Gemeente Schiedam faalt in zaak Passage-theater Kortweg Franse zeelui enthousiast IN HOUT. GIPS EN RUBBER Nu ook „in" bij veel niet-katholieken JOHNSON BIJ MILITAIREN IN VIETNAM Kerstconcert met van Albert van voordracht Dalsum TUSCHINSKI - DIRECTIE VERDEDIGT ZICH Werk groep houdt oog gericht op Schouwburgplein REEDS OVER 140 MILJOEN TON HEEN Wegomleggingen Ovaties voor Slees wij k-revüe Creatief spel voor de jeugd ,,Aaii poes gaat niet door Programma voor kerstvakantie STUDENTENFLAT Subsidie voor bouw Dordtse sporthal Bankwerker ramde auto uit wraak Een week cel voor mishandeling bok DE TIJD ZATERDAG 23 DECEMBER 1967 Hele probleem Burgemeester Thomassen toast met de kapitein van de Ville de Nantes. Eigenaar J. van Wely: oecumenische verschuivingen AMSTERDAM, 23 dec. Aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal, even voorbij de Dam, heeft de heer J. van Wely een grote reli gieuze kunsthandel die in deze tijd van het jaar volgepropt staat met kerststallen. Dat lijkt riskant, want wie koopt er vandaag-de- dag nog een uitgebreide officiële kerststal. Vooral nu grote assor timenten kunstbomen, sneeuw- spuitbussen, plastic kerstversier sels en hipgekleurde kaarsen de aandacht afleiden. Maar de heer Van Wely heeft er geen last van. Zijn kerststallen vliegen de deur uit. Kerstdecoratie Romantiek President uohnson ivordt bij zijn aankomst in Thailand op het vliegveld Korat begroet door Ameri kaanse luchtmachtmensen. Van Korat vloog Johnson naar Zuid-Vietnam waar hij een kerstbezoek bracht aan de Amerikaanse troepen aan het jront. VAN DER MER WE ZIEK C. v. RAAY I S^" J' P. J.' 1* I efl 1*5 (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, 23 dcc. Nooit van leven kan iemand mij ,,onbehoor- Vk" noemen: Des te meer trek ik het aan, dat ik onlangs in de Schie- 9-fnse en Rotterdamse pers als zoda- lQ 1oerd gekwalificeerd!" Resolwul 7i)list de heer M. Gerschtanowitz, lid Van de raad van bestuur van de "^aatschappij Tuschinski n.v. alle be- SQhuldigingen van de hand die aan zijn Qares zijn geuit in de langzamerhand gerucht geworden affaire Passage- weater. maatschappij Tuschinski, die in ns land omstreeks dertig theaters exPloiteert, lijdt op de exploitatie ^an het Passage-theater in Schie dam een toenemend verlies, dat de patste jaren ongeveer 75.000 gulden aeaft belopen. In het najaar van I960 berden tu ssen de maatschappij Tu schinski en de burgemeester van Schiedam besprekingen geopend over Ue mogelijkheid het theater voor de Serneente Schiedam te behouden. Men Jyilde hierdoor voorkomen dat Schie- darn zijn bioscoop kwijt zou raken, die hpvendien een van de in Scniedam wel mjzonder schaarse gelegenheden is een redelijke accommodatie voor toneelvoorstellingen, concerten en Plaatselijke culturele manifestaties. De maatschappij Tuschinski gaf een °Pzet in overweging, waarin de ge beente Schiedam de exploitatie van net theater zou overnemen. Deze zou "et dan van Tuschinski kunnen huren compleet met inventaris tegen ®en prijs van 90.000 gulden per jaar. tuschinski zou eventueel, als de ge beente dat zou vragen, een bijdrage gillen leveren in de exploitatiekosten, door in de weekeinden filmvoorstellin gen te blijven verzorgen. De opbrengst Van een dergelijke weekeind-exploita- "e zou omstreeks 150.000 gulden kun- hen opleveren, waarvan tien procent aan Tuschinki zou moeten worden overgedragen'. Van gemeentewege was men het er olgemeen over eens, dat dit voorstel alleszins redelijk was. Bovendien ver klaarde de maatschappij Tuschinski 2ich nog bereid af te zien van de Vergoeding, wanneer en voor zover de Recettes van de te geven filmvoorstel lingen beneden de raming zouden blij den. Dit betekent dat dit geen extra belasting zou vormen voor de exploits'- berekening van de gemeente Schie- (Van onze verslaggeefster) BOTTERDAM, 23 dec. De werk groep studentenflat/hotel Garni van de kamer van koophandel .voor Rotterdam blijft het oog gericht houden op het Schouwburgplein. Tijdens een donder dag gehouden vergadering heelt men ?Jch opnieuw beraden over de moge lijkheden van de bouw van een studen- tenflat/hotel Garni aan de westwand van het plein. Zoals bekend stuitte de aanvankelij ke opzet, een gebouw met tweehon derd kamers, op bezwaren omdat d.t hat roosvenster van de Pauluskerk ®an het gezicht onttrok. De door de dienst van stadsontwikkelingen we deropbouw gewenst geachte inkorting Van de lengtezijde van het project zou ®en vermindering van het aantal ka- bers tot 150 tot gevolg hebben, wat de ®kploitatie riskant maakte. Een twee de plan van de werkgroep om door hogere bouw toch te komen tot reali satie van een project met tweehonderd kamers, kon tot nu toe bij de gemeen telijke dienst geen genade vinden. De werkgroep gaat met haar werk Jbort, te meer omdat zij van oordeel )s> dat op de duur uitbreiding van de hotelaccommodatie in Rotterdam no dig is. Rotterdam, op oudejaarsdag houden de dekenale Charitus Instel- jlhg, de Vincentius Vereniging en het katholiek maatschappelijk centrum in het Steiger een oudejaars-Eucharistie- yiering. De bijeenkomst begint om kwart voor vier. Het jongei enkoor van de Liduinaparochie verzorgt de gezan- 8en. ROTTERDAM, Monseigneur Jan sen, bisschop van Rotterdam, houdt, op hieuwjaarsdag van elf tot een uur hieuwjaarsreceptie. Deken Henning houdt tussen elf en één eveneens een hieuwjaarsreceptie. ROTTERDAM, Het Rotterdam-s ~Pera Koor geeft 1 januari in D Doelen een nieuwjaarsconcert waai en Caroline Kaart meewerkt. Din- Sent is Piet Struijk. Dé avond begint °m kwart over acht. ROTTERDAM Klankbord Neder- ■®hdse Jeugdfilatelie is de titel van de nationale jeugdpostzegeltentoonstel- 'hg, die 8 en 9 maart in het Groothan delsgebouw wordt gehouden. Postze gelverzamelaars tot 21 jaar kunnen ?ieh voor 15 januari opgeven bij het Secretariaat Tollenstraat 96b, Rotter dam u. ROTTERDAM In de Laurenskerk Seelt George Stam 's middags om ktvart over drie een Nieuwjaarscon cert. Nelly van der Spek, sopraan, erleent medewerking. - Gouda De stadsbussen voeren hp beide kerstdagen de normale zon- d'igsdienst uit. Op oudejaarsavond rij den na negen uur geen bussen meer. laatste vertrekt om 20.35 uur vanaf t station, 's Nachts rijdt de r'^SRin v'if extra fitten. Vertrek vanaf het Nation om 0.30, 1.00, 1.30, 2.00 en 2.30 Uur. RHOON Burgemeester Bos van .koon en zijn vrouw recipiëren op hieuwjaarsdag van half vier tot vijf hdr in het, gemeentehuis. RIDDERKERK Tijdens de kerst een exposeert de heer B. van f™°urik in dansschool Jaap van der Sraaf koperplastieken en tekeningen. »e jonge kunstenaar, die bij een jhneepsreparatiebedrijf werkt, maakte e Plastieken in zijn vrije tijd. Ridderkerk Tijdens een bij eenkomst van het Rode Kruis heeft de heer w. van Splunder aan 49 donors ^yndsteiner-penningen en -plaquetten jhtgereikt. In de afgelopen tien jaar is h Ridderkerk meer dan tienduizend ®al bloed afgestaan. Rotterdam Op Eerste Kerst- en op Nieuwjaarsdag is de kleine F'hi-enhof De Kraal in het Kralingse- f°s gesloten: Tweede Kerstdag is de °®rderij gesloten, maar dan kan men °P het terrein terecht. dam, zelfs als de bedoelde recettes 25 procent beneden de raming zouden blijven. Als het eventuele exploitatie verlies inclusief de te betalen verma- kelijksheidsbelasting meer zou bedra gen dan honderdduizend gulden per jaar, verklaarde de maatschappij Tu schinski zich bereid daarvan een be drag tot tienduizend gulden voor haar eigen rekening te nemen. De derde toezegging die Tuschinski deed, veroorzaakte indirect het hele probleem. Ze verklaarde zich namelijk bereid de gemeente tegen een rente van zes procent per jaar met een aflossing van twee procent per jaar leningen te verstrekken ter financie ring van eventueel tot stand te bren gen verbeteringen en verbouwingen van het theater. Volgens de gemeente is het theater namelijk niet voldoende akoestisch geschikt voor toneel en muziekuitvoeringen en voldoen onder meer de kleedruimten niet aan de eisen. Met deze verbouwingen zou in eerste aanleg een bedrag van 125.000 gulden gemoeid zijn. dat bij volledige uitvoering van de verbeteringsplannen zou kunnen uitgroeien van 500.000 tot 600.000 gulden. ..Voor deze leningen eisten wij heel vanzelfsprekend zeker heid in de een of andere vorm, al zeiden we het niet met zoveel woor den. Ik vartelde mijn commissarissen volkomen ter goeder trouw, dat de kwestie-Passage op de handtekeningen na in kannen en kruiken was. Daarvan was ik dan ook heilig overtuigd. De gemeente had besloten voor de exploi tatie van het theater een stichting in het leven te roepen die dan, eventueel gesubsidieerd door de gemeente, voor een periode van tien jaar als huurster zou optreden. Juist daarom wilden wij bepaalde zekerheden, want op een dergelijke stichting, die vaak een symbolisch kapitaal bezit, is veelal geen enkel verhaal mogelijk", meent de heer Gerschtanowitz! ,,De burgemeester van Schiedam gaf bij deze gelegenheid er blijk van een volledig gebrek te bezitten aan enig zakelijk inzicht, door later onze eis tot zekerheid onbehoorlijk te noemen te genover de pers. Wij zijn bepaald geen filantropische instelling. Als wij iemand geld lenen, willen wij ook de zekerheid hebben dat wij het ook na verloop van bepaalde tijd terugkrijgen, dat kan niemand toch als onbehoorlijk kwalificeren." Door deze beschuldigingen ,,een misverstand", - noemt de heer Gerschtanowitz het eufemistisch zijn de besprekingen volkomen vastge lopen. Intussen sta ik lelijk in mijn hemd," zegt de heer Gerschtanowitz. ..Door de diverse publikaties hebben de commissarissen van Tuschinski de indruk gekregen, dat de mededelingen die ik hen over deze zaak heb gedaan nniuist zün, terwijl daarentegen juist het standpunt van de burgemeester volkomen verkeerd is en buiten alle realiteit staat. Toch heb ik nog goede hoop, dat de besprekingen binnen af zienbare tijd met vrucht kunnen wor den hervat. Het lot van het Passage theater gaat mij bijzonder ter harte, dus ik zal doen wat in mijn vermogen ligt om een voor beide partijen bevre digende oplossing voor het gerezen geschil te zoeken." K -V (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 dec. —Tijdens de ontvangst die burgemeester Thomas sen en zijn wethouders, gemeentelijke havenautoriteiten eil leden van de gemeenteraad in het stadhuis voor de bemanning van Ville de Nantes hebben bereid is nog weer beter nieuws over di' groei van de haven binnengekomen. ,,Wij hebben 140 miljoen aan overslag opgegeven, omdat wij statistisch he lemaal verantwoord wilden zijn. Maar u kunt ervan opaan, dat dit cijfer de laatste dag van het jaar ruim is overschreden." aldus een van de bu reau-chefs van het gemeentelijk ha venbedrijf tijdens deze receptie. (Het vorig jaar is omstreeks 130.000 miljoen ton overgeslagen) Burgemeester Thomassen ontving de 23 leden van de bemanning van de Ville de Nantes en sprak met de nodige trots over de haven die dit jaar niet alleen meer schepen, maar ook grotere schepen heeft zien binnenko men. Iedere zeven minuten een schip, waaronder ook kustvaarders, die ons trouw zijn gebleven, al worden de mammoets tevens groter. Dat bewijst dat wij voor elke schip de juiste faciliteiten bieden, zo merkte de bur gemeester op. Hij overhandigde aan kapitein Lecoeffier een van de beste geschenken die Rotterdam aan buiten landse bezoekers kan geven, namelijk het enorme boek Rotterdam et1 la Mer", in vele talen beschikbaar om wie maar komt te verrassen. Ook ieder lid van de bemanning ontving een geschenk. De Franse zee lui waren vol belangstelling voor het ROTTERDAM, 23 dec. De auto mobilisten onder de bezoekers van de wedstrijd SpartaFeijenoord dienen er rekening mee te hemden, dat zij hun wagen niet op de Horvathbrug mogen parkeren. Bij wijze van proef zal wel op het nabij het Kasteel gelegen marktterrein aan het Grote Visserij plein geparkeerd mogen worden. De politie adviseert de voetballiefhebbers zo vroeg mogelijk naar het Sparta- terrein te gaan. Het verkeer op het Weena kan met ingang van vandaag gebruik maken van de nieuwe rijbaan in de richting Hofplein. Het rechts afslaan van hel Weena naar de Karei Doormanstraat is in verband met bestratingswerk- zaamheden enige weken niet mogelijk. De weggebruikers, die vanaf de Veilingweg naar links de Boezembocht oprijden, 'mogen in het vervolg tijdens het ochtendspitsuur van half acht tot negen uur niet meer de Crooswijkse- bocht opgaan. Teneinde een vlotte doorstroming van het verkeer te be vorderen, is op dit punt een linksafver- bod geplaatst. voorlichtingsmateriaal dat hun werd overhandigd. Kapitein Lecoeffier (35) sprak vol enthousiasme over Rotter dam en zijn bewoners die hem weer bevestigd hadden wat in Franse zee manskringen nog altijd geldt: graag naar Nederland, graag naar die bevol king die zo gastvrij, eenvoudig en beminnelijk is. DORDRECHT, 23 dec. Het minis terie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk heeft een subsidie van 200.000 beschikbaar gesteld voor de sporthal in Dordrecht waarvan de bouw in volle gang is. Vorige week h'eeft de Nederlandse sportfederatie een bijdrage van 150.000 toegezegd. (Van onze correspondent) ROTTERDAM, 23 dec. Een vol Luxortheater heeft de dertigste Slees- wijkrevue met ovaties ingeluid. Wal den en Muyselaar hebben midden in dat klatergoud onuitputtelijk uit hun humorvoorraden geput. Het overrom pelend' tempo van de revue heeft het spektakel over enkele zwakke punten heengeholpen. Het lied op Rotterdam aan het eind van de show was op zijn zachtst gezegd zo'n moment. De dynamiek en de virtuositeit van het team dat hecht in elkaar zit en dat talent tot zijn recht laat komen, heeft een show vol verrassingen gebracht, ook op het gebied van decors en kqstuums. (Van onze verlaggeefster) ROTTERDAM, 23 dec. Half fe bruari begint de afdeling Rotterdam van de NATU met lessen in creatief spel voor jongens en meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar. De lessen worden gegeven door jonge acteurs van het Nieuw Rotterdams Toneel in de schouwburg, op woensdag en zaterdagmiddagen tussen drie en vijf uur. De cursus bestaat uit tien lessen, die in. totaal 7.50 kosten. Het aantal deelnemers kan slechts gering zijn veertig en daarom moeten liefhebbers er snel bij zijn. Het secre tariaat is gevestigd in de Lieve Ver- schuierstraat 40a. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 dec. ,,U hebt zich voor zes en een halve gulden behoorlijk^in de nesten gewerkt," al dus mr. G. Poerink, tijdens de zitting van de politierechter tegen de bank werker Richard R. (26) uit Waddinx- veen. De bankwerker had een collega met zijn auto geholpen. Hij vroeg voor de reparatie zes en een halve gulden. Het geld werd echter niet betaald. Dat zinde de Waddinxvener niet. Hij werd zo kwaad, dat hij enkele dagen later, toen het geld nog niet was betaald, zijn collega een klap tegen het hoofd gaf, daarna in zijn auto stapte en toèstormde op de auto van zijn collega. Resultaat: Ongeveer vijfhon derd gulden schade aan de wagen van zijn collega, en schade voor eenzelfde bedrag aan zijn eigen auto. De verde re gevolgen waren ook niet zo fijn: de zes en een halve gulden is nog niet betaald. Wel werd de man op staande voet ontslagen bij het bedrijf, waar de twee ruziemakers werkten. Bovendien moest de Waddinxvener, behalve dat hij de schade moest betalen, ook nog verschijnen voor de politierechter. De politierechter mr. G. Poerink noemde het gewoon belachelijk". Officier mr. A. C. van der Spek zei, dat de man een agressief karakter heeft. Hij vroeg de Waddinxvener te veroordelen tot een gevangenisstraf van zes weken, waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr. G. Poerink veroordeelde tenslot te de bankwerker tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken en een geldboete van 150 gulden. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 23 dec. Met een hamer, een anderhalf meter lang stookijzer en een gekochte geitebok toog de stratenmaker Chr. K. (21) uit Gouda naar een stukje grasland. De geitebok moest geslacht worden en K. wilde dat samen met zijn vriend doen. Met het stookijzer kreeg het dier enkele krachtige klappen op de kop. De bok schreeuwde van de pijn, bleef op zijn poten staan en viel tenslotte op de gr.ond. Met een klap in de nek werd het werk van de twee Gouwenaars afgemaakt. De bok werd mee naar huis genomen, gevild en door het duo opgegeten. Wegens dierenmishandeling moest K. voor de politierechter verschijnen. Zijn vriend was niet gekomen. Zijn aandeel in de zaak wordt voor een volgende keer aangehouden. Politierechter mr. G. Poerink zei het ,,een groot schandaal" te vinden. Ook officier van justitie mr. A. C. van dei- Spek had er geen goed woord voor over. ,,Deze verdachte is niet bepaald zachtzinnig. Hij heeft al enkele ver oordelingen wegens mishandeling. De man is ruw en onmenselijk. Hij kan beslist geen dieren houden." Mr. Van der Spek eiste tien dagen onvoorwaar delijke gevangenisstraf. Het vonnis van mr. Poerink luidde één week cel. Kerststallen vliegen nog steeds de deur uit (Van onze verslaggeefster) Door de jarenlange ervaring wijs, weet hij dat er ieder iaar honderden kerststallen van de meest uiteenlopen de soort moéten worden ingekocht. En dan nog moet hij mensen teleurstellen. Duizenden Maria's, Jozefs en Kindjes Jezus zijn in de loop van de jaren al door zijn handen gegaan. Het kerstge beuren kan bij hem in gips, in rubber, in lavasteen, in porcelein, in hout vooral ook geleverd worden. In prijzen die uiteenlopen van 30 tot 10.000 gul den. Goedkope en dure, trouwe, nieuwsgierige en smekende ogen heb ben hem in al dat materiaal aangeke ken. Ogen, die niets, maar soms ook veel te zeggen hebben. ,,Ja, je moet met alle smaken reke ning houden,' zegt de heer van Wely. „Als er nou een stal bij is die ik zelf erg mooi vind zet ik 'm in de étalage. Meestal kan ik aan de menéen wel zien wat voor een soort stal ze mooi zullen vinden. Laatst was er een boer uit Edam, dan kijk ik zo'n man aan en denk: dat er dat moet hij in zijn huis hebben. Er komen hier ook wel men sen die iets voor een kerk of kapel komen uitzoeken en dan moet ik adviezen geven, zo'n stal vaak ook gaan zetten." Ondanks de steeds grotere aandacht voor kerstdecoraties blijkt er toch een grote markt te zijn voor de afzet van kerststallen. In kerken en scholen is altijd voor een kerststal nog wel plaats. Ook bij gezinnen met jonge kinderen en bij bejaarden die hun ouderwetse stal willen vernieuwen bestaat belangstel ling. „En 't zijn lang niet allemaal katho- lieken meer, hoor, die een stal komen kopen." zegt eigenaar Van Wely. ,,Heel veel niet-katholieken willen ook wel zo'n stal in' huis hebben en ik geloof dat dat komt door de oecumeni sche verschuivingen. We gaan zo'n beetje aan eikaars geloven zitten den ken, hè? Overigens vindt hij, dat hij wel in een eigenaardig, maar niet in een riskant vak is terecht gekomen. ,,Het belangrijkste is de specialisatie. Je moet zo'n groot assortiment in je winkel hebben, dat de mensen op hel laatst alleen nog maar hier terecht kunnen. Als ze hier in de stad in een warenhuis kerststallen zien, die als massa-artikel op de markt komen en ze kunnen niet slagen dan worden ze naar dit adres verwezen." Zo is de zaa' van de heer Wely internationaal bekend geworden. Er kwamen opdrachten voor ve* buiten Amsterdam en voor Amerika, nadat Amerikaanse toeristen zijp win kel hadden bezocht. Men heeft er erg veel belangstelling voor Europese kerstgroepen. ..want daar hebben ze niet zo'n stringente liturgevemieu- wing, waar je de mensen de kerk mee uitjaagt." Dc kcrslltoorts voor een handelaar in kerststal'en begint al in oktober wanneer op diverse beurzen moet worden nagegaan, wat er voor nieuws evenwicht tussen de .gewone" zaken als kazuifels, kaarsen en kruisbeelden en de kerstartikelen nog wel in tact. Maar tegen de Sinterklaastijd begint de verkoop al, wanneer de mensen thuis de Sint een kerststol laten rijden. .Ziek wordt ik pas als dc verkoop echt goed gaat lopen," zegt Van Wely. Het blijft behelpen na 2000 jaar: de tele foon staat niet stil. Mensen die een herder vergeten hebben of van twee schaapjes dezelfde of die de kerst groep van verleden jaar willen aanvul len." Ik ben zelf katholiek, want j« moef.lgch weten, waar je over praat, maar de romantiek gaat er op den dour echt wei nf." AAN HET JAARLIJKSE december- leiding met zorg begeleid en daarnaast. promenadeconcert, waariwn het pro gramma. op het Kerstfeest is afge stemd, was ditmaal als nieuw element een voordracht toegevoegd. Men had daarvoor Albert van Dalsum aange zocht, de nestor van dc Nederlandse acteurs, die in de indrukwekkend voor gedragen Rey van edelingen uit de Gijsbregt de stampvolle Doelenzaal tot ademloos luisteren dwong en daarbij blijk gaf van ongebroken geestkracht en nog bijna onverzwakt stemvolume. Andere aantrekkelijke onderdelen van dit Kerstconcert, dat traditiege trouw onder leiding stond van Eduard j Flipse, waren de samenzang in enkele bekende Kerstliederen en de uitvoering van enkele nieuwe Kerstliedbrwer- kingen van de hand van Kees Stolwijk, die ook nu weer onder zijn eigen leiding werden gezongen. Aangenoe- digd door het succes van zijn in voorgaande jaren reeds enkele malen uitgevoerde out-Catalaanse en oud- Franse melodieën had hij opnieuw enige Slavische, Spaanse en Engelse liederen bewerkt, niet steeds met evenveel succes als zijn vorige reeks (het gekozen materiaal was in zonder heid in de twee bewerkingen voor sopraansolo en orkest niet altijd even boeiend), maar in die liederen, waarin het folkloristisch karakter zonder pre tentie betrokken kon worden, ook nu weer hartveroverend van spontaniteit en blijmoedigheid. In het Filharmonisch koor ..Toonkunst" en het R. Ph. O. vond Stolwijk een enthousiast en perfect reagerend klankapparaaat. Het stem volume van de Amerikaanse sopraan Carmen Prietto was niet steeds toerij kend in verhouding tot de koor- en orkestklank. Het beluisteren van deze ongetwijfeld begaafde zangeres is overigens een merkwaardige ervaring. Zowel in enkele aria's uit Handels Messiah als in het motet Exsultate, Jubilate van Mozart werden wij her haaldelijk getroffen door een hoogge schoolde zangkunst die echter in be paalde tonen opeens verstek laat gaan. Haar stemtype, neigende naar een lichte soubrette-klank, leent zich voor het weergeven van deze liturgi sche teksten eigenlijk minder goed en er bleef daardoor toch steeds een gevoel van onvoldaanheid, hoe verruk kelijk enkele momenten in zangkunstig opzicht (de kleine cadens in Mozart!) ook waren. Het R.Ph.O. heeft onder Flipse s O (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 23 -dec. Wegens ziekte van Jaap van der Merwe gaat de serie voorstellingen van het caba ret Aaii Poes, van 26 december tot en met 30 december in de kleine zaal van De Doelen niet door. Het ligl in de bedoeling dat de heer Van der Merwe in de eerste maanden van het nieuwe jaar dit programma In Rotterdam presenteert. nog geslaagde uitvoeringen gegeven van Corelli's bekende Weihnachtskon- zert (met Gabor Radnai, Cor de la Bije en Michel Roche als bekwaam, maar niet steeds zuiver spelend concertino) en een fantasie over Waalse Kerstlied jes van Joseph Jongen Zondagavond zal het concert worden herhaald onder het registrerend oog van de televisie camera's die het programma zullen vastleggen voor uitzending op Eerste Kerstdag. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 dec. Het pro gramma 'in de kerstvakantie van de commissie vakantiebesteding ziet er als volgt uit: Woensdag 27 december: 10.00 uur, De Clema's. recreatiege bouw Oude Wal, Hoogvliet, 10.00 uur film, Clemenshuis, Gruttostraat 9; Charlois, 14.00 uur de Clema's: Triom- fatorkerk, Krabbendijksestraat. 14.00 uur film Sint Barbara-parochiehuis. Tamboerstraat 50. Donderdag 28 december: 10.00 uur, De Clema'». schouwburg zaal, Hammerstraat: 10.00 uur film, Wijkgebouw. Larenkamp: 14.00 uur De Clema's, Centrum Kralingen: Wijkge bouw Lombardijen film, Menander- straat. Vrijdag 29 december: 10.00 uur De Clema's Bergkapel, Oude Raadhuislaan; 10.00 uur film Pelgrimskerk, Reijerdijk; 14.00 uur De Clema's Courzand, Courzandseweg 40. Heijplaat; 14.00 uur, film Wijkgebouw Jaffa. Frits Ruijsstraat. Dinsdag 2 januari: 10.00 De Clema's, Flamingo, Baars- weg 90. Hoogvliet; 10.00 uur film. Centrum Kralingen. Hoflaan 132; 14.00 uur De Clema's Wijkgebouw Laren- kamp; 14.00 uur film, recreatiegebouw Oude Wal, Hoogvliet. Woensdap 3 januari: 10.00 uur De Clema's, gebouw Re- hoboth. Ozingastraat, Pernis; 10.00 uur film, Opstandingskerk; Lisplein; 14.00 uur De Clema's. gebouw Pretoria, Pretorialaan; 14.00 uur film, Schouw burgzaal Hammerzaal. Dcfttderdag 4 januari: 10.00 uur De Clema's, Crooswijkse volkshuis. Van Reynstraat; 10.00 uur film, gebouw Paramont, Stampioen- straat 51; 14.00 uur De Clema's Pel grimskerk, Reij,erdijk. 14.00 uur, film Courzand, Courzandseweg 40, Hey- plaat. Vrijdag 5 januari: 10.00 uur De Clema's, wijkgebouw Lombardijen. Menanderstraat; 10.00 uur film S.V. Tarwewijk, Mijnkint- straat: 14.00 uur De Clema's, Eben Haezer, Gouwstraat: 14.00 uur film, Buurthuis, Pendrecht Schuddebeurs- straat 2. De Schiebroekse gemeenschap ver zorgt vrijdag 29 december om twee uur en om half vier een kindervoor stelling met medewerking van het Nederlands Poppentheater van K. Pij pers. Opgevoerd wordt het spel De Kalief en de Ooievaar. De voorstelling is in gebouw De Brandaris. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 9