Delta-coördinatie geen voer voor theoretici V Fiesta Gitana weer terug naar bron van flamenco Sluiting kerken Crooswijk Bosje en Provenier? RECORD '65 GEBROKEN Huisartsen in Rotterdam op oude voet voort? Griek verwond door messteek PLEIDOOI VOOR GROTERE VRIJHEID VAN HANDEL COLLECTIE Vermiste Britse in Rotterdam? Spaarbankauto in Berkel Inentingen in Ylaardingen Bezwaren tegen verhoging van watertarieven GRANDIOZE PREMIERE IN DE DOELEN Metro-apparatuur nuttig gebleken Afscheid van kapitein Bakker oprichters verlaat directie Zwemtoernooi V akantiepro gramma Afscheid bij RET Mutaties brandweer NA ADVIES VAN KASKI OPZEGTERMIJN TWISTPUNT Doorstromingsfonds voor Ridderkerk SMIT-SLIKKERVEER Laatste nazaat Speelterrein voor kleuterschool MAANDAG 2 JANUARI 1967 ROTTERDAM, 2 jan. Ir. F. Posthuma pleit in het Rotter damse blad voor de haven, dat na de grote havenconferentie in Middelburg de naam „Rotterdam Europoort Delta" heeft gekregen voor een grotere vrijheid van handelen voor de havenbeheer ders. De Rotterdamse havendirec teur zegt: De zorg voor het ont- ^ikkelings- en investeringskli maat voor het gehele Delta-ge- hied ligt in de eerste plaats bij de landsregering, die zich echter terdege rekenschap heeft te ge ven van de internationale mede dingingspositie en de in het bui tenland aangewende concurren- tiemethoden. Onnodige admini stratieve rompslomp dient ach terwege te blijven. Zo lijkt mij gezien de werkloosheid onder de bouwvakkers de tijd gekomen om de rijksgoedkeuringen voor de industriële bouw op te heffen. De bestuursorganen voor de provin cies en gemeenten, de havenbe heerders en het bedrijfsleven zul len een beslissende rol moeten spelen. Een stukje Rotterdamse havenuitbreiding in de uiterste punt van de Botlek, de Chemiehaven. Op de foto van Aero Camera ziet men de vestiging van de Nederlandse Benzol Maatschappij, die zijn eerste tankinstallatie voor opslag van vloeibare chemische produkten gereed heeft. De Benzol Maatschap pij kan gelden als voorbeeld voorhetgeen ir. Posthuma zegt: Een bedrijf dat opslaat en distribueert, een bedrijf dat begint met een kleine vestiging, die langzamerhand uitbreidt en tenslotte een groot haventerrein opslokt, waar dan nog relatief bezien een zeer klein aantal mensen werk vindt. 28.300 schepen voeren de Nwe Waterweg op De tiende formule van H. J. da Silva voor het Fiesta Gitana, dat gisteravond in de kleine Doelen zaal in première is gegaan, zal waarschijnlijk de beste blijken. Voor het zigeuner-dans- en muziekfestival is Da Silva terug gekeerd tot de oudste bronnen van de flamenco, de zigeuneruijk Triana van Sevilla en de kleine dorpen rond deze Andalusische stad, waar natuurtalenten zich nog vol overgave aan de flamen co wijden vólgens de oudste wet ten van deze kunst. ROTTERDAM, 2 jan. Het Katholiek Sociaal Kerkelijk In stituut heeft, ingevolge een op dracht van de betrokken pastoors, advies uitgebracht omtrent de situatie van de kerken in „het oude noorden". Dit houdt in slui ting van drie kerken, te weten de Bosjeskerk, de Provenierskerk en de barbarakerk in Crooswijk. Even voor twaalf uur is zaterdagnacht het laatste schip van het oude jaar de Nieuwe Waterweg opgestoomd met bestemming Rot terdam. De „Star of Suez" bracht hierpnee het aantal schepen, dat in 1966 de Rotterdamse haven binnenliep, op 28.352, waarmeev het record van 't jaar daarvoor gebroken werd. Toen kwamen er 28.103 schepen, 21t9 minder dus, binnen. De ,JStar of Suez" 6jlj0 brt.) behoort tot de United Arab Maritime Company te Alexandria. Ir. F. Posthuma wil vrije bouw in industriële sector ADVERTENTIE UITGEBREIDE KANTOORMEUBELEN VAN OLDENBARNEVELT. KANTOOR STRAAT 129-TEL(010)130891 service (Van onze verslaggever) Ir. Posthuma zegt voorts in het ope ningsartikel van het maandblad, dat de industriële ontwikkeling niet mag stagneren. Vooral niet nu de tweede Industriële revolutie tendeert in de richting van een steeds groter industrie terrein om een man werk te geven, terwijl de Nederlandse beroepsbevolking ?og steeds stijgt. Er zullen dus nieuwe industrieterreinen en havengebieden gevonden moeten worden, en dit kan in de Delta. Hierbij merkt de haven directeur nog op, dat buitenlands kapi taal bij een dergelijke ontwikkeling zeer welkom is. Voordat ir. Posthuma aan deze slot opmerking komt wijst hij nog eens in zijn artikel op de criteria, die voor de ondernemer gelden en duidelijk heel anders zijn dan die de planologen voor ogen staan. Hij zegt te dezer zake: „De Delte-coördinatie is geen voer voor ■theoretici, uitsluitend ambtelijk inge- atelden of door sentiment gedrevenen, /ton dient nooit te vergeten, dat de ondernemer in laatste instantie over zyn plaats van vestiging beslist en voor Qje verantwoordelijk is. Men kan hem oiet naar het binnenland verwijzen, wanneer hij bepaalde zeeschepen voor Un poort moet hebben. Probeert men nat wel dan zal hij in het algemeen or Nederland verloren zijn". Vo, posthuma is in zijn artikel hoop- or> ,festemd alhoewel hij onvermijdelijk erin r V00r de havenbeheerders zo on gunstige financiering terecht komt en nij andermaal een pleidooi houdt voor ®en financiering van rijkswege voor v»lv,?a5leggen en onderhouden van de over? ngen met de zee. Hij zegt hier- de enigeed~™:Eu''oP00rt is tot dusver gesubsidieerd %i5akfn'. die niet wordt met de zee, 'die mtS,r"Vd.e verbinding dan die van Rotterdam an*1"5®" peert het rijk met een hi j Partici- de 55 en 65 nrocent bijdrage tussen ae 55 en 65 procent. Gp zijn minst zou het Amerikaanse systeem overge nomen moeten worden, waarbij de re gering de volledige kosten van de ver bindingen met de zee en het onderhoud daarvan voor haar rekening neemt. Dit js overigens ook voor alle Noordwest Europese havens het geval. .wat het optimisme van de gemeen telijke havendirecteur betreft: hij ziet een terugkeer naar de typische haven structuur van vroeger, de internatio- h w stapel en distributiefunctie voor ue Europese markten. Deze ontwikke- 'ng acht hij van belang voor het ge- o®1lD.e"a-Jge^iedv waarbij hij even wijst Nederlandse douanesysteem met un minimum aan administratieve be- slommeringen, die Rotterdam de naam neeft bezorgd „vrijer dan een vrijhaven Ie zijn". Deze positie, zo zegt ir. Post huma, wordt door velen uitgebuit. l Zijn optimisme strekt zich ook uit tot containervervoer, waarover hij bij- "der aardige dingen zegt. ROTTERr,°nze verslaggever) damse rivier^'- 2 ian' Rott<:r~ jaarsdag de kUstvie heeft op 0Ll zocht om te kijwar?ei: Janny 2, V kostschoolmeisje ri°, zich een Engels plaats Rochester'verLV11 haar woon; bevond. dween> aan boord De 14-jarige Britse Lorr=i verliet op 22 december de^ne Cogger haar ouders en werd in R<££e«g van zien bij een bushalte. Het meisje ge" boord van de Janny gesignaierd .aan deze daar in de haven lag. u' toen Scotland Yard heeft via Interpol Den Haag verzocht de Janny, die op 31 december de Rotterdamse haven binnen voer te doorzoeken. Het onderzoek ge_ beurde door de Rotterdamse rivierpolitie echter enkele uren nadat de Janny aan .kade was afgemeerd, zodat zij in middels weer van boord kan zijn gegaan. R (Van onze verslaggever) WondTIERDAM> 2 ian- Ernstig ge- gen d een messteek is gistermor- Tsaovsinl4~iariQe Griekse zeeman G. opgenomen 'n he> Diikzigtziekenhuis ee^6werd hem toegebracht door C v "1 genoot> de 29-jarige zeeman tuis» 's middags op een door ge- Ni o verstrekt signalement op de -uwe Binnenweg kon worden aan- 0 "ouden, Aanleiding vormde een ruzie Wii?en café in de omgeving van het 1 msplein. Het mes raakte een der l ?en van het slachtoffer. In het zie- nhuig werd onmiddellijk operatief in begrepen. „Haven en industriekringen zijn nogal eens gewoon zich aan Amerikaanse voorbeelden te spiegelen. Welnu, dan bedenke men ook eens, dat in het ge bied om New York met een straal van 500 kilometer 50 miljoen mensen leven, verbruiken en produceren. Maar neemt men de Delta van Nieuwe Waterweg tot Westerschelde als zulk een centrum dan komt men op een totaal van 100 miljoen mensen binnen een straal van 500 kilometer. Ir. Posthuma voegt een kaartje aan zijn artikel toe, waarop men duidelijk kan zien welk een ha- venareel de gouden Delta uiteindelijk heeft en welke verbindingen daarin reeds tot stand zijn gekomen en nog spoedig tot stand zullen komen. Ir. F. Posthuma besluit zijn artikel, waaruit onder meer nog het Rotter damse welkom aan de overige Delta havens en het inmiddels bekende- standpunt over de samenwerking niet Uitvoerig geciteerd wordt met de opmerking, dat de nieuwe naam van het tijdschrift „Rotterdam-Europoort" meer is dan alleen een uitbreiding van de titel met de naam Delta. Dit blad wil, zo zegt Posthuma, die een van de verantwoordelijke redacteuren is, zowel ten opzichte van Nederland als ook van het buitenland (het wordt in het Frans, (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 2 jan. De spaar bank-auto zal voortaan twee keer per week gestationeerd zijn in Berkel. Ter ere hiervan en omdat de r.k, vglo- school en de r.k. tuinbouwschool het schoolsparen hebben ingevoerd, gaf de spaarbank Rotterdam vrijdag een filmvoorstelling in het patronaatsge bouw aan de Noordeindseweg. Er werden drie toepasselijke films gedraaid: de documentaire „De kring loop van het spaargeld", „Spaarcar- roussel van Joop Geesink en een Rus sische versie van „De krekel en de mier." De hoofden van beide scholen, de heren A. Th. Benner en A. S. J. de Haas, kregen elk een klok overhan digd door de heer A. van Bokkum, me dewerker afdeling voorlichting van de spaarbank. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 2 jan. Rond duizend vijfde- en zesdeklassers van 44 Schie- ^lamse lagere scholen hebben deelge nomen aan een tweedaags zwemtoer- u?i?\in het Sportfondsenbad. Gezamen- legden zij zwemmend 35000 meter .„fi individuele wedstrijden op de striider»08 ^Yerden vrijdag estafettewed- twintie ,®e. ouden: vier maal vijfen- Kflmn «m schoolslag. De heer C. A. Kamp, gem. inspecteur voor het onder- W1Jr' eeslaaffriijdag de Pr'Jzen uit na dit zeer geslaagde zwemfestijn. ROTTERDAM, 2 jan. Het vakantie programma voor morgen luidt: 10 uur: poppenspel Recreatiegebouw Oude Wal, Hoogvliet en filmvertoning Immanuelkapel, Berlagestraat. 14 uur: poppenspel gebouw Rehoboth, Osingastraat, Pernis en filmvertoning gebouw Theofilus, Mathenesserdijk 293. Wijkgebouw Prins Alexanderpolder 10-12 uur en 2-4 uur: zaal Jacob van Campenplein, knutselen. Duits en Engels uitgegeven voor de re laties van de Rotterdamse haven over de gehele wereld) tolk zjjn voor de ontwikkelingen, die zich in het mon- dingsgebied van Rijn, Maas en Schelde aan het voltrekken zijn. De redactie zet daarbjj heel uitdrukkelijk de deur open voor alle bij de gouden Delta be trokkenen. Over een plaats in de re dactie wordt echter nog niet gespro ken. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 2 jan. Twee R.E.T.- functionarissen, die vrijdag afscheid namen van het bedrijf, kunnen terug zien op een bewogen periode. De heren W. Boutkan en J. H. van Teulingen kwamen resp. in 1929 en 1930 in dienst van R.E.T., maar werden in verband met de crisisjaren op wachtgeld gezet. „U bleeft de tram trouw, aldus R.E.T.- directeur drs. C. G. van Leeuwen, „maar maakte een paar jaar later de moeilijke oorlogsjaren mee. Daarop de periode van wederopbouw, van uit breiding en modernisering. Steeds hebt u met de inzet van uw gehele persoon lijkheid er het beste van gemaakt". De heer Van Teulingen, eerste hoofd controleur, ontving de verguld zilveren draagpenning en het getuigschrift van de Mij van Nijverheid en Handel. De heer Boutkan, gemeente ambtenaar E conducteur kreeg eveneens dit getuig schrift en een bronzen medaille. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 2 jan. Op don derdag 5 januari zal er gelegenheid zijn voor kosteloze inenting tegen pok ken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt en tegen difterie, kinkhoest, tetanus, kin derverlamming voor degenen,die in of na 1961 zijn geboren. Aan kinderen, die een half jaar ge leden driemaal werden ingeënt tegen difterie, kinkhoest, tetanus, kinder verlamming, moet nog een vierde in jectie worden gegeven om de ver kregen immuniteit voor een aantal ja ren te bestendigen. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding vervoegen bij de huisarts, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden overlegd. Ouders, die hun kinderen, in 1963 geboren, volledig lie ten inenten worden er aan herinnerd dat deze kinderen nu voor een her inenting in aanmerking komen. Hier door wordt de immuniteit weer ver lengd. Deze herinenting vindt plaats door gebruik van gemengd vaccin te gen de genoemde ziekten. De inentin gen geschieden bij de artsen aan huis van half twee tot twee uur. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 2 jan. De heer J. j Oster, president-hoofdman van het college van hoofdlieden van de vrij willige brandweer, is op zijn verzoek ontheven van het commando over dis trict 111- Met ingang van 1 januari is de leiding over dit district in han den van de heer J. P. van Eesteren jr. Eervol ontslag is verleend aan hoofdman J. Petersen. Tot zijn opvol ger is benoemd de heer D. J. M. Dura, die belast wordt met het commando in district 1. ADVERTENTIE Een record aantal! Geweldig! Rekent u eens uit hoeveel schepen dat per uur is! Verreweg het grootste gedeelte van deze bijna eindeloze rij zeeschepen passeert het Delta Hotel te Vlaardingen. Stelt u het zich eens voor, dat u omgeven door alle comfort van een modern hotel, het komen en gaan van al die schepen kun volgen. Niet voor niets wordt het Delta Hotel „de Schouwburg van de wereldscheep vaart" genoemd. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 2 jan. De minis ter van Economische Zaken heeft be zwaar gemaakt tegen de tariefsver hogingen die de Ridderkerkse raad in november aannam. Het ging om het waterleidingstarief dat de raad zo vaststelde, dat de opbrengst circa 66.000 gulden hoger kwam te liggen. Het ministerie kan met deze prijs stijging echter geen genoegen namen. De Ridderkerkse raad zal nu vrij dagavond het eerder genomen besluit moeten intrekken en de tariefsveror dening zo moeten aanpassen dat de meeropbrengst 21.000 gulden lager komt te liggen. Het vastrechttarief komt na de aanpassing op 15,60 per jaar, ingaande 1 januari 1967. Deze overgave is de sleutel van het grandioze succes, dat de tiende pre- (Van onze verslaggever) Dit advies is door de situeringscom- missie van het bisdom zonder meer doorgestuurd naar de pastoors van deze kerken. Het is de bedoeling dat dit advies besproken en bediscussieerd wordt door de kerkbesturen en de pa- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 2 jan. Op de val reep, vier minuten voor sluitingstijd, heeft het echtpaar Kaman uit Hille- gersberg zaterdagmiddag het aantal bezoekers, dat in de afgelopen ander halve maand het metrostation-stadhuis heeft bezichtigd, op 33.728 gebracht. De metrofilm bleek op dat tijdstip precies tweehonderdvijftigmaal in het station te zijn gedraaid. Bij de openstelling van het station op zaterdag 19 november was de be langstelling al meteen bijzonder groot: de eerste dag arriveerde drieduizend bezoekers, voor de RET en voor de Britse technici betekende deze visites een goede gelegenheid om na te gaan hoe station en apparatuur zich hou den bij belangstelling van een grote massa mensen. Over het algemeen heeft die appa ratuur voldaan. De ponskaartenauto maat heeft het goed gedaan. Bij de tourniquets overweegt men een veran dering. De kastjes waarin men het kaartje moet laten afknippen zitten thans rechts van de ingang. Daardoor loopt men het gemakkelijk en te snel voorbij waarbij de neiging bestaat het kaartje in het kastje te laten zitten. Als nu de kastjes links geplaatst worden, bewerkt men met zijn rechter arm een „automatische rem." Men heeft trouwens de indruk dat de door stroming bij de tourniquets hoe dan ook wat vlugger kan. - rochianen zelf. Het adveis heeft geen suggesties gedaan ten aanzien van vervanging, wijziging van parochie grenzen en dergelijke. Uit deze nieuwe ontwikkeling blijkt wel dat het jaar 1967 voor deze pa rochies een historisch karakter zal gaan dragen. Het probleem van de herstructuering is hiermee in een de finitief stadium gekomen. De kerkbesturen van Lidwina, St. Jan en O. L. Vrouio Visitatie in Schie dam hebben besloten tot vorming van een bijzondere commissie die zich zal bezig houden met de vraag naar slui ting van kerken, om gezonde financie ring mogelijk te maken van een of twee kerkgebouwen of voor de drie nu bestaande een nieuwe stadskerk te bouwen. Tussen 13 en 17 februari zullen de priesters van de stad zich in een af zonderlijk beraad bezig houden met een nieuwe opbouw van de zielzorg in Schiedam. Men wil de drie binnen- stads parochies tot een pastorale een heid binden. Daarbij wordt de mede werking en het meedenken van de pa rochianen zelf graag ingeroepen. In een nadere toelichting blijkt dat tot 1980 een teruggang van het aantal katholieken in de oude stad van 5000 wordt verwacht. Bij een aantal van 2300 plaatsen in genoemde drie ker ken betekent dit een overcapaciteit van 1300 alleen al voor de binnenstad. De grote trek naar de buitenwijken heeft deze veroorzaakt. Restauraties zouden voor de dekenale kerk 50.000 vergen voor de Rozenkrans 90.000 en St. Jan 100.000. Binnen tien jaar zou daar nog eens een bedrag van resp. 100.000, 150.000 en 120.000 bijkomen. In totaal lopen de ramingen op acht ton uit. Die last zou door een steeds kleiner aantal parochianen moeten worden opgebracht. mière in Rotterdam heeft opgeleverd. De jonge groep van twaalf neemt in haar ongeremd enthousiasme het pu bliek in een ban, die nauwelijks te doorbreken is. Wanneer de dansers, zangers en musici en dit jaar valt meer dan ooit de nadruk op het ge hele ensemble hun Juerca Gitana tot besluit brengen, waarin allen de kans krijgen zich volkomen uit te le ven, kunnen zij maar moeilijk van het podium wijken, terwijl het ovationeel applaudiserend publiek van geen schei den wil weten. Keer op keer barst de hele groep opnieuw uit in een werve lende dans, waarin de zangers veel van dansen blijken te weten, de dansers uit volle borst zingen en de twee gi taristen naar voren springen om te soliëren. De dansgroep heeft het overigens niet gemakkelijk in de kleine Doelen zaal met zijn haast clinische podium, maar langzamerhand vullen de. Spaan se zigeuners de zaal met zo'n over daad van ritmische klanken en bewe gingen, dat niemand meer het koude marmer achter het podium ziet. In dit zigeunerfeest spelen Curro Ve- lez, Carmen Casarrubios en Patro So to, de drie drijvende krachten in de groep, die een duidelijk inspirerende invloed op de overigen hebben. Is Curro Velez een begenadigd dan ser, Carmen Casarrubios is meer dan danseres alleen. Zij vertelt al dansend het verhaal van de danseres, die haar minnaar heeft neergestoken tijdens een soleares. Patro Soto, een zangeres met een groot stembereik zingt ook wat al even ongewoon is het lied van de lijdensprocessie in Andalusië. Weliswaar heeft deze seates weinig met het echte fiesta te maken, maar in feite is het het hoogtepunt van de avond. Opvallend is ook, dat in het tiende programma van Da Silva, de zangers zo'n grote plaats hebben gekregen. Manoio Sevilla en Miguel Maya spe len duidelijk mee, zij bewegen zich niet langer op de achtergrond, maar zingen de dansers toe, voeren hen ten dans, begeleiden hen in letterlijke zin op het toneel. Zij hebben dan ook sa men met Patro Soto een groot aan deel in het succes van Fiesta Gitana. F. J. v. d. H. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 2 jan. Kapitein H. Bakker heeft vrijdag als fleetmanager van vloot B. afscheid genomen van de Shell. De heer Bakker is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding herin werd over handigd door de heer D. Rodenburg, direkteur van Shell Tankers N.V. Hij vatte de loopbaan van de heer Bakker in enkele woorden samen: van derde stuurman tot fleetmanager. ,.Ik leerde u kennen als een loyale en be trouwbare medewerker en collega, aan wie ik veel steun heb gehad. Dit niet alleen door uw persoonlijkheid maar ook uw gedegen vaktechnische kennis als nauticus", aldus de heer Rooden- burg. De heer Bakker zal plaats ne men in de raad voor de Scheepvaart. Hij zal als fleetmanager worden opge volgd door kapitein F. van Tongeren. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 4 jan. Het is op dit moment moeilijk te zeggen, in hoeverre de beslissing van de huis artsen onmiddellijk gevolgen zal heb ben voor Rotterdam. Er is sprake van dat de huisartsen hier op de oude voet voortwerken, omdat zij gebon den zijn door een contract met de ziekenfondsen, welk contract slechts per drie maanden is op te zeggen. Mocht deze opzegging geschieden, dan hebben de artsen nog altijd drie maanden de regel van dit contract na te leven. Bij de ziekenfondsen staat men mo menteel op bedoeld standpunt. De art sen hebben ieder persoonlijk het con tract getekend en wanneer zij zich per 8 januari zouden aansluiten bij de op nationaal niveau te treffen regelin gen, dan kunnen de ziekenfondsen met de contracten in de hand nakoming van de overeenkomst vorderen. Men zal uit spraken op dit punt zeker niet uit de weg gaan, omdat nu vastgesteld kan worden of de contracten inderdaad wa terdicht zijn. In brieven aan de Rotter damse huisartsen hebben de ziekenfond sen vanmorgen hun standpunt bekend gemaakt. Het bestuur van de plaatselijke huis artsenvereniging denkt er evenwel an ders over: met het vervallen van het landelijk raamcontract zullen alle daar van afgeleide (plaatselijke) contracten eveneens vervallen. De contractloze pe riode is trouwens eigenlijk al eerder in juli ingegaan, want het con tract, dat steeds opnieuw met een jaar verlengd moet worden, is toen niet verlengd. De artsen hebben zich toen vrijblijvend aan de tot dan toe geldende (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 2 jan. Als de Rid derkerkse gemeenteraad zijn fiat hecht aan het voorstel van B. en W. zal de gemeente binnenkort een doorstro mingsfonds kennen, waarbij een fi nanciële tegemoetkoming wordt ver leend aan mensen die naar grotere of kleinere woning verhuizen. Het maximale bedrag, dat kan worden toe gekend, is 1500 gulden. Men moet zelf een beroep op het ge meentebestuur doen, als men voor de regeling in aanmerking wil komen. In het algemeen geldt de tegemoetko ming voor mensen die verhuizen naar een woning die meer in overeenstem ming is met de grootte van het gezin. In eerste instantie wordt hier gedacht aan mensen, die „uit de kleine kinde ren zijn geraakt" en hun te groot ge worden huis verruilen voor een klei ner. Het fonds kon tot stand komen dank zij een beschikking van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De minister heeft een be drag van ruim 45.000 gulden aan de gemeente verstrekt voor het bevor deren van de doorstroming. regeling gehouden. Nu is er voor het Rotterdamse bestuur geen reden van het standpunt van de landelijke vereni ging af te wijken. Ieder lid wordt geacht zich aan de richtlijn van het bestuur, gebaseerd op langs democratische weg tot stand ge komen beslissingen, te houden. Het blijft natuurlijk mogelijk, dat artsen indivi dueel een andere weg volgen. Bij de stemmingen over de kwestie is geble ken, dat ook Rotterdamse artsen tegen de nu door te voeren regeling zijn. Mogelijk leggen deze tegenstemmers zich bij de meerderheid neer. Hoe dat zij, er is op dit moment nog geen peil op te trekken hoeveel artsen wel of niet de landelijke regeling gaan volgen. Bij persoonlijke beslissingen daarover behoeft evenwel althans dat is de mening van het bestuur van de Rotter damse huisartsenvereniging het con tract geen rol meer te spelen. (Van onze correspondent) SLIKKERVEER. 2 jan. Met het afscheid van ir. F. Smit als directeur van de Electrotechnische Industrie v/h W. Smit en co n.v. is de laatste nazaat van de oprichters uit de directie ver dwenen. Het bedrijf, dat een kleine 1250 werknemers telt, staat nu onder een tweehoofdige leiding, ir. J. de Vries op commercieel en ir. J. Jeltema op tech nisch terrein. Ir. De Vries noemde in zijn toespraak tot de scheidende directeur de econo mische toestand slecht en de concur rentie groot. Weliswaar is het electri- citeitsverbruik de laatste jaren snel ge stegen, maar in verhouding is Smit niet meegegroeid. Mede aan ir. Smit is het te danken dat de samenwerking met Heemaf tot stand kwam. Na de oorlog, zo zei ir. De Vries, was men blij dat de oude fabrieksgebouwen intact waren gebleven, waardoor de productie direct op gang kon komen. „Achteraf betreurt men het wel eens, dat sommige fabrieks hallen zijn blijven staan". Ir. Smit sprak de hoop uit dat het 't bedrijf goed zou blijven gaan. Als af scheidscadeau ontving hij een minia tuurmodel van zijn plezierboot, gevuld met contanten voor de aankoop van gereedschap. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 2 jan. Aan de Blaakwetering in Ridderkerk zal een speelterrein worden ingericht voor de vierklassige kleuterschool aldaar. Met de aanleg van de speelplaats is 5400 gemoeid. De raad wordt voorgesteld dit krediet te voteren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 5