verklaring k.n.v.v.l.: VIADUCT „EXPLOSIEF" OPGERUIMD Het weer in Europa Op ILSY worden risico's vermeden Bouw katholieke Twienerama staat op bres in Delft gestart voor Rotterdamse beat Rotterdams Philharmonisch Orkest met Vijfde Symfonie van Prokofief I Waar zijn onze schepen ft 1 H. v. Dooremalen overleden NIEUWE DAG technische school ri Heerjansdam in financiële nood Celstraffen voor verkoopsters Windroos 5 jaar onder de pannen Zacht weer £0 iijtöóö '33® X'.i i iiREY|(JAV,,< tenens i "V erzoekschrift aan gemeentebestuur Kapitein Ouwehand ridder O.N. A 12 Tienduizend kuikens bij brand gestikt Cot EREBURGER DORDT Veiligheid moermansk 1010::1Q;WbrrTT:RMÖ „.-a,-,. mpaima: - v ^•algiers 18 JAN,1967 1 UU In het kader van de verwijdering van de flessehals in rijksweg 13 in Delft, is men dezer dagen begon- nen met het opblazen van het viaduct Brasserskade. Springploegen zullen gedurende veertien dagen bezig zijn met de afbraak van het viaduct. Er wordt gebruik gemaakt van trotyl. In verband met ae werkzaamheden wordt het verkeer van de rijksweg omgelegd door Delft, omdat het anders niet mogelijk zou zijn, gebruik te maken van de springladingen. Op het ogenblik wordt het verkeer uit de richting Den Haag door Delft geleid. De omleiding duurt van 11 uur s avonds tot 6 uur s morgens. De springploegen moeten verscheidene keren per avond contact opnemen met het KNMI in De Bilt, in verband met te verwachten weersomstandighe den. Er kan namelijk alleen bij droog weer gewerkt worden, MIST WEINKf W01KEM' Het weer in Europa HET NIEUWE DAGBLAD DIRECTIE: Mr. W. A. M. van der Kallen HOOF REDACTIE: J. M. Lücker tn drs. A. i. Cuppen UITGAVE DAGBLAD DE TIJD 3* B-sf 1* C. v. R. (Van onze verslaggever) DEN HAAG, 18 jan. De Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (KNVvL) heeft in een uit voerige verklaring haar standpunt uit eengezet met betrekking tot het vlieg- feest 1LSY VII. Zoals bekend zijn hier en daar vooral in de Delftse ge meenteraad bezwaren geuit tegen deze ,,7e Internationale Luchtvaart- schouw Ypenburg", waarmee de KNVvL zaterdag 9 september haar zestigjarig bestaan wil vieren. De ver eniging legt er de nadruk op dat alle maatregelen zullen worden genomen om veiligheidsrisico's en geluidsover last te voorkomen. „Het behoort onder meer tot de taak van de KNVvL voorlichting te geven op het gebied van het vliegwezen en de Luchtvaartgezindheid van het Neder landse volk te vergroten", aldus de KNVvL. „Een manifestatie als de ILSY leent er zich bij uitstek voor de toeschouwers de spectaculaire groei der aviatiek te tonen. Luchtvaartverto ningen van een soortgelijk karakter worden regelmatig overal ter wereld ge houden, met name ook In West- en Oost-Europa. Ook voor Nederland, waar het burgerluchtverkeer en de vliegtuigindustrie economisch van zo eminente betekenis zijn moet een ge beurtenis als de ILSY nationaal, maar zeker ook uit een oogpunt van interna tionaal prestige, van groot belang wor den geacht." De KNVvL wenst uitdrukkelijk te stellen dat zij wars is van sensatie in het ILSY-programma. „De demonstra ties zullen erop gericht zijn de techni sche vorderingen in het licht te stellen, alsook de grote rol welke de lucht vaart in de toekomst voor alle lagen van de bevolking zal vervullen op het (Van onze correspondente) DORDRECHT, 18 januari In het r.k. ziekenhuis te Dordrecht is maandag overleden de heer H. J. van Dooremalen. De heer van Doorema len genoot niet alleen in deze stad, maar ook ver daarbuiten, de faam van een verdienstelijk mens voor het politieke, sociale en katholieke leven. Hij is 75 jaar geworden. Hij begon zijn carrière als timmer man-aannemer en voelde zich toen reeds sterk aangetrokken tot de vak beweging en de sociale organisaties. Op 2 mei 1921 werd hij tot lid van de gemeenteraad gekozen als opvol ger van de heer Grobben, de eerste katholieke wethouder in. deze gemeen te. Twee jaar later werd de heer Van Dooremalen opzichter van de r.k. bouwvereniging „Het Gezin". Hu had in die tijd reeds zitting genomen in besturen van sociale verenigingen, waarvan verscheidene door hem in het leven zijn geroepen. Een aantal jaren was hij het jongste lid van de Dordtse gemeenteraad, maar een aanzienlijke tijd is hij ook de nestor geweest. Vo rig jaar nam hij afscheid. De heer van Dooremalen gold als een expert op de terreinen volkshuis vesting en openbare werken. Daar naast had hij zitting in een groot aan tal commissies, onder meer de slacht plaats, de stichting de Biesbosch, de reinigingsdienst, monumentenzorg, so ciale voorziening en gemeentelijke wo ningstichting. Tevens bekleedde hij een functie in het bestuursapparaat van de raad van arbeid. In 1946 zag de heer Van Doorema len zich tot taak gesteld de weder opbouw van Dordrecht in zijn functie van wethouder van openbare werken en volkshuisvesting te stimuleren. Daar bij kwam ook nog zijn waarnemend burgemeesterschap tijdens de lang durige ziekte van burgemeester J Bleeker. Ook bij de vakbeweging heeft de heer Van Dooremalen zijr, sporen ach tergelaten. In 1931 werd hij gekozen tot voorzitter van de Dordtse afdeling van de toenmalige KAB. Daarnaast had hij onder meer bemoeienis met r.k. organisaties als de raad van over leg, de gezinszorg en -hulp, het co mité katholiek Dordt, het interparo chieel sociaal-charitatief centrum. Zijn talloze verdiensten voor de r.k. ge meenschap werden gehonoreerd met de pauselijke onderscheiding Pro ec clesia et pontifice. In april 1960 werd de heer Van Dooremalen benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau en in september van dat jaar volgde zijn benoeming tot ereburger van de stad Dordrecht. De gezongen requiemmis zal wor den opgedragen in de parochiekerk van de H. Antonius op vrijdag 20 ja nuari, 's morgens om half elf, waar na de plechtige uitvaart op, de r.k begraafplaats plaatsvindt stuk van recreatie en sociaal toerisme. Overigens doet zich bij de ILSY een goede gelegenheid voor om het belas tingbetalende publiek te demonstreren op welke wijze en met welk materieel met zijn penningen voor vrijheid en vrede wordt gewaakt." „Aan de ILSY wordt alleen deelge nomen door de allerbeste, meest erva ren vliegers. Zij zijn het die op volko men verantwoorde en dus veilige wij ze tonen, met welk een graad van vaar digheid met de meest uiteenlopende toestellen kan worden gevlogen. Der traditie getrouw zal de KNVvL ook voor de komende ILSY de deel nemende vliegers en voorts alle bij het programma in de lucht betrokkenen in nauw overleg met de Rijksluchtvaart dienst en de Koninklijke Luchtmacht aanwijzingen en instructies verstrek ken teneinde risico's, alsmede geluids overlast te vermijden. De vliegtechni sche leiding van de vertoning berust uiteraard bij de meest ervaren lucht verkeersleiders, die door gebruikmaking j van de modernste technische hulpmid delen kunnen ingrijpen wanneer dat in geval van bijzondere en onvoorziene omstandigheden nodig zou blijken." Ten aanzien van de geluidsoverlast stelt de KNVvL zich op het standpunt. ..dat het hier in feite gaat om een beperkt deel van het programma en wel om dat deel waarbij straalvliegtuigen opereren. Aange zien de ILSY slechts een sporadisch voor komend evenement is behoeft aan het ar gument der overlast niet zwaar te worden getild. Niettemin geven de organisatoren de verzekering dat aan dit punt meer "dn gewone aandacht zal worden besteed en dat bebouwde kommen zoveel als doenlijk zullen worden gemeden. Ypenburg biedt bezoekers en organisatoren alle facilitei ten die voor het houden van een massale samenkomst op het gebied van de lucht vaart onontbeerlijk zijn. Om ontregeling van het wegverkeer te voorkomen heeft de KNVvL. na raadpleging van verkeersdes- kundigen. besloten de tweede Pinksterdag voor het organiseren van de ILSY te ver laten en deze te vervangen door een za terdag in het naseizoen (9 september), wan neer de grote toeristendbukte is geluwd. „Verwacht mag worden dat het gemotori seerde bezoek aan Ypenburg alsdan vol ledig zal kunnen worden opgevangen, voor al ook omdat de wegvervoersmaatschappij- en zal worden verzocht, pendeldiensten met hoge frequentie te onderhouden.' De verklaring van de KNVvL zegt verder nog onder meer: „Het publiek heeft in het verleden duidelijk blijk gegeven grote belangstelling te hebben voor de verschijning van antieke en ultramoderne vliegtuigen: het weet een gevarieerd en vlot gebracht vlieg- programma naar waarde te schatten. Dat de jeugd voor luchtvaartvertonin gen ook daadwerkelijke belangstelling heeft is nog eens duidelijk gebleken na de laatste demonstraties boven Eelde en Zuid-Limburg: uit de omgeving van deze vliegvelden vertoonde het aantal aanmeldingen van geïnteresseerden in de door de Rijksluchtvaartschool ver zorgde vliegeropleiding in de weken na dien een opvallende stijging." De Kegeling Toezicht Luchtvaart bepaalt, dat bij de aanvrage voor een vergunning van de Minister van Verkeer en Water staat voor het houden van een luchtvaart vertoning een verklaring van geen be zwaar van de burgemeesters van de be trokken gemeenten moet worden overge legd. In het geval Ypenburg gaat het uit sluitend om de gemeenten Rijswijk, Leid- schendam en Nootdorp. De burgemeester van Rijswijk heert er de KNVvL tijdens ondershandse besprekingen van in kennis gesteld, dat hij geen bezwaar heeft tegen de ILSY VII. Ook de burgemeester van Leidschendam heeft zich principieel posi tief uitgelaten. De loco-burgemeester van Nootdorp is uit overwegingen van persoon lijke aard tegenstander van een ILSY- manifestatie. maar houdt rekening met de omstandigheid, dat de verantwoordelijkheid daarvoor bij de Minister vein Verkeer en Waterstaat berust. De KNVvL zal het of ficiële overleg met de drie burgemeesters voortzetten. Uit overwegingen van lucht- vaartbelang en met het oog op een goede voorlichting, alsmede op praktische gron den heeft de KNVvL zich ook in verbin ding gesteld met de burgemeesters van Den Haag, Delft en Voorburg. ARCHANGE OSLO ST0CKH01 HAMBURG DE BIL tWEHErt Zu#H m i i UN, TEMPERATUREN IN 'C t (AGEDRUKGEBIEP H - HOGEDRUKGEBIE0 BUIEff REGEN -SNEEUW - HAGEL REGEN SNEEUW tiNWEE# WARMTE FRONT KOUFRONT" VERPlAATSINÓSOKfHflWC WINDRICHTING /STERKTÉ ZWAK TOT ZWARE STORM Too* ((/CHTDRUlC IN MlttlBAREN BUREAU: Schiedamsevest 111. Rot terdam. Telefoon redactie: 14 2011, na 17.30 uur: 14 21 14: administratie: 14 20 11; adver tenties: 14 2011. Poatbu8 723. Giro 59 09 48. BEZORGING: afdaling lezersservice tot 19.30 uur. tel. 0 10-14 28 10. ABONNEMENTEN: f 1,— p. week, per maand f 4,25 (exclusief in cassokosten), p. kwartaal f 12,50 (exclusief incassokosten). (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, 18 jan. Het werkco mité, tot consolidatie, herstel en ont wikkeling van de Brandersbuurt, ge vormd na een teach-in over de ont wikkeling van de binnenstad van Schie dam, heeft zich met een verzoekschrift tot B. en W. van de gemeente Schie dam gericht. Het werkcomité, waaronder onder meer Hans de Ridder en Jan Schaper zitting hebben, wil enkele panden, die B. en W. willen schrappen van de mo numentenlijst, als monument behouden. Het werkcomité, waarin onder omdat de Brandersbuurt, een van Schiedams mfeest karaktervolle buur ten, voor de toekomst behouden dient te worden. Het verzoekschrift is on dertekend door de Amsterdamse so- ciograaf dr. M. H. M. van Huiten, die meent dat een herstel van de buurt kan worden uitgevoerd, zonder dat dit de gemeente-Schledam een cent hoeft te kosten. Op de in de korenbeurs gehouden teach-in hebben zich ongeveer tachtig jongeren opgegeven om ln hun vrije tijd de huisjes in de Brandersbuurt op te knappen. (Van onze correspondent) DELFT, 18 jan. Vanmorgen is de eerste paal geslagen voor een nieuwe katholieke lagere technische school in Delft. Daarmee is het startsein gege ven voor de vervulling van een kwart eeuw oude wens: een nieuw gebouw voor het opvangen van het toenemende aantal leerlingen in geschikte les ruimte. Reeds 25 jaar geleden onderkende het bestuur van de katholieke techni sche school „Sasbout Vosmeer" de noodzaak tot uitbreiding en vernieuwing van de school, mede gezien het streek- verzorgende karakter van deze onder wijsinstelling. Tweemaal echter weiger de de Delftse gemeenteraad toestem ming te verlenen tot de bouw van een nieuwe school. Ten einde raad legde men de beslissing in handen van de kroon, die op het verzoek tot uitbrei ding van de school in 1954 gunstig be schikte. Het zou nog tot 18 januari 1967 moe ten duren, alvorens de eerste paal de grond in kon worden gedreven. Na de voor het schoolbestuur gunstige be schikking van de kroon, werd namelijk de bouwstop afgekondigd, die de school bijzonder zwaar trof. Eerst vorig jaar september bleek inschrijving mo gelijk te zijn en werd de bouw in no vember gegund aan het bouwbedrijf Van Rhijn N.V. in Katwijk, voor een bedrag van 3.554.800. De school, die zal verrijzen op de hoek Krakeelpolderweg-Buitenwater- sloot, wordt gebouw naar een ontwerp van het architectenbureau Van der Laan, Hansen en Van Hal in Rosmalen. De school, die naast de administratie ve en nevenruimten, 27 theorie- en prak tijklokalen telt, biedt plaats aan vijf honderd leerlingen. Er zijn uitbrei dingsmogelijkheden tot een maximaal aantal leerlingen van zevenhonderd. (Van onze correspondent) HEERJANSDAM, 18 jan. Het te kort op de ontwerp-gemeentebe- groting bedraagt dit jaar bijna 125.000 gulden tegen circa 100.000 gulden in 1966. Omdat zowel de saldi reserve als de algemene reserves volledig zijn uit geput, hebben burgemeester en wethou ders geen dekking voor dit tekort kun nen vinden. De enige oplossing is een extra uit kering uit het gemeentefonds, waar om reeds in september 1965 is ver zocht. In de begeleidbrief zegt het college goede hoop te hebben, dat deze aanvullende uitkering wordt goedge keurd. Door de slechte begrotingspo sitie kunnen diverse noodzakelijke werken niet tot uitvoering komen. Ook maken B. en W. zich zorgen over de woningbouw. Het aantal woningzoeken den is nog steeds vrij groot. In een stedeböuwkundige nota zal het colle ge alle aspekten van de woning bouw aan een beschouwing onderwer pen. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 18 jan. Heeft Am sterdam 1100 beatbands, Den Haag 600, Rotterdam komt achteraan met een aantal van 400. ,,En van die vier honderd is er niet een die de top be reikt", zei gisteravond het bestuur van Twienerama tijdens een stormachtige vergadering in hotel Atlanta, tot beat bands en managers. Twienerama wil een aantal verbeteringen voor de beat- grage jongeren tot stand brengen, en schijnt daarbij gesteund te wórden door de middenstand. Twienerama ergert er zich vooral aan dat voor de Rotterdamse band geen andere mogelijkheid voor een op treden is, dan in club- of buurthuizen en op instuiven, die zelf zo slecht bij kas zitten dat er voor de bands, die meestal diep in de schulden zijn ge stoken door de aanschaf van bijna on betaalbare instrumenten en verster kers, niet veel overschiet. Deze hoge prijs van de instrumenten kan door Twienerama met de hulp van enige bedrijven met dertig tot veertig procent worden teruggebracht. Alleen de leden van Twienerama zouden dan van deze faciliteit kunnen profiteren. „En om bij die buurthuizen en instui ven te blijven je komt er niet eens in om te dansen als je er geen lid van bent." Twienerama wil een eigen ruimte. Uiteraard heeft men het bestuur sa- Den Helder mist Ypenburg mist Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Beek Stockholm Oslo geh. bew. geh. bew. motregen geh. bew. geh. bew. motregen geh. bew. ij zei AMSTERDAM, 17 jan. De recht bank heeft vijf verkoopsters van de HEMA in Hilversum wegens diefstal verduistering en heling van diverse goederen veroordeeld tot deels of ge heel voorwaardelijke straffen. De 20- jarige W. H., die de afgelopen twee jaar voor ruim f 8000 aan goederen, voornamelijk kleding, had ontvreemd, werd veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf waarvan drie voorwaar delijk en aftrek van het voorarrest. Als bijzondere voorwaarde legde de rechtbank haar betaling op van een schade vergoeding aan de HEMA van 1500 binnen een jaar. Voorts beval de rechtbank haar onmiddellijke in- vrijheidsstelling. Haar 44-jarige moe der, die hulpverkoopster was, kreeg vier maanden waarvan twee voor waardelijk. Aan drie verkoopsters uit Amersfoort werden de volgende straf fen opgelegd: de 20-jarige mevr. G. W.- M. 3 maanden voorwaardelijk plus een boete van 500. De 33-jarige H. C. K. zes maanden waarvan drie voorwaar delijk en aftrek van het voorarrest plus een boete van 500. Voorts be val de rechtbank haar onmiddellijke invrijheidsstelling. De 24-jarige H. J- van A. (bij verstek) veertien dagen hechtenis plus een boete van 100. De 42-jarige magazijnbediende J. H. I. uit Hilversum werd wegens heling tot vier maanden waarvan twee voor waardelijk veroordeeld. mengesteld uit bekende figuren in de beatwereld, die om alle moeilijkheden te voorkomen een advokaat in de arm hebben genomen, gewezen op de door de gemeenteraad aan de Rotterdamse jongeren toegekende ruimte onder de Willemsbrug. „Die ruimte is van de provo's" is Twienerama van mening, „en als daar alleen provo's rondlopen voelen wij er ons niet thuis." Twiene rama wil een eigen centrum, waaraan onder meer een adviesbureau verbon den is. Belasting, contracten en derge lijke zaken kunnen zeer ingewikkeld zijn. Over dit onderwerp vroeg de mana ger van de Mega's het woord... On langs zijn de Mega's bij een zwaar on geluk betrokken. Hij drukte iedereen op het hart bij het tekenen van een contract met deze mogelijkheid van een ongeluk rekening te houden. „En verzeker je voldoende," luidde zijn raad. Inderdaad werd aandachtig naar zijn woorden geluisterd. Er werd zelfs papier en pen gepakt om zijn raad op te schrijven. Dergelijke raadgevingen zou Twiene rama veelvuldig willen geven. Ook zal er bij hen een mogelijkheid worden ge opend een collectieve verzekering af te sluiten. Twienerama wil nog meer: een boetiekje, met betaalbare kleding, een brommerwerkplaats (Stokvis heeft al „ja" gezegd) en een eigen blad, dat los van de stichting landelijk verspreid zal worden. De jonge beatfiguren en de managers willen ook wel. Alleen al de korting op de instrumenten trekt enorme belangstelling. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 18 jan. Gisteren is „De Windroos", de algemene meisjesschool voor nijverheidsonder wijs aan de Noorderhavenkade offi cieel in gebruik genomen. Dit gebouw heeft een 'tijdelijk karakter, over vijf jaar zal de school een vestiging krij gen in de scholenflat aan het Hofplein. Het huidige complex is tot stand ge komen door een geleidelijke verbou wing van een aarttal nissenhutten, ter wijl daarin de lessen normaal door gang vonden. De school heeft al enige verhuizingen meegemaakt. In 1959 werd de leraresopleiding afgesplitst van de overige lessen die gegeven wer den in een school aan de Schietbaan- Stfclclta Door deze afsplitsing moest een oud doktershuis worden betrokken aan de Westersingel, welke hokkerige bedoe ning later werd verruild voor de nis senhutten. Met de houtbouw van het nieuwe complex is in het voorjaar van 1965 een begin gemaakt. Het resultaat is een aantal van zes enveertig lichte vertrekken, die mo dern en prettig aandoen. De kosten van de verbouwing naderen de twee miljoen. Wanneer de Windroos over vijf jaar ontruimd is, zal de vrijge komen grond dienen tot plantsoen. (Van onze verslaggever) Kopenhagen regen Londen motregen Amsterdam geh. bew. Brussel ij zei Luxemburg geh. bew. Parijs zw. bew. Nice geh. bew. Berlijn geh. bew. Frankfort geh. bew. j §6 5 1 0.2 6 0 0 4 1 0 5 2 0.1 5 1 0.1 6 0 0 6 0 0.2 6 0 0.1 2 1 0 —5 5 0.1 6 5 5 5 0 0.1 6 0 0 3 2 0.1 2 0 0 10 7 0 4 2 0 4 2 0 6 3 0 DE BILT, 18 jan. In de afge lopen dagen is de luchtdruk in West- Europa aanzienlijk gedaald. Dit hang1 samen met oceaandepressies, die via de Britse eilanden in noordoostelijke richting bewegen. Zachte en vochtige oceaanlucht is naar Engeland en West- Frankrijk gestroomd. Nederland be vond zich vanochtend nog in een k°d" de continentale zuidelijke luchtstroming» waarin veel bewolking voorkwam. De zachte en vochtige lucht zal geleide lijk echter ook tot onze omgeving doordringen, zodat de temperaturen morgen hoger zullen zijn dan vandaag- De kans op wat regen of motregen blijft aanwezig. OOK OP HET dinsdagavondconcert I heeft Franz-Paul Decker in de Doelen een uiterst briljant pleidooi gevoerd voor de vijfde symfonie van Serge Prokofief. Evenals bij Strawinsky ver toont het oeuvre van Prokofief een da lende graad van radicalisme, in het bijzonder na zijn definitieve terugkeer naar de Sovjet Unie in 1934. Helle in strumentale schittering, humor en bij tende ironie gaven aan zijn vroegere werken een pregnant en prikkelend ka rakter, waardoor het tekort aan lyri sche bewogenheid en innerlijke nood zaak niet zelden werd gecompenseerd of jzo men wil gecamoufleerd. Met het verdwijnen van de soms kwa jongensachtige speelsheid en het grotesk sarcasme verliezen zijn composities hun meest karakteristieke eigenschap pen. De vormbeheersing blijft knap de Instrumentatie glad-gepolijst, maar het gemis aan muzikale diepgang en het onvermogen tot poëtische ver voering springen op onthullende wijze in het oog. Zonder het tweede deel, dat zo onge veer de functie van een scherzo vervult, zou deze uit 1944 daterende vijfde sym fonie in een nogal nadrukkelijke, weinig overtuigende dramatiek verzinken. Prokofiefs ironische, briljante, musi- ceerwijze openbaart zich in dit piente re felmotorische deel nog eens in al zijn kracht. De geraffineerde klank en de spitse thema-transformaties vormen de grote charme van het stuk. De Burleske-achtige finale is minder fantasierijk, terwijl men de betogende ernst van het eerste en derde deel ta melijk onbewogen voor kennisgeving aanneemt. Alleen in de episch geladen climax in de Coda van deel I bespeurt men een imponerende geladenheid. Franz-Paul Decker, uit het hoofd di rigerend, beheerste de ingewikkelde partituur in alle onderdelen en inspi reerde het orkest tot een briljante ver tolking, soms overrompelend van dy namiek en hel glinsterend van klank. Het concert heeft in Beethovens vier de pianoconcert een solist van bijzonder formaat gehad in de pianist Eduardo del Pueyo. Diens opvatting beantwoordt nochtans geenszins aan gangbare nor men, waarin eenvoud en ingetogen heid als overheersende kenmerken van dit werk worden beschouwd. Del Pueyo trok zijn toehoorders mee in een boeiend muzikaal avontuur, waar in fel-contrasterende licht en schaduw werkingen de emotionele dimensies verhoogden en verdiepten. De intense gevoelswarmte en edele grandeur van dit feilloze pianospel maakten deze geprononceerde weer gave tot een overrompelende ervaring, waarbij men geen ogenblik de indruk kreeg dat het karakter van Beetho vens muziek geweld werd aangedaan. Decker had het concert geopend met een gloedvolle weergave van de ouver ture „Die Weihe des Hauses" van Beethoven, een naar ons gevoel niet geheel ten onrechte wat vergeten werk, waarvan de opbouw een onevenwichtige indruk maakte. HOEK VAN HOLLAND, 18 jan. In Hoek van Holland heeft kapitein D C. Ouwehand afscheid genomen als gezagvoerder van het m.s. Prinses Beatrix van de stoomvaart maatschap pij Zeeland wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tijdens een receptie ten kantore van de maatschappij deelde de loco burgemeester van Rotterdam, mejuf frouw mr. J. Zeelenberg de scheiden de gezagvoerder mee dat de koningin hem heeft benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, waarna mr. Zeelenberg hem de versierselen op speldde. De direkteur van de maatschappij, de heer K. W. Witte dankte namens de direktie van Wm. H. Muller en co n.v. de gezagvoerder voor het vele dat hij in tijden van vrede en oorlog voor de maatschappij heeft gedaan, die hij meer dan 30 jaar heeft gediend, waarvan 22 jaar als gezagvoerder. Als aandenken bood hij kapitein Ouwehand een Delftsblauw bord aan met een afbeelding van het ss Prin ses Marie, het eerste voor eigen reke ning gebouwde stoomschip van de maatschappij. Vele vrienden, beken den en relaties maakten van de ge legenheid gebruik afscheid te nemen van kapitein Ouwehand en hem geluk te wensen met de hem verleende on derscheiding. Abbekerk 17 te Port Swettenham Ares 17 v. Gdynia te Bremen Artemis 16 v. Oranjestad n. La Gualra Alcetas 16 v. Limassol n. Haifa Atlas 16 v. Amsterdam te Oporto Ampenan 15 te Beyrouth Amstelstad 16 te Buenos Aires Amsteldljk 15 te Vera Cruz Abida 16 60 m. N v. Medan Adrastus 16 90 m. Z v. Kreta Almkerk 16 178 m. ZZW v. Bombay Amstelveen 16 800 m. ZO v. Karachi Aemaea p. 17 Sombrero n. Curacao Aiamak 16 v. Nw York n. Beirouth Alchiba 17 op rede Dammam Acteon 17 40 m WNW v. Kaapstad Ac-ila 16 700 m. ZW v. San Francisco Ammon 17 65 m. ZO v. Kp. San Antonio Angola kust. 18 v. Antwerpen te Amsterdam Atys 17 110 m. ZW v. Monrovia Av'edrécht 17 75 m. NNW v. Alexandrië Andvk 18 v. Antwerpen te Rotterdam Alkmaar 17 v. Antwerpen n. Jarrow Algorab 18 v. Hamburg te Bremen Antilope 17 v. Rotterdam n. Gothenburg Argos 17 35 m W v. Gibraltar n. Tunis Bovenkerk 17 van Antwerpen te Amster dam Bernard John 16 1.040 m. ONO v. Curasao Boreas 16 van Barcelona n. Tarragona. Batu 16 v. Colombo te Genua Batavier V 16 60 m. ZW v. Kp. Salvador Banka 17 v. Marans n. Bordeaux Bali 16 140 m. W v. Colombo Bengalen 16 135 m. OZO v. Messina Breeveld 16 85 m. NO v. Madeira Barentsz Zee (slbt) p. 17 Bonny Banda 17 op rede Chittagong Bangkalls 17 v. Calcutta n. Penang Barendrecbt 17 te Isle of Grain Borneo p. 17 Sicilië n. Barcelona Caltex Amsterdam 16 95 m. NNO V. Flnls- terre Caltex Eindhoven 16 48 m. NW v. Oporto Carlb Trader 16 50 m. ZO v. Flnisterre Caltex Gorinchem 17 v. Newcastle n. Felix stowe Crania 17 v. Punta Cardon n. Stanlow Clnulla 19 te Eastham verwacht Calt. Naples 17 te Norresundby Calt. Rotterdam 17 rede Bahrein Calt. Pernis 17 160 m. NNO v. Semarang Calt. Delfzijl 17 v. Rottm. n. Norrkoplng Calt The Hague 17 v. Vizapagatam n. Bahrein. Camitia 17 880 m. NW v. Flnisterre Chiron 17 v. Nassau v. Aruba te Nassau Doelwijk 20 te Malta verwacht Dahomeykust 17 180 m. N v. Kp. Blanc Daphne 17 v. Liverpool n. Mena Diadema p. 17 Kaap Bon, n. Rotterdam Diloma 24 te Rotterdam verwacht Deltadrecht 17 60 m. ZW v. Cadiz Delft 17 150 m NW v. Paramaribo Diogenes 16 v. Matarani n. Pisco Dordrecht 17. 340 m. ZO v. New York. Dorestad 17 op rede Teesport Eemland 17 240 m. ZZW v. Ouessant. Eenhoorn 17 v. Volos n. Stamboul Eemhaven 17 v. Norrkoping te Gdynia Echo 17 ten anker bij Catania Esso Amsterdam 18 te New York Forest Lake 17 330 m NO v. Azoren Forest Town 17 400 m ...NO. v. Pto Rico Global Adventurer 17 140 m. Z v. Lagos Grebbedijk 16 v. Rotterdam te New York Gulf Swede 17 110 m. ZZO v. Suez Geeststar 16 440 m. NO v. Azoren Gaasterland 17 v. Corinto n. Balgoa Gabonkust 17 v. Cotonou n. Kaap Palmas Gulf Hollander 17 980 m ZW v. Azoren Geestland 17 850 m WZW v. Azoren. Goeree 17 500 m NO v. Fern. Noronha Goerredyk 17 525 m W v. Ierland Grotedy'k 17 100 m Z v. Kaap Race Gulf Italian 17 400 m. NNW v. Pto Rico Heerengracht 16 v. Keml n. Bilbao Humber (slbt) 17 bij Britse „Pundua" verw. op 250 m. O v. Saigon Helvetia S p. 16 Kp. Trafalgar, n. Gent Holchart 16 180 m. O v. Aden Hubergen 16 200 m. ZW v. Ouessant Hoop 16 v. Cartagena n. Liverpool Hollands Dreef 16 150 m. NNO v. Pt. Sudan Hilversum 17 310 m. ZO v. New York Hercules 17 450 m ZW v. Azoren Holendrecht 17 270 m W. v. Walvlsbaal Hollands Diep 18 v. Rotterdam te Ceuta Ivoorkust 16 430 m. NNO v. Azoren Isis 18 v. Santo Domingo te Cabedello Ilias 18 v. Rotterdam te Amsterdam Ittersum 17 v. Londen n. Hamilton Jagersfontein 16 v. Durban te Antwerpen Jason 17 v. Pt. of Spain n. Georgetown Johannes Frans p. 17 Algiers Jongkind 17 v. Duinkerken te Rotterdam Jacob Verolme 17, 500 m. NNO v. Fern Noronha DEN HAM, 17 jan. Tienduizend kuikens van zes weken zijn vannacht gestikt bij een brand in een kuiken- schuur van de landbouwer G. J. Zand man in Den Ham (Ov.). De geïsoleerde schuur werd met een oliekachel ver warmd. De schade loopt in de tien duizenden guldens. De heer Zandman was verzekerd. Kleldrecht 16 440 m. O v. Guardaful Koratia 16 300 m. W v. Colomoo Koudekerk 16 840 m. W v. Ceylon Kemphaan 16 50 m. W v. Bizerta Katwijk 16 300 m. WNW v. Vancouver Kelletia 17 325 m. NW v. San Juan Kermia 17 v. Singapore te Abadan Katsedijk 15 v. Lake Charles n. Orlean» Korendijk 15 te Baltimore Kalydon 17 100 m N v. Londonderry Karimun 17 100 m W v. San Juan Kloosterdyk 17 400 m NNO v. Azoren Kamperdyk 17 v. Rottm n. Golf v. Mexico Kinderdyk 17 v. Rottm. n. Golf v. Mexicv Kylix 19 te Stanlow verwacht Kennemerland 17 130 m NW v. Lissabon Kabylia p. 17 Ouessant, n. Hamble Katendrecht p. 17 Ras Fartak Khasiella 17 v. Rotterdam te Nantali Koningswaard 17 ten anker Balboa Kryptos 17 te Singapore Loppersum 16 400 m. N v. Azoren Libertas 16 40 m. N v. Burlings Leuve Lloyd 16 te Colombo Lekhaven 17 420 m NO v. St. Pauls Rock Ladon 17 40O m NO v. Azoren Lycaon p. 17 Minico n. Penang Maas Lloyd 14 te Los Angeles Memnon 12 te New Orleans Merwe Lloyd 12 te San Francisco Marva 16 110 m. O v. Sicilië, n. Ha»» Med. Sprinter 16 220 m. ZW v. St. Vincent Mercurlus 16 550 m. WZW v. Lands LnJ Mynias 16 40 m. O v. Gibraltar, n. Genu» Maasdam 16 v. Kingston n. Lissabon Meerdrecht 17 te Buenos Aires Moerdijk 17 v. New West Minster n. Por» Alice Madison Lloyd 14 te Kobe Mijdrecht 16 180 m. ZZO v. Taipeh Main Lloyd 17 v. Hamburg n. Bremen Maron 17 480 m. ONO v. Kp Kennedy Maud 17 v. Aarhus te Vlaardlngen Marne Lloyd 17, 280 m. ONO v. Natal a Mississippi Lloyd 17 260 m NO v. CuraC8 Mentor 17 v. Amsterdam te Lissabon Musi Lloyd 17 100 m NW v. Djeddah K Naess Courier 16 110 m. O v. Ras FarW Naess Lion 17 v. Kharg eil., n. Kara™ Neder Ebro 12 v. Tanga te Mombasa Neder Rhone 16 v. Beirouth te LattaK'J Noordzee (slbt) 16 450 m. N v Aucklan" Naess Tiger 17 400 m NNW v. Pto Rlco Neder Elbe 17 60 m. NO v. Azoren Neder Eems p. 17 Flnisterre „rt Oranjefontein 16 100 m. NW v. Llssab°p Oldekerk 16 400 m. ZZO v. Monrovia Ondina 29 te Genua verwacht Onoba 17 v. Mena n. Fiumiclno Oranjestad 17 57 m N v. Barbados Overijssel 67 v. Genua n. Livorno Phidias 18 v. Amsterdam te Rotterdam Pallas 16 60 m. Z v. Lissabon, n. Rotte Phoenix 16 420 m. OZO v. Malta. n. Havl' Prins Maurits 16 v. Havre n. Quebec Poeldijk 16 240 m. WZW v. Kp. Race prins Casimlr p. 16 Gibraltar Purmerend 17 v. Thameshaven n. Heysh® Parthenon 17 te New York -Philldora 18 te Palermo (dokken) Philine 17 250 m ONO v. Bahrein Philetas 18 v. Rotterdam te Amsterdam Pericles 17 1200 m ZW v. Azoren Pres. Tubman 17 700 m. ZO v. Berm11" Rijndam 14 te Kobe Randfonteln 16 te Durban K Rotterdam 17 v. St. Thomas n. New Y°r" Radja 17 v. Marseille n. Cadiz Rondo p. 17 Guardaful, n. Penang Schie Lloyd 14 v. Papeete n. rimaru Sloterkerk 16 v. Beira n. Nacala Steenkerk 16 840 m. WNW v. Perth Steenwijk 16 540 m. ONO v. Pt. Mores Subra 16 350 m. NNW v. Prto Rico Sinon 17 v. Amsterdam te illemstad Stanislas 16 145 m. O v. Kp. ae Gata Slamat 19 te Singapore verwacht Sumatra 17 v. Port Said n. Genua Schelde (slbt) 16. 100 m. ZW v. Brest Servaaskerk 17 100 m. ZZW v. Kreta Serooskerk 17 v. Suez n. Aden Straat van Diemen 16 v. Portland te Melbourne Sinoutskerk 17 v. Bremerhaven n. Ham Stentor 17 v. Izmir te Leixoes «ir88 Straat Florida 17 v. Kaapstad n B- Simonskerk 17 v. Aden n. Port Said Stad Zwolle p. 17 Kreta Stad Vlaardlngen 17 510 m. NNO V- Bermuda Straat Freetown 17 960 m ZW v. Mlh'„(gO8 Tasman Zee (slbt) 16, 300 m. Z v. Tahama 16 70 m. NNO v. Las Ta ra 16 60 m O v. Rlo Grande Theron 18 v. Amsterdam te Rotterdam Tero 17 v. Ilo te Balboa Tegelberg 17 45 m O v. Reunion Triton 17 135 m NO v. San Juan Utrecht 14 v. Chicago te Kuwait Vlvipara 17 660 m. W v. Madeira Vldena 17 310 m ZZO v. Christmas a"" Vitrea 20 bij Lands End verwacht. Vasum 17 860 m. NW v. Brisbane Wonosarl 17 v. Londen te Mombasa Ga1" Wieldrecht, 16 100 m. O v. Kp- 0 Witmarsum 16 v. Havre n. Nassau Wonogiri 16 v. Cristobal n. Rotter" Witte Zee (slbt) te Emden „„tro Wm. Barendsz (slbt) 13 te Rlo Ja" Wiebold Bohmer 17 te Rotterdam Wonosobo 17 500 m. ZO v. Guerda1" Zwarte Zee (slbt) 14 te Caronte —ud8 Zwljndreeht 16 270 m. ZZO v. BeS,,a Zonnekerk 17 155 m OZO v. Kp p Zaria 17 v. Bonny n. Gothenburg Zuiderzee 18 v. Pasajes te Rottere

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 4