"i S. Israels legt directie neer van speelgoedfirma Na pensioen reis naar Japan KAMER IN SPANGEN UITGEBRAND! '''t,1"' r Uitvoering Stefan Askenaze in de grote Doelenzaal Ruim vijfhonderd huizen in wijk Oosterwei II Kortweg EERSTE HANDELSREIZIGER MET AUTO autobotsing Onderzoek naar oorzaak brand Inbraak NA 30 ETMALEN NAAR DEN HAAG Opdrachten voor Boele Bolnes Laagste prijzen! Schipperskerstfeest in de Doelen Grootste omzet Overdracht „Willemskerk" Directeur Havenbelangen BOUWACTIVITEITEN BEGONNEN Afrikaanderbuurt zonder huisarts Consultatiebureau in Tuinenhoven N.V.V. oneens met G.A.B.-directeur Directiewisseling Spaarbank Bliksemactie van interk. jeugd Herstel van .De Hoop" Jaarvergadering Z.H. Ijsbond Bussen nu toch over de Slinge Overleg Maasvlakte DE TIJD - DE MAASBODE WOENSDAG 27 DECEMBER 1967 5t» ROTTERDAM, 27 dec. „Het begrip „magazijnbediende" heeft de laatste vijftig jaar wel een sterke ontwikkeling doorge haakt", zegt de heer S. Israëls, directeur van de firma S. ran Westerborg N.V., groothandel in speelgoed, luxe- en huishoudelijke artikelen. „Toen ik in die functie In 1917 bij mijnheer Van Wester- borg in dienst trad, moest ik zelfs de W.C.'s schoonmaken!" In de nacht van eerste op tweede kerstdag brak brand uit in een woning aan de Brederostraat in Spangen. De bewoner kon geen duidelijk relaas geven van het gebeurde. Vandaag was het onderzoek dat uit moest maken of hem iets te verwijten is, nog niet afgesloten. Eén kamer brandde geheel uit. Een handjevol demonstranten besloot zaterdagmorgen een non-stop demonstratie van 30 etmalen, die door de aktiegroep „Vrijheid voor Vietnam" teas georganiseerd op de door hen tot Napalmplein omge doopte Vlasmarkt. Met een brief voor de Amerikaanse ambassadeur en zesduizend handtekeningen van sympathisanten vertrok de kleine groep na enig rumoer op de Vlasmarkt (foto) naar de Amerikaanse ambassade in Den Haag. (Van onze verslaggever) Vrijdag 29 december neemt de heer Israels - méneer Sal voor zijn perso neel - afscheid als directeur van de zaak waaraan hij zijn leven gewijd heeft. ,,Mijn ideaal was toen: verte genwoordiger worden. De eerste tijd kwam dat er niet van; we zaten hiidden in de mobilisatietijd. Ik zie mezelf nog sjouwen met die grote handwagen, wanneer ik de bestellingen hij de klanten moest afleveren." Na enkele jaren stuurde zijn baas hem naar de markt, om garen en hand aan de kooplui te gaan verkopen. j.L^iter kwamen er horloges en wek kers bij, maar ook die verkocht' ik grif. Alles ging van een leien dakje, en ik maakte de zo fel begeerde promo tie." Op 1 januari 1920 werd de toen 17 jaar oude Sal Israels vertegenwoordi ger. .Handelsreiziger heette dat toen hog. De mensen zeiden ineens alle maal .mijnheer tegen mij, .met mijn lange broek en witte boord!" Al gauw breidde de jonge handelsrei ziger zijn klantenkring uit, gesteund door het zakeninstinct dat hem aan geboren bleek te zijn. ,,Ik was de fierste handelsreiziger in Nederland biet een auto, destijds een revolutio naire en nfet door iedereen gewaar deerde stap. Sommigen verdachten hiij ervan, de T-Ford van hun geld gekocht te hebben, maar anderen daarentegen kochten speciaal bij mij Pm als tegenprestatie een ritje in mijn automobiel te mogen maken." Tien jaar later, in 1930, volgde de bevordering tot hoofdvertegenwoordi ger. „Dat was voor mij wel het reinste einde: ik kreeg de hoofdroute van de zaak toegewezen." Tot het aanbreken van de Tweede Wereldoorlog breidde de firma, en daarmee de route van de heer Israëls - of omgekeerd - zich snel uit tot één van de grootste in ons land. In de meidagen van '40 is het grootste deel van de zakenpanden en opslag plaatsen platgebombardeerd. De heer Van Westerborg moest onderduiken, evenals de heer Israëls zelf. De heer Israëls heeft zijn directeur, die in een concentratiekamp is omgekomen, niet meer teruggezien. Na de oorlog begon de zoon van de oude heer Van Westerborg opnieuw. Het was voor hem geen probleem om fien geschikte directeur voor zijn zaak te vinden. ,,Ik denk dat de jonge meneer Van Westerborg zich toevallig mijn naam nog herinnerde. Zijn vader Zal het wel eens over me gehad hebben," is de bescheiden verklaring Van de heer Israëls voor zijn benoe ming tot mededirecteur in 1945. De beide andere directeuren waren de heer Van Westerborg zelf en een broer ADVERTENTIE GEGARANDEERDE SPAARBANK-CHEQUES worden door De Spaarbank ALTIJD UITBETAALD DE SPAARBANK TE ROTTERDAM EEN BONOS-SPAARBANK (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Een brand th het pand Brederostraat heeft in de hacht. van maandag op dinsdag een schade van 15.000 aangericht. Een achterkamer brandde geheel uit en er °ntstond schade aan keuken en andere °mliggende ruimten. Nagegaan wordt hog af de brand door opzet of althans Verregaande nalatigheid is ontstaan.- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. In de grote Hoelen-zaal hingen twee enorme an ders, gemaakt van kersttakken. Voor ue tweede maal organiseerde het ®chippers-centrum Veilige Haven hier het schipperskerstfeest, dat zo moge- ujk nog meer succes heeft gehad dan het geslaagde experiment van vorig laar. Er waren in totaal vierduizend Programma's de deur uit gegaan, daarvan hel grootste deel ook werke- ujk weerklank heeft gevonden, want ue Doelen-zaal was tot op de laatste stoel bezet.. Het programma werd geopend met ®fih solozang door Caroline-Kaart, ge bigd door het koor Deo Cantemus, ?at kerstliederen ten gehore bracht. Tja het Magic-orgel van Jan van ."celden en het koperkwartet onder Jfiiding van Jaap Vreugdenhil zong de ?file zaal 2500 mensen onder •fiiding van Jan Guyt een aantal psal men. In zijn kersttoespraak legde schip- Pfifspredikant, ds. A. van der Most, vuder wiens leiding het Kerstfeest jVfird georganiseerd, de nadruk op de hoep die alle christenen moet bezielen J9 de geboorte van Christus: ,,U bent hfi dragers van het anker, vanouds het "Vmbool van dé hoop. Toont dat ge oeze eer waardig zijt, en weest op uw eurt weer het symbool van christelij ke naastenliefde". Het schipperskerstfeest werd beslo- ®n met het voorlezen van een kerst- finhaal door Sam de Haan en een so-or- en massazang onder leiding van Ar« Pronk. van de heer S. Israëls, de heer M. Israëls. „Dit was wel een hele over gang voor me. Een zaak leiden is tenslotte heel iets anders dan hoofd vertegenwoordiger zijn!" De heer S. Israëls besloot zich te gaan toeleggen op de inkoop, waar bij zijn ervaringen en klantenkring als-vertegenwoordiger hem goed van pas kwamen. Langza merhand groeide de firma weer uit tot het vooroorlogse peil, en werd tenslot te een. vdn de belangrijkste Neder landse speelgoed-groothandels. Vóór 1940 was speelgoed trouwens nog maar een bijartikel, waarvoor eigenlijk al leen met de Sinterklaastijd een rede lijke markt bestond. ,,De kwaliteit van het speelgoed is in velerlei opzicht sterk gestegen," meent de heer Israëls, „maar' toch denk ik nog wel eens met heimwee terug aan bijvoorbeeld die prachtige massieve blokkendozen van vroeger. Daar hoe! je nu niet meer om te komen. Kon men vroeger voor drie gulden - huidige waarde - een goed stuk speelgoed krijgen. Daar moet men nu minstens een tientje voor neertellen." Steeds meer komt het gemechaniseerde speelgoed in zwang: racebanen, elektrische treinen en der gelijke. ..Als inkoper moet je deze ontwikkelingen kunnen bijhouden, of beter nog, kunnen voorzien. Dat eist beleid, inzicht, en doodgewoon, zoals ik het noem: een „knikkie"." Dat „knikkie" heeft hij wel. Levend bewijs hiervan vormt bijvoorbeeld de Oleswing, het balletje dat met een touwtje aan de enkel werd gebonden. „Vorig jaar zijn er 500.000 van ver kocht. Dat is nou het „knikkie." Je ziet een paar honderd artikelen in een toonzaal staan, en je kiest er tenslotte tien. Waarom? Gewoon, het „knik kie". Stilgezeten heeft de heer Israëls als inkoper bepaald niet. Hij is heel Europa afgereisd, en verkreeg zelfs de alleen-ver./coop in Nederland van speelgoed uit de Sovjet-Unie en Bulga rije. Hij breidde zijn inkoop-activiteiten daarna uit tot Japan, waar hij in totaal tien keer heen is gegaan, steeds twee maanden achter elkaar. „Ik heb het Japanse speelgoed zien evolueren. Het kan op het ogenblik een vergelij king met wat het Westen op dit gebied op de markt brengt met glans door staan." Volkomen vrijwillig neemt de heer Israëls nu, bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid van ,.zijn" firma. ,,Ik wil er op tijd uitstappen, nu ik nog gezond ben en nog iets aan mijn leven het>, en kan gaan en staan waar ik maar wil. Wees maar niet bang dat ik met mijn tijd geen raad zal weten, want niemand zit zo boordevol energie als ik!" Gerichte hobbies heeft de scheidende directeur niet. ,,Ik spaar alleen Japanse postze gels. en ga graag samen met mijn vrouw fietsen op onze nieuwe opvouw bare fietsen." Daar zal overigens de eerste paar maanden niet al te veel van kunnen komen. Het personeel biedt de schei dende directeur/jubilaris - hij was immers in juni 50 jaar aan de zaak verbonden - een reis naar Japan aan, die 3 Vimaand duurt. „We gaan lekker rustig met een vrachtschip, want mijn vrouw durft niet te vliegen. Eindelijk hebben we dan eens de gelegenheid om eens wat meer van Japan te zien dan de kantoren waarin altijd verga derd werd. Ik heb er in de loop der jaren vrienden genoeg gekregen, dus ook over de taal hoeven we ons gfeen zorgen te maken. Hij voegt er aan toe: ',,Ik heb nu mijn plicht gedaan, mijn stoel sta ik graag af aan een jongere kracht, wiens verrichtingen ik van een afstand echter zal blijven volgen. De zaak is tenslotte toch wel een groot stuk van mijn leven, dps ADVERTENTIE Alle bekende merkbanden Remould Gecoverde banden •Voor elke beurs 'n band! SCHIETBAANSTftAAT 7, TEt. 26(334 KORTE HIllESTR. 2-4-6,TEL.173969 WEST; BETTQWE111 (SPAANSEP0L0ER) TEL. 133183 (M114498 ZATEMAI8 TOT 1 UUK KOPCMO ROTTERDAM, 27 dec. De pianist Stefan Askenase speelde gistermiddag in De Grote Doelenzaal voor een zeer talrijk publiek een bloemlezing uit het oeuvre van Chopin. Het met fijne smaak samengestelde programma be vatte voor de pauze de prelude in cis opus 45 en de 24 preludes opus 28, waarna in de tweede helft de Nocturne cpus negen, no 1, de Barcai'Olle, Mvee Mazurka's, twee etudes uit opus 25 en tot slot twee walsen werden uitge voerd. Een programma van louter klein goed, zou de conclusie kunnen zijn, vooral wanneer men bedenkt dat Cho pin in de aforistische 24 preludes voor het vastleggen van een stemming, een sfeer soms slechts een veertien- of zestiental maten nodig heeft. Hoe con trastrijk deze 24 geconcentreerde mi niaturen onderling echter ook zijn. hoe geprononceerd momenten van tedere lyriek, grimmige dreiging en lelie onstuimigheid ook tegenover elkaar staan, alle tezamen vormen zij toch een gesloten microkosmos, waarin elk facet van Chopins kunst in gecompri meerde vorm is vertegenwoordigd. Bij een integrale uitvoering van de walsen of de etudes kan men zich veroorloven de volgorde te wijzigen en naar eigen inzicht te rangschikken. Bij de 24 preludes is dit eenvoudig ondenkbaar, een bewijs voor hun onverbrekelijke organische verbondenheid. Het was juist deze samenhang, deze grote lijn die in de vertolking van Askenase zo prachtig tot zijn recht kwam. Het spel van de thans 71-jarige Poolse meester heeft zich meer en meer versoberd. Het is los komen te staan van elke uiterlijkheid en elke neiging tot instru mentale schittering. Wat overblijft is de muzikale essentie in de diepte uitgepuurd en weergegeven in gevoeli ge. warmzingende klank en een naar binnen gerichte voordracht, die oviri- «ens verrassende, afwisselende aspec ten in zich bergt, zodat het ganse scala van stemmingen van deze prelu des op suggestieve wijze werd vastge legd en meermalen het licht viel op een half verscholen, hartveroverend detail. Na de pauze waren er dan de kleinefe stukken: de Nocturne en de Mazurka's gespeeld met weldadige innerlijke 'rust en verfijnde met een mnernjiv vermengde -poezie, rip6" breder opgezette Barcarolle, de «J etïides waarvan die m gis (de twee etudles, wonderlijk raffine- Tertsenetude) - jmmateriëel klank- rrient tot een bijna 1 ,0, _i gedicht werd ls en markant de twee walsen, speen. vertolkt en in' de visie van Askenase blijk gevend van onvermoede bekoor lijkheden. Het ovationele slotapplaus leidde nog tot drie toegiften: twee dansen uit een Franse suite van Bach, een scherzo van Mendelsohn en een aan Mozart toegeschreven Landler. V. VAN RAAY .vV* (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. ,,Wij vinden het bijzónder prettig u een onverwacht kerstcadeautje te kunnen aanbieden, juist omdat dit wel het laatste is wat u van ons had verwacht." Ruim drie weken vóór de- contractdatum leverde zaterdagmorgen de scheepswerf Van der Giessen-de Noord N.V. aan de Verenigde Nederlandse Scheepvaart maatschappij het motorvrachtschip „Willemskerk" af. Dit schip is hel derde in een serie van vier, die de V.N.S. door drie Nederlandse werven laat bouwen, te weten de'N.V. Machi nefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. te Rotterdam, die twee schepen voor zijn rekening neemt, de dok- en werf maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam en als derde Van der Giessen-de Noord N.V. te Krimpen aan den IJssel. De heer P. van der Giessen, direc teur van de werf, legde de nadruk op de hechte samenwerking die er tussen de drie toch in feite concurrerende werven is gegroeid," welke samen werking wordt gesymboliseerd door het werk van het centraal bureau." Dit bureau werd door de drie werven in het leven geroepen, in samenwer king pjet de V.N.S., om deze vier schepen op de meest efficiënte wijze te kunnen bouwen. De heer H. Ha- rinck, een der directeuren van de V.N.S.sprak zijn bewondering uit over de snelle bouw van de Willems kerk. ,,0ver de voorgaande twee sche pen zijn we tot nu toe bijz'onder tevreden. en dit schip zal die tevre denheid alleen maar kunnen vergro ten." (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Inbrekers hebben in de nacht van zaterdag op zondag kans gezien, hun slag te slaan bij juwelier Ameling in de Zwart Janstraat. Ze hebben voor een halve ton aan gouden en andere ringen, armbanden, manchetknopen, oorhan gers etcetera uit de etalage en uit de zaak meegenomen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 27 dec. De .heer P- J. G. Furnée, directeur van de N. v- Graan Elevator Maatschappij te Rot terdam is opnieuw benoemd als h" van de Raad van Toezicht van de Stichting „Havenbelangen". Nieuwe leden van deze raad werden dr. J. rn. Backx, voorzitter van de Scheepvaart Vereeniging Zuid, H. Braat, directeur van Pakhoed N.V., en ir. Th. van den Bergh, directeur van Shell Nederland Raffinaderij N.V. De heer M. van der Sande Lacoste, tot dusver secretaris van het bestuur, is met ingang van 1 januari 1968 tot directeur benoemd. 8 v* (Van onze verslaggever) GOUDA. 27 dec. Met het slaan van de eerste paal heeft burgemeester mr. R. M. van Reenen de eerste bouwactiviteiten ingeluid in het stads deel Oosterwei II, waar de Goudse Aannemers Combinatie n.v. ruim vijf honderd woningen, acht bungalows, vier winkels en enkele kantoorruimten zal stichten. Die eerste paal ging de weke bodem in voor de bouw van 375 woningwetwoningen, flats met centrale (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Per 1 januari leggen enkele huisartsen in Rotterdam-zuid hun praktijk neer. DdaröfcoV zou een kritieke situatie kunnen ontstaan voor ongeveer 4000 inwoners vqn pietrname de Afrikaan derbuurt en omgeving,omdat zij zich niet of slechts met grote moeite van huisartsenhulp kunnen voorzien. In verband met deze kwestie vraagt de heer drs. A. J. Lems fractieleider PvdAof het college bereid is al het mogelijke te doen om op korte termijn in dat gebied een voor één of twee huisartsenpraktijken geschikte ruimten te verkrijgen. Hij vraagt ook of het college bereid is te bevorderen dat voor één of twee huisartsen die bereid gevonden worden in dit gebied praktijk uit te oefenen in de omgeving geschikte woonruimte komt. De heer Lems wil voorts weten welke maatregelen het college over weegt cm de volksgezondheid niet in gevaar te laten komen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 27 dec. Een voor de wijk Tuinenhoven in IJsselmonde ontworpen consultatiebureau voor zui gelingen en kleuters annex schoolart sencentrum omvat onder meer drie spreekkamers, een wachtkamer een grote wachthal, twee laboratoria, een isoleerkamer en een boxenkamer. De kosten zijn begroot op 250.000. Ér is een terrein gereserveerd aan de Tase- laarstraat B en W stellen de raad voor tot de bouw te besluiten. Reorganisatie en verbouwingen in het D^ltaziekenhuis maken het nodig op eigen terrein personeelspaviljoens te stichten, elk met vier woonafdelin- gen bestaande uit een zitkamer, kleine keuken, toilet en douche. De kosten van (voorlopig) vijf paviljoens zijn geraamd op 185.000. Het inwonend personeel krijgt hiermee op moderne leest geschoeide huisvesting; burge meester en wethouders stellen de raad dan ook voor het krediet te voteren. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 27 dec. Het N.V.V. Rotterdam heeft gereageerd op de mededeling van de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau, dat dit bu reau (in navolging van het Amster damse) zijn werkzaamheden zal be perken waar het gaat om niet,-werkwil ligen. om degenen die onredelijke looneisen stellen en om mensen met een onaangepast gedragspatroon" Het N.V.V. wijst er op. dat over de maatregelen met werknemersorgani saties geen overleg is gevoerd evenmin als over het publiceren ervan. Het N.V.V. is benieüwd wie moet concluderen dat er van niet-werkuiil- ligheid sprake is en vraagt zich af wat verstaan wordt onder onredelijke loon eisen en bizarre kleding. Zolang op deze en dergelijke vragen het ant woord qfttbreekt, betreurt het N.V.V dat de mededeling is gedaan. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 27 dec. De heer A. Pleijsier, directeur van de Spaar bank Vlaardingen, die per 1 januari met pensioen gaat, wordt opgevolgd door de heer M. van Houwelingen. De scheidende directeur zal zijn opvolger enige tijd inwerken. Tot voorzitter van het bestuur is benoemd ir. A. Hoogendijk en tot vice- voorzitter de heer P. Hoogerwerf. Tot algemeen procuratiehouder is be noemd de heer C. J. Schouten. De rente op de gewone spaarreke ningen zal per 1 januari a.s. worden verhoogd tot 3s/< pet per jaar dagelijk se rentevergoeding. Dus geen half- maandelijkse. De rente op de termijn rekeningen blijft ongewijzigd. verwarmingwaarvan de katholieke woningbouwvereniging Sint Jozef er 210 en de woningbouwvereniging „De Goede Woning" er 165 zal exploiteren. Het speciaal voor de woningbouw in Oosterwei II gevormde bouwteam, waarin de Goudse aannemers Combi natie n.v. de uitvoerende macht is. wil vaart achter het project zetten. Van daar ook, dat twee heistellingen tege lijk in bedrijf zijn, de ACQ. waarin n.v. Bouwmaatschappij Gouda, aanne mingsbedrijf Bontebal te Reeuwijk n.v. Van Mourik te Groot Ammers en de firma van Willigen te Gouda zijn samen gegaan, beschikt over een per soneelsbestand van omstreeks acht honderd man. zodat een stevige ploeg bouwvakarbeiders kan worden ingezet. De 21Q huizen van Sint Jozef zijn ontworpen door het katholiek instituut voor de volkshuisvesting te Utrecht, de 165 woningen van De Goede Woning door het architectenbureau T. Bier n.v. te Boskoop, dat ook de architec tuur verzorgt van de woningen in Oosterwei II die niet onder de woning- wetsactor vallen. Burgemeester Van Reenen schetste na afloop van het voor hem bepaald niet alledaagse heierskarweitje de moeilijkheden, die Gouda door het lange uitblijven van de grenswijzigin gen onder meer op het gebied van de woningbouw heeft ondervonden. De laatste jaren konden vrijwel alleen enkele „gaatjes" met huizen worden gevuld. In Oosterwei II en Bloemen- daal heeft de stad nu volop mogelijk heden woningbouw op grote schaal toe te passen. Optimisme en werklust ten aanzien van de realisering van Bloe- mendaal. waar tezijnertijd 30.000 mensen komen te wonen, acht de heer Van Reenen op zijn plaats. De bouwplannen voor Oosterwei II zijn lange tijd op de stapel blijven liggen, omdat de provinciale planologi sche dienst en de gèmeente Gouda het op diverse punten niet eens konden worden. De PPD had vooral bezwaren uit een oogpunt van landschapsschoon. De plannen van de centrale overheid voor de stichting van een regionaal penitentiair centrum en de bouw van een elektriciteitscentrale in de directe omgeving leidden er toe, dat het argument van de PPD alle kracht werd ontnomen. (Van onze correspondent) BOLNES, 27 dec. Boele's scheeps werven en machinefabriek nv te Bol nes heeft voor het komende jaar een aantal opdrachten ontvangen voor de nieuwbouw- en reparatiesector. Van dé Nederlandse maatschappij voor wer ken buitengaats ontving men de op dracht voor de bouw van een schip, bestemd voor de exploratie van de zeebodem. Dit vaartuig wordt ge bouwd met twee rompen waartussen een tussendek wordt aangebracht. Elk van de beide rompen wordt voorzien van twee propellers, terwijl op het dek een kraan wordt gemonteerd. Dit unieke vaartuig krijgt een lengte van veertig meter. De tweede nieuwbouwopdracht ont ving men van de maatschappij Adri- aan Volker nv: de bouw van een 54 meter lange bakkenladende profielzui ger. In de reparatiesector heeft Boele de opdracht verkregen voor de repa ratie van het bevoorradingschfp Lady Caroline, na een aanvaring bij Frank rijk gezonken. Het zwaar beschadigde schip moet nog van Bordeaux naar Bolnes worden gesleept. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, 27 dec. De blik semactie van de interkerkelijke jonge rengroep Vlaardingen heeft 650 gulden opgebracht. Het bedrag zal voor een deel ten goede komen aan het Novib. De actie werd gevoerd door middel van het verkopen van een fles wijn en een stokbrood voor tien gulden. De bedoeling was, dat de Vlaardingers het brood en de wijn als kerstmaaltijd gebruikten. De belangstelling was zo groot, dat de vijftig stokbroden en flessen wijn spoedig uitverkocht wa ren. In de nacht van zondag op maandag moest men nog aan het bakken, om aan de vraag naar stok broden te voldoen. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, 27 dec. De korenmo len „De Hoop" aan de Zuiddijk ver keert in vervallen tóestand. Nadat enige jaren geleden de wieken van de molen vielèn, is men niet aan herstel toegekomen door gebrek aan finan ciën. Nu is door de centrale overheid een bedrag van 125.000 voor dit doel vrijgegeven. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. In A» nacht van maandag op dinsdag zijn in de Burgemeester Meineszlaan bij de 2e Virulystraat twee auto's op elkaar gebotst. Daarbij heeft de 77-jarige T. M. Kroon het leven verloren; hij stierf korte tijd na aankomst in het Dijkzigt- zieken huis. Het ongeluk gebeurde doordat geen voorrang werd verleentL Eén van de betrokken auto's sloeg zijdelings over de kop. De bestuurder, de 50-jarige hoofd agent van politie P. G. J. van 't Westende uit Den Haag, liep een bekkenfraktuur op. De 45-jarige J. P. van 't Westende uit Rotterdam gebro ken en gekneusde ribben. D*> derde inzittende was de heer Kroon. De bestuurder van- de andere auto kwam met de schrik vrij. De beide auto's werden zwaar beschadigd. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 27 dec. Nu de Kralingse Plas in geval van een ijspe- riode door de gemeente wordt onder houden, zullen de activiteiten van de afdeling Rotterdam van de Zuidhol landse Ijsbond zich vooral moeten toespitsen op het tochtrijden; op de voorlichting en het geven van suggee- ties voor het eventueel zelfstandig maken van tochten. Aldus voorzitter C. P. Blom bij de opening van de algemene vergadering van de afdeteng Rotterdam van de Zuidhollandse Ijs bond. Ook door het uitgeven van routekaartjes wil de afdeling haar leden de helpende hand bieden; te betreuren is alleen dat de laatste jaren van het maken van tochten voar het ontbreken van een ijsperiode niets is kunnen komen. Van dit niet tot voldoende activiteit kunnen komen moest ook het jaarverslag - van de secretaris de heer W. J. G. Aalders Jr. getuigen. De vereniging is echter pa raat, dank zij ook de gezonde finan ciële toestand die bleek uit het jaar verslag van penningmeester mr. A. P. R. van Tienhovern Wel achtte deee het noodzakelijk dat het aantal leden, dat dit jaar in geringe mate is teruggelo pen, weer -zal toenemen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 27 dec. Om de verkeerssituatie op De Slinge te verbe teren wil men binnenkort bij wijze van proef verkeer dat uit zuidelijke rich ting over de Groene Kruisweg komt. afbuigen naar De Slinge verbieden. Dit verbod zal niet gelden voor autobussen van lijndiensten. Verkeer waarvoor het verbod wél geldt moet de Oldegaarde kiezen. Tussen de Oldegaarde en het aan de oostzijde van de Groene Kruis weg gelegen benzinestation komt een voorsorteerstrook ten gerieve van dit afbuigende verkeer. Bij het kruispunt Vinkenbaan-Dordtsestraatweg wordt de situatie verbeterd. Dit alles betekent dat de buslijnen 62 en 63, die men onlangs naar de Oldegaarde heeft „verbannen" nu weer over De Slinge kunnen rijden. De raad wordt voorgesteld aldus te be sluiten en van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt een wijziging voor te stellen in buslijn 31. Deze rijdt van Station-Noord (nu nog vanaf Lisplein) naar de Rochussenstraat. De lijn kan van daaraf doorgetrokken worden naar Station Blaak, vooral ten gerieve van de bewoners van Blijdorp. (Van onze verslaggever) HEENVLIET, 27 dec. De Stich ting Eilandengemeenschap Voorne- Putten-Rozenburg" heeft het overleg orgaan Zeehavenontwikkeling in Zuid- West Nederland" verzocht overleg met de stichting te plegen voordat defini tieve voorstellen over de toekomstige functie van de Maasvlakte worden geformuleerd. Twee werkgroepen van de Eilandengemeenschap zullen aan het bestuur advies uitbrengen over het Maasvlakte-vraagstuk. Uitbreiding van de Maasvlakte in welke vorm ook zo meent de stichting, zou grote invloed hebben op de ontwikkeling van de streek. ADVERTENTIE GO'JDSESINGEL. 221 - ROTTERDAM - TEL.116673-123082 ROTTERDAM Co-op Vooruitgang laat zijn nieuwe centrale slagerij aan de Meester Willemstraat 36 officieel openen door dr. E. de Boer, directeur van het abattoir en hoofd van de vleeskeuringsdienst. De opening is op maandag 8 januari om 8 uur 's avonds. Laat hoor. En de volgende morgen'is het weer vroeg (veemarkt)- dag. ROTTERDAM De RJOVO (Rot terdamse Jongeren Organisatie voor Ontwikkelingssamenwerking komt donderdag 4 januari bijeen in het gebouw Vondelweg 22. Men heeft grootse plannen die op die avond dichter bij concretisering moeten ko men. Pax Christi, Novib, Nesbic en andere organisaties werken in de RJOVO samen. SCHIEDAM Burgemeester en mevrouw Roelfsema recipiëren op nieuwjaarsdag in de pula van het stedelijk museum van vier tot half zes 's middags. Het nieuwe jaar is dan amper 16 uur oud en toch al aan het museum toe. MAASSLUIS Uit handen van haar echtgenoot ontving gistermiddag me vrouw Ardenne-Vermin de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Ponti- fice". Een collecte houden in Maas sluis was, bijvoorbeeld, zonder uw medewerking een ondoenlijke zaak", zei de burgemeester. ROTTERDAM Onder euspiclëit van de stichting Orgelcentrum wordt op nieuwsjaarsdag 's middags om drie uur, in de Nieuwe Zuiderkerk aan d« Westzeedijk te Rotterdam, een orgel, concert gegeven door Feike Asma. Het programma dat zal worden uitgevoerd vermeldt werken van o.m. César Franck, Klaas Bartlema, Georffrey Bush. SCHIEDAM Op dinsdag 2 januari zal 's avonds om zeven uur op het terrein hoek Vlaardingerdijk - Nieuwe Damlaan het gebruikelijke nieuw- jaarsvuur worden ontstoken. De Schie- damse gemeenschap en het gemeente lijk bureau voor jeugdzaken organise ren dit feestvuur. Voor elke ingelever de kerstboom wordt een stuiver be taald. Op tien punten in de stad kan men de kerstbomen inleveren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 7