Noodgebouw Dalton - H. B. S. Capelle a/d IJssel afgebrand Concierge gewond in ziekenhuis Politiebureau krijgt cellen heetman Restauratie Laurenskerk heeft voorspoedig verloop Turkse journalist ontdekt de kroepoek in Rotterdam Agenda voor de Rijnmond SCHADE TIENDUIZENDEN GULDENS T elef ooncentr ales weer uitgebreid Stichting tegen grote Maasvlakte Geldboeten voor overtreding antibioticawet Geen draadomroep in nieuwe huizen Hoog water in Berkel-Rodenrijs Twee instituten in T.N.O. bijeen PLAN VOOR FABRIEK IN EIGEN LAND HI V- verzekerings maatschappij de -èmigzetiór westblaak22-r'dam tel. 010-110004* BARENDRECHT TUSSENSCHOT VERDWIJNT NA PASEN Kapelaan Hekker naar Beieren ^Vaterschade na brand troephnis Pastoor Van In gen begraven Medische Faculteit in woord en beeld Televisiecommissie nu samengesteld Schiedam bedankt voor brandweerbond DE TIJD - DE MAASBODE DONDERDAG 28 DECEMBER 1967 5b m In de beginfase van de brand in de school in Capelle heeft de 40- jarige concierge J. Hansen nog geprobeerd het gevaar te keren. Hij moest die poging met verwondingen aan armen en benen bekopen. Hij is in een ziekenhuis in Rotterdam opgenomenl Zuid-Hollands Landschap (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 dec. „Een Maasvlakte langs de kust van Voor- ne, nimmer", zo verklaart de stich ting „Het Zuid-Hollands Land schap", die in haar mededelingen blad de verwachting uitspreekt, dat zich in de eerstkomende jaren vele industrieën zullen vestigen op de huidige Maasvlakte en in het daar- a a n g renzende Europoortgebied. Aangezien de kans op luchtveront reiniging daarmee wordt vergroot zal de stichting met belangstelling de werkzaamheden volgen van de ADVERTENTIE m nb na OPt ■W- 1 Kunststoffen en rubber ADVERTENTIE ROTTERDAM, 28 dec. In de Rotterdamse Bijenkorf heeft Nihat Böytüzün zijn toekomst ,in eigen hand genomen. Op zijn stu diereis langs de Europese Hilton- hotels is hij in het warenhuis opgelopen tegen kroepoek, een gerecht dat in zijn geboorteland Turkije, volslagen onbekend is. Fantasierijk als Nihat Böytüzün, journalist en reklamedeskundige, is, zag hij in gedachten in zijn woonplaats Istanbul een kroe- poek-fabriek staan, die alle win kels in Turkije bevoorraadt met kroepoek. Hij heeft de zaken on middellijk groot aangepakt. toekomst in eigen hand CAPELLE AAN DEN IJSSEL, 28 dec. De brandweer van Capelle aan den IJssel is woensdag aan het eind van de middag met groot materiaal uitgerukt om een zware brand te bedwingen die in de Dalton-HBS aan de Rubenssingel was uitgebroken. Bij na 40 man brandweerpersoneel namen aan de bestrijding deel. Over de oorzaak van de brand is weinig te zeggen. In verband met de kerstva kantie waren geen leerlingen in de school. Vanmorgen hebben deskundi gen een nader onderzoek ingesteld. De school een houten noodgebouw dat pas twee maanden in gebruik was brandde in een halt uur tijd tot de grond toe af. De brandweer van Capel le aan den IJssel probeerde nog wel met 24 hoge drukstralen het vuur te bedwingen, maar dit lukte, door de sterke wind, niet. Wel slaagde men erin een andere school, die naast het brandende gebouw stond, te redden. De schade die de metershoge vlam men en de met veel rookontwikkeling gepaard gaande brand aanrichtte, loopt in véle tienduizenden guldens. Met het schoolgebouw ging ook de hele inventaris verloren. De 4p-jarige concierge J. Hansen liep bij een po ging om de brand in het beginstadium te blussen, verwondingen aan armen en benen op. Hij moest met een ambu lance naar een ziekenhuis in Rotter dam worden overgebracht. Men houdt er bij de Capelse brandweer rekening mee, dat het vuur in het houten schoolgebouw misschien is ontstaan, doordat kinderen brandende rotjes door een •geopend raam naar binnen hebben gegooid. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 dec. Het aantal telefoonabonnees in de gemeenten Krimpen aan den IJssel en Krimpen aan den Lek is in vijf jaar tijd verdubbeld. De snelle groei van beide dorpen heeft het noodzakelijk ge maakt, dat Krimpen aan den IJssel een nieuwe telefooncentrale krijgt. Deze wordt op 3 januari om één uur in dienst gesteld. De capaciteit van de centrale be draagt drieduizend nummers, later zonodig achtduizend of meer. Van de ruim 400 wachtenden zullen er ongeveer 350 direct worden aangeslo ten. De nieuwe centrale heeft niet, zoals gebruikelijk, een installatie van Siemens, maar vjin Ericsson gekregen, zoals die alleen in het district Rotter dam wordt toegepast. Het is een zogenaamd indirect systeem, dat vol gens de PTT bedrijfszekerder is en minder onderhoud vraagt. Het nieuwe gebouw kost ruim één miljoen gulden, hetgeen een investering van circa 2800 per abonnee betekent. De telefooncentrales van Haastrecht en Alblasserdam worden volgende maand elk met 100 nummers uitge breid. De capaciteit van de Haas trechtse centrale komt daardoor op 500 nummers. Van de wachtenden kan een groot deel worden aangesloten. De centrale te Alblasserdam krijgt nu een capaciteit van 1500 nummers. Aange zien er meer dan 100 wachtenden zijn, kunnen niet alle aanvragers van tele foon worden voorzien. Voor een goede particuliere ZIEKTEKOSTENVERZEKERING kiest u dan het beste een polis van de RIJNMOND. PREMIE-TARIEF* (tot 1-1-'69) Verpleging per aar per maand in klasse volw. kind volw. kind 228.- 137.- 20.33 12.22 298.- 173.- 26.57 15.43 365.- 220.- 32.54 19.62 *Toeslagen bij hogere leeftijden: 55-60 jaar: 30%; 60-65 jaar: 50%; voor yrouw(en)-al leen tevens 30%. Per gezin wordt premie berekend voor hoogstens drie kinderen beneden 16 jaar; voor studerende kinderen tot 27 jaar kinderpremie. In de verzekering is begrepen: verpleging in een ziekenhuis, sa natorium, psychiatr.inrichting, incl. bijkomende kosten, ziekenver- voer. Specialistische behandelin gen inclusief medicijnen, röntgen foto's, laboratorium-onderzoek, enz. (eigen risico per jaarf 15.-) Huisartskosten kunnen worden medeverzekerd. Vraagt uw assurantieman of rechtstreeks: (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 28 dec. De kanton rechter heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaken tegen vier Rotter dammers, die terecht moesten staan wegens overtreding van de antibiotica- wet. Drie van hen zijn directeur van een groothandel, de vierde is als procuratiehouder bij een van deze bedrijven werkzaam. Zij hebben zich schuldig gemaakt aan het leveren van ,het hormoonpreparaat diaethylstil- boestrol aan onbevoegden. Zoals bekend wordt met het inspui ten van dit preparaat bereikt, dat mestkalveren sneller groeien. Of de geleverde waar in totaal zou het gaan om 20.000 flacons van 'elk 100 cc ook werkelijk voor dit doel is gebruikt, kwam niet volledig vast te staah. De 45-jarige F. W. is veroordeeld tot een boete van 5000 en twee maanden voorwaardelijk. De even ou de M. van de D. kreeg een geldboete van 2000 opgelegd. Voor de 31-jarige H. van de E. luidde het vonnis 3000, voor procuratiehouder M. 2000. De kantonrechter mr. H. Dolk ver wierp het verweer van de raadsman ct>ncludeerde dat de tegen zijn cliënten uitgebrachte dagvaarding nie- moest worden verklaard. Hij stelde dat hier sprake was van overtreding v?nidf-anitit)ioticawet, die zijns inziens stipt dient te worden nageleefd, daar meLeSen dr™rb!oVoag" de 8ez°ndheid va" (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 dec. -RTT brengt volgend jaar geen aansluiting voor draadomroep meer in nieuwe wo ningen aan. De standaardaansluiting be- staat dan alleen uit twee dubbele aders voor telefoondoeleinden. In het gehele land is sinds 1958 in alle nieuw wonin gen een stan'daardaansluiting gemaakt met twee mogelijkheden voor telefoon en één voor draadomroep. De extra aders voor de telefoon zijn bruikbaar voor een directe verbinding van woning naar bedrijf, voor leden van brandweerkorpsen etc. alsmede voor de kerktelefoon voor het beluiste ren van kerkdiensten. Na het verdwijnen van de draadom roep zijn de dubbele aders misschien nog voor andere doeleinden bruikbaar. De PTT kan nog niet meedelen welke dat eventueel zijn. Wanneer het cen traal antenne-systeem mocht worden ingevoerd, zijn daarvoor andere kabels nodig dan degene, die nu reeds in de woningen liggen. De telefoondienst is in de oudere stadswijken van Rotterdam bezig zoveel mogelijk huis-aan-huis standaardaan sluitingen met twee dubbele aders zonder draadomroep aan te bren gen. centrale meld- en regelkamer van Rijnmond. Geluidshinder zal, zo meent de stich ting, mogelijk ook toenemen. „Op scheepswerven wordt bepaald niet ge ruisloos gewerkt." Dergelijke proble men zullen zich voordoen bij de door sommigen voorgestelde uitbreiding van de Maasvlakte in zuidelijke rich ting, langs de badstranden van Voor- ne. Voor de stichting een reden te meer om zich ten stelligste uit te spreken tegen een dergelijke uitbrei ding die, naar haar mening, een grote aantasting zal betekenen van de re creatie- en leefgenoegens van Voorne. De onverhoopte uitbreiding zou een scheiding van duinterrein en zee bete kenen. Verwacht mag worden dat tal van levensgemeenten achteruit zullen gaan. Intussen komt in de duinen bij Oostvoorne een net van primaire pa den, voorzien van klei-schelpenverhar- ding, gereed. In aansluiting hierop wordt in 1968 een wandelkaart van het gehele duinengebied van Voorne ver vaardigd. Nog deze winter hoopt de stichting een begin te maken met de aanleg van een vrij toegankelijke picknickplaats tegenover de buiten plaats Nieuw Leeuwenhorst aan de Gooweg tussen Noordwijk en Noord- wijkerhout. (Van onze correspondent) BARENDRECHT, 28 dec. In het begin van het volgend jaar begint de bouw van een politiebureau in Baren- drecht. Het rijkspolitiegebouw zal een eenheid vormen met het stadhuis en het nog te bouwen postkantoor. De bouw van dit laatste openbare gebouw begint eveneens omstreeks die tijd. Het politiebureau en het postkantoor worden beide in grijs-groen natuur steen uitgevoerd. Het politiebureau telt één verdieping. Bij het bureau worden twee dienstwoningen gebouwd, die aan de linkerzijde van het bureau komen te liggen. Aan de andere zijde komt een muur, die het politiebureau optisch verbindt met het postkantoor. Het bureau heeft een ruime entree en een hal. De werkvertrekken zijn rond deze hal en de daaraangrenzende gang gesitueerd. Via dezelfde gang bereikt men de auto-garage aan de achterzijde. Het nieuwe politie-onder- komen, dat het oude huis aan de Dorpsstraat zal vervangen, heeft twee cellen. Momenteel is er geen gelegen heid arrestanten op te bergen. Zij worden naar Ridderkerk overgebracht. De kosten voor de bouw bedragen 320.000. Bouwer is Schuite en De Graaf uit Leerdam. Architect F. J. C. van de Vegt maakte het ontwerp. (Van onze verslaggever) BERKEL EN RODENRIJS, 28 dec. In de laatste dagen heeft Berkel en Rodenrijs te kampen ge had met wateroverlast. Op enkele plaatsen liep het water uit de vaar ten over de wegen en ook kwam het voor, dat het water een woning binnendrong. Oorzaak was de onvol doende capaciteit van het bovenge- maal bij de Molenweg, dat het water uit de boezems moet wegwerken naar de Zweth. Door een defect aan dit gemaal liep de capaciteit terug: Het water in de vaarten steeg tot 15 cm boven polder- peil. De dijkgraaf, de heer J. C. J. v. d. Burg, verklaarde, dat een stand van 20 cm boven normaal geoorloofd is. De polderkeur schrijft voor, dat de dijken 50 cm boven het polderpeil hoog zijn. Dat men zich niet aan deze keur heeft gehouden, blijkt uit de wateroverlast van de afgelopen dagen. Zelfs de Rodenrijseweg en de Klapwijkseweg liggen te laag. Een knelpunt bleek vooral de spiltsing van de Rodenrijse vaart en de Kalpwijksevaart te zijn. (Van onze correspondent) DELFT, 28 dec. Met ingang van 1 januari worden het kunststoffeninsti- tuut TNO en het rubberinstituut TNO samengevoegd onder de naam „kunst stoffen en rubberinstituut TNO". Het instituut wordt gevestigd in de nieuw bouw van het TNO-complex Zuidpolder te Delft. Men zal zich bezighouden met de studie van kunststoffen en rubbers in de meest uitgebreide zin. Het is gebleken, dat zowel op het gebied van de wetenschap als op dat van de technologie de historisch ge groeide scheiding tussen kunststoffen en rubbers steeds vager wordt. Vele bedrijven verwerken beide materiaal soorten. Deze integratie betekent voorts dat men bij de bewerking van de steeds complexer wordende vraag stukken kan beschikken over een gro tere staf van specialisten. Het nieuwe instituut wordt aangeduid met de af korting Kritno. Drs. R. Tunteler wordt directeur, dr. ir. P. J. Bakker, onder directeur en dr. H. Geldof, onderdirec teur. GELD WAARDEVAST BELEGGEN IN BR1LLANT Heeft u erwei eens aan gedacht datbrillant als belegging zeer aantrekkelijke kanten heeft? Voor elke vrouw betekent het bezit van een sieraad met brillant niet in geld uit te drukken geluk. Economisch gezien is het een verstandige investering: brillant stijgt meer in waarde dan het geld daalt, in tegenstelling tot vele andere objecten heeft het na jaren nog een hoge verkoopwaarde. Veel mensen z:en verder als een voordeel dat brillanten een compacte, makkelijk mee te nemen waarde vormen, die overal ter wereld eenvoudig kan worden verzilverd. Maar, zegt u, ik wéétzo weinig van brillant. Een reden temeer om u tot betrouwbare experts te wenden. Wij testen elke brillant nauwkeurig op zijn kleur, zuiverheid, "jx slijpproporties, gewicht, afwerking en fluorescentie. BELANGRIJK! Bij aankoop ontvangt u al deze gegevens, vastgelegd in een certificaat met micro-foto's en diagrammen. Een dokument dat u volstrekte zekerheid verschaft over de waarde van uw steen! "Majesty" 2 grotere en 16 kleine brillanten 1875,- "First Lady" 1 grote en 6 kleinere brillanten 3875,- „Solitair ringen" met 1 steen vanaf 125,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 oostzeedijk 155-157, rotterdam (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 dec. De restau ratie van de Grote of Sint Laurenskerk heeft een voorspoedig verloop. Na de paasdagen hoopt men het tussenschot, dat jarenlang transept en koor van het overige deel van de kerk heeft Re- scheiden, te verwijderen. De kerkdien sten en orgelconcerten, die in het reeds geopende gedeelte van de kerk worden gehouden, zullen dan tijdelijk naar andere gebouwen worden ver plaatst. Het wegnemen van de sluit wand impliceert echter nog niet. dat de kerk dan geheel gereed is. Eerst moeten nog alle nodige aanhelingen in de kap alsmede bij het metsel-, na tuursteen- en stucwerk worden uitge voerd. In de daarop volgende maanden komen de aanleg van de vloerverwar ming, het leggen van de tegels en grafzerken, het afwerken van de on dergedeelten der zijbeuken en kapellen en de afwerking van de kelder in de noordelijke zijbeuk aan de orde. De gecommitteerden tot de zaken der Nederlandse Hervormde gemeente te Rotterdam delen dit mee in het dezer dagen verschenen twintigste bouwbul- letin. In de laatste winter kende de kerk, die reeds als doorwerkproject in de regelingen van de stichting Verletbe- strijding Bouwnijverheid was opgeno men, een periode van ongekende be drijvigheid. De middenbeuk en de noordelijke zijbeuk zaten al achter het glas. Aan de zuidzijde werden grote zeilen door het kerkgebouw gespannen. Een heteluchtkanon zorgde voor een temperatuur, die een vlot verloop van de werkzaamheden mogelijk maakte. Tijdens het graven van een kelder ruimte (met toiletten en een kleine garderobe voor kerkgangers en con certbezoekers) onder de noordelijke zijbeuk, kwamen restanten van altaar- funderingen te voorschijn. Nadat ze in kaart waren gebracht, werden ze ver wijderd. Ook in de zuidelijke zijbeuk verliep het werk sneller dan men verwachtte. Door de zachte winter vorderde het vervaardigen van de dakconstructie bijzonder snel. Tegen het einde van mei kon de laatste van de circa 263.000 leien worden gelegd. De koperen dakgoten waren al gereed gemaakt. Kort daarop konden de bliksembeveiligingen wor den aangebracht. De sprinkler-installa tie voor brandbestrijding kwam nage noeg gereed. Mede door het goede weer verliep ook het herstelwerk op de begane grond bijzonder snel. De inder tijd verwijderde top van de westgevel (Van onze verslaggever) „Ik ben heel toevallig in Rotterdam terechtgekomen", zegt hij, „het was helemaal niet mijn bedoeling hier naar toe te komen, maar nu ik er eenmaal ben had ik het voor geen goud willen missen!" De 38-jarige Böytüzün, direc teur van een reis- en reclamebureau in Istanbul, het grootste van Turkije, is in Europa op zoek naar kopy voor een maandelijks tijdschrift van het Hilton- hotel in Istanbul. Hij doet onder meer indrukken op in de Europese Hilton- hotels. In het Amsterdamse Hilton-hote) werd hij opgemerkt door mrs. Ritchie, public relations officer van de Hilton- hotels in Rotterdam, Amsterdam en Brussel. „Ik had gedacht aan Amster dam wel genoeg te hebben om de Nederlandse sfeer te proeven, maar mrs. Ritchie dacht daar anders over. Nederland proeven en niet naar Rotter dam komen was volgens haar onmoge lijk. Ze bleek gelijk te hebben". Bij een rondvaart door de haven dacht hij, dat het na de Waalhaven wel zo ongeveer afgelopen zou zijn, en was hij al volkomen overdonderd door de uitge strektheid van de haventerreinen. Dat het nog een tiental kilometers doorging wilde er bij hem niet zo erg in, tot zijn eigen ogen hem ervan overtuigden. De verpakte kroepoek in de Bijen korf bracht hem op een idee. Kroepoek is in Turkije ten enen male onbekend. In Singapore at Nihat Böytüzün het voor het eerst. Hij nam er wat van mee naar Istanbul, en het ging er in als koek. „Ze waren er gek op, Iedereen." „De naam van de fabrikant stond op de verpakking: mijnheer Go- Tang in Rhenen. Ik heb hem direct opgebeld, om een afspraak met hem te maken." Zondagmiddag ging hij naar Rhenen, om de kroepoek-fabriek te bekijken, waar de enige, echte, onver valste kroepoek wordt gemaakt. Vo] enthousiasme kwam hij terug. „Ik ga in Istanbul ook zo'n fabriek opzetten met de hulp van de heer Go-Tang." Waar de Nederlanders verder hun kroepoek moeten betrekken laat hem koud, mister Go moet mee naar Istanbul. „Acht miljoen Turken die nog nooit van kroepoek hebben gehoord, en dan komen wij met onze fabriek." Als het aan Nihat Böytüzün ligt zal binnen kort de Turkse menukaart radicaal gewijzigd moeten worden. Naast zijn functie als directeur van het reis- en reclamebureau „Kamera" en gevolmachtigd vertegenwoordiger van vijf grote oliemaatschappijen zal Nihat Böytüzün over enige tijd public relations officer worden van Hilton- Istanbul. Wie van plan is daar te gaan logeren dienst zich wel voor te berei den op een kroepoek-diner. De Rotterdamse rondvaartboten brachten hem ook op een idee waar mee in Istanbul geld te verdienen valt. Zoiets moet ik bij ons introduceren. Het formaat is prachtig, niet te groot en niet te klein. We hebben in Istanbul genoeg water en genoeg bezienswaar digheden. We hebben alleen geen rond vaartboten. Die ga ik er brengen. Er moeten in een dynamische stad als Rotterdam toch wel mensen gevonden kunnen worden, die bereid zijn hun geld in een dergelijke onderneming te steken. Wat je in Turkije ook begint, als je de juiste mensen achter je hebt en je durft wat, dan verdien je geld. Zo te zien zijn de Rotterdammers toch ook op deze basis groot geworden." van de zuidelijke zijbeuk werd weer opgetrokken en het topgevelraam.weer van glas-in-lood voorzien. De schilders brachten, nadat het dak gereed was gekomen, langs en op de ribben van de gewelven decoratieve schilderingen aan. Het plaatsen van het glas-in-lood kwam in november gereed. De steigers langs de buiten wand konden daarna worden verwij derd. In de middenbeuk werd in de loop van mei gestart met het stellen van het oxaal of soubassement van het toekomstig hoofdorgel. De beeldhouwer A. Geerlings bracht de kelderornamen ten aan, die naar enige oude afbeeldin gen waren gemodelleerd. De orgeltrap, die tevens als torenopgang zal worden gebruikt, werd in het ruw opgebouwd. Na het opmetselen van de marmeren oxaalwand, kwamen twaalf witmarme ren zuilen aan de beurt. Tegelijkertijd werden de gerestaureerde bronzen basementen en kapitelen aangebracht. Dat de restauratie langzaam ten einde loopt, blijkt wel uit het feit dat in de steenhouwersloods momenteel nog maar drie man werkzaam zijn. Na de voltooiing van de kapconstructie is ook de ploeg van timmerlieden aanzienlijk gereduceerd. Alles wijst erop, dat de restauratie op de streefdatum Kerstmis 1968 voltooid zal zijn. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 28 dec. De bis schop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft aan kapelaan M. A. Hekker van de parochie Onbevlekt Hart van Maria te Rotterdam-Hoog vliet eervol ontslag verleend en hem hiermede vrijgesteld om zielzorg in de diaspora te gaan beoefenen. Kapelaan Hekker zal in het aartsbisdom Bam berg in Beieren met de zielzorg van twee parochies worden belast. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, 28 dec. Bij een brand in het troephuis van de Maas- sluise padvinders aan de Ruysdaal- straat is de gehele voorraad oud papier, die de jongens hadden opge spaard, verloren gegaan. De op brengst van het oudpapier was be stemd voor de bouw van een nieuw troephuis. Het oude troephuis kreeg weinig schade. Het bluswater maakte het oud-papier waardeloos. NIEUWVEEN, 28 dec. Onder grote belangstelling is zaterdag het stoffelijk overschot van pastoor P. M. L. van Ingen ter aarde besteld. Deken E. Paap van Alphen a. d. Rijn droeg de requiemmis op. Moderator Schlatmann hield de predikatie. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 dec. Onder het motto ,,Onze aantoinst de Medische Faculteit" is in de hal nan het stadhuis een tentoonstelling ingericht, die in woord en beeld aandacht besteedt can de voorbereidingen en de boute van de faculteit op het land van Hoboken. De heer A. H. Clerkx verzorgde de sa menstelling en vormgeving van deze expositie, die in opdracht van Unilever als naaste buurman van de faculteit is vervaardigd. De 24 panelen omvattende tentoon stelling toont in de eerste plaats iets van de voorbereidingen, die in allerijl moesten worden getroffen nadat op 10 mei 1965 de toenmalige minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. I. A. Diepenhorst, de gemeen te Rotterdam had laten weten, dat in september 1966 een begin met een medische faculteit diende te worden gemaakt. Verreweg de meeste aandacht krijgt de bouw van het project, met name het optrekken van de twee betonnen kernen in glijbekisting. De foto's geven voorts een beeld van de overige werk zaamheden op het bouwterrein. Het onderschrift van de laatste foto ver wijst naar een grote maquette, die de naaste toekomst van Dijkzigt toont. Ten slotte geeft de tentoonstelling een indruk van de opleiding, de huis vesting en de ontspanning van de studenten. De expositie is tot 10 janua ri op werkdagen van negen tot vijf uur voor iedereen gratis toegankelijk. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 28 dec. De com missie die voor Rotterdam de moge lijkheden van lokale radio en televisie moet onderzoeken, is samengesteld. Voorzitter is de wethouder van onder wijs, drs. J. G. v. d. Ploeg. De gemeentesecretaris mr. J. C. Knap is vice-voorzitter. Verder maken deel uit van deze werkcommissie drs. W. Hofman, di recteur van de Doelen als vertegen woordiger van de culturele sector, J. J. van Raalte namens de Rotterdamse pers, mr. H. P. Engelsman namens Rijnmond en J. Bax, chef van de gemeentelijke voorlichting. Erik de Vries is benoemd als onafhankelijk adviseur in televisiezaken. (Van onze correspondent SCHIEDAM, 28 dec. Burgemees ter en wethouders hebben de gemeen teraad voorgesteld te bedanken als lid van de Zuidhollandse provinciale brandweerbond en deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling hulp verlening bij brand in Zuid-Holland. Het college voert aan dat de oplei ding van brandweerpersoneel door in structeurs van het eigen korps wordt verzorgd en dat eigen personeel de brandpreventie uitvoert. Nu de jaar lijkse contributie tot 280 is verhoogd, menen b. en w. dat de tijd is gekomen voor het lidmaatschap te bedanken. Over deelneming aan de gemeen schappelijke regeling deelt het college mee, dat tussen de brandweercom mandanten van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen een mondelinge over eenkomst bestaat indien nodig (met gesloten beurzen) hulp te verlenen. Het wordt nu gewenst geacht deze hulpverlening vast te leggen ln een gereglementeerde overeenkomst. Vrijdag 29 dec. De Doelen, grote zaal, 8.15 u.: Josephine Baker. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot, Loxur Theater, 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Zaterdag, 36 dec. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Loxur Theater, 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". De Doelen, 8.15 u.: Cabaret Jaap van der Merwe „Aail Poes Zondag 31 dec. Dorus, 2 u.: BIJ Dorus op schoot. Luxor Theater, 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Maandag 1 Jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 u.: Ja, ik wil door het Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 u.i Bij Dorus op schoot. Luxor Theater, 8 en 2 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". De Doelen, grote zaal, 8.15 u.: Rotterdams Opera Koor. Dinsdag 2 Jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 u.: Ja, ik wil door het Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Luxor Theater, 8 en 2 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Woensdag 3 Jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 u.Ja, ik wil door het Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 uur: Bij op schoot. Luxor Theater, 2 en 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Donderdag 4 jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 u.: J.A, IK WIL 8 DOOR HET Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 u.: BIJ Dorus op schoot. Luxor Theater 2 en 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". De Doelen, 8.15 u.: Rotterdams Phllharmonisch Orkest. Dirigent: Franz-Paul Decker. De Romeinse cijfers achter de door de Katholieke nakeuring gestelde leeftijds grenzen duiden de artistieke en ontspan nende waarde van de films aan: I verdient aandacht; II. boeiend en/of amusant: III. voor regenachtige dagen. FILMS. Arena: Modern Millie, a l., dag. 2 en 8 u. Oudejaarsdag 2 en 7 u. Nieuwjaars dag 2, 5 en 8 u. Centraal: Das Madchen met dem sexten Sinn, 18 j„ II, dag. 2. 7, 9.15 u. Zaterdag, zondag en nieuwjaarsdag 2, 4.30, 7, 9.30 u. Cineac NRC: De dolle perikelen van Laurel en Hardy, a.l„ dag. 8.30, 11.30, 1.30, 3.30 u. The Ladykillers, 14 J., II, elke avond 6, 8 en 10 u. Cineac AD: De man dia miljoenen waard was. 14 J., III, dag. 8.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 u. Zondag en nieuwjaarsdag v.a. 1.30 u. Zuld-'Afrika, a.l. zondagmorgen 11 u. Cinerama: Doctor Dollttle, a.l., II, dag. 1.45 en 7.45 u. Oudejaarsavond geen voorstelling. Collos- seum: Django schiet het eerst, 14 J., II, elke avond 7, 8.30 u. Zondag en nieuw jaarsdag 4.30, 7, 9.30 u. De avonturen van Pietje Bell, a.l. elke middag 2 uur. School voor striptease, 18 j„ III, zaterdagnacht 0.15 u. Corso: The sound of music, a.l. II, dag. 2 en 8 u. Oudejaarsdag 2 en 7 u. Grand: Tien geboden, a.l.. II, dag. 2 en 7.30 u. Oudejaarsdag 2 en 7 u. Harmonie: Geheim agent 007 contra Dr No. 18 j„ II. dag. 2. 7, 9.15 u. Zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4.30. 7, 9.15 u. Kriterion: Accident, 18 j„ I. dag. 2.30, 7, 9.30 u. Zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4.30, 7, 9.30 u. Lumlère: James Bond 007 Casino Royale, 14 j., II, dag. 2, 7, 8.30 Zaterdag, zondag en Nieuwjaarsdag 1.30, 4 en 9.30 u. Metro: Samen uit, samen thuis, a.l., II, dagelijks 2, 7, 9.30 u. Zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4.30. 7, 9.30 u. Passage: Samen uit. samen thuis, a.l. II, dag. 2 en 8.15 u. Zaterdag 2, 7, 9.15 u. Zondag en Nieuwsjaarsdag 4.30, 7 en 9.30 uur. Old Geld ligt voor het grijpen, 14 j., III, dag. 2.15, 7, 9.30 u. Zaterdag en woensdag 7 en 9.30 u. Oudejaarsavond geen voorstelling. Niuw jaarsdag 4.30 7 en 8.30 u. Old Shatterhand.a .1., zaterdag, zondag, maan dag en woensdag 2 u. Onze man in Libanon, 18 j., III, vrijdag- en zaterdag nacht 12 u. Rex: Verraad op Montmartre, 18 j., III, dondag 2, 7, 9.15 u. Vier Meedogenlo ze wrekers, 14 J., vrijdag t/m woensdag dag. 2, 7, 9.15 u. Zat., zond. en nieuwjaars dag 2. 4.30, 7, 9.15 u. Studio '62: Je leeft maar twee keer, 14 j., II. Dag. 2.15, 7, 9.30 u. Zaterdag, zondag en Nieuwjaarsdag 1.45, 4.15, 7, 9.30 u. Thalia: Op blote voeten ln het park, a.l., II. Dagelijks 2.15, 7, 9.30 u. Zaterdag, zondag en Nieuwjaarsdag 2. 4.30, 7, 9.30 u. 't Venster: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met 'n bloem, 18 j., II. Dagelijks 2, J, 9.15. Zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4.15, 7, 9.15 u. Jules et Jlm, 18 j. Vrijdag- en zaterdagnacht 12 u. Victoria: De kanonnen van Navarone, 14 j., n, dag. 8 u„ zo. T u. Nieuwjaarsdag 4.30 en 8 u. Winnetou, het frote opperhoofd, a.1., dagelijks 1 u. ondag 2, 4.30 u. Naakta Odyssee, 18 J., III, zaterdagnacht 0.18 u.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 7