregel tot doel heeft een junior langer van diens status te laten genieten, waarom vernietigt de NBB dan niet het gewraakte regle ment? „Omdat"zegt de heer Vale ken, allereerst toegevend dat zo wel het bondsbestuur als de afgevaar digden tijdens de vergadering hebben zitten slapen, „omdat het niet past Wapenschouw handbaljeugd belangrijk voor ontwikkeling eindresultaat voor hem al vast staat. „Déér winnen we met 3-2, hier met grotere cijfers. Daarna krijgen we Dy namo Boekarest. De Roemenen spe len hetzelfde speltype als wij. Daar om hebben we een kans. Ik gok op een 3-2 nederlaag in Boekarest en hier op winst. Er wordt hard voor getraind. Veertien tot zestien uur per week. Zondagsmorgens vaak van 9 tot één uur." Hoogerwaard is het niet eens met de kritiek, die Kees van Zweden, met Hoogerwaard en Blok de toonaange vende volleybaltrainers in ons land, op Blokkeer heeft. „Blokkeer vergeet op het juiste moment het spel te vereen- (Van onze volleybalmedewerker) ALMELO, 30 dec. Het Neder lands volleybalteam heeft gister avond in de prachtige Almelose sporthal geschiedenis gemaakt. Voor duizend juichende toeschouwers is het er voor de eerste maal in de ge schiedenis'in geslaagd een Oosteuro pees team een nederlaag toe te bren gen. De stedelijke ploeg van Praag werd met 3-2 verslagen. Wat Blokkeer, dat woensdagavond met 2-3 verloor, miste, een onverzette lijke strijdlust, kenmerkte juist dit Ne derlands team. Oranje nam tegen een goed ingespeeld Praag weliswaar de leiding met 15-6, maar de Tsjechen reageerden met een fel offensief, dat twee setzeges opleverde (3-15 en 2-15). Toen hierna de Tsjechen tot 13-5 uit liepen, leek de strijd beslist. Maar Ne derland vocht onder aanvoering van de briljant spelende Bram Vermeulen door. Dit verraste Praag, dat zich al vei lig waande. Daarbij kwam, dat de Tsjechische coach geen geluk had met zijn wissels, waardoor Nederland ge legenheid kreeg de aanval over te ne men. Het trio Hans Jansen, Jan van de Hoek en Bram Vermeulen bracht Oranje in een stortvloed van aanval len langszij: 13-13. Ineens was de Ne derlandse verdediging onpasseerbaar. Het tegenspartelende Praag kon zijn kanseri nog tot 14-14 verdedigen, waar na de strijd werd beslist. Jansen, Mul der en de overal aanwezige Vermeu len sloegen hun ploeg op 16-14. Onder de daverende toejuichingen van het publiek speelde de formatie van coach Henk Blok een geweldige wedstrijd. Fantastische reddingen m het achterveld en verbluffend eenvou dig maar schitterend spel aan het net maakte van het trotse Proa9 «en kansloze ploeg. Hoewel de Tsjechen voor ieder punt vochten, moesten zij met een duidelijke 15-5 setnederlaag genoegen nemen. (Van onzë speciale verslaggever) UTRECHT, 29 dec. „Het Neder lands Handbalverbond houdt niet van halve maatregelen als het gaat om een gepaste en kleurrijke feest viering van het 25-jarig bestaan". Aldus een zinsnede uit een circulaire, enige tijd geleden door de bond ver spreid onder alle leden. Een kreet, die slaat op het grote internationale jeugdtoernooi (18 tot en met 22 jaar) dat in de week van 4 tot 12 maart in diverse sporthallen, verspreid over heel Nederland, wordt gehouden. Een belangrijk toernooi, aangezien de internationale handbalfederatie er haar fiat aan heeft gegeven, het als een strijd om de (officieuze) wereld titel te beschouwen. En wat dat „geen halve maatregelen" betreft: zowel bij de meisjes als de jongens is de bondstechnische commissie al in maart van dit jaar begonnen, de jeugd in tensief voor te bereiden op de wed strijden, die de inspanning van alle krachten zullen vergen om een eer volle klassering te bereiken. Waarom een jeugdtoernooi verkozen boven een wedstrijdenreeks tussen de sterkste internationale seniorenploe- gen? Er was eenvoudig geen keus, om dat begin 1967 in Zweden de strijd om het wereldkampioenschap zaalhandbal wordt gehouden, waardoor het samen stellen van een attractieve deelnemers- lijkt tot de onmogelijkheden behoorde. Tóch acht het Handbalverbond de wa penschouw van de jeugd minstens zo interessant zo niet attractiever, om dat daaruit kan worden afgeleid, in hoeverre het zaalhandbal zich kan ont wikkelen. Wie de jeugd heeft, bezit de toekomst. Uitgaande van deze over weging zijn de initiatiefnemers, allen die ten nauwste bij het onderzoek naar de mogelijkheden betrokken zijn ge weest, en het bondsbestuur na rijp beraad tot de slotsom gekomen, dat het verantwoord is, met' een begroting, die een bedrag van 220.000 gulden vermeldt, in zee te gaan. Een ge schat tekort van 164.000 gulden hoopt men te dekken uit eigen reserve (50.000), budgetten hondsjaren en ka lenderjaren (13.000), bijzondere acties binnen het Verbond (39.000) en finan ciële steun van derden (62.000). Nogal forse bedragen die ook een zware last leggen op de schouders van hen, betrokken bij de voorbereiding van onder andere de jeugdploeg heren. De bondstechnische commissie heert niets aan het toeval willen overlaten, wat er toe leidde dat de training in handen werd gelegd van een drie manschap: de bondsoefenmeesters Kuchenbecker (van de A-ploeg), Chief Wauben en Frans van der Heijden. In maart werden veertig jeugdleden geselecteerd en ondergebracht in twee groepen. De eerste, „noord" genoemd, toog aan het werk onder leiding van Van der Heijden, terwijl „zuid" werd toevertrouwd aan Wauben. De jonge lui kregen het in geen enkel opzicht cadeau. Zij wisten dat de selectie eerst tot 23 en later tot 17 spelers dat een bondsbestuur eigenmachtig een reglement verandertwelke excw ses daarvoor ook gelden. Een formeel standpunt. „Halstar- rig", zegt de zich tot woordvoerder van vele medestanders (wel zo'n 2000 leden; een kwart dus van het totaal) opwerpende voorzitter van de B. C- Velsen, de heer Menger, die overigens zeer nauw bij de zaak betrokken i* omdat zijn zeventienjarige zoon een van de tientallen gedupeerden is dl» niet aan de zojuist afgewerkte strijd om de Nederlandse jeugdtitels (Til burg) kan meedoen. Hij uitte zijn mis noegen in een in het clubblad met da toepasselijke naam „Het Veertje" op genomen verzoek om steun. Er meld den zich acht verenigingen en er kwa men ook nog wat mondelinge toezeg gingen. „Ik snap niet waarom het bondsbestuur", aldus de heer Menger, „geen tweede algemene ledenvergade ring heeft uitgeschreven om de regle mentswijziging te herzien in de geest zoals hij bedoeld was". Het commen taar van bondsvoorzitter Valcken op deze vraag zou een giller kunnen he ten als deze in feite niet zo triest was: „Dat is een dure aangelegenheid, temeer daar er volgens de statuten dan wel twee vergaderingen nodig zouden zijn". De heer L. Verhoef, voorzitter van Nederlands grootste badmintonclub (bijna 800 leden) Duinwijck is milder: „Het is natuurlijk betreurenswaardig dat wij zo'n domme beslissing nemen, maar om nu maar direct met een mo tie van wantrouwen te komen vind ik te ver gaan. Kijk, op de vergadering leek dit artikel een futiliteit. De standpunten stonden vast. Iedereen wist wat ie wilde. De NBB had de souplesse moeten opbrengen om het TILBURG, 30 dec. Ad Loog (Hoens- broek) en Lily ter Metz (Haarlem) zijn gisteren de nieuwe nationale jeugdkampi oenen badminton geworden. Aan deze titel strijd, die twee dagen geduurd heeft, kon door spelers en speelsters tot en met 17 jaar worden deelgenomen. Loog won in de finale met 15-7 15-H van de Haarlemmer Piet Ridder: Ter Metz bleef Joke van Beusekom uit Wassenaar de baas (10-12 11-9 11-3). Lily nam daar mee de titel over van haar oudere zusje Margo. zou worden teruggebracht. In het laat ste stadium is de voorbereiding nu beland. Drie oefenmeesters voor één groep, is dat niet wat te veel van het goede? Geeft dat geen aanleiding tot verschil len van inzicht? Chief Wauben (47), woensdagavond in de Bernhardhal aan wezig bij de oefenwedstrijd van de jeugd tegen Dietzenbach uit de Duit se Oberliga, zegt daarover: „Het klinkt misschien vreemd, maar onze opvat tingen over de trainingen en het spel zijn eensluidend. De samenwerking laat werkelijk niets te wensen over. Hef gebeurt dikwijls dat de een de ander wijst op detailpunten die het geheel van de oefenstof ten goede ko men. Eigenlijk zou je kunnen zeggen dat wij elkaar aanwijzingen geven. Overigens verdelen Kuchenbecker, Van der Heijden en ik meestal de werk zaamheden, waarbij de Duitse trainer veel aan zijn collega's overlaat. En wij op onze beurt lossen elkaar dik wijls af. Zo gaat het allemaal in de beste harmonie". Mag de Nederlandse jeugd op een eervolle klassering hopen temidden van de elf uitgenodigde landen, te weten Hongarije, Senegal, Zweden, West-Duitsland, Polen, Spanje, Tsje- cho-Slowakije, Roemenië, Zwitser land, België en Oostenrijk? P. Broere van de bondstechnische commissie was woensdagavond na afloop van de verloren oefenwedstrijd tegen Dietzenbach niet erg spraakzaam. De nederlaag van 11-20 zat hem ken nelijk dwars. „Natuurlijk mogen we niet uit het oog verliezen dat de jongens tegen een sterke ploeg speel den. Toch ben ik ontevreden. Het spel is me tegengevallen, vooral om dat destijds tegen Niederrhein wèl kwaliteit werd gedemonstreerd." Hij hoopte dat het in ieder geval tij dens het toernooi aanmerkelijk beter zal gaan. Terwijl de lichten vrijwel onmiddel lijk na het eind van de wedstrijd in snelle opeenvolging uitfloepten, wan delde Chief Wauben met zijn pupillen naar de kleedkamer, druk pratend over de tactische vergissingen en on voldoende flitsende acties, die tot de grote nederlaag hadden geleid. De aanwijzingen vanaf de bank, temid den van de wisselspelers, hadden tij dens de wedstrijd1 hun uitwerking ge mist; althans niet voldoende rende ment opgeleverd. Uitroepen als „eer- ste rij spelen", „sneller uit de ver dediging naar voren" en „geen risi co nemen bij het aanspelen" bleken niet bij machte, de jeugd met succes tegen de geroutineerde Duitsers te la ten optornen. Een goede les, waaruit het driemanschap zeker lering zal trek ken. Alles wordt er aan gedaan, in het met spanning verbeide tournooi zo goed mogelijk voorbereid aan te treden. En intussenworden overal pogingen in het werk gesteld, donaties aan de man te brengen, die 62.000 gulden moe ten opleveren. Er is een indrukwekkend draaiboek ontworpen, waarin alle werk zaamheden betreffende organisatie en uitvoering van het toernooi tot in pun ten en komma's staan uitgestippeld. Elkeen van de grote staf medewer kers kent nu zijn of haar taak. Me nigeen heeft in de week van het toer nooi zelfs een deel van de vakantie opgenomen om alles volgens plan te doen verlopen. „Alleen al vanwege deze onbaatzuchtigheid voor onze sport hopen we dat het geheel gaat klin ken als een klok". De leiding meent het oprecht. reglement te herzien. Dat had wel licht gemakkelijk, gekund als het een voorwaarde had opgenomen op het in schrijvingsformulier, die dan wel te genstrijdig was geweest aan het bu|f' houdelijk reglement, maar die dan d* geest van de beslissing in ere hield- Over de kosten van een algemene ver gadering lach ik. Wij betalen onze eigen reiskosten; bij mijn weten kan je al een zaaltje huren voor twintig gulden. Het is vervelend, temeer daar de jeugd met deze maatregel is ge" dupeerd". Inderdaad. De jeugd legt het je om een foutje, waaraan de N.B-U' zich met een formele starheid WU binden. De jeugd van zeventien, die in het nu lopende bondsjaar (tot 31 mei dus) de 18-jarige leeftijd bereikt. En juist zij waren de favorieten voor de nationale jeugdkampioenschappen, omdat de top van verleden jaar in middels negentien is geworden en dus senior is. FRANS NYPELS DEN BOSCH, 30 dec. In het uit verkochte Bossche Ijsstadion De Vliert heeft Den Bosch na het in de eerste en tweede helft spannend en vlot verlopen duel gisteren een ver diende overwinning van 7-4 behaald op de Tilburgse TIJSC-trappers. Door goed aanvallend spel namen de Tilburgers vlot een 0-3 voorsprong- Door een fout van Laurie, met drie doelpunten overigens zeer succesvol, kon Den Bosch het eerste tegenpunt maken. Tilburg vergrootte de voor sprong nog tot 1-4, maar daarna liep Den Bosch op deze voorsprong in. Vijf minuten voor de tweede rust kwamen de Tilburgers langszij (4-4). De numerieke meerderheid, die Den Bosch in de derde periode door een zijdig fluiten van het tot dan toe goed leidende scheidsrechtersduo herhaalde lijk verkreeg, wisten zij slechts met drie doelpunten uit te buiten. Tussen standen: 1-3, 3-1, 3-0. Voor Tilburg werd gescoord door Laurie (3) en Si mons (1). Voor Den Bosch zorgden Ha- german (3), Skorry (3) en Boyl (1) voor de treffers. (Van onze paardesportmedewerker) UTRECHT, 30 dec. De paarde- toto heeft in 1966 een totaal aan if zetten geboekt van 37.165.505. 1965 was dat nog 31.389.649. De stij ging bedraagt in percentage 18.4. Die vooruitgang heeft verschillends oorzaken. De belangrijkste is natuur lijk het stijgende aantal bezoekers- Maar ook het groter aantal wedstrij den telt. Er werden in 1965 1588 dra verijen en rennen verreden en in 1965 1773, een stijging van een kleine twaalf procent. De zuiverste maatstaf is de stijging van de inzet per koers, dus per wed- gelegenheid. In 1965 werd per koerS 19.767 ingezet, in 1966 21.466. Dat is een stijging per koers van 8.6 pro cent. De meest spectaculaire stijging toonde Hilversum, voornamelijk met zijn avondkoersen; de stijging bedroeg twintig procent. Duindigt ging zeven tien procent vooruit, evenals Mere* veld. Groningen viel uit de toon me1 slechts anderhalf procènt. De overig? banen hebben een te klein aanta» koersen, zodat speciale omstandighe' den een te grote rol kunnen spelen- NEW YORK, 30 dec. (AFP) fie? in Parijs wonende Britse „zakenman William Alfred Davies, is woensdag? avond op het internationale vliegvei, van New York aangehouden. Hij ha voor een miljoen dollar aan heroin bij zich. it.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1966 | | pagina 8