NIET ALLEEN KIJKEN EN LUISTEREN Zelf aan de slag op het jeugdfestival m fUÜI m BURGERLIJKE STAND Leiding heeft de wind eronder in De Leiperd C0UZY Gouda gaat weer bouwen Nieuwe films Agenda voor de Rijnmond Vierde bouwkraan omlaag gestort Uitzendbureau in Dordrecht Israel tot 1971 bij Feyenoord Gebrek aan bouwrijpe gronden Mijnenvegers uit Hellevoetsluis Onbenullig Mooie bankroof HUUR PIANO'S HUUR Ouders eisen goede beveiliging van de trambaanovergangen Dr. H. A. M. Hulsmans lector te Rotterdam B. EN W. ZIJN NIET ONGERUST B. en 0. - EEN KLASSE APART IN UITBREIDINGSPLAN BLOEMENDAAL Fototentoonstelling Den Briel 1967 WurliTzer Nieuwe Hoogleraar DE TUD - DE MAASBODE VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 5a 3h| In het buurthuis De Repelaer opende mr. M. Vrolijk gisteren het jeugdfestival Voorne-Putten- Rozenburg. nubeduidend goedkoper 390 cm i jt w f a I i i n i i MENSEN DIE HET WÉTEN. KIEZEN ELECTRONISCHE ORGELS W I Demonstraties hoge inruilwaarde Fa. J.van Urk z (Van onze verslaggever) SP1JKENISSE, 29 dec. Ruim honderdtwintig jongelui nemen deel aan het jeugdfestival Voorne-Putten- Rozenburg, dat gisteren is begonnen en dat drie dagen het buurthuis De Repelaer bezet houdt. Oudminister mr. M. Vrolijk, voorzitter van de Neder landse stichting voor kunstzinnige vor ming, sprak in zijn openingswoord zijn waardering uit ov'er het programma van dit festival. „De scherpe scheiding tussen kunstenaar en publiek zal steeds verder vervagen, naarmate we meer vrije tijd krijgen en daardoor ook meer mogelijkheid om creatief bezig te zijn. Deze tendens kan in het programma in sterke mate worden geconstateerd. Er is relatief veel tijd beschikbaar voor de zelfwerkzaamheid van de deelnemers en dat kan ik niet genoeg toejuichen." Het is de tweede maal dat in Spijkenisse een dergelijk jeugdfestival wordt georganiseerd. Het initiatief hiertoe werd vorig jaar genomen door de stichting Jeugd-Voorne-Putten-Ro- zenburg en de stichting voor buurt werk De Repelaer. Mèn steunde op de ervaring die de stichting Wikor in de loop der jaren heeft opgedaan in het organiseren van manifestaties als de ze. „We hebben heel veel geleerd van het vorig festival, dat enorm was geslaagd. Het programma voor deze drie dagen hebben we dan ook ten dele opgebouwd uit componenten van vorig jaar, en ten dele uit wensen die vorig jaar naar voren kwamen maar toen onvervuld moesten blijveru. Vergeet bovendien niet dat we maar heel bescheiden financiële middelen heb ben: we krijgen van de deelnemende gemeenten vijf gulden subsidie per kind met een maximum van twintig kinderen. We vragen van de deelnemers voor het hele festival achttien gulden inclu sief lunch op donderdag en drie warme maaltijden. Bovendien laten we voor de deelnemers van buiten Spijkenisse 's avonds een extra bus rijden, zodat ze allemaal netjes thuis kunnen ko men. Nee. we houden niets over, integendeel." De studiecommissie „jeugd en cultuur", die het festival moest voorbereiden, is niet over één nacht ijs gegaan. Vanaf maart dit jaar is zij, onder voorzitterschap van bur gemeester H. Sloots van de gemeente Rozenburg, bezig geweest met haar opdrachten. ADVERTENTIE Als U op de hoogte bent van vloerbedekking, dan is Nyl france tapijt geen onbekende klank voor Maar de prijs voor dit kamer brede - we mogen haast wel spreken van "zaalbreed" tapijt- was voor velen een bezwaar. Morgen kunt U 't uitzoeken, Nylfrance kamerbreed Ny lon tapijt van Veneta (bekend van de T.V.) per meter meer dan dertig gulden goedkoper, op 390 cm breed voor nog géén negentig gulden. Nylon tapi|t Neemt U de maat van Uw kamer mee? Morgen begint de verkoop van dit bekende Nylfrance Nylon tapijt, bijna vier meter breed, in twee prachtige kleuren: goud en cognac, p.m. 390 cm breed voor Géén tel. of schrift, best Donderdagmorgen begon een serie merendeels Franse liedjes, gezongen door Janine en Nico Knapper: „lief desliedjes door de eeuwen neen". Ja nine en Nico presenteerden hun chan sons met veel zwier, praatten ze leuk aan elkaar, en oogstten er veel succes mee bij de ruim 120 jongelui. „Kijken naar de film en wat vind je ervan". Onder leiding van cineast Bert Huizenga werd 's middags de film Adieu Philippine van .Jacques Rozier gedraaid, die in 1963 is bekroond met de grote prijs van de federation des cineclubs. Deze film geeft door zijn inhoud en vormgeving een levendig beeld van de mentaliteit en levensstijl van de moderne jonge mensen. Om vijf uur donderdagmiddag wer den de deelnemers ontvangen op het gemeentehuis. De stichting noordelijk toneelgezelschap de Noorder Compag nie onder leiding van Jaap Maarleveld en Manon Alving speelde 's avonds „Moany's jongen huilt niet", een één- acter van Tennessee Williams, na de pauze gevolgd door Eugene Ionesco's „De kale zangeres". Voor vrijdag staan op het program ma: gesprekken met de spelers van de Noorder Compagnie, 's middags gevolgd door een optreden van de dansgroep Pauline de Groot. De vrij dagavond wordt gevuld door het Nieuw Leids Studentencabaret onder leiding van Floris de Graaf, dat dit jaar opereert onder de naam Scabam. Literatuur-mythe of werkelijkheid. Zaterdagmorgen kunnen de deelne mers met elkaar en met deskundigen van gedachten wisselen over deze en andere vragen. De middag is helemaal gereserveerd voor de zelfexpressie ir. de vorm van muziek onder leiding van Ad Heerkens, bewegingsspel- ge leid door Rien Sprenger en vrije expressie, waarbij Krijn van Driel de motor zal zijn. Het jeugdfestival wordt zaterdagavond besloten met een groot beatfeest, met medewerking van de Sharks.' (Van onze verslaggever) ROTTERDAM. 29 dec. Een "27 meter hoge bouwkraan van het aanne mingsbedrijf Mak is vanmorgen om streeks tien uur tijdens werkzaamhe den op het Churchillplein gaan schui ven en omlaag gestort. De kraan raakte een spandraad van de tramlei ding, waardoor het tramverkeer gedu rende een half uur werd ontwricht. Het ongeluk gebeurde toen men na het betonstorten de kraan wilde ver rijden en de op een" zandbak gelegde ijzeren rijplaten gingen schuiven. De twintig tons kraan kantelde en stortte met een daverende klap omlaag. Per soonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. De RET begon onmiddellijk met het herstellen van de bovenlei ding, terwi.il -de politie het verkeec omleidde. -Het is voor de vierde maal in betrekkelijk korte tijd, dat bouwkraan orrtla-élf ts-gestort. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 dec. Een door de bewoners van de nieuwbouwwijk Hordijkerveld gevormd actiecomité wil de Rotterdamse gemeenteraad en de wijkraad voor IJsselmonde een brief sturen waarin wordt geëist dat enkele tramlijnovergangen worden beveiligd alvorens de sneltramlijn 2 op 10 fe bruari gaat rijden. In deze brief wordt aangedrongen op noodbeveiligingen in afwachting van de bouw van een voetgangerstunnel. Tijdens een gisteravond gehouden bij eenkomst is besloten de brief te on dersteunen met handtekeningen van bewoners uit de wijk. Vooral onder de gezinnen met kinderen heerst grote ongerustheid, omdat zo'n 1200 scho lieren de trambaan dagelijks viermaal moeten oversteken. De nieuwe trambaan loopt vrij dicht langs de woonblokken. De scholen, waarop het grootste deel van Hordij kerveld is aangewezen, worden door de baan van de rest van de wijk afgesneden. Ook in de overige wijken van groot IJsselmonde zal de tram dicht langs woningen, winkels en scho len rijden. De RET heeft vele beveiligingsplan nen. Hiertoe behoren het plaatsen van tweelichts signalisaties en tramdrie hoeken alsmede het opheffen van en kele kruisingen. Het is niet mogelijk alle beveiligingen voor 10 februari aan te brengen. (Van onze verslaggeefster) DORDRECHT, 29 dec. De N.V. Randstad uitzendbureau begint dins dag met een vestiging in Dordrecht. Het wordt de achtste standplaats van de vennootschap, die in 1960 werd opgericht en in Amsterdam haar eer ste kantoor kreeg. Sindsdien werden er kantoren geopend in Leiden, Den Haag, Rotterdam, Haarlem, Delft, en Utrecht, terwijl men ook in het buiten land werkzaam is. ADVERTENTIE (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM, 29 dec. Rinui Israel, Feijenoords centrale verdedi ger, heeft in de afgelopen week een langdurig contract afgesloten. Hij zal minstens tot 1971 bij de Stadionclub in dienst blijven. Feijen oord heeft het plan óók in de toekomst meerdere spelers een méérjarig contract voor te houden. Zoals bekend kwam Rinus Israel In 1966 over van DWS. Hij kostte Feijen- oord niet veel minder dan een half miljoen gulden. De laatste tijd heeft Israel nog eens benadrukt zich perma nent in Rotterdam te willen vestigen. Hij opende namelijk een sigarenzaak. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 29 dec. Dr. H. A. M. Hulsmans (geboren te Venlo in 1930), thans wetenschappelijk hoofd medewerker aan de afdeling ^oor stofwisselingsziekte en endocrinologie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, is benoemd tot gewoon lector in de inwendige geneeskunde aan üe medische faculteit te Rotterdam. De benoemde begon in 1948 zijn medische studie aan de Gemeentelijke Universi teit te Amsterdam, waar hij in 1956 het artsexamen aflegde. Van 1957 tot 1960 was hij als assis tent werkzaam in het laboratorium voor physiologische chemie te Amster dam (hoofd: prof. dr. H. C. Slaterj. In 1960 promoveerde dr. Hulsmans hier op het proefschrift: ,,De verdeling van enzymactiviteiten bij fractionering van hartspieryveefsel". Van 1960 tot 1963 volgde hij een opleiding tot internist aan het Ónze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam (hoofd: dr. A. W. Pompen). Van 1963 tot half 1964 zette hij deze opleiding voort aan de afde ling voor stofwisselingsziekten en en docrinologie van het Academisch Zie kenhuis te Leiden (hoofd: prof. dr. A. Querido). Sinds november 1964 is dr. Hulsmans als wetenschappelijk hoofd medewerker aan deze laatste afdeling verbonden. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 30 dec. - Burge meester en wethouders zijn er van overtuigd dat de tegenwoordige leiding gan de provokelder De Leiperd (Boompjeskade) alles in het werk stelt om te voorkomen dat de algemeen in Nederland geldende zedelijke regels worden overtreden. Het college acht het niet juist te spreken van .zeden verwildering" als het bewijs daarvan niet wordt geleverd Dit antwoorden bargemeester en wethouders op vra gen van de heer C. N. van Dis (SGP), door deze gesteld nadat er van mis handeling van een bezoeker sprake was. v v O- - Op basis van rapporten, zo antwoor den B. en W is het niét duidelijk in hoeverre gesproken moet worden van ADVERTENTIE HET COMPLETE SORTIMENT BIJ UW STER-DEALER VOOR ROTTERDAM AERT V. NESSTRAAT 38 1e MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 118811-235327 (Van onze verslaggever) GOUDA, 29 dec. De woningbouw in het uitbreidingsplan Bloemendaal gaat, wanneer financieringsmiddelen en toewijzing van woningcontingenten geen al te grote problemen opleveren, in april 1969 van start. De eerste fase omvat de bouw van ongeveer achthon derd woningen. Met een aantal combi naties van beleggers-opdrachtgevers en uitvoerende bouwbedrijven zijn reeds besprekingen gevoerd om te komen tot een keuze van de combina tie, die in het kader van het te formeren bouwteam niet alleen de woningwetwoningen, maar ook een groot aantal eengezinshuizen in de premie-verhuursector en een kleiner aantal woningen in de vrije sector zal realiseren. Voor het verkrijgen van een goede basis van het structuurplan Bloemen daal en voor een reconstructie van de binnenstad wordt momenteel een ver- keersstructuurplan voor de gehele ge meente gemaakt. Daarnaast is aan het Economisch Technologisch Intituut op dracht gegeven het enkele jaren gele den uitgebrachte rapport inzake de voorzieningen, die in het plan Bloe mendaal moeten worden onderge bracht, nog eens te bezien in het licht van de huidige eisen. Aan de hand van deze basisgegevens wordt een ontwerp van een herzien structuurplan ge maakt, dat de gemeenteraad begin volgend jaar krijgt aangeboden. In de memorie van beantwoording bij de gemeentebegroting delen burgemees ter en wethouders voorts mede, dat met belangrijke bedrijven en instellin gen reeds besprekingen gaande zijn over vestiging in Bloemendaal, waar in de toekomst circa 30.000 menser komen te wonen. Als hoofdoorzaak van de stagnatie in de woningbouw ziet het college niet de moeilijke financiële omstandigheden, maar het gebrek aan bouwrijpe grond. De produktie daarvan is ernstig ver stoord door het veel te laat totstand komen van de grenswijzigingen in 1964. Gouda beschikt momenteel over bouwrijpe grond voor de bouw van 216 premiewoningen in het Boerhaave- kwartier, een bejaardencomplex van ongeveer 160 woningequivalenten in dezelfde wijk en circa 80 premiewo ningen aan de Ridder van Catswcg. Bestekklaar zijn de plannen voor de bouw van 375 woningwetwoningen, <»8 premiewoningen voor verhuur en 82 premie- en vrije sector-woningen voor verkoop in het stadsdeel „Oosterwei II" alsmede 216 premiewoningen voor verhuur in het Boerhaavekwartier. Dit jaar zijn er tot nu toe slechts 224 woningen gereed gekomen, tegen 167 in 1966 en 354 in 1965. Door het ontbreken van bouwrijpe gronden kon den geen nieuwe projecten in uitvoe ring worden opgenomen. Daarnaast hebben financieringsmoeilijkheden in de particuliere sector een premie bouwplan opgehouden. De woningbouw is nu weer op gang gekomen in het bestemmingsplan „Oosterwei 11" waar ruim 500 huizen zijn geprojec teerd. Overeenkomstig de planning Voor de eerste fase van Bloemendaal wordt getracht de besprekingen met de woningbouwverenigingen en andere belanghebbende instanties in de eerste helft van 1968 af te ronden om met een bouwstroom op „Oosterwei II" te kunnen aansluiten. Bij het begrotingsonderzoek hebben vele raadsleden gevraagd of burge meester en wethouders de mening kunnen onderschrijven, dat de woning bouw in Gouda beter op de woningbe hoeften moet worden afgestemd. Zij noemden in dit verband de moeilijke gang van zaken bij de verhuur van de Euroflats in het Boerhaavekwartier. Het college antwoordt hierop, dat be gin 1964 toen de beslissing werd genomen tot verkoop van grond voor het bouwen van de vier Euroflats met in totaal 320 woningen niet te voorzien was, dat de in de rijksgoed keuring voor deze bouw genoemde maximale nettohuur van 170,per maand als gevolg van sterke loon- en rentestijgingen zou oplopen tot onge veer 275,per maand. In de toen gedachte evenwichtige verdeling van woningen in verschillen de huurklassen waren ook opgenomen 280 etagewoningen iri de premiesector van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Deze bouw heeft ais ge volg van soortgelijke moeilijkheden evenwel geen doorgang gevonden. Het college stelt, dat, aan het bouwen van woningwetwoningen en goedkope pre miewoningen in de verhuursector steeds en waar mogelijk voorrang is verleend. Burgemeester en wethouders geven de raadsleden de verzekering, dat zij ook in de toekomst grote aandacht zullen besteden aan het bou wen van woningen voor mensen met smalle beurzen. (Van onze verslaggeefster) HELLEVOETSLUIS, 29 dec. Het mijnenbestrijdingsstation Hellevoet- sluis wordt gesloten en de daar liggen de mijnenvegers worden naar Den Helder overgebracht. Dit houdt ver band met de hergroepering van de mijnenbestrijdingseenheden. Hierbij worden twee groepen gevormd, waar van de een in Den Helder, de ander in Vlissingen wordt gebaseerd. Tevens speelt mee, .dat Hellevoetsluis rond 1970 door het gereed komen van de dam in het Haringvliet zijn waarde als operatieve basis zal verliezen. De marinekazerne in Hellevoetsluis wordt gehandhaafd in afwachting van een eventueel andere bestemming. In Rotterdam hebben alle première theaters hun kerstprogramma's gepro longeerd. Nieuwe films zijn te zien in Prinses, waar „Geld ligt voor het grijpen" draait (14 jr.), in Centraal „Das Madchen mit dem sexten Sinn! (volwassenen) en in Colosseum „Djan- go schiet het eerst" (14 jr.) regisseur Hubert Frank heeft met „Das Madchen mit dem sexten Sinn" een uitermate magere thriller afgege- verd, waarin de welgevormde Brigitte Heiberg haar nudistische neigingen volop kan botvieren. Zij speelt het avontuurlijke Zweedse meisje, dat aan de Italiaanse Rivièra wordt gecon fronteerd met de mysterieuze ver dwijning van haar oom, een beroemd detective-schrijver. Brigitte lost de zaak netjes op en deinst er daarbij niet voor terug haar schoonheid op alle mogelijke manieren te etaleren. Een onbenullig filmpje, waarvan men niet warm of koud zal worden. Het filmbedrijf zet zijn cursus: Hoe beroof ik een bank zonder te worden geknapt onverdroten voort. In „Geld ligt voor het grijpen" zijn daar geen zeven gouden mannen meer voor no dig. James Coburn, meer bekend als geheim agent Derek Flint, heeft aan drie handlangers en een paar gebro ken. vrouwenharten genoeg om de kluizen van de bank op een vliegveld te legen, als daar net de Russische premier arriveert voor een statiebe- zoek. De daarmee gepaard gaande chaos en de maatregelen, die zenuwachtige chefs van veilogheidsdiensten hebben getroffen om de hoge bezoekers te beschermen, zijn aanleiding geweest tot grappige sensatiehumor. Maar het plan tot de bankroof zit zo ingewikkeld in elkaar, dat zelfs de regisseur Ber nard Girard ern niet helemaal is uitgekomen. De toeschouwer breekt zich dan ook het hoofd over de vraag, wat al dat onbegrijpelijke gedoe heeft te betekenen dan dat hij met spanning het verloop van de overval volgt. „Dead heat on a merry-go-round" Is geen slecht gemaakt of vervelende film. Hij is onderhoudend en amusant. Met een minder ingewikkeld scenario en een wat strakkere verteltrant zou hij nog veel beter zijn geweest. (Van onze correspondent) BRIELLE, 29 dec. Burgemeester H. van Es heeft gisteren in de hal van het Brieise Stadhuis de fototentoonstel ling Den Briel 1967 geopend, waarin een overzicht in beeld wordt gegeven van de belangrijkste gebeurtenissen in dit stadje uit het afgelopen jaar. mishandeling door bezoekers van De Leiperd. Anderen cis zich in de omge ving van De Leiperd ophielden kunnen ook de oorzaak van de vechtpartij geweest zijn. De leiding treft in elk geval geen schuld. Andere geruchten als zou De Leiperd een gesloten clan zijn, noemen B. en W. ongegrond. „De jeugd van de straat en in De Leiperd door middel van zedeloosheid en ver dovende middeisti", een slagzin die de heef Van Dis in zijn vraagstelling had opgenomen, noemen B en W, die niet ontkennen dat er wel eens ongeregeld heden voorkomen, een „lichtvaardig spreken". Er hebben, zo blijkt uit een ant- woijnJ op eei\ ^ndere Jtra#g« op de muren van het onderkomen wel leuzen gestaan die aanstoot gaven aan som mige bezoekers of voorbijgangers. Die leuzen zijn ai lang overgeschilderd. Foto's daarvan die de ronde deden zijn in een eerder stadium gemaakt. Het karakter van het experiment met De Leiperd brengt met zich mee, dat men aan een kategorie van jonge mensen een kans geeft een passende vorm voor hun activiteiten te geven", aldus B en W. Het zou daarom niet juist zijn aan dit experiment een einde te ma ken, zeker niet nu het er naar uitziet dat de huidige leiders de zaak stevig in handen hebben. De politie houdt de kelder nauwlet tend in het oog en aan het experiment is medewerking verleend om deze jongeren zo- goed mogelijk te kunnen opvangen. Daartoe is de kelder ver bouwd en die verbouwing is ook nuttig wanneer het experiment onverhoopt beëindigd zou moeten worden. Jeugd- sociëteiten staan bij wijze van spreken te dringen om de accommodatie over te nemen. Het moment om te beant woorden of van een geslaagd experi ment te spreken is, is nog niet aange broken. De huur wordt trouwens op tijd betaald en vele jongeren die vaste bezoekers van De Leiperd zijn werden tot dusverre niet opgevangen door bel conventionele jeugdwerk. ADVERTENTIE uit 's werelds grootste orgel- en pionofobriek Prijzen v.a. 1.145.- met recht van koop C m v.a. p.mnd. zonder eerste storting van de modellen 1967/'68 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzet-organist JOOP WALVIS, t BIJ aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT op de Wurlltzer-school Enorme sortering Prijzen-vanaf 675.- met recht van koop 1 G* v.a. A WS p.mrid. zondereerste storting Let wel: voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders er» Inlichtingen over de nieuwe serie 19ó7/'68 bij de Wurlitzer-importeur i Westersingel 42-44 R'ddm tel.,(010) 135025 ROTTERDAM BEVALLEN-: E. H. W. Bastemeijer-Smects z.; R. Hennequin-de Vries z.; A. M. van Oostveen-Aaldijk z.; J. Gorree-de Lange z.; s. E. I-Iillebrand- Eijkenboom d.; S. van den Hooven-Rutten d.; E. C. K. de Koning-Stelloo z.; M. B. Kuiken-de Jager d.; K. G. Hollander-van Os d.; N. van Kranenburg-Sluijter d.; A. Bonnema-Vlasblom z.; A. E. Knippel-Leeu- wenburg z.; J. A. Hartwig-Hoeman z.W. de Neef-Schram d.; a, h. Langeveld- Hartman d.; A. J. E. Zwanenburg-Koot d.; A. Coenders-Becude z.E. w. C. Wellens- Donck d.; J. J. Weber-Lange z.; J. L E Flohr-Rijs z; H. van Pelt-Inkelaar z.; N. Versluis-Pronk d.; T. E. Dallinga-Sala z.; M. PI. van Dijk-Redering z.c. P. M. Snaaijer-van Vliet z.; C. A. van Dijk-Palli d.; T. J. E. Nijhof-Plönes z; H. E. I. Woortman-Roger de Campagnolle z.; J. A. Heijer-van de Kasteele z.; l. D. Braam-Wis d.; J. J. Trouwee-Levarht d.; E. A. Jacobs- Brzözek z.S. Soesman-Vlieleers z.; M A Rook-Schipper d.; A. H. j. van den Ploogen- Jansen z.M. E. J+ Oskam-Cazenave z en d.; M. D. Stolk-den Toom z.; M. Bakker- Bendik d; M. I. Treffers-Bodelier d.; J. a Nederpel-van der Gaag d: M. Sibbel- Soeteman d.M. A. Tegelaar-Linnenkamp z.; A. L. G. M. Piek-de Jong z.; M. T. van Det-van Gastel z.; I. U Brusselman-Hoog z; A. B. Huizer-Kortleve z.; M A. Sinoo- de Bruin d.; P. van Dieten-van Bokkem z. E. van den Hoek-Schouten z.E. N. Cullens-Smid z.J. A. Kooij-Snel Z.\ L. S. Tellings-Mens D.: L. W. Blom-van Utrecht d.; W. M. Quaedvlieg-Zorg d.; I A. Tuk- Joosse d.; I. -C. J. Melissant-Bax z.; C M van Vliet-Helbers d; W. Vlug-Nels d.; B. H. Eseer-Kloek d.; G. G. F. Geutjes-Geelen z; J. van der Weel-Levering z.; A. Huijsen- Koning z.C. Schaeffer-Revier d.; E. Steinhorst-Vuk z.A. H. H. Goslinga- Kramer z.J. G. Jansen-van Leeuwen d.; H. A. Nome-van der Leije z.; E. Burggraaf- de Kijsser z.M. C. Odijk-van Bouwelen d.; P. V. Klaassen-Oosterman z.w. van der Voordt-de Joode d.; C. H. de Bode-van der Vegt z.; J. Brouwers-Kiehl z.; a. a. vön Beek-van Eijk d.; E. J. Nieuwenkamp- Lubsen d.: J. van Vliet-Huizer d.; G. de Bus-van Eijk d.; J. de Wolff-PJalbach d.; A. Vink-Flooren z.; M. C. A. W. Eelke-van den Biggelaar d.; J. Goudriaan-van der Graaff z.: A. M. T. Jacobs-Rila d.; W. E. Blokland-Meilof d.: I. van der Meer- Möhring d.: M. Dubbeld-van de Noort z. M. M. Overduin-de Bruijn d.; H. Verhagen- Zwaneveld z. OVERLEDEN: P. Martijn, vr. geh. gew. m. J. M. Hoogerbrugge, 67 j.; K. van Oord. ong. vr. 62 j.J de Bruin, man v W M. Scheepers. 68 j.; w. Poorter, vr v. G. v. d Velden, 68 j; H. Dik, vr. v. P. Vuijk, j60 j: G. de Jong, vr. geh. gew m. W. L. v d Ven, 78 j; C. Helmstrijd. man, geh. gew m M. G. Meeder, 75 j.; F. X Legerstee, vr v. W. Collens, 52 .1.; C. R. Plantelmann, man v. B. E. Meinlschmidt, 83 j; M W. Savels- bergh, ong vr.. 23 j.; W. Hamerslag, man y C. E. Wies, 83 j.; W. H. Hage, man v. L Külman, 74 j; M. W. C. v. Langeveld, man. v. A. Gelderblom, 58 j.: M. van Mullekom, vr. geh. gew. m. A. H. Harrand. 82 j.; W J. Meerman, vr geh gew m J de Vendt, 86 j: G. Dingemans, mail, geh. gew. m. A. Maassen. 82 j.S. L. v. d. Sluis, man v. A. M Witjes, 71 j; PI B P. R. van Belle. dr,. 10 j.; H. Klopper t, vp gefru gew m. N Kloppcrt, 82 j.; S. Barendregt, vr. v. K. Jüngerius, 83 j.: A. Koorevaar, man v. A. Li1 de''Bruijn, '77 j.: S. Baer, man v 2VT. Glaser, 77 j.; J. Clement, man v. M. T. van Harmeien. 81 j.; R. xMellegers, zn., 1 mnd.; B. van der Hee, man v. W. Pons, 69 j.; J. Kouwenberg, man v. E. Baumgarten. 44 j.; J. J. Strack, man v. P. de Back, 73 j.; P. J. Wittenberg, man v. J. J. van Orlé, 69 j.; J. Hoogendijk, vr. v. W. J. Turfboer, 58 j.; M. M. F. Muller vr. v. W. N. Rouss, 79 j.; A. Spruit, vr. geh. gew. m. W. T. v. d. Poel, 69 j.: A. C. van Zijderveldt, ong vr.. 84 j.; J. Koster, man v. A. L. Mastenbroek, 53 j.; P. Abels, man v. C. H. Broeders, 71 j.; V. v. d. Heuvel, vr. geh. gew. m. S. Ophof, 86 j.;- H. F C. Haasters. ong. man, 67 j.; G. A. Havelaar, man v. C. Walop, 62 j.; J. Pols, man geh. gew. m. R. Burgers, 80 j.: F. N. A. Otten, man v. C. H. W. v. d. Heijden, 46 j.; A. v. d. Ende, man v. P. C. Severijnen, 69 j.; C. de Munnik, vr. v. A. Rietdijk. 88 j.; H. v. d. Heul, man v. G J. Berger. 66 j; M. Noordijk, vr. geh. gew. m. D. A. Dons. 86 j.; A. Zoethout, vr. v. J. C Zwaans, 66 j: J. op den Dries, ong. man, 18 j.; H. Meijndert, man geh. gew. m. A. v. d. Stoep. 86 j.; M. Pouwe, dr., 3 dgn.; J. J. Rietveld, man, geh. gew. m. W. Brunolt, 87 j.; H. Geertsema, man. geh. geW. m. H. G. Brouwer, 69 j.; A. Galenkamp, man v. C. T. Maas, 53 j.; W. Kolthof. man v. G. de Jonge. 68 j.: J. J. van Eendenburg, ong. vr., 90 j.; j. Klapwijk, man v. J. Moerman. 57 j.; K. Choy, man v. M. C. Hasselberg, 66 j.; A. de Weert. vr. geh. gew. m. W. W. v. d. Langkruis, 76 j.; j. van Waarde, ong. vr, 36 j.: G. Dikke, man v. E. C. van Herwijnen, 82 j.; P. T. A. van Vrijaldenho- ven, man v. N. A. L. Speelman, 64 j.; H. van Opstal, man v. J. M. E. v. d. Velden J.: T. Verkaik, vr. geh. gew. m. C. L. Ryken, 91 j.; J. C. Jasperse, vr. geh% gew. m. H. v. d. Ploeg, 85 j; A v. d. Broek, vr. geh. gew. m. P. J. Klaassen, 93 j; A. Blom, man v. H. van Crabebroek, 51 j.; A. Wilkes, man v. G. M. Laarts, 68 j.; J. Koopman, man v. A. den Braver. 72 j.: J. H. den Haan. man v. A. M. C. Jonker, 68 j.; P. Kruisifix, vr. geh. gew. m. J. W. Junius, 71 j.; M. A. M. Hartman, vr. v. H J. Dijk, 52 j.; G. P. Blauw, man v. K. Looij, 71 j; A Bijl, man geh. gew. m. P. Luijten. 72 j.; K. van Vliet, man v. G. Lamens, 77 j.; J. A. Aarnoudse, man v. P. Brugman, 66 j.; S. Donker, vr. v. P. A. Serier. 62 j.; H. Wolters. man, geh. gew. m. M. J. Piena, 85 j.; A. M. van Wolferen, vr. geh. gew. m. A. H. v. d. Meulen, 91 j.: E. Keiler, vr geh. gew. m. C. Leeuwenburgh. 87 j.: A. Verheij, vr. geh. gew. m. M. Baan, 77 j.; J. van Keulen, man v. J. Matthijsse, 71 j.; H.' J. v. et. Donk, man v. C van Winden, 75 j.; A. Verhoogh. man. geh. gew. m. A. W. Ophoff 87 j.: S. A. L. Bak. dr. 1 j.; A. Doll, vr. v. H. van Ede. 68 j.; G. Doorn-, vr. geh. gew. m. W Abelskamp, 87 j.; W. A. Gernette. man geh. gew. m. M. Smidt. 83 j.; H. J. Vlet, vr. v. J. T. C. Korthals, 70 j: M. Sparreboom, vr. geh. gew. m. J. de Groot. 81 j.; M. C. Wolterbeek, vr v. P. Lagaaij, 79 j. DELFT, dec. Tot hoogleraar in de afdeling der bouwkunde en de werktuig^ bouwkunde aan de "technische Hogeschoól is benoemd ir B. B. SCHIERBEEK. Hij zal ondenyijs gever* in de. technische ep industriële' "VoTmgeVing. ROTTERDAM Vrijdag 2!) dec. De Doelen, grote zaal, 8.15 u.: Josephine Baker. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Loxur Theater, 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Zaterdag, 30 dec. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Loxur Theater, 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". De Doelen, 8.15 u.: Cabaret Jaap van der Merwe Aaii Poes" Zondag 31 dec. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Luxor Theater. 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Maandag 1 jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 u.: Ja, ik wil door het Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Luxor Theater, 8 en 2 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". De Doelen, grote zaal, 8.15 u.: Rotterdams Opera Koor. Dinsdag 2 Jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 ii.: Ja, ik wil door het Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Luxor Theater, 8 en 2 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Woensdag 3 jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 u.: Ja. ik wil door het Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 uur: Bij op schoot. Luxor Theater, 2 en 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". Donderdag 4 jan. De Rotterdamse Schouw burg, 8 u.: J.A, IK WIL 8 DOOR HET Nieuw Rotterdams Toneel. Dorus, 2 u.: Bij Dorus op schoot. Luxor Theater 2 en 8 u.: Snip en Snap Revue '67 „Proficiat". De Doelen. 8.15 u.: Rotterdams Philharmonisch Orkest. Dirigent: Franz-Paul Decker. De Romeinse cijfers achter de door de Katholieke nakeuring gestelde leeftijds grenzen duiden de artistieke en ontspan nende waarde van de films aan: I verdient aandacht; II. boeiend en/of amusant: III. voor regenachtige dagen. FILMS. Arena: Modern Millie, a.l., dag. 2 en 8 u. Oudejaarsdag 2 en 7 u. Nieuwjaars dag 2, 5 en 8 u. Centraal: Das Madchen met dem sexten Sinn, 18 j„ II. dag. 2, 7, 9.15 u. Zaterdag, zondag en nieuwjaarsdag 2, 4.30, 7, 9.30 u. Cineac NRC: De dolle perikelen van Laurel en Hardy, a.l., dag. 9.30, 11.30, I.30, 3.30 u. The Ladykillers, 14 J„ H, elke avond 6, 8 en 10 u. Cineac AD: De man die miljoenen waard was. 14 j„ mf dag g 3o( II.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en £30 u. Zondag en nieuwjaarsdag v.a. 1.30 u. Zuid-Afrika. a.l zondagmorgen -11 u. Cinerama: Doctor Dolittle, a.l„ II, dag. 1.4:, en 7.45 u. Oudejaarsavond geen voorstelling, ('ollos- seum: Django schiet, het eerst, 14 j., II, elke avond 7, 9.30 u. Zondag en nieuw jaarsdag 4.30, 7, 9.30 u. De avonturen van Pietje Bell, a.l. elke middag 2 uur. School voor striptease, 18 j„ III, zaterdagnacht 0.15 u. Corso: The sound of music, a.l. II, dag. 2 en 8 u. Oudejaarsdag 2 en 7 u. Grand: Tien geboden, a.l.. n, dag. 2 en 7.30 u. Oudejaarsdag 2 en 7 u. Harmonie: Geheim agent 007 contra Dr No, 18 j., II, dag. 2, 7, 9.15 u. Zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4.30. 7, 9.15 u. Kriterion: Accident, 18 j., I, dag. 2.30, 7, 9.30 u. Zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4;3?' 7» 9 30 u. Lumière: James Bond 00/ Casino Royale, 14 .1., II, dag. 2, 7, 9.30 Zaterdag, zondag en Nieuwjaarsdag 1.30, 4 en 9.30 u. Metro: Samen uit, samen thuis, a-L, II, dagelijks 2, 7, 9.30 u. Zondag en Nieuwjaarsdag 2. 4.30, 7, 9.30 u. Passage: Samen uit, samen thuis, a.l. II, dag. 2 en 8.15 u. Zaterdag 2, 7 9.15 u. Zondag en Nieuwsjaarsdag 4.30, 7 en 9.30 uur. Old Geld ligt voor het grijpen, 14 j. III, dag. 2.15, 7, 9.30 u. Zaterdag en woensdag 7 en 9.30 u. Oudejaarsavond geen voorstelling. Niuwjaarsdag 4.30 7 en 9.30 u. Old Shatterhand.a .1., zaterdag, zondag, maan dag en woensdag 2 u. Onze man in Libanon, 18 j., III, vrijdag- en zaterdag nacht 12 u. Rex: Verraad op Montmartre, 18 j„ III, dondag 2, 7, 9.15 u. Vier Meedogenlo ze wrekers, 14 j„ vrijdag t/m woensdag dag. 2, 7, 9.15 u. Zat., zond. en nieuwjaars dag 2. 4.30, 7, 9.15 u. Studio '62: Je leeft maar twee keer, 14 j„ II. Dag. 2.15 7, 9.30 u. Zaterdag. zonda„ en Nieuwjaarsdag 1.45, 4.15, 7, 9.30 u. Thalla: Op blote voeten Mn het park, a.l., II. Dagelijks 2.15, 7, 9.30 u. Zaterdag, zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4.30. 7, 9.30 u. 't Venster: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met 'n bloem, 18 j„ II. Dagelijks 2, 7, 9.15. Zondag en Nieuwjaarsdag 2, 4.15. 7, 9.1'5 u. Jules et Jim, 18 j. Vrijdag- en zaterdagnacht 12 u. Victoria: De kanonnen van Navarone, 14 j„ II, dag. 8 u., zo. 7 u. Nieuwjaarsdag 4.30 en 8 u. winnetou, het grote opperhoofd, a.l., dagelijks 2 u. Zondag 2, 4.30 u. Naakte Odyssee, 18 j., III, zaterdagnacht 0.15 u. DEN HAAG Vrijdag, 29 dec. Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Yerma (Haagsche Comedie). Circustheater, 8.15 u.: Amusementsprogramma m.m.v. o.^. Roger Whittacker. Paviljoentheater, 8.15 u.: The Fantasticks' (Nieuwe Komedie). Oude Kerk (Keizerstraat 8), 8 u.: Christelijke Oratorium Vereniging Scheveningen o.l.v. Jaap Hillen m.m.v. Utrechts Studenten Orkest. Diligentia, 8.15 u.: Hessel van der Wal: Land in zicht (Solo-cabaret). Frank Koomans Poppentheater, 2.30 11.: De pantof fels van koning Koukleum. Poppentheater Guldo van Deth, 2.30 u.: Het Ijzeren hek en de vuurrode vis. Theater Pepijn, 8.30 u.: Cabaret Pepijn „Dag en Nacht." Zaterdag 30 dec. Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Van de brug af gezien (Haagsche Comedie). Paviljoentheater. 8.15 u.: The Fantasticks (Nieuwe Komedie). Diligentia, 8.15 u.: Fons Jansen ..Hoe meer zielen." Frank Koomans poppentheater, 2.30 u.: De clieren van Sultan Hassan. Poppentheater Guido van Deth. 2.30 u.: De vogels en de vogeldief. Theater Pepijn, 8.30 u.: Cabaret Pepijn „Dag en Nacht." Zondag 31 dec. Kon. Schouwburg, 19.30 u.: Lied in de schemering (Haagsche Comedie). Frank Koomans poppentheater, 2.30 u.: De kleine giraffe. 19.30 u.: Koning Midas heeft ezelsoren/Cabaretprogramma „Vossestre- ken." Poppentheater Guido. van Deth, 2.30 u.: De vogels en de vogeldief. Theater Pepijn, 8.30 u.: Cabaret Pepijn „Dag en Nacht". Maandag 1 jan. Kon Schouwburg, 8.15 u.: Rosencrantz en Guildenstern zijn dood (Haagsche Comedie). Diligentia. 8.15 u.: Hessel van dér Wal ..Land in zicht." (Solo cabaret). Paviljoentheater, 8.15 u.: The Fantasticks (Nieuwe Komedie). Theater Pepijn, 8.30 u.: Cabaret Pepijn „Dag en Nacht." Dinsdag 2 jan. Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Rosencrantz en Guildenstern zijn dood (Haagsche Comedie). Diligentia. 8.15 u.: Fons Jansen „Hoe meer zielen." Frank Koomans poppentheater, 2.30 u.: Het Zon- nekacheltje. Theater Pepijn, 8.30 u.: Caba ret Pepijn ..Dag en Nacht." Woensdag 3 jan. Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Een maan voor de misdeelden. (Ensemble). Diligentia, 8.15 u.: Fons Jansen ,.Hoe meer zielen." Frank Koomans poppentheater, 2.30 11.: Sophonijnus, het wijze konijn. Theater Pepijn. 8.30 u.: Cabaret. Pepijn „Dag en Nacht." Donderdag 4 jan. Diligentia, 8.15 u.: Fons Jansen ..Hoe meer zielen." Frank Koomans poppentheater, 2.30 11.: Slik, de slak. Circustheater, 8.15 u.: Het Nationale Ballet: Romeo en Julia. Theater Pepijn, 8.30 u.: Cabaret Pepijn „Dag en Nacht." FILMS: Apollo: Ontembare Angellque, volwIII. dag. 12.15. 2.30. 4.45, 7, 9.15 U. Asta: Doctor Dolittle. a.l., II, dag. 1.30, 8 u. Bijou: De oude man en het kind, a.l. II, dag. 2. 7.15, 9.30 u.; zo. 2, 4.15, 7.15. 9.30 U. Camera: Modern Millie, a.l., III, dag. 2.15, 8.15 u. Cineac: De muis die brulde, a.l., II, dag. 6. 8, 10 u. City: Bambi. a.l.. II. dag. 2.30, 6.45. 9.15 U.; zo. 1.45, 4.15, 6.45. 9.15 U. Corso: Je leeft maar twee keer, 14 j„ II, dag. 2, 8 u.; za. 2. 7. 9.30 u.; zo. 2. 4.30, 7, 9.30 u. Du Midi: De eend en de Cadillac, а.l., II, dag. 8.15 u.; zo. 2.30, 8.15 li. Euro: The sound of music, a.l., 11, dag. 2. 8 u.; za. zo. wo. 4, 8 u. Flora: Night ladies, volw., II, dag. 2.30, 7, 9.15 u.a zo. 2, 4.30, 7, 9.15 u. Hollywood: De killer van Brodie, 14 j„ III, dag. 2.30, 8.15 u.; vrij. za. 2.30, 7, 9.15 u.; zo. 2.30, 4.30, 7, 9.15 u. Kriterionl Accident. 18 j„ I, dag. 2.15, 7, 9.15 u.; za. zo. 1.45, 4, 7, 9.15 u. Metropole: Oorlog er» vrede, 14 j.f II, dag. 2, 8 u.; 70. 2. 5, 8 u. Odeon: De getemde feeks. 14 j., II. dag. 2.30, 8 U.; za. 2.30. 6.45. 9.15 u.; zo. 1.45, 4.15, б.45, 9.15 11. Olympia: New York op stelten, a.l„ III. dag. 2, 8 u. Passage: Op blote voeten in het park, a.l.. II, dag. 2.30. 6.45, 9.15 u.; zo. 1.45. 4.15, 6.45, 9.15 11. Rex: Avondzon voor een gangster, 14 j.. III, dag- 9.30, 11.30, 1.30. 3.30, 5.30, 7.30, 9.30 U.; zo. 1.30 enz. Roxy: Chuka, de revolver verhuurling, 14 _j.. II, dag. 2.30. 8.15 11.; vrij. za. 2.30, 7, 9.15 u.; zo. 7. 9.15 u. Seinpost: The great race, a.l., II. dag. 2.15, 8.15 u. Studio: To sir, with love, T4 j., II. dag. 1.15, 3.30. 7.15, 9.30 u. Thalia: De roekelozen, 14 j.. Ill' dag. 2.390, 7, 9.15 u.; zo. 3, 5, 7, <J.15 u. West- End: Fanfare. a.l„ I, dag. 2.15, 8.15 u.; za- 2.15, 6.45. 9.15 u.; zo. 4.15, 6.45, 9.15 U. Studio 2000: Le Scandale, 18 j„ III, dag. 2. 8 u.; vrij. za. 2, 7, 9.30 u.: zo. 1.30, 4, 7 u.: ma- 1.30. 4. 7, 9.30 u. Uitkijk: Citizen Kane, 14 j„ I, dag. 2.30, 7.30, 9.45 u.; zo. 2.30, 4.1& 1-** u.; ma. 2, 4.15, 7.30, 9.45 u

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 6