yr Examens Personalia Tentoonstellingen in ons land academici BIJ AGRESSIE AMERIKA" La grande dame de champagne Champagne Veuve Clicquot Ponsardin* Import Jacobus Boelen Augustijnen Dominicanen Benoemingen Onderscheidingen Missionarissen H. Hart Priesters Heilig Hart Geschoeide Karmelieten Kruisheren Montfortanen Lazaristen Oblaten van Maria Redemptoristen Norbertij nen H. Familie Paters H. Geest DE TIJD VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 99 Nieuwjaarsreceptie kardinaal Ten behoeve van de verdere uitbouw van ons adviseurs-team zoeken wij contact met enkele jongere (leeftijd tot 37 jaar) met uitgesproken geschiktheid en ambitie om als "management consultant" in de sfeer van het vrije beroep een carrière te maken. Onze praktijk stelt hoge persoonlijke eisen, zowel aan deskundig heid, studiezin en het vermogen theoretische kennis productief te maken als aan integriteit, doorzettingsvermogen en stabiliteit. Hiertegenover staat de mogelijkheid tot het in interdisciplinair ver band werken aan belangrijke en interessante projecten en tot een daaraan aangepaste honorering. Kandidaten moeten binnen maximaal 3 jaar in staat zijn als advi seur zelfstandige verantwoordelijkheid te dragen en het daarbij passende inkomensniveau te bereiken. Hiertoe is het beschikken aver een uitstekende praktijkervaring na afsluiting van de studie noodzakelijk. Geïnteresseerden wordt verzocht zich in een vertrouwelijk schrijven met bijvoeging van een korte levensbeschrijving te richten tot onze firmant Dr. H. Coltof, p/a VAN DE BUNT CO- Organisatie-Adviseurs, Tesselschadestraat 5, Amsterdam-West. In ons kader passende kandidaten zullen tot een open persoonlijk gesprek en voor een psychologisch onderzoek worden uitgenodigd. 4 Peking belooft Cambodja steun ADVERTENTIE HONGKONG/PNOM PENH, 29 dec. (AFP, Reuter, UPI) China heeft duidelijk te verstaan gegeven dat het Cambodja volledig zal steunen als ,,de Verenigde Staten hun agressie-oorlog tot Cambodja zullen uitbreiden". De waarschuwing was vervat in een arti kel in het Pekingse Volksdagblad, waarin voorts werd gezegd dat de Amerikaanse regering de afgelopen maanden haar dreigementen tegen Cambodja heeft opgevoerd. ,,De leu- ges die zij de laatste tijd heeft verspreid, zijn een teken dat zij op het punt staat zich in een nieuw militair avontuur te storten", aldus het artikel. Een en ander sluit aan op de verklaring van het Cambodjaanse staatshoofd, prins Norodom Sihanoek, dat Cambcfdja zich te weer zal stellen met alles wat het heeft als er „ernsti ge grensoverschrijdingen of bombar dementen" zouden plaatsvinden in be volkte grensgebieden waar Cambodja- nen wonen of waar Vietnamezen reeds altijd hebben gewoond. Hij verwees hierbij naar de mogelijkheid dat Ame rikaanse troepen Noordvietnamese of Vietcongeenheden zullen achtervolgen, die zich op Cambodjaant gebied terug trekken. Het is een vaststaand feit dat communistische eenheden zich in de grensgebieden van Cambodja ophou den. Het Cambodjaanse staatshoofd zei dat zijn regering niet militair tussen beide zal komen maar zich zal beper ken tot protest als gevechten tussen Amerikaanse en communistische een heden zullen plaatsvinden in Cambod-t jaanse gebieden die „afgelegen, onbe woond en moeilijk te controleren" zijn. Hij gaf toe dat „verscheidene malen kleine eenheden Vietnamese verzets strijders" op hun vlucht .voor Ameri kaanse troepen hun heil op Cambod- jaans grondgebied hadden gezocht. Wanneer Cambodjaanse officieren hen verzochten te vertrekken, gaven zij hier steeds gevolg aan. Het staats hoofd ontkende echter dat er „divisies, staven, bases en hospitalen van de Vietcong of Noord-Vietnam" in Cam bodja zouden zijn. Sarcastisch vroeg hij de Amerikanen begrip te hebben voor het feit dat zijn leger, dat met 34.000 man drie grenzen verdedigt, de Vietnamese grens niet beter kan af grendelen, dan de Amerikanen en hun bondgenoten met meer dan één mil joen man kunnen doen. De prins legde er tenslotte de na druk op dat hij voorstander blijft van een „scherpe controle" door de inter nationale controlecommissie (India, Canada, Polen) op de grenzen, havens en vliegvelden van Cambodja en dat hij voor opname van de Verenigde Staten in de controle-commissie is. Hij erkende dat Rusland en Polen zich ongetwijfeld en „tot zijn grote spijt" tegen dit laatste voorstel zouden ke ren. De Verenigde Staten hebben in middels besloten „de hulp van een aantal landen in te roepen bij het zoeken naar een oplossing voor het Amerikaans-Cambodjaanse geschil. De Zuidvietnamese regering heeft verklaard, dat het Nieuwjaarsbestand, waartoe eerder in principe was beslo ten mits het Kerstbestand een succes zou blijken te zijn, zal doorgaan. De Zuidvietnamezen en hun bondgenoten zullen van 31 december 11.00 uur (Ned. tijd) tot 1 januari dezelfde tijd geen aanvalsoperaties uitvoeren. PRIESTERFEESTEN IN 1968 REGULIERE GEESTELIJKEN 50 jaar priester: 25 mei S. Wilderbeefc, Utrecht, H. Monica; G. ter Haar, Eindho ven, Gymnasium. 40 jaar priester: 2 juni A. Wouters, Venlo. 25 jaar priester: 19 juni Fr. van Leur, Witmarsum; M. Rijven: A. Lutterman; Culemborg, klooster; O. Albers, Breda; V. Camps. Eindhoven. 50-jarig professiefeest: 24 sept. E. Frant- zen. Utrecht. H. Aug. 40-jarig professiefeest: 11 sept. L. Sede- laar. Enschede: B. van Krügten, Amster dam. H. Rita; C. Herraets en L. Verhagen, Eindhoven Marienhage; E. Hendrikx, Nij megen, klooster; B. Groos, Eindhoven, gymnasium. 25-jarige professiefeest: 10 sept. I. Giele en T. Toering. Utrecht. H. Aug.: G. Beliën, Bolivia; G. Hamerlinck, Chili; D. Hen driks, Amsterdam, H. Aug.; J. Busch, USA. AMSTERDAM, dec. Universiteit van Amsterdam. Gesl.: doet. rechten (nota rieel): P. Gerver, Amsterdam; kand. rech ten: L. Tjin, Y. en W. Teunis, Amsterdam. LEIDEN, dec. Rijksuniversiteit. Gesl. kand. 2 gen.: M. de Bie, Den .Haag; B. de Boer, Breda; R. van Caubergh, Leiden: El Sayed Mohammed Aimed el Mashtouly, Egypte. GRONINGEN, dec. Rijksuniversiteit. Gesl.: kand. geneesk.: H. Mol, Maasniel; A. v. Slooten. Tolbert; R. v. d. Bergh, Bussum; D. Nicolai. Franeker; A. de Langen, R'dam; F. Beaumont, Helmond; H. Roenhorst, Assen; S. Kiestra, Leeuwarden; G. v. Hoorn. Enschede; J. Drenth, Valther- mond; S. Poppe, Oslo; E. Blokzijl, Appin- gedam; P. Kristiansen, Moss (NI; L. v. Loghem, A'dam; B. Seldentuis, Haren; S. Mellema, Drachten; A. de Boer, Gronin gen; E. Zandt, Loppersum: J. Hoekstra, Emmeloord; B. v. d. Wal, Oss; L. Bosch, Groningen; J. Schoenmaker, Groningen; T. Wiersma, Deventer; E. Uanni-voort. Apel doorn; R. v. d. Spek, Gromingen. Kand. psychologie: A. Oosterhuis, Groningen; J. Borcherts, Assen; J. v. Gijzen, Surhuister- veen; H. Dethmers, Sneek; C. Kuilman, Hoogezand; Y. Nassink. Maastricht; G. v. Kooten, Eindhoven; G. Dikken, Enschede; H. Hoekstra. Groningen; J. Schür, Mussel- kanaal; H. LuTje Spelberg, Enschede; B. Henning, Leeuwarden; N. Smid, Groningen (cum laude); J. v. Campen. Hengelo. Doet. Duits: D. Faber, Groningen. Doet. psycho logie: J. Engwerda, Groningen. Doet. se- mietische lett.: F. Leemhuis, Groningen (cum laude). Kand. rechtsgel.; F. Beetsma, Emmen; A. Meursing, Zwolle; W. Brandt, Hengelo; A. Eleveld. Assen; H. Vrieling, Zweeloo; P. Schram. Sneek; C. Beikes, Zuidhorn; R. Bosboom. Zutphen. Doet. rechtsgel.: W. v. Eek, Noordlaren F. Gorter, Groningen. Kand. pedagogiek: J. v. Amerongen, Enschede. Doet. pedagogiek: I. Reinsma, Bolsward (cum laude). Doet. geschied.: L. Brester-Flothuis, Marum. Doet. geneesk.: H. Kamann, Groningen; V. Kvambe, Oslo; T. Nord, Oslo; H. van Soest, Den Haag; H. Schleurholtz, Haren; P. Kok, Glimmen. Doet. farmacie: P. Wijnandts, Leeuwarden. Doet. scheikunde: B. Evenhuis, Bedum; N. Bosch, Delfzijl; F. Siegert, Leeuwarden; J. v. Roosmalen, Tilburg. Kand. wis- en nat.wet.: I. de Boer, Alkmaar; J. Henstra-v. Zanten, Emmen; L. Katgerman. Haren; W. Huis man. Nw. Buinen (cum laude); L. Keizer, Groningen; R. Lageveen, Nijbeets; R. Mulder. Meppel; N. Rupke, Zuidlaren; J. v. Stuijvenberg, R'dam; R. Bijlsma, Drach ten; J. Everaarts. Groningen; J. Roffel, Groningen; H. Schroder, R'dam. MO-a nat.- en scheik.: K. Zweepe, Appingedam. Doet. Frans: A. Hadderingh, Leeuwarden. Arts Ie ged.: R. Beck, Papendrecht; H. Idzerda, Almen; C. Maats. Heiloo; O. Nyquist, Oslo. Bev. tot arts: P. Quispel-Snel, Groningen; C. Vehmeijer-Timmermans, Groningen; J. Fekkes, Hardegarijp; P. v. Hassel, Gronin gen; F. Laurman. Den Haag. TILBURG, dec. Katholieke Hoge- school. Gesl.: Doet. econom. wetenseh.: M. de Castro. Tilburg; P. v. d. Heuvel, Geldrop; W. v. Nueten, Breda; J. de Geus, 's-Gravenmoer; A. Oostveen, De Meern (U); H. Thoben, Gorinchem; A. Hullegie, Tilburg; C de Jong, Nijmegen (cum laude); G. Schinok, Arcen en Velden; R. Barbé. Philippine; H. de Bekker. Hilva- renbeek; A. Janssen. Meerssen (cum lau de) ;F. Jegerings, Eindhoven; E. Kertz- mann, Maastricht (cum laude); J. Schnei ders, Hulsberg (cum laude); J. Daalderop, Tiel; J. Pierik, Vreeswijk; A. Kops. Oos terhout; J. Sey, Axel; J. Jansen, Eindho ven; J. Rotteveel, Sassenheim; P. Hermans, Sittard; Th. v. d. Heuvel, Hoogland; B. te Lintelo, Haaksbergen; P. Govers, Eindho ven; H. v. Rooy, St. Oedenrode; H. de AMSTERDAM, dec. Aan de Vrije Universiteit is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen voor het onderwijs in deanorganische scheikunde dr. ir. P. ROS uit Purmerend. Sinds 1964 is hij verbonden aan het Kon. Shell laboratorium in Amsterdam. GRONINGEN, dec. Tot gewoon hoog leraar in de neurochirurgie aan de Rijks universiteit is benoemd dr. J. W. F. BEKS, thans hoofd van de kliniek voor neurochi rurgie aan deze universiteit. DEN HAAG, W. TER BEKKE te Borne, plaatsvervangend voorzitter van het waterschap De Regge is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. DEN HAAG 28 dec. Benoemd tot ridder In de orde van de Nederlandse Leeuw H. HILLING te Wassenaar, adviseur bij het ministerie van economische zaken voor aardolieaangelegenheden. Benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau K. A. KREIJNS te Hilversum, directeur- geneesheer van het ziekenhuis van de stichting r.k. ziekenverpleging aldaar. UTRECHT, 28 dec. (KNP) Kardi- naai Alfrink zal samen met mgr Th. Hendriksen, de hulpbisschop van Utrecht, nieuwjaarsreceptie houden op donderdag 11 januari op de Maliebaan 40 te Utrecht van vijf tot zeven uur. Klerk, Terneuzen; S. Kuipers, Tilburgs; F. Maiburg, Waalwijk; C. v. Veggel, 's Herto genbosch; Th. Vermeer, Breda; G. Vinke, Breda. Doel. soc. wetenseh.: F. Boomsma, Breda. Kand. econom. wetenseh.: p. Meu- lendijks. Mierlo. Kand. rechts wetenseh.: J. Kemps. Nijmegen; B. Pauw, Den Haag. AMERSFOORT, dec. Voor Duits mo-b, sehoolakte, gesl.: Th. Dijker, Nijmegen; W. de Jager. A'dam; W. Kamp-Neubecker, Bergen (N.-H.); M. Lottman, R'dam; H. Samson-Louman, A'dam; F. v. d. Thuuk- Mannel. Aerdenhout; mr. B. v. d. Walle- Bosch, Den Haag; J. Wilms, A'dam; L. Andriessen, oxmeer; A. de ever, R'dam; M. Bloemers. Voerendaal; P. Bochove, Den Haag; L. v d. Braak. Tilburg; Th. v. d. Burgt. Aarle-Rixtel; Th. Buursma. Sneek; A. Custers, Reuver; H. Disco. Voerendaal; A. v. Essen. Deventer; F. Geerts, Borger; O. Hardeveld, Doorwerth; C. Lentink, A'dam; J. Maren, Dordrecht;, M. Minkes, :Zwijndrecht: M. Noé, Heerien-Welten: H. Oenk. Hattem: W. v. Oqsterom. Almelo: J. Roumen, Haarlem; R. Slabbers. Roermond; P. Smits, Capelle a. d. IJssel; H. Terhaag, Venlo; A. Wilbers. A'dam: J. Wilms, Maastricht. Gesl. voor de huisakte: G. v. d. Dunk. Bilthoven; A. Huisman-Crispin, Utrecht; P. Bakker, Hillegom; C. Bergink, Almelo; G. Brands, Enschede; H. v. Duuren, Ede; J. Engel, Kraggenburg, N.O.P.; C. ter Haar, Hoorn; R. Hoogen- doorn. Soest; H. v. d. Knaap, Rozenburg; R. Koullen, Vaals; F. Kuijpers. Oldenzaal: J. Kwestro, Leiden; A. Luca, Utrecht; A. Moers, Kerkrade; L. Mommers', Vaals; C. Posthumus, Tilburg; A. Schuiling. Utrecht. TILBURG, dec. Katholieke Hoge school. Gesl.: doet. econ. wetenseh.: M. de Castro (Tilburg), P. v. d. Heuvel (Geldrop), W. v. Nueten (Breda). J. de Geus ('s- Gravenmoer), A. Oostveen (De Meern), H. Thoben (Gorinchem). A. Hullegie (Tilburg), C. de Jong (cum laude) (Nijmegen), G. Schinck (Arcen en Velden), R. Barbe (Philippine). H. de Bekker (Hilvarenbeek), A. Janssen (cum laude) (Meerssen), F. Jegerings (Eindhoven). E. Kertzman (cum laude) (Maastricht), J. Schneiders (cum laude) (Hulsberg), J. Daalderop (Tiel). J. Pierik (Vreeswijk), A. Kops (Oosterhout), J. Sey (Axel). J. Jansen (Eindhoven), J. Rotteveel (Sassenheim), P. Hermans (Sit tard). Th. v. d. Heuvel (Hoogland), B. te Lintelo (Haaksbergen), P. Govers (Eindho ven), H. van Rooy (St.-Oedenrode), H. de Klerk (Terneuzen). S. Kuipers (Tilburg), F. Maiburg (Waalwijl), C. v. Veggel ('s- Hertogenbosch), Th. Vermeer (Breda), G. Vinke (Breda); doet. sociale wetenseh.: F. Boomsma (Breda); kand. econom. weten seh.: p. Meulendijks (Mierlo); kand. rechtswetensch.: J. Kemps (Nijmegen), B. Pauw (Den Haag). UTRECHT dec. Rijksuniversiteit. Gesl.: Doet. farmacie: K. Jansen (Schie dam); kand. rechtsgeleerdheid: J. My Tange -(Bilthoven), M. v. d. Veen (Utrecht), J. Vertregt (Bloemendaal). Y. Schul (Roo sendaal), J. Schul (Roosendaal); doet. rechtsgeleerdheid: C. Sturkenboom (Urecht); doet. rechtsgeleerdheid, vrije studierichting: J. Drijber-de Ridder (De Bilt); doet. theologie: M. IJsseling (De Bilt), S. Nijenhuis (IJmuiden); doet. cult, antropologie: B. Stroink (Enschede); doet,- geneeskunde: M.'Jongbloed (Nijmegen). F. Heibloem (Bilthoven).. G. Hor/istra (Erme- lo). Ch. Coekx (Utrecht), kand. geschiede nis: II. Janssen (Arnhem); semi-arts: F. v. d. Hoed (Baarn), M. Vos (Utrecht); arts- ex.: P. Corver (Utrecht). W. Gianotten, (Hilversum). J. v. Gooi (Utrecht), J. te Lintum (Leiden). LEIDEN, dec. Rijksuniversiteit. Gesl.: Kand. godgeleerdheid: C. v. Vliet-Albers (Leiden), K. Jenner (Dordrecht), E. Stuy- venberg (Den Haag); kand. w. sociologie: W. de Vroomen (Leiden),. G. Jahn (Utrecht), J. Moerngs (Boskoop), A. de Vries (Den Haag), A. v. Parijs (Lisse), B. Verweij (Heemstede). AMSTERDAM, dec. Universiteit van Amsterdam. Gesl.: doet. muziekwetenschap met lof: M. Marcenaro-Huvgens (Amster dam); accountants A. Muller iSoestdijk); doet. theologie met lof: A. "Hoekema (Amsterdam); kand. theologie: B. Evers (Heemstede). J. de Wilde (Amsterdam): kand. rechten: A. Adriaansen. W. v. Baarsen, M. Duinmayer, M. Groen, G. Keyser, C. Koningsberger, H. Lindeman, E. Martens. W. Nieuwenhuis, J. Roders, A. Taams, M. Tensen, K. Voogd (Amsterdam), J. Groot (Zeist), J. Huisman (Zwartsluis). A. den Nieuwenboer, A. v. Eek (Haarlem), J. Nooy, R. Pessel (Heemstede), B. v. Rooyen (Amstelveen). J. Spru.yt (Heerlen) en met lof F. ten Brink (Amsterdam). 60 jaar priester: 4 april R. Gilissen. Rijckholt. 50 jaar priester: 15 aug. H. Meijer, Neerbosch: C. Gallé, Aruba; L. van Rooy, Curagao; H. Smits, Amsterdam. 40 jaar priester: 29 juli M. Latoer, Rijck holt; CL van der Looy, Curaago; Fr. van Rijn, Zwolle; C. van de Ven, Huissen; B. van der Idsert, Venlo; D. Terstegen, Huissen. 25 jaar priester: 25 juli M. Hijmans, Venlo; Chr. van Kasteren, De Goorn; G. Foederer, Huissen; H. van Aubel, Utrecht; A. de Boer, Puerto Rico; D. Huberts. Rijckholt; R. van Haastrecht. Zuid-Afrika; L. Cartens, Zuid-Afrika; Fr. Thijssen, Puerto Rico; A. Arntz, Tilburg; V. van Elburg, Alkmaar. 60-jarig profesisefeest: 23 sept. P. Kre- ling. Neerbosch; G. van Kalmthout. Am sterdam; A. Zoetmulder, Venlo. 50-jarig professiefeest: 2 ;ebr. Chr. Oorschot. Neerbosch; op 24 sept. S. Lc- meer, Rijckholt; C. Friethoff, Huissen; V. Kuiper. Fribourg; A. Loijgraaff. Zwolle; A. van Rijn. Venlo; 20 okt. A. Schweigman, Nijmegen; A. Stevens. Nijmegen. 40-jarig professiefeest: 11 maart Nic. van den Ende. Venlo; op 19 maart B. Rogh- mans. Bonaire; 17 mei G. van Marissing, Rijckholt; 18 sept. H. Marcelis, Utrecht; B. Lemeer. Rome; N. Apeldoorn, Rotterdam: C. Heijnsbroek, Curagao; A. Schiphorst, Huissen; E. Jansen, Zuid-Afrika; 2 dec. A. Jansen, Neerbosch. 25-jarig professiefeest: 18 sept. H. Sale- mans. Nijmegen; P. van der Maas. Peru; A. Hollardt, Nijmegen; R. Bataille, Venlo; C. Arnoldussen, Nijmegen. 60 jaar priester: 19 dec. J. Jansen, Arnhern. 40 jaar priester: 29 juli C. Dammann, Irian Barat; P. Cools. Tilburg; 19 aug. P. Rademakers. Tilburg; G. Pelzers, Brazilië; W. Mees. Philippijnen; G. Melsen, Brazilië: P. Hoeboer, Tilburg; 26 sept. mgr. Tille- mans, Irian Barat. 25 jaar priester: 10 aug. W. Quicken, Stein; A. van Rijen, Tilburg; G. Haggen- burg, Philippijnen; L. Lion, Mook; W. Lommertzen, Irian Barat; G. Oltheten, Den Haag; A. v. d. Btfgaard. Eindhoven; J. van Beek, Tilburg; J. Smits. Brazilië. 65-jarig professiefeest: 4 okt. J. Zegers, Tilburg; 7 okt. J. Jansen, Arnhem. 50-jarig professiefeest: 29 sept B. Naaij- kens. Koningsbosch; G. v. t Wekeinde, Brazilië. r 40-jarig professiefeest: 21 sept. C. Meuwe- se, Tilburg; p. van Doornik. Apeldoorn: A- Rutges. Arhboina; Th. Tangelder. Purwo- kerto; J. de Bijl, Amboina; J. Vermelis, Menado; A. Smulders, Eindhoven; H. van Rooyen, Philippijnen; Th. Hebinck, Brazi lië; J. Alofs, Brazilië; A. Verdeijen, Brazi lië; mgr. W. Schoenmaker, Purwokerto. maart L. Maka, Eindhoven. 25-jarig professiefeest: 21 sept. M. Rijk- hoff. Tilburg; J. Janssen. Tilburg; J. Vaessen. Menado; L. van Kalmhout, Phi lippijnen; J. Lescrauwaet. Tilburg; E. v. d. Walle, Brazilië; C. Benne, Zeist; L. Laar hoven, Menado; G. v. d. Heuvel, Sittard; J. v. d. Pas, Purwokerto; J. Oudenhoven, Amboina; F. Grol, Philippijnen; K. Veeger, 50 jaar priester: 18 mei A. van 't Westende, Den Haag. 40 jaar priester: 15 juli dr. G. van Iersel, Asten; C. Kokke. Chili; P. Batreis, Uruguay; W. ten Vaarwerk, Brazilië; W. Geers, Amsterdam. 25 jaar priester: 18 juli J. de Jonge, Canada: W. de Witte, Canada; W. van Schaijk, Nijmegen; Drs. F. Verberne, Den Haag: Drs. F. Mes, Liesbosch-Breda; C. Bentvelsen, Canada; Drs. L. Hooft van I-Iuijsduijnen. Den Haag; A. Bisschops, Nijmegen; A. van der Burg, Rotterdam; W. Heggelman, Helmond; L. Kwanten, Indo nesië; J. Scholte, Elsendorp; A. Voorhuy- zen. Delft; F. van Oekel, Brazilië; J9 Kockmann, Amsterdam; Dr. J. Stockmann, Papendrecht; D. Duuring, Canada; G. Ram, Amsterdam; G. Bakker, Bergen op Zoom. 50 jaar kloosterling: 8 sept. Th. Schoe- maker, Canada; J. van der Donk, Amster dam; A. Neger, Koningslust; M. Neilen, Indonesië: A. Witjes, Heer; Drs. J. Man- ders, Maastricht; J. Hovers. Nijmegen. 40 jaar kloosterling: 8 sept. drs. L. van Marrewijk, Sittard; H. Balleur, Kongo; dr. Jac. de Groot. Rotterdam; J. van Eijk sr., Kongo; drs. E. Schildkamp, Dordrecht; L. de Jong, Liesbosch-Breda; J. van Hoek, Canada; op 8 dec. H. Winkeler, Amsterdam; G. Elling, Indonesië. 25 jaar kloosterling: 19 maart H. Man- ders, Helmond: W. Siegers, Finland; A. van Schie, R'dam; Th. Weterman, Kaarst (D); W. Berkers, Canada; N. Koomen. Chili: J. van Dooren, Heer; Dr. A. Verpaalen, Liesbosch. Breda: P. Clous. Liesbosch-Breda: Drs. A. Vogelers, Rotterdam; R. Vroom, Elsendorp; Dr. W. Jonkers, Nijmegen: j. Terhell. Nijmegen; J. Custers, Brazilië; 7 okt. W. Kèijzer. Den Haag. 40 Jaar priester: 2 juni A. H. H. van Rijswijek, Hengelo (Ov.); dr. H. J. A. Nolte, Oldenzaal: drs. B. C. Noordermeer, Oyen; C. P. van Benten, Almelo. 25 jaar priester: 11 juli J. G. J. Kroets, Boxmeer; Th. P. Dam, Merkelbeek; N. Bouwhuis. Oldenzaal; J. van Dinther, Enschede; drs. A. M. van Wanroij, Zende ren; W. M. Broess. Enschede; W. N. Kocks, Nijmegen; drs. J. Th. Hofland, Oss; drs. G. A. Benneker, Oldenzaal; drs. G. E. Vosse- beld, Amstelveen. 50-jarig kloosterfeest: 22 sept. Th. B. Bongers. Nijmegen; drs. L. H. M. Dente- neer. Heerlen. 40-jarig professiefeest: 15 febr. Th. J. Abeln, Rome: 2 okt. mr. dr. C. W. A. M. Keulemans. Nijmegen; G. J. Schalkwijk, Pasuruan, Indonesië; H. H. vissers. Mer kelbeek: H. C. I*. IVl. Schmit, Oberhausen, Eifel. Duitsland; G. J. J. H. Chappin, Deventer: drs. A. Boxelaar. Middletown NY, USA; J. A. Gooijer, Nijmegen; J. H. Wezenbeek, Zenderen; J. M; J. Kluessjen, Boxmeer; drs. Th. J. M. Hoppenbrouwers, provinciaal, Almelo; dr. c. H. Stolwijk, Amstelveen. 25-jarig professiefeest; 14 sept. B. J. Velthuis. Almelo; J. B. Steggink. Emmen: A. M. Schwering, Zenderen; dr. P. W. Janssen, Dordrecht; dr. J. P. Mesters, assistent-generaal te Rome: M. A. B. van Wessum. Malang. Indonesië: P. Th. Kra mer. S. Francisco. Philippijnen. den-Panningen; André IJlst, Indonesië. 40 Jaar Lazarist: 1T sept. Marinug Dijk stra. Eefde; Pierre Hermans. Brazilië; Everard van Mensvoort. Indonesië; Hubert Sch-looz. Indonesië; Adriaan Vermeulen, Roermond; mgr. Kees Veerman, bisschop, Brazilië. 25 jaar Lazarist: 4 sept. Jan Bartels, Indonesië; dr. Toon Bastiaensen, Breda- Ypelaar; dr. Ad van den Berg. Helden- Panningen: drs. Wim de Bruyne. Panama; Marinus van Beers, Nijmegen; Jozef Frins. Nijmegen; Theo Kehrens. Brazilië: Adriaan Konings, Brazilië; drs. Louis Mennens, Eindhoven; Simon van Nisselrooy, Delft; drs. Louis de Schepper. Eindhoven. 50 jaar priester; 25 mei P. Rutten, Rome. 25 jaar priester; 19 juni J. v. d. Bosch, Amersfoort; J. Döhne, Lembang, Java; W. la Haye. Bonn; G. Reijners, Amersfoort: A. Teunissen Bruggink, Bonn; M. Leijen, Uden; A. van Dijk, Waalwijk: Th. Copray. Amersfoort. 50 jaar kloosterling; 19 sept. A. 'van Zutphen, Onamia, Minnesota USA. 25 jaar kloosterling: 28 aug. L. Huitema, Miracema, Brazilië; A. v. d. Rijt. Maaseik; A. Bleeker, Rio de Janeiro. Brazilië: A. v. d. Eisen. Uden; B. Box, Rome: H. Barten, Miracema, Brazilië; A. Wijnhoven. Uden. 40 jaar priester: 8 juli Jaap van Rijn, Brazilië. 25 jaar priester: 18 juli Jan Boonekamp, Brazilië; Marinus Droog, Brazilië; Marinus Braspenning, El Salvador; Henri Hermans, Formosa; Vincent Colsen, Wernhoutsburg; Hub Steegmans, Wernhoutsburg? Camiel Lansu, Eindhoven; Joop Nieuwendijk, Den Haag; Cor Sombroek; Rumpen; Hub Ore mus, Egypte; Henk Veel, Indonesië. 60 jaar Lazarist: op 26 sept. Willem Maassen. Indonesië. 50 jaar Lazarist: 13 sept. Jacques Jans- sens, Brazilië; Theodoor Koek, Bemmel; Louis Nijssen, Susteren; Jan Pijpers, Hel- 25 jaar bisschop; 7 juli J. Gunnarsson, Em. Ap. Vik. van IJsland. 25 jaar priester: 28 feb. F. Bonnier Malawi; H. de Kroon, België; J. Camps, België; F. Geraeds, Mozambique; F. Ghij- sen, Mozambique; M. F. Vroemen. Duits land; L. Collijn, Borneo; Th. Witsiers, Duitsland; 19 juni J.. Jongen, Leiden; li aug. N. Brouns, Wylre; 18 dec. dr. H. Frehen, Rome. 70-jarig professiefeest: 25 aug. M. Wel- kenhuysen. Meerssen. 60-jarige professiefeest: 19 mei J. van Aubel. Meerssen: 28 juli M. Lagro, Meers sen; M. Rousehop, Schimmert; C. Gerards, Meersen; G. Boots. IJsland. 50-jarig professiefeest: 19 maart Ph. Aarts, Stein; 15 aug. F. Bruis, Bisschop van Villavicencio; J. A. Bertrand, Meers sen; op 28 oktober A. Linssen, Columbia. 25-jarig professiefeest: 8 sept. J. Rous seau. Malawi; G. Meertens, Denemarken; G. Herberighs. Malawi; p. Quax, Malawi; P. W. M. Janssen. Schimmert: A. Urlings, Malawi; G. Op 't Veld, Schimmert; 1 nov. J. Hupperts, België. 25 jaar priester: 26 jüli H. Huybers; W. Hendriks: W. Wools; P. Verkoeien; H. Janssen. 25 jaar kloosterling: 8 sept. G. Heime- rikx; H. Lowik: J. Neesen: B. van Roosmalen; M. Schram; W. Stassen; P. Verheggen. 60 jaar priester: 7 okt. J. Bazelmans, missionaris in Campos, Brazilië; pater J. Hanrath, Roermond. 25 jaar priester: 12 juni W. Spekman, missionaris te Paramaribo, Suriname; J. Schoffelmeer, misisonaris te Paramaribo, dr. H. Dekkers, Wittem; H. van Nimwegen, Suriname; drs. L. v. d. Laar. Den Bosch; missionaris te Paramaribo, Suriname; dr* G. Rottink. Nijmegen. 60-jarig professiefeest: 29 sept. A. Strij- bos, Rotterdam: Emm. Janssen, Witten*! Jac. Hamers. Nijmegen; J. Mulders, Roo- sendaal; P. Rutten. missionaris in CurveH?» Brazilië. 50-jarig professiefeest: 30 sept. Ch. Don ker. Roermond. 25-jarig professiefeest: 8 sept. J. v. d- Oort, Den BoschL. Douven, missionafi* in Recife, Brazilië. 60 jaar priester, 15 aug.; M. O. Hagen, em.-prior Windberg (D); Th. H. Serrarens, em.-past. Hontenisse (Z.V1.). 25 jaar priester, 26 juli: N. A. Bax, past. Jabalpur (India); O. M. Vijeyken. kap- Losser (Ov.); E. Th. v. Kessel. missionaris India; H. Th. v. d. Elzen, past. Vinkei (N' B-r.). 50 jaar geprofest, 8 okt.: G. M. J. Laane, past. Engelen; W. F. Cooijmans. em.-rector Heeswijk; broeder Aloysnft M. Schouten Heeswijk. t 40 jaar geprofest. 8 okt.: O. W. Favmans. past. Junwani (India): G. G. v. d. Velden, past. Bokhoven (N.-Br.); broeder MartinuS Aa. Heeswijk. ,25 jaar geprofest, 17 sept.: St. F. v. Kroonenburg. medew. Liturgisch Aposto laat Heeswijk; E. F. Hoekx, subprior «n direct. Boekhandel en Uitg., Heeswijk; B, A. v. d. Braak, bissch. inspect, onderwijs, W. v. d. Aa, Heeswijk. 60 jaar Norbertijn,' 8 okt.: B. J. Werneri, rector Den Helder. 50 jaar Norbertijn, 8 okt.: S. I. Heesak kers. past. Katwijk en Klein Linden; C. A. v. Liempd. medew. vertaalbur., Heeswijk,' broeder Stephanus H. Meulenbroeks, Hees wijk. 40 jaar Norbertijn, 8 okt.; Th. Th. v. A- Broek, em.-leraar, Heeswijk; R. H. V. Engelen, em.-missionaris, Heeswijk. 25 jaar Norbertijn. 17 Sept.: A. A. Bruyninckx, prior De Essenburgh, Harder wijk; v. E. v. Thiel. missionaris India; E- H. v. Bavel, archivaris, Heeswijk; S. M. V. Osch. lector TIE Eindhoven, Heeswijk. 40 jaar priester, 2. juni: C. Compier, België; M. Gioudemans, Kaatsheuvel; P- Larsen, Kaatsheuvel. 25 jaar priester. 25 juli: G. Kappert» Amsterdam; J. de Neyn van Hoogwerf!» Grave; M. Voermans, Chili. 50 jaar geprofest. 4 okt.: H. Steenmeta» Kaatsheuvel; G. v. Keeken, Brazilië. 40 jaar geprofest, 8 sept.: G. v. Assel- donk. Grave; J. Colen. Eckelrade; Th. v. Diepen, Kalimantan; J. Hagens, Horst; A- Reijers, Grave. 25 jaar geprofest. 8 sept.: F. v. Dinteren» Castricum; D. Hoogeman, Tilburg; 3- Huigsloot. Chili; A. Kruize, Kalimantan! A. de Meijer, Chili; J. Veuger, Kaatsheu vel. 40 jaar priester, 26 aug.: A. Rooijakkers! J. v. d. Zandt. 25 jaar priester, 9 mei: H. Brouwer; 25 juli: P. Berben. Chr. Bosch. J. Comman deur, L. Compen, W. CorrÖelje, J. Davits» Chr. Fakkeldij, H. Groensmith, A. v* Horrik, M. Joosten. J. v. Kemenade, E. Kempen, G. de Knegt, J. Kohl, J. Kraay- envanger, A. Krist, R. v. Meegeren, W. V- d. Pas. J. Stijnen, J. v. d. Ven. 3- Warmenhoven, J. Winter, C. de Winter. Rijksmuseum: Utamaró-prenten, voorl. Ita liaanse tekeningen, 11 feb. Het Kerstver haal, 8 jan. Stedelijk Museum: Bob Gill, illustrator, 1 jan. Larry Bell, boxes, 14 jan. Jean Bazaine, tekeningen en aquarellen, 4 feb. G. K. F. Kunstenaarsvereniging, 15 jan. Albert Dorne Stichting, B. Powellplein 1: Naïeve kunst in particulier bezit, 31 dec. Israël Galerie, Prinsengracht 74: Volkskunst en grafiek, voorl. Gajerie de Tor, Czaar Peterstraat 95: Raoul Dohmen, 31 dec. De Vrije Academie, Koestraat 5: Decem- bgrexpositie, 31 dec. Kunsthandel M. L. de Boer, Keizersgrachl 542: Amsterdamse kunstenaars. 12 jan. Galerie Espace, Keizersgracht 548: Kerst tentoonstelling, 6 jan. Café Eijlders, Korte Leidsedwarsstraat 47: Carl Cavalho, voorl. Bols Taverne, Rozengracht 106: Kunste naars uit Brazilië, voorl. Galerie Kristiaan, Herengracht 215: Guus van der Braak, 31 dec. Galerie d'Eendt, Spuistraat 270: Realisten en surrealisten, 3 jan. Theodoor Herbert van Putten, grafiek, Appel, litho's, Leo Braat, keramiek, kunstvoorwerpen uit Nw. Guinea, 3 jan. Galerie Krikhar, Spuistraat 330: Karei Appel, reliëfs, schilderijen, gouaches en tekeningen, 20 jan. Kunsthandel Ina Broerse, Nieuwe Spiegel straat 57: Rob Polak, tekeningen, aquarel len, 6 jan. Adriaan Baarspul, keramiek. 7 ian. Galerie P 337, Prinsengracht 337: Antje Ypelaar, 31 jan. Galerie Magda Sothmann, N. Z. Voorburg wal 284: Hayter, 26 jan. Galerie de Sfinx, O. Z. Voorburgwal 24: Jorge Carrasco, schilderijen, plastieken, 21 jan. Galerie Mokum, Amstel 188: Ger Lange- weg, Ferdinand Erfmann, Dora van der Veen, 12 jan. Museum Fodor: Amsterdam: Koop kunst, 4 feb. Museum De Waag, Nieuwmarkt: Joods leven in het Oosten, 15 jan. Rijksacademie, Stadhouderskade 86: Joep Nicolas, 22 jan. Anne Frankhuis, Prinsengracht 263: Jan Uriot, Exodus, 9 jan. Kabinet Floret, N. z. Voorburgwal 282: Friso Wiegersma, 13 jan. G. H. B. Toonzaal, Keizersgracht 28-46: Laurence Cartwright, grafiek, 15 ian. Kleur hij Bührmann, 15 jan. DEN HAAG Gemeentemuseum: Ingeving en vormge ving, 28 jan. Marionetten uit München, 11 feb. Aanwinsten uit het prentenkabinet, 14 jan. Du Midi, de Carpentierstraat 141: Gijsberta Versteeg en Leo Neervoort, 27 jan. Galerie Het Kunstcentrum, Molenstraat 16: Lotti van der Gaag, 17 jan. Winterexposi- tie, 17 jan. Kon. Penningkabinet, Zeestraat 716: Han nibal. 1 april Congresgebouw, Churchlllplein: World Press Photo '67, 12 feb. ROTTERDAM Museum Boymans-van Beuningen: Kees van Dongen, 28 jan. Kees van Dongen en tijdgenoten, 28 jan. Kunstcentrum Venster, Gouvernestraat 129: Robert S. 43, voorl. Jan Snoeck, tekenipgen, plastic reliëfs, voorl. Gemeentearchief, Mathenesserlaan 315; Portret van de mens portret van Rotter dam. 14 jan. De Doelen, Kruisplein 40: Kees Timmer 31 dec. Kunstzaal Zuid, Zuidplein 120: Simone M. Dettmeijer, Hans Melchior Wap, 7 jan. Rotterdamse Kunstkring, w. de Withstraat 35: Ted Carrasco. sculpturen, 14 ian. ALKMAAR Stedeiyk museum: Kunst uit het bezit van de gemeente Bergen, 21 jan. AMERSFOORT M3 Muurhuizen: Hagenring, Bund Bilden der Kunstier, 26 dec. Zonnehof: Keerpunt van het realisme, 5 feb. AMSTELVEEN Aemstelle: Het kUid, voorl. APELDOORN Van Reekumgalerij: Anton Pieck, 22 Jan. ARNHEM Gemeentemuseum: Beurstwording en be geleiding in het kunstonderwijs, 11 feb. Q. R. M. Verheull, bloemaquarellen, 31 mrt. bergen Noordhollands Kunstcentrum, Plein T: Ge zicht op de Bergensche school, 4 jan. DELFT Prinsenhof: Visuele vakantie verleiders, 28 jan. Oostpoort:Rob Schotman, grafiek, voorl. DEVENTER Calerie Grote Poot 13: Zdenek Kreicl schilderijen en grafiek, voorl. Openbare leeszaal, Brink 70: Batavus, 13 jan. DORDRECHT Dordrechts Museum: Hedendaagse Franse wandtapijten, 4 feb. Museum van Gijn: Flonkering van de wijn, 8 jan. EINDHOVEN Dé Krabbedans, Wal 2: Willem Coen Adams, vooH. Stedelijk van Abbe-museum: Anton Hey- boer, 21 jan. ENSCHEDE Textielmuseum: Kant uit Twents bezit, 18 feb. Kunstzaal Markt 17: Cor Beurskens, 14 jan. Rijksmuseum Tvventhe: Collectie M. J. van. Heel 14 jan GRONINGEN Groninger Museum voor stad en Lande: Aunwinstc-n uit hét Stedelijk. 28 jan. 150 iaar mode I7t:»-l910. 4 feb. .1 Ge de Mangclgang, Lage der A 29: Grafiek van 30 kunstenaars, 5 jan. Vos kamp, litho's, 5 jan. Mangelgang, Grote Markt: Willem Buijs, 9 jan. Galerie Hein«: Kunstenaarsgroep Nu, jan. Pictura: De Ploeg, 16 jan. HELMOND 't Meyhuis: Ria van Eyk, textiel vooT architectuur. 16 jan. HENGELO Hengelose Kunstzaal: Gerard Terborchprij® 1967, 7 jan. LEEUWARDEN Kunstzaal Van Hulsen: Jan Vaatstra, gra- fiek, schilderijen, voorl. Kunstcentrum Prinsetuin: Krijn Giezer». wandkleden, 6 jan. E Caspers, gouaches» 28 jan. LEIDEN De Lakenhal: Kurt Löb, grafiek en ningen, 7 jan. Wim Noordbroek, foto's, 2» jan. Galerie van der Vlist, Botermarkt 3: Gertie Bierenbroodspot, 7 jan. MAASTRICHT Kunstzaal De Jong-Bergers, Grote Staat 65s Harry Stallenberg, voorl. Lue Verlee» beeldhouwwerk, 28 jan. Kunsthandel Hack-Rutten. Wolfstraat l®1 Nederlandse Beeldhouwerskunst, voorl. Kunsthandel Felix, Brugstraat 16: Piet Gilles, 31 dec. SCHIEDAM Stedelijk Museum: Focus 16, CanadeS* foto's, voorl. otto Verhagen, schilderijeh» 15 jan. BUSSUM De Berenkuil, Nassaupark 4a: Sal Meyef en het Gooi, 15 jan. Galerie S. de Graaff, Oude Kerkhof Hannie Bouwman, 2 jan. SITTARD Kritzraedthuis: Etsen van Piranesi, 7 Jah' Th. van der Horst, 29 jan. Tapijten ui* Brussel, 7 jan. SOESTERBERG Toonzaal Goed Wonen: Ineke Veenstra» Victor Linford, Krijn van Dijke, HahJ Timmers, Ed Dukkers, Rien Goené, 3 jan. TILBURG Brabantse Kunststichting, Spoorlaan 40<v Kunstscoop 67, verkooptentoonstelling, 0 jan. Natuurhistorisch Museum: De weg in he* landschap, 10 jan. Nederlands Volkenkundig Missie-Museuh1* Verdwijnende kuituur in Zuid-West Iriah» april. UTRECHT Utrechtse Kring. Neudeflat: Imre Nagy' schilderijen, Dallos, beelden, 14 jan. Atelier Biltstraat 156: Paul Gregoire «jj1 Jan Noyons. plastiek en sieraden. 1 l*»' Centraal Museum: Joep Nicolas, 4 mrt. Ned. Goud- en Zilvermuseum, Lang* Nieuwstraat 38: Twee eeuwen uurwerken van 1657-1857. 12 feb. WAESENAAR v Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: Cor VW-' schilderijen, en Margreet Huisman, ker*' miek, 10 jan. VENRAY Kunstzaal Venray, Langeweg 25a: H»ns Duinstee. schilderijen, 24 dec. ZAALDIJK Het Weefhuis: Jef Diederen, 15 jan. ZWOLLE Hotel Dijkstra, Groote Markt: Eldert WU lems en Iny Nahuis, tekeningen en wanö.' kleden, voorl. Het Hopmanshuis: Wat potters bakten. dec. Geraert Terborchprijs 1967, 22 jan. HILVERSUM t Goois Museum: De Kring, 1 Jan. W<>u Muller, Clarijn Mastenbroek, 2 jan. Galerie Wout Vuyk, Leeuwenstraat 13 Georg Hadeier, grafiek, 2 jan. n Kantine I.F.F.. Liebergerweg 72: Me*1*6 Koornstra, 13 jan. harlingen De Blauwe Hand: Niels Hamel, 1 jan. HAARLEM A, Vleeshal: Mari Andriessen, beelden, v°° Vishal: De Groep, 7 jan. ,,„11' Galerie T, Bakenessergracht 67: Jan «j, tijn, grafiek, Leo de Vries, sculpturen» dec. Key Higara, 29 jan. Kunstzaal Hamdorff: Kersttentoonstell*11^ van leden, 1 jan. Singer Museum: Middeleeuwse scuip*"^. uit het Bonnefantenmuseum te Maastri^ voorl. Gooise kunstenaars met de 1 geschoten, 21 jan. NIJMEGEN Galerie Lenten, van Welderenstraat Romantische Haagse school, najaar* toonstelling, 31 dec. De Waag: Kunst uit Gelderland, 2 jan. ROOSENDAAL Steur, litho's en Nora Steur-van In 't Heyedradey, Nieuwe Markt 69: weerde, schilderijen, 31 dec.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 10