SECRETARIS DER ROEIERS ZWAAIT AF Watergeuzen van deze eeuw Tien maanden geëist voor brandsticht] 112; ERVARING en harde praktijk Laat de baard staan voor .inname" van Den Briel Elene danst de Zorba voor Goudland krijgt veel bijval Half tarief kraamzorg Groene Kruis Pastoor Van Vliet weg uit Vooswijl- Turk uitgewezen jaar geeist voor zware mishandeling Banket-in-spe gestolen AGENDA Bronzen medaille voor J. Punt .üjiL Concurrentie Wereldfederalist in boerenland verdwaald AKTIE VAN KAPPER SCHRIJVERSHOF Werkgroep S. van start Sla gersvakwedstrijd Vleestechnolo gie IN ROTTERDAM Cocktailcompetitie WOENSDAG 18 JANUARI 1967 ROTTERDAM, 18 jan. „De «erdamse roeiers léven voor haven". „Ze zijn de water geuzen van deze eeuw". De heer Kouwenhoven, een halve uw secretaris van de roeiers- hadG+igi"g "De Eendracht" zal ait'-j met Pensioen is gegaan Wo h vo' Wijven over het j Van de mannen van „De 64 n^racht". Gisteren heeft de iarige secretaris van de roei- s ?v^eniging op een receptie af deden genomen van zÜn mede" *chl%etaris Kouwenhoven is een be- telf hiniens' Niet zo bescheiden ver T. P. KOUWENHOVEN leven voor de haven De strijd tegen valse snorren en baarden is in kapsalon Schrijvershof begonnen. teeschh) dat torenhoog uit het water oprijst, afmeren is een zaak van jarenlange ervaring en harde praktijk. ROTTERDAM, 18 januari. Elene Tsaouli, balletlerares in Athene is in Rotterdam geweest om de leden van de Rotterdamse Volksdanskring de Griekse dan sen op de juiste manier bij te brengen en enige misverstanden over deze Balkandansen uit de weg te ruimen. wmm De Chmsapikoa, m Europa teler in de danst Elene Tsaouli, balletlerares kleine aroep. Deze uitgesproken mannendans woidt alleen grote steden door de vrouwen gedanst. Mannen leven er hung- voelens in uit, vandaar dat Elene er niet graag een nj- of kr mgd van maakt. pof* avf» ai» •sVf gat# 'Van onze verslaggever) heer Van jv over het werk van de roeiers «Part Eendrocht. „Een roeier is een Ko,„. sla9 mens", meent de jT^nhoven. l8Dre Vereniging De Eendracht, die in «en „d opgericht,di uitgegroeid van 1_ -li V-. «noihnnt tot groePje bezitters van een roeiboot een "nieke vereniging met onge- roeiers. De Eendracht is een roei- Het 230 trT^Sing en geen bedrijf, iedere bes?., ft een stem in het kapittel. gewTUr van de vereniging wordt niet HssPZen d°°r een raad van commissa- De hiaar door de mannen zelf. „Als Wordbdracht een gemeentedienst zou aan etl zouden er veel roeiers de brui Vpn geyen", denkt de heer Kouwenho- op j "Roeiers zijn geen mensen, die gaan- k kijken, om naar huis te ger_ ,al8 een boot moet worden vast- later a Sebeurt dat, ook al wordt het "Oiain was voorzien", zegt de ver- ïeli a fecretaris, die in de oorlog achter de riemen gezeten heeft 116611 Kouwenhoven bij De ers nop° - ^wam (1918) waren de roei- er ha ,g niet gemototiseerd. Elke roei- tijd 6 6en bootje en er was toender- flrigtaj 8611 Uinke concurrentie. Een te (jet abdere roeiverenigingen maak- lastig roeiers van De Eendracht ivacht °ms als een schip werd ver- Zelf, Smgen enkele bootjes het schip he el ,V6r in de Noordzee tegemoet. VastffpS die een l«n aan het schip het snln alct had mocht de trossen van teru„ p vastmaken, de rest kon weer Met a- Meestal ooicurrentie, die het werk daan i onveilig maakte, is het nu ge- de on-i 66 verenigingen gingen voor tJép g samen met De Eendracht öe rd na de oorlog opgeheven, hioto Jrnsohakeling van roeiboot op «arda heeft nogal wat voeten in de 9ehad. Toen de eerste kleine motorbten in de haven voereh wilden de roeiers er nog niet aan. Ze dachten toen de stroom niet goed meer te kun nen voelen en het duurde tot 1930 tot dat enkele jonge roeiers de kans kre gen te tonen wat zij waard waren met een motorboot. De 40 roeiboten, die de vereniging toen bezat kregen gezel schap van drie motorboten. Roei- en motorboten lagen toen aan de Zalm haven en de Waalhaven. Van de 3 motorboten heeft men 10 jaar plezier gehad. Net voor de twee de wereldoorlog echter werden ze door de regering voor militaire doeleinden gevorderd. Na de capitulatie werden ze door de mannen van De Eendracht snel teruggehaald en in de buurt van de Honingerdijk verstopt. Eén -een snelloper werd uitgeleend aan de havendienst. In de oorlog was het de eerste tijd rustig voor de roeiers. In de Rotter damse haven zag men toen alleen kleine convooien van Noorse, Zweedse en Duitse schepen, die afgemeerd moesten worden. Er waren roeiers^ te veel. De bezetter wilden de roeiers graag naar Noorwegen en Zweden heb ben om daar te helpen, de meesten doken onder met behulp van de ge meentelijke autoriteiten en werden bij het opruimen van het puin, veroorzaakt door het bombardement, ingezet. De oudere roeiers konden wel met hun bootjes varen en waren de illigaliteit behulpzaam. Zo werden er onder meer machinegeweren in de haven van de Maasstad verscheept door de roeiers. De mannen van de Eendracht hielpen ook de „Engelandvaarders." Aange zien er in de Rotterdamse haven wel Zweedse schepen mochten komen werd er voor velen een plaatsje „besproken" door de roeiers van de Eendracht. Na de spoorwegstaking moesten de schepen die de Rotterdamse haven in- en uitvoeren zelf zorgen voor het los- en vastmaken van de trossen. De oude re roeiers, die na het onderdrukken van hun jongere collega's bleven werken hielden er toen helemaal mee op. Het afmeren lukte zonder de roeiers ook wel, maar het duurde soms wel drie uur langer. Na de oorlog was het aantal roei ers, dat toen lid was van de vereni ging de Eendracht, niet genoeg om het werk in de haven aan te kunnen. Lang zamerhand moest een corps worden opgebouwd. De ouderen waren afge vallen en het vraagstuk van de oplei ding werd urgent. „Goeie roeiers wor den gekweekt", zegt secretaris Kou wenhoven. Het is niet eenvoudig om roeier te worden. Allereerst wordt een paar jaar ervaring op zee en op rivier geëist. Het zijn dan ook veel sleepboot kapiteins en schippers die naar de roeierij overzwaaien. Natuurlijk is een goede gezondheid ook een van de eisen. Wanneer dit in orde is komt de jongen of man, die roeier wil worden, een jaar op proef. Slechts weinige vallen af. „Als ze eenmaal in de boot zitten, zijn ze er niet meer uit te slaan", zegt de heer Kouwenhoven nadrukke lijk. O (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 18 jan. „Of ik doe het nog eens over en dan beter of ik steek haar met een mes", voegde de 40-jarige koopman H. J. C. J. de po litieman toe, die hem kwam ophalen. Op dat moment wist hij zich blijk baar nog precies te herinneren dat hij brand gesticht had in het huis van zijn vriendin aan de Persoonshaven. Op de vraag van de brigadier: „Bent u de dader?" had hij ook met „ja" geant woord. Tijdens de rechtszitting gister middag echter gaf hij te kennen, noch ja, noch nee te kunnen zeggen op de beschuldiging. Hij kon het zich, zo zei hij. niet herinneren. Drank zou daar van de oorzaak zijn. Maar op de bri gadier had hij geen dronken indruk gemaakt. De brand was op de eerste verdie ping van het huis gesticht met be hulp van een halve liter gasolie. De bewoonster was niet thuis, maar op de etage erboven woonde een echtpaar met een baby, dat zich wist te redden J. belde zelf de politie, omdat er, vol gens zijn raadsman, in zijn onderbe wustzijn toch wel iets was blijven hangen. De man zou al eerder met brandstichting hebben gedreigd, ook op die bewuste zondag, de 25ste sep tember van het vorig jaar. Jaloezie zou daarbij de drijfveer geweest zijn. Drank speelt een fatale rol in ver- dachtes leven. Door overmatig gebruik van alcohol zijn bij hem zelfs bescha digingen aangericht. De zenuwarts, die hem heeft onderzocht, constateerde, dat hij na te hebben gedronken, ge vaarlijk kan zijn. Ook op die zondag hij hij Alcohol gedronken. Hij was weliswaar de deur uitgegaan om te vissen, maar zou daarna niets anders hebben gedaan dan café's bezoeken. De officier van justitie achtte op zettelijke brandstichting, met gevaar voor het leven van anderen en v°or goederen, bewezen. Mr. B. van der Meulen eiste een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek, een voor waardelijke ter beschikkingstelling van de regering, een proeftijd van drie jaar een toezicht van het bureau voor alcoholisme. De raadsman, mr. C. W. Star Busmann, pleitte voor een straf met een voorwaarelijke strafxzeeaee met een voorwaardelijk gedeelte, zon der voorwaardelijke t.b.r. Uitspraak op 31 januari. ROTTERDAM, 18 jan. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft tot pastoor in Schoonhoven benoemd pastoor P. M. J. van Vliet, sinds 3 maart 1958 pastoor in de pa rochie van de H. Barbara (Croos- wijk). Hij wordt opgevolgd door M. M. Nooij, thans nog kapelaan in Den Haag (Christus Koning). Pastoor Van Vliet gaat in Schoonhoven de plaats innemen van J. C. Loerakker, die daar sinds november 1964 pastoor is. Hem is eervol ontslag verleend. Tot 1964 was laatstgenoemde kape laan in de Christus Koning in Rot terdam- Hillegersberg. Pastoor Van Vliet, die op 15 augus tus 1904 geboren is in Leidschendam, was sinds 1931 kapelaan in Wervers- hoof, Den Haag Jeroen-parochie), Rotterdam (Elisabeth) en vervolgens sinds 1955 pastoor in Den Briel en vi caris van Hellevoetsluis. In 1956 kreeg hij uit laatstgenoemde functie eervol ontslag. In 1958 kwam hij naar Croos- wijk, welk stadsdeel hij verlaat op het moment dat er over de mogelijkhe den tot voortbestaan van de Barbara- kerk en andere kerken in het noorde lijk stadsdeel gediscussieerd wordt. Overigens bestaat er geen enkel ver band tussen zijn vertrek en de op gang zijnde discussie. Gedurende zijn pastoraat in Lroos wijk heeft hij de eerste aanzet van de sanering van die wijk m6e6elT?a£ Min of meer geconcentreerd lond en kele in de afgelopen jaren gevierde jubilea werden er in en buiten het kerkgebouw reorganisaties van tech nische aard doorgevoerd, waarbij ze ker die van het interieur nauw ver band hielden met de veranderingen op liturgisch gebied. In dit kader ook werd door' de parochianen zelf een van elders gekregen orgel eigenhandig opgebouwd. Buiten de kerk kwamen een nieuw parochiehuis tot stand, in nauwe samenwerking met de Bouw orde, en een nieuwe pastorie. Ziin opvolger in Crooswijk, pastoor Nooij is op 22 mei 1915 in Amsterdam geboren. Na zijn priesterwijding in 1941 was hij enkele maanden assi stent in Wassenaar, waarna hij kape- laan werd in Wateringen. Sinds 1945 was hij achtereenvolgens kapelaan in Rijswijk (H. Bonifacius), van 1956 tot 1961 in Rotterdam (St.-Joseph) en; sinds 1961 in Den Haag. Onder meer, treft hij in Crooswijk een onder zijn voorganger tot stand gekomen paro-j chieraad aan, terwijl vrij onlangs een, feestjaar bij gelegenheid van het 60-, jarig bestaan is afgesloten waarin dej grondslagen zijn gelegd voor meer sa menwerking, onderling tussen de di verse corporaties in de parochie en ook naar buiten me.t andere groeperin gen in de wijk werkzaam. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 18 jan. Een 49- larige wereldfederalist uit Strijen, die gisteravond in Ridderkerk een lezing gehouden heeft, is op weg naar huis met zijn auto in een sloot gestrand. De wereldfederalist, die naar de politie meedeelde zeker twaalf glazen port had gedronken, zag op een goed mo ment een half verharde pas naar een boerenerf voor een autoweg aan. De mcin merkte zijn vergissing pas toen de weg voor hem plotseling over ging in weiland. Nog voor hij de wagen tot stilstand kon brengen was deze met zijn neus in een sloot gedoken. De politie van Ridderkerk heeft de federalist ingesloten en voorlopig zijn rijbewijs afgenomen. DELFT, 18 jan. Een 31-jarige Turk, die illegaal ons land was bin nengekomen en in het Delftse Groene Kruis-sanatorium werd verpleegd om dat hij in lichte mate aan tuberculose leed, is op transport gesteld naar zijn land. Dat gebeurde nadat hij uit het sa: natorium was verwijderd, omdat' hij daar herhaaldelijk voor moeilijkheden zorgde. Nadat hij opnieuw amok had gemaakt met een Spanjaard, was de maat vol. Men besloot de man terug te zenden naar Rotterdam, waar hij thuis hoorde. De Turk wilde echter niets liever dan terug naar zijn land, omdat zijn vrouw ziek was geworden. Aangezien tegen zijn terugreis geen medische be zwaren bestonden, is hij inmiddels op transport gesteld. (Van onze correspondent) DEN BRIEL, 18 jan. De Briel- lenaren hebben er alles voor over het grote feest op 1 april de inname van de stad door de watergeuzen te doen slagen. Het beste bewijs daar van vormt wel de actie, die herenkap per Maarten Schrijvershof is begon nen. Hij raadt zijn stadgenoten met klem, aan hun baarden te laten groei en. omdat de geuzen van 1572 ook fraaie ring- en puntbaardjes droegen. Kapper Schrijvershof is een geboren en getogen Briellenaar. Tot 1 april hanteert hij dan ook met tegenzin de scheerkwast: „Bij zo'n feest horen geen namaakbaarden. Verleden jaar liepen vele Briellenaren wel in een middeleeuws kostuum, maar die op geplakte baarden deden aan het ge heel veel afbreuk." De enthousiaste Brielse kapper gaat van deze veronderstelling uit: Wat is nu een burgemeester Koekebakker, een veerman Coppelstock en een Lu- meij met een opgeplakte baard. Zijn (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 18 jan. Werkgroep S een vorm van samenwerking tus sen acht jeugdorganisaties, heeft zich gisteren met een forum-avond voor het eerst gepresenteerd. Werkgroep S. hééft gisteren nog niet aangetoond recht van bestaan te hebben. De zaal was slecht gevuld en de leden van het forum vertegenwoordigers van jongerenafde lingen van politieke partijen waren het onderwerp van de avond (stemvee of kiezer) al na tien minuten spreken zoek. Op het programma stonden vier punten, zoals Europese integratie en loonpolitiek, die een ter zake kundige aanpak vereisen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, IS jan. - Zes maan- haT«iet aftrek, wegens zware mis- tje .e^ng, eiste de officier van justi- tegen de 28-jarige Duitser H. J- A. Ij'' die zijn vriendin, de 30-jarige Eef hóórt de keel had gegrepen. „Uit hta 6r"' volgens de verdachte, tje ar zijn slachtoffer vertelde een an- verhaal. Het pleidooi in deze zaak cjat d Wet gesloten deuren gevoerd, om- de raadsman, mr. R. N. Strang, 6is rcht wilde vestigen op het me- UjbÓj raPP°rt, dat zich blijkbaar niet 6«hde °aar. Volg voor behandeling in het open- herti ens K' zou de vrouw geld van h0gó hebben gestolen, en hem onver- ds hebben aangevallen. De vrouw 'ijkh nde dlt" Er waren wel eens moei- eden over geld, geweest, maar die jvtfgten van voorbijgaande aard. Het zou «er K' ziin geweest, die plotseling ressief was geworden. 6 reehtbank zal op 31 januari uit- ®raak doen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 18 jan. De Stich ting Opleiding voor het slagersbëdrijf organiseert op donderdag 26 januari in de vleeshal van het Openbaar slachthuis de Nationale Slagersvak- competitie. Aan deze competitie die voor de tweede achtereenvolgende maal wordt georganiseerd nemen kandidaten deel uit het gehele land, die tijdens het examen voor het Sla gerspatroonsdiploma de hoogste aan tallen punten behaalden. De zestien deelnemers moeten onder meer twee halve varkens afsnijden. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. 18 jan. In opdracht van het Nederlands centrum voor vlees technologie te Zeist zal het bureau con greszaken van de gemeente Rotterdam het 13e congres van „European meat résearch workers" organiseren dat ge houden zal worden in „De Doelen van 20 tot en met 25 augustus. Men verwacht 250 deelnemers mt geheel Europa. Japan, Amerika, Ca£ad®: Australië, Nieuw Zeeland en Enge land. In 1966 had het 12e congres plaats in Oslo. (Van onze verslaggeefster) Ze werkt hard, de kleine huisvrouw, die haar eigen dansgroep heeft gefor meerd in Athene, waaraan zij hoge èisen stelt. Wanneer een Griek in haar groep wil dansen stelt zij als voor waarde dat hij nooit eerder heeft ge danst. Dit om stijlvermenging te voor komen. „Ieder dorp en iedere streek heeft zijn eigen uitingsvormen. De chassapikos, die met een moderne variatie op de talloze versies, in Euro pa zo populair is geworden onder de naam Zorba, kan zó verschillend ge- dansd worden dat een buitenstaander de indruk krijgt met verschillende dan sen te doen te hebben." De chassapikos heeft zij ook duchtig doorgenomen met de Rotterdamse Volksdanskring. „Luister vooral naar de muziek, let niet al teveel op de passen," spoorde ze haar leerlingen aan in het Engels, terwijl ze scherp ofc de houding lette. Ze is zaterdag enthousiast met een grote groep be gonnen, maar werkte maandag op haar best met 'n drietal leerlingen. „De chas sapikos is een privédans. Een Griek zal alleen dansen als hij zijn gevoe lens wil uiten." Griekse dansen zijn veel introverter' dan de meeste Bal kandansen, vandaar ook dat de pas sen niét het belangrijkste onderdeel vormen. Maandag waren enkele leden van de Volksdanskring reeds in staat een aar dige demonstratie van verschillende rijdansen te geven, maar Elene Tsa ouli was niet tevreden: „Ik wil geen geschuif van de voeten horen, denk om je houding." Voor haar eigen dansgroep waarmee zij verschillende toernees door Ame rika, Canada en bijna geheel Europa heeft gemaakt, is zij mogelijk nog I strenger. „Geen optreden in nacht- MB O drie medewerkers, Ton van Eendenburg, Jan Bokma en Josje Bels, denken er net zo over. Zij stellen zich op het standpunt, dat juist de baardenactie van hen, kappers, moet uitgaan. De op 1 januari gestarte actie heeft al succes opgeleverd. De eerste mo derne watergeuzen lopen al met stop pelige kinnen en met veel zorg ge kweekte baardjes rond. Het enthousias me van kapper Schrijvershof is op zijn klanten overgeslagen. Weliswaar nog in bescheiden mate, maar het be- glDe1S actie baard" werkt aanstekelijk, aldus "Maarten Schrijvershof, die er vast van overtuigd is, dat heel wat Briellenaren op 1 april een weelderige baard zullen dragen. In de Rotterdamse schouwburg is het nieuwste stuk van Hugo Claus „G°"a" land" met instemming ontvangen. Deze bewerking als een showrevue van het boek van Hendrik Conscience is eigen lijk een satire geworden op de Vlaamse zelfgenoegzaamheid, op de burgehjkheid. die er in het boek zelf dik opligt met een nu lachwekkende braafheid van de hnnfrlfinuur Victor Roozeman. Deze beleeft met zijn begelieder Do- natus Kwik, de man van het Vlaannse Dlatteland, avonturen op weg naar het Goudland Californië" en daar ter nlaatse. Conscience nu lezen zou net- zelfde effect hebben en Claus heeft er een dankbaar gebruik van Se™aalcl door Conscience zelfs als standbeeld stukken op ouderwetse wijze te laten voorlezen. Bovendien laat hij hem een enkele maal ingrijpen als het hem al te dol werd. Claus voegt er wat sex in zodat de westernscenes ook in die rich ting een volledige parodie kunnen wor den. De regisseur Walter Tillemans heeft er een spectaculair geheel van gemaakt Het toneel wisselt talloze malen van de cor waaraan ook diaprojecties 6r|°im" gen. Caricaturale typen van de pistool- schutter tot de wrede Mexicanen, van een dronken scheepsdokter tot een nrachtige goudzoeker komen in zwer men op het toneel. Liedjes en muziek- ies ziin er door heen geweven zodat het geheel een bont spektakel werd. Desondanks kwam het stuk wat zwaar" over. Robert Marcel als Con science sprak te zacht en onverstaan- Martin van Zundert herhaalde (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 18 jan. Het Groe ne Kruis in Rotterdam met een ledental van 105.000 gezinnen de grootaste kruisvereniging in ons land heeft met ingang van 1 januari de tarieven voör kraamzorg met onge veer de helft verlaagd. Na aftrek van de ziekenfondsvergoeding van 27,— per dag, betalen de gezinnen voor tien dagen wijkkraamzorg (tweemaal per dag verzorging van moeder en kind door de wijkverpleegster) nu nog slechts vijftien gulden en voor interne zorg (hulp van een kraam verzorgster gedurende de hele dag) in totaal vijftig gulden voor tien da- Sen- - Deze tariefsverlaging is mogelijk ge worden door een weekeinde-rege ling, die het Rotterdamse kraamcen- trum van het Groene Kruis reeds in september 1963 heeft ingevoerd en die het mogelijk heeft gemaakt de kosten aanzienlijk terug te brengen. Tot nu toe heeft deze weekeinde-regeling tot geen enkele' klacht aanleiding gegeven. Omdat winst maken nu eenmaal met tot de doelstelling van een kruisver eniging behoort, zijn de tarieven per 1 januari verlaagd. Het Groene Kruis berekende tot die datum dezelfde ta rieven1 als de beide andere kruisver enigingen in Rotterdam, die niet meei met een weekeinde-regeling werken. Volgens het oude systeem blijft de kraamverzorgster tien dagen achter een iri een gezin en krijgt daarna enke le vrije dagen. Omdat vrije dagen van drie verzorgsters bij de weekeinde-re- geling door één verzorgster gedurende het weekeinde worden opgevangen, biedt dit systeem het kraamcentrum grote financiële voordelen. De zieken fondsen dragen namelijk bij per ge werkte dag, zodat iedere dag, waarop een kraamverzorgster niet werkt, voor het centrum een opbrengstderving van tenminste 36,- betekent. Het systeem van het Groene Kruis is in verband met de vaste vrije week einden niet alleen bijzonder aantrek kelijk voor de kraamverzorgsters, maar wegens de lagere tarieven ook voor gezinnen. De algemene Nederlandse vereniging Het Groene Kruis ziet de weekeinde- regeling nog als een experiment. Zij meent, dat zo'n systeem alleen in een grote stad en dan nog onder bepaal de voorwaarden kan worden gereali seerd. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 18 jan. Amande len, witte bonen en abrikozenpitten vormden de inzet van een zaak, waar bij drie verdachten waren betrokken. Twee van hen was diefstal van in to taal 4100 kilo bakkerij-ingrediënten ten laste gelegd, de derde stond terecht wegens heling. j'löin De 33-jarige J. M„ die evenals de 37-jarige J. F., bij het benadeelde be drijf werkte, had vaak nachtdienst, waardoor de diefstal van zakken met op pitten of bonen hem niet zo moeilijk viel. De spullen, werden verkocht aan een banketbakker, die diep in de schulden stak en dan ook graag een en ander bespaarde op de grondstof fen die hij nodig had. Het initiatief was volgens de officier van justitie, mr. B. van dfer Meulen. van F. uitge gaan, die met de banketbakker in con tact was gekomen bij de verkoop van tweedehands bakkerijmachines. Daar bij zou hij geconstateerd hebben, dat de bakker een willig afnemer zou zijn. De officier eiste tegen M. twaalf maanden, waarvan drie voorwaarde lijk, en een proeftijd van drie jaar, tegen F. twaalf maanden, waarvan twee voorwaardelijk niet twee jaar proeftijd en tegen G. vijf maanden. De raadsvrouwe van de laatste ver dachte was van oordeel, dat de man zich niet gerealiseerd had dat de goe deren waren gestolen en vroeg vrij spraak. De advocaten van de beide anderen pleitten voor kortere straffen. Uitspraak op 31 januari. in De Rotterdamse Volksdanskring heeft zaterdag tot en met vandaag van kunnen profiteren. Dans clubs en bars, wel op nationale en gods dienstige feestdagen. Aan die dagen zijn bepaalde gevoelend verbonden, die dan tot uiting worden gebracht.Bij Griekse dansen moet je van binnenuit improviseren anders is het geen Griek se dans," is haar overtuiging. Elene Tsaouli is geengageerd door de. Nevo, een overkoepelend orgaan van de stedelijke volksdanskringen. van haar lessen ensemble R, de demonstratiegroep van de Rotterdamse kring treedt ge regeld voor het voetlicht om verschil lende volksdansen op de meest authen tieke wijze aan het publiek te laten zien. Binnenkort zullen ongetwijfeld de Griekse dansen aan de beurt zijn. zich nogal eens als Victor met gebaar tjes en met name dt dansjes bleven qua tempo en intensiteit achter. Daar entegen stonden kostelijke vechtscènes, een bloeiende Lady Jane van Hilde Uitterlinden die de vorige keer de vrouwenfiguur speelde in Millers „After the Fall", en een pittige boer Donatus Kwik van Bernard Verheyden die ook over een uitnemende dictie be- schikt. De kolderieke dierfiguren, droegen er al evenzeer toe bij om deze aardige, maar niet altijd even spitsvondige Conscienceparodie tot een voorstell g te maken die het met talr«k6 P'iTaSs goed geamuseerd heeft. Het zal Claus niet moeilijk gevallen z"" dlGka^ingen werk zo te bewerken. De Vlamingen zün erg boos over dit stuk. J dat niegt aanvoelen. Maar ato eens onze Gijsbreght parodieerden, onze onaantastbare dr (Van onze correspondent) BOLNES, 18 jan. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum bij Boele in Bolnes is de heer J. A. Punt uit Rotterdam onderscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis heeft burgemeester C. J. van der Hóeven hem de onderscheiding uitgereikt. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 18 jan. De natio nale Cocktail competitie van de Ne derlandse Bartenders Club wordt- du jaar op maandag 23 januari in de gro te zaal van hotel Atlanta in Rotterdam gehouden. De winnaars van deze na tionale competitie worden uitgezonden naar de internationale competitie die in Mallorca wordt gehouden. De com petitie wil ook een uitwisseling van er varing en vaktechniek bevorderen. ROTTERDAM Woensdag 18 jan.: De Rotterdamse Schouw burg, 20.15 uur: Wie kan i-r twee heren dienen, van Goldini, door het Nieuw Rotterdams Toneel. Regie: Ton Lutz. De Doelen, grote zaal, 20.15 uur: Concert door het Rotterdams Philharmonlsch Or kest Dirigent: Franz-Paul Decker. Luxor Theater, 20.00 uur: Snip en Snap revue „Dit is theater". Donderdag 19 jan.: De Rotterd. Schouw burg, 20.15 uur: Stadtische Bühnen Mun ster met „Falstaff" van Verdi De Doelen, kleine zaal, 20.15 uur: Con cert door net Amadeus wartel. Luxor Theater, 20.00 uur: Snip en Snap revue „Dit is theater De cijfers achter de door de Katholieks nakeuring gestelde leeftijdsgrenzen duiden de artistieke enontspannende waarde van de films aan: I verdient de aandacht; II boeiend en/of amusant: III voor regen- boeiend en/of amusant; til voor regen achtige dagen. FILMS. Arena: Doelwit 80.000 ton, 14 J. III, dag. 2, 7, 9.30 uur. Za. en zo. 2, 4.30, 7. 9.30 uur. Woensdag 2 uur: Nikki, aJ. Centraal: Striptease, 18 j. III, dag. 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.30, 7 9.30 uur. Cineac NRC: Het huwelijk van prinses Margriet, a.l„ dagelijks. Cineac AD: De tijger smijt met dynamiet. 18 j. II, dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. Zo. vanaf 1.30 uur. Zo.-morgen 11 uur: De avonturen van Pietje Bell, a.l. Cinerama: Dokter Zjivago, 14 j. II, dag. kwart voor 2 en kwart voor 8. Colosseum: 5 poorten naar de hel, 18 i. II. Vrij. t/m wo. 2, 7, 9.15 uur. Zo. 4.30, 7, 0.15 uur: Spionage- centrum Marrakesh, 14 j. III. Za. en zo. 2 uur: Tom Duim, a.l. Za.-nacht 0.15 uur: De verdoemden van Altona, 18 j. II Corso: The sound of music, a.l. II. dag. 2 en 8 uur. Grand: De stem van het water, a.l. I, dag. 2.15, 8.15 uur. Zo. 2.15, 5 en 8 15 uur. Harmonie: De zwarte dood, 18 j. III. t/m zo., dag. 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.30. 7, 9.15 uur. Ma. t/m wo. dag. 2, 7, 9.15 uur: Ik was een mannelijke sexbom, volw. III. Kriterion: Guilietta van de geesten. 18 j. I, dag 2.30, 8 uur. Zo. 1.45. 4.30, 8 uur. Lumiëre: The professionals, 14 j. II, dag. 2.15 7 9.30 uur. Za. en zo. 2, 4.30, 7, 9.30 uur Metro: Angelique en de koning, 14 j. III dag. 2, 7. 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.30, 7 '9.15 uur. Passage: -Topsecret Djiboeti, 14 j. II, dag. 2 en 8.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15 7, 915 uur. Prinses: Het geheime commando, 14 j. III, t/m wo. 2.15, 7 9.30 uur. Za„ zo. en wo. 2 uur: Bomba, de zoon van Tarzan, a.l. Vrij. en za.-nacht 12 uur: Een verrukkelijke idiote, 18 j. II. Rex: La ronde, str. volw. II. Vrij. t/m wo. 2 7 9 15 uur: De grote veldtocht der Sioux, 14 j. III. Za. en zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. Studio S2: Brandt Parijs? 14 j. II, dag. 2 en 8 uur. Thalia: De ongelooflijke over winning, 14 j. II, da„. 2.15, 7, 9.30 uur. Za. en zo. 2. 4.30. 7, 9.30 uur. 't Venster: Mest in het water. 18 j. I, dag. 2, 7, 9.15 uur. Vrij.- en za.-nacht 12 uur: Kasteel in Zweden, str. volw. III. Victoria: De liefde van èen blondje, 18 j. II. Vrij. t/m wo 7 9 30 uur: Een dollar met een gaatje. 18 j. III. Za. en wo. 2 uur, zo. 2 en 4.30 uur- De marine voelt nattigheid, a.l. Za. 0.15 uur: Robin udd the 7 hooos, 1. nl

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 5