Paus sprak uur met president Johnson Ahmed Sjoekeiri neemt ontslag MEDEWERKER EFFECTEN-ARBITRAGE een prospector albert heijn ■f Toen Jean Martell voorzichtig proefde van z'n eerste vat cognac, vermoedde hij niet dat hij geschiedenis zou maken. Toch deed hij dat. Om precies te zijn al 252 jaar. MARTELL Bonn ontkent plan Europese confederatie SAIGON WIL WEL PRATEN MET HANOI Kritiek op zijn fanatisme Onderzoek tegen Italiaanse generaal Nasser wil deel van Suezkanaal laten uitgraven Kerstviering in Bethlehem Generaal Jouhaud vrijgelaten Daarom is ze waakzaam. Zorgzaam. Op haar qui-vive. Nu na regen vaak regen komt Daarom staat ze op dat ene drageetje. Davitamon 10. Want ze houdt van frisse gezichten. Vitale mensen. Davitamon 10, elke dag. een plaatsvervangend chef boekhouding „AANDOENLIJK" PALESTIJNS BEVRIJDINGSFRONT Kunstliarsfabriek „Synthese" N.V. DE TIJD WOENSDAG 27 DECEMBER 1967 Bij financiële instelling te Amsterdam kan een worden geplaatst voor opleiding in de af deling Vereist is een behoorlijke fondsen-kènrTs en voldoende beheersing der vreemde talen, voornamelijk Engels en Duits. Aan een actieve en bekwame jongeman, met belangstelling en initiatief, wordt de gelegen heid geboden, in een interessante en veel zijdige werkkring, een goed geclassificeerde functie te bereiken. Brieven aan De Tijd, Amsterdam, onder nummer 80031. CENTRALE VERWARMiNG MET 25% KORTING Metaalwarenfabriek N.H.G., Wij vragen voor onze Dienst Onroe rende Goederen: De prospectoren onderzoeken de mogelijkheden van nieuwe A.H.vestigingen (supermarts, zelf bedieningswinkels, restaurants) en bereiden de realisatie daar van voor. Zij stellen zich op de hoogte van structuur- en bestem mingsplaatsen, projecten inzake winkelcentra e.d. Ten aanzien van sociografische en planologische ontwikkelingen worden de pros pectoren nador gedocumenteerd en gesteund door stafspecialisten o.a. voor vestigingsplaats- en marktonderzoek. De functie draagt een ambulant karakter. Functie-eisen: academisch of gelijkwaardig niveau (jurist of econoom) goede contactuele eigen schappen vlotte mondelinge en schrifte lijke uitdrukkingsvaardigheid leeftijd bij voorkeur tussen 30 en 40 jaar. Belangstellenden verzoeken wij eigen handig geschreven sollicitaties verge zeld van recente pasfoto te zenden aan: De Zaanse Stichting voor Bedrijfs psychologie en Personeelsbeleid, Zaanweg 46, Wormerveer, waar ook telefonisch over bovengenoemde functies informaties kunnen worden ingewonnen bij Drs. O. P. de Ruiter, tel. 02980-84254. Op deze ongeveer 7 man tellende afdeling dient hij als 1e assistent van de chef boekhou ding alle voorkomende werkzaamheden van een bedrijfsboekhouding te kunnen verrichten. Hij geeft daartoe leiding aan enige jonge ad ministratieve employé's en bij afwezigheid van de chef treedt hij op als diens plaatsvervanger. Gegadigden dienen een middelbare opleiding doorlopen te hebben. Zij moeten bij voorkeur enige ervaring bezitten in de werkzaamheden van een boekhoudafde- ling van een produktie-bedrijf. Aangezien de verwerking van gegevens voor een belangrijk deel via een IBM-computer ge schiedt, strekt bovendien enige ervaring met mechanische administratie tot aanbeveling. Leeftijd tot 35 jaar. Schriftelijke sollicitatie te richten aan RINGERSWEG 5 BERGEN OP ZOOM t.a.v. de afdeling personeelszaken. En na al die jaren bezit Cognac Martell nog steeds dat zeldzame bouquet waar aan de ware proever Martell's wereld faam toeschrijft. Geen wonder dat Martell geschonken en gedronken wordt door echte genietersdie cognac op al z'n mérites weten te waar deren. 't Is trouwens makkelijk ge noeg om vriend van Martell te worden. Stapt u maar gewoon naar uw slijter COGNAC BONN, 27 dec. (DPA) De West- duitse regering ontkent het. bestaan van een geheim plan voor de vorming van een confederatie" van alle Euro pese landen zonder de Sovjet-Unie. Een regeringswoordvoerder in Bonn noem de de berichten hierover van het Franse weekblad Paris Match rijke lijk fantastisch en onrealistisch" Volgens het blad is een dergelijk plan door „vooraanstaande persoon lijkheden" uitgewerkt en voorgelegd aan bondskanselier Kiesinger. Welinge lichte zegslieden in Bonn verklaarden dat het plan afkomstig is van dr Klaus Blömer, raadgever op het gebied van buitenlandse politiek van de minister van Financiën en voorzitter van de CSU, Franz Josef Strauss. Blömers plan een uitwerking van ideeën van Strauss, doch niet aan hem voorgelegd voorziet in de oprichting van een confederatie van Westeurope- se landen, later ook met de Oosteuro- pese landen, waarin plaats is voor het bestaan van twee Duitslanden. Aan het hoofd van deze „confedera tie" zou een kabinet, bestaande uit de premiers en de ministers van Buiten landse Zaken, Financiën en die voor Europese Zaken moeten staan, waar van het voorzitterschap bij toerbeurt door een kabinetslid zou moeten wor den vervuld. Internationale verdragen zouden slechts met instemming van alle lid-staten goedgekeurd kunnen worden. Strauss verklaarde later dat het plan hem volkomen onbekend was. Hij vond het „aandoenlijk maar nutte loos". Vietnamese oorlog na Kerstbestand hervat -PARIJS/SAIGON, 27 dec. (AFP, Reuter, PI) „Wij zijn bereid met Hanoi spreken over vrede, maar Hanoi zal hiertoe de eerste stap moeten doen." Dit zei de Zuidvietna- mese minister van buitenlandse zaken, dr. Tran Van Do, tijdens een kort oponthoud in Parijs. Er waren geruch ten dat hij zou trachten contact op te nemen met Noordvietnamese diploma ten in de Franse hoofdstad, maar desgevraagd antwoordde de minister kort: „Neen". Inmiddels hebben de geallieerden hun acties in Vietnam hervat na één etmaal een Kerstbestand in acht te hebben genomen. Tijdens dit bestand zijn- van Amerikaanse zijde, honderd tien incidenten gemeld, waarvan 23 als „belangrijk" werden aangemerkt. Het door de Vietcong afgekondigde drie daagse Kerstbestand is gisteravond om zes uur afgelopen. De Amerikaan se luchtmacht heeft alweer bombarde menten op het noorden uitgevoerd. President Johnson is van zijn reis naar het Verre Oosten waar hij Aus tralië, Vietnam en Pakistan heeft be zocht en besprekingen met de leiders heelt gevoerd teruggekeerd. Op de thuisvlucht naar Washington bracht hij ook nog een bezoek aan Rome, waar hij naast besprekingen met president Sara- gat en premier Moro, ook 'n onderhoud had met de Paus. Hierover vertelt onze Romeinse correspondent het vol gende: Het onderhoud, dat ruim een uur duurde, was geheel en al aan de kwestie van de vrede en speciaal aan Vietnam gewijd. Men vermoedt dat Johnson op het laatste ogenblik tot zijn reis besloot omdat de druk van de wereldopinie en van de Amerikaanse kringen, ook die rond senator McCar thy, nu jnog sterker zal worden nadat de paus in zijn rede voor het kardi naalscollege op 22 december opnieuw en zeer openlijk het geweld heeft verworpen en op onderhandelingen heeft aangedrongen. Het morele pres tige van deze oproep 'en van de persoon die zich tot de staatslieden richtte kon in deze omstandigheden niet meer worden genegeerd. In Rome speculeerde men over nieuwe mogelijkheden tot directe on derhandelingen tussen de oorlogvoe rende partijen. De paus zou de Ameri kaanse president' reeds concrete we gen hebben kunnen aantonen. Hierover is echter niets bekend geworden. Het is aan te nemen dat de paus de president ervan heeft verzekerd dat hij CAIRO/TEL AV1V, 27 dec. (AFP, Reuter) Ahmed Sjoekeiri, de fana tieke leider van het Palestijnse Bevrij dingsfront, heeft zijn ontslag genomen. Hij is opgevolgd door de Palestijnse advocaat Yehia Hammoeda. Sjoekeiri had reeds enige tijd verschil van mening met een groot deel van het kader van de organisatie. De 59-jarige Sjoekeiri. die voorzitter van de Palestijnse Bevrijdingsorgani satie was sedert haar oprichting in 1964, trad af tijdens een zitting Van het organisatiebestuur in Cairo. Sjoekeiri, die herhaaldelijk de vernietiging van Israël heeft verlangd en iedere politie ke oplossing in het Midden-Oosten afwees, werd door negen van de veertien bestuursleden ervan beschul digd dat hij er niet in geslaagd was de anti-Israëlische commandogroepen te coördineren. Sjoekeiri heeft ook niet meer het recht Palestina te vertegen woordigen in de Arabische Liga. Het bestuur van de organisatie is een week lang bijeen geweest.. De in Palestina geboren advocaat zag zijn invloed sedert de nederlaag van de- Arabische landen in juni tanen. Ook Egypte wts ontevreden over hem. Hem werd verweten dat hij een per soonlijke politiek volgde en dat ver-, scheidene van zijn oorlogzuchtige uit latingen de Palestijnse zaak hebben geschaad. De commandogroepen had den al eerder een werkelijke leider verlangd, in plaats van een „onhandige tribuun". Het is vooralsnog onzeker of het heengaan van Sjoekeiri zal leiden tot' een meer constructieve rol van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie of tot een grotere activiteit van de Pales tijnse commandogroepen. Uit Cairo is gemeld dat de Russische communistische partijleider, Leonid Brezjnev op 7 januari in Cairo zal aankomen voor overleg met de Egyp tische leiders. Vervolgens zal hij de officiële inwijding van de elektrici teitscentrale van de Aswan-dam in de Nijl bijwonen. (Van onze correspondent) ROME, 27 dec. In het grote schandaal van de Italiaanse militaire veiligheidsdienst SIFAR, die sinds maanden de pers, de publieke opinie en sinds enkele weken ook de recht bank van Rome bezighoudt, heeft het openbare ministerie van Rome nu besloten een gerechtelijk onderzoek te gelasten tegen de hoofd persoon van deze zaak, de vroegere chef van de generale staf van het Italiaanse leger en vroeger generaal van de carabinie ri, De Lorenzo. Het socialistische weekblad „Es presso" had hem verleden voorjaar in een opzienbarend artikel verweten tij dens de regeringscrisis van zomer 1964 met instemming van de toenmalige president van de republiek, Segni, door de SIFAR lijsten van vooraan staande personen te hebben laten aan leggen die bij interne moeilijkheden in het land gearresteerd moesten wor den. Tegelijkertijd had De Lorenzo troe pen in Rome bijeengebracht en paraat laten houden om onmiddellijk te kun nen ingrijpen. Hierover had hij met een aantal hogere officieren geheime besprekingen gevoerd, zo werd dezer dagen opnieuw door Kamerleden en generaals beweerd die tijdens het proces van De Lorenzo tegen het genoemde weekblad als getuigen wa ren gehoord. Op grond van deze getui- ge-verklaringen heeft de Romeinse of ficier van justitie nu dit gerechtelijk onderzoek ingeleid. zijn. pogingen voort zal zetten en dat Johnson een grote bereidheid toonde dergelijke concrete stappen te steunen. Uit de recente verklaringen van Ho Tsji Minh blijkt echter dat de negatie ve houding in Hanoi niet is gewijzigd. Als concreet resultaat blijft dan ook alleen over dat de paus opnieuw aan initiatieven zal denken om de beide partijen tot geleidelijke beperking van het conflict te bewegen - en dat de wereldopinie op het hoogste plan zich kennelijk aan deze aandrang steeds moeilijker kan onttrekken. CAIRO, 27 dec. (AFP) Egypte is van plan een deel van het Suezkanaal uit te graven en van obstakels te zuiveren om de buitenlandse schepen die er vastzitten gelegenheid te geven te vertrekken Zoals bekend zitten vijftien buiten landse schepen sedert het uitbreken van de oorlog tussen Israël erï de Arabische landen in het sindsdien gesloten Suezkanaal vast in de Bitter meren. BETHLEHEM, 27 dec. Reuter Duizenden bedevaartgangers uit vele landen hebben in de geboortestad van Jezus Christus het Kerstfeest gevierd. Slechts duizend bevoorrechten konden een plaats vinden in de kapel van Sint Catherine, waar de Latijnse patriarch van Jeruzalem, aartsbisschop Alberto Gori, de nachtmis opdroeg. Onder de uitgenodigde kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders en consu laire vertegenwoordigers van christe lijke landen was ook een officiële vertegenwoordiger van de Israëlische bezettingsmacht: de militaire dis trictscommandant in vol ornaat. Bui ten de kapel konden echter duizenden gelovigen in de koude, heldere nacht de mis volgen via een rechtstreekse televisieuitzending, totdat één uur na aanvang van de mis het grote beeld door een technische storing werd ver duisterd. Na de dienst werd, onder leiding van patriarch Gori, een pro cessie gehouden naar de onder de Geboortekerk liggende grot waar, vol gens de overlevering, Christus ter wereld kwam. De kerstviering werd dit jaar ge boycot door de katholieke Arabische bewoners van Bethlehem, uit protest tegen de Israëlische bezetting. Zij gaven gehoor aan een oproep van een ..bevrijdingsfront voor de bezette ge bieden" om hun hulzen of deuren niet te versieren. Naar schatting was het aantal pelgrims de helft van dat in andere jaren. PARIJS, 27 dec. (AFP, UPI) De Franse regering heeft de voormalige generaal Edmond Jouhaud, die een belangrijke rol heeft gespeeld bij de mislukte legerrevolte in Algerije in april 1961 en later leider werd van een I terroristische organisatie in Oron, vrijgelaten. Een Frans militair ge- rechtshof veroordeelde Jouhaud in I 1961 bij verstek ter dood, maar toen ij I gegrepen was veranderde De Gaulle dit in levenslange gevangenisstraf. KUNSTHARSFABRIEK SYNTHESE N.V. BERGEN OP ZOOM vraagt: Complete vol autom. gasinstallatie in 5-kamerwoning kost 3995,— of 84,— p. mnd. 25% korting door directe fabriekslevering. Geen aanbet. Kwaliteitswerk sedert 1954. POSTBUS 2149 - DEN HAAG - TELEFOON 070 33 28 29 Een Organon-produkt. Voordelige gezinsfles met 500 dragees: 15,40. Flacon met 100 dragees: 3.75. Flacon rnet 50 dragees: 2,25, heeft respect voor dec. Een oude cognac voor moderne mensen Voor de handel: Koopman» Bruinier N.V., AiniW'1 COGNAC

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 8