EPILEPSIA Openbare Moom KWEEKELING GO II I) IJ N EN. Paardenstal en Koetshuis i HODDEN en ZlLVSRiCN WERKEN, Dienstbode, Aan it Sctal voor Ger. Oitewos, GUST. AIMARD, BU8TEINILANP. !i MUSIS SACRUM Marktberichten. Burgerlijke Stand. Rerkelijke Bericbten. ADVEHTENTIEN. Wed. L. A. BETH, Er wordt gevraagd: BQVENWONING, Ingezonden Mededeelingea. OFFICE S ANITAS Meubilaire en andere roe- rende Goederen, diverse Mahoni en andere Linnenkas ten, Commodes, Chiffoniere, Ka binet, Piano, Ledikant, Tafels, Stoe- len, Spiegels, Schilderijen, Haard, Kachels, Regulateurs, Klokken, Wekkers, Karpetten, Opstand vaste en losse Winkelkasten, Toonbank, Lamp, Glas- en Aardewerk, Wasch- kuipen, Emmers, Trapleeren, Sport- wagen, Pendule en Coupes, Pan- toffels, Sigaren, Barometer, Kip- penhok, Kruiwagen en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren van 10 tot 4 uron. te zien. Goederen kunnen worden bijgebracht, mits te voren besproken. W. J. A. KRUIJER. NAA1EN en WASSCHEN Terstond gevraagd: U bij C. F. COMPANUS. Te huur in de Mariastraat Beroemdste Werken Zes en negentig platen. f 1.50 per deeL 2 deelen gratis. verlangd een weging bij de met dat geweer gewapende vervallen. De schildwachten zullen voortaan voor alle officieren, in stede ran het geweer te schou- deren, het eerbewijs met het »gepresenteerd" geweer doen, zooals tot dusver o. a. alleen voor leden van het vorstelijk huis geschiedde. Het eerbewijs voor den jongsten luitenant zal dus in het vervolg gelijk zijn aan dat voor den oudsten generaal en aan dat voor onze beide koninginnen. De beer M. Noordtzy heeft thans ontslag genomen als lid der Tweede Kamer voor het district Kampen. a 45 cents per regel. Kramp- en Zenuwlijdenden; zekere genezing naar de eenige, duizendmaal beproefde methode. Behandeling per brief na inzending van een uitvoerig bericht, dat met postzegel voor antwoord te adresseeren 57, Boulevard de Strasbourg PARIS. AMERIKA. Eene anarchistische brandstichtersbende moet te Brooklyn zijn ontdekt doordien een gearresteerd anarchist bekende haar werk- tuig te zijn. De Herald ontving eene de- peche uit Rio de Janeiro. Sedert het afkon- digen van beleg nam de president ettelijke leger-hoofden en marinehoofden gevangen. Uit Halifax (Canada) wordt bericht, dat daar voor eenige jaren Deeming, de moor- denaar van Rainnall en Melbourne, is geweest. Een getuige verklaart, dat Deeming hem minnebrieven heeft getoond van Catharina Eddowes, dezelfde die in 1888 in Whitecha- pel werd vermoord. Deze omstandigheid versterkt de vermoedens die op Deeming rusten aangaande de Whitechapelmoorden. De consul van Venezuela te Parijs, heeft aan het agentschap Havas eene depeche van den president der republiek Venezula mede- gedeeld, volgens welke er te Caracas vol- maakte rust heerscht, de revolutionairen verslagen zijn en de hoop gekoesterd wordt dat binnen vijttien dagen alles tot orde teruggekeerd zal zijn. CHINA. Uit Pekin verneemt de Times, dat de onderhandelingen over de jaarlijkscheaudientie des Keizers aan de buitenlandsche gezanten mislukt zijn, ten gevolge van geschillen tus- schen de gezanten onderling. De Fransche gezant moet instructie hebben ontvangen te doen als de Russische, die weigerde de leiding van den Duitschen sdeken" te erkennen. De Fransche en de Russische gezant hielden aan op een audientie in het Keizerlijk paleis, waarin de ontvangst van den Oostenrijkscher. gezant onlangs niet heeft plaats gevonden. De Chineesche mi nister van buitenlandsche zaken adviseerde tot het indienen van een gemeenschappelijk adres der gezanten, waarin om de audientie zou worden gevraagd hiertoe werd besloten; maar toen in het adres de woorden bleken voor te komen saangezien de west Europee- sche hoofden van staten de gelijken des Chineeschen keizers zijn," weigerde de Chi neesche minister het adres verder te lezen en gaf hij het document terug, verklarende dat de onderhaiidelingen waren afgebroken. Een gemachtigde van den onderkoning te Shanga'i is naar Hounan gezonden om den opruier tegen niet-Chineezen, Sjan-han, ge vangen te nemenhij keerde echter onver- richter zake terug. DUITSCHLAND. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung logenstraft het bericht in Fransche bladen, volgens hetwelk in Duitschland nieuwe mili- taire voorstellen zullen worden ingediend. Niet alleen dat er zulk een voorstel niet bestaat; bij de bijzondere commissie wordt ook niets van dien aard voorbereid. In aansluiting aan wat er bekend is om- trent eene scheiding der betrekkingen van Duitsch Rijkskanselier en Pruisisch minister- president brachten de Hamburger Nach- richten gisteren het belangrijk bericht, dat voor den plotselingen val van Bismarck tusschen keizer Wilnelm II en den ouden Rijkskanse lier reeds besloten was, dat Bismarck lang- zamerhand, de eene na de andere, zich van zijne betrekkingen zou losmaken. Eene splitsing als nu heeft plaats gehad, zou, zoo was de afspraak, toen hebben plaats gevon den. Bismarck zelf vestigde toen de aandacht des Keizers op Caprivi, op wien het oog des Keizers trouwens ook reeds door anderen was gevestigd. Bismarck noemde hem voor het presidium van het Pruisisch Kabinet. Bismarck zou rijkskanselier zijn gebleven, zijn zoon Herbert zou minister van buiten landsche zaken zijn geworden, en Caprivi, die toen nog scommandeur" in Hannover was, zou minister-president in Pruisen zijn geworden. Deze scnikking zoude voorloopig en bij wijze van proef hebben bestaan tot de volgende verkiezingen voor denRijksdag. Bismarck's keuze was op Caprivi gevallen, ministerie het hoofd te bieden." Deze onthullingen zullen zonder twijfel de aandacht trekken en verrasien. Zij lichten een sluier op van de redenen voor Bismark's dewijl toentertijd de spolitiek der verzoe- ning" nog niet was ingevoerd en dewijl een binnenlandsche strijd hem, na het mislukken der sociaiistenwet noodig en onvermijdelijk scheen. In den conservatieven soldaat Caprivi nu zag Bismarck den man jom aan libera- liseerende en civilistische invloeden in het toorn, toen hij niet alleen plotseling viel maar ook dupe werd. Eene sonthulling," ofschoon van geheel anderen aard, doet thans de bekende anti- semitische rector Ahlwardt. In zijne zooeven verschenen brochure, vol heftige uitvallen tegen de joden, beweert hij dat de welbe- kende wapenfabriek van Lowe er. Co., te Berlijn, bij spoedige levering van 425,000 stuks van het nieuwste geweer (model 88) aan de Duitsche regeering zich aan ergelijke onregelmatighederi heeft schuldig gemaakt dat er bij de .aflevering bedriegerijen en omkoopingen hebben plaats gehaddat er bij de officieele stempeling der geweren dergelijke vervalschingen zijn begaan als bij de Bochumer spoorwegrailsdat een derde gedeelte der geleverde geweren voor den oorlog niet bruikbaar zijn, enz. Ahlwardt noemt daarbij 27 personen, die bij de leve ring betrokken waren en naar hij meentals getuigen voor de rechtbank zijne beschul- digingen kunnen staven. Hij heeft tevens alle stukken te dier zake aan den officier van justitie gegeven. Daar de firma Lowe Co. tot de meest gerenommeerde firma's in dat vak behoort, en daar de geheele zaak ook het militair bestuur ten riauwste aangaat, zal natuurlijk eene scherpe gerechtelijke vervolging niet achterwege blijven, zoodat Ahlwardt wel spoedig genoodzaakt zal worden, van zijne beschuldigingen rekenschap te geven. Een nieuwe samenkomst der keizers Wil- helm en Frans Jozei wordt reeds weder aan- gekondigd, bij gelegenheid der herfstmanoe- vres van het lOe Oostenrijksche legerkorps te Przemysl. Ook de koning van Saksen zal evenals vcrleden jaar, weder aan de samen komst deelnemen. Rogge 9 15 April zor.der handel. Gerst 9-45 April zonder handel. Moutwijn: 9—45 April f9. Jenever 9—45 April f 14.50. per hect. cont. zonder fust en zonder belasting. S. S. V.: 9 April fl.30. 11 en 12. f 1.40. 13. f 1.50. 14. f 1.60. 15. f 1.70. GEBOREN: 7 April. Geertruida Andrina, dochter van A. Koster en G. Buijtenweg, Hoofdstraat. 8. Hermanus Johannes, zoon van G. van Noord en J. M. Slinker, Broersveld. Maartje, doch ter van G. Vink en A. M. C. Terhofstede, Steenstraat. Pieternella Johanna, dochter van G. van der Kris en M. H. van Gogh, Noordmolenstraat.. 9. Antonius Aloyisius, zoon van K. van Kruiningen en G. Th. J. Maag- denberg, Hoofdstraat. Neeltje, dochter van G. van der Most en A. Dijkshoorn, Damme- laan. Johanna Gerarda Maria, dochter van A. van Otterdijk en J. Th. Koppert, Singel. 10. Teuntje, dochter van J. W. van der Horst en T. van Bekkum, Hendrina- straat. Goverdina Petronella, dochter van G. Onverwacht en P. A. van de Peppel, aan boord. Liduina Helena Maria, dochter van Th. C. Melchers en M. G. J. Benkers, Nieuwe Haven. 10. Johanna, dochter van Th. M. Meijer enC. Middendorp, Noordmolenstraat. Pleuntje, dochter van F. van Leeuwen en M. Streijl, Buitenhavenweg. Petronella Theodora Bertha, dochter van F. D. Roeters en C. A. M. de Groot, Noordvestsir.gel. 11. Maria Magdalena, dochter van W. P. de Veld en J. M. de Kraa, Singel. Hermanus Bartholomus Theodorus, zoon van Th. Ver- stegen en A. H. Verstegen, Korte Achterweg. Johanna Maria Francina, dochter van J. W. Welle en M. J, 't Hart, Hoogstraat. 12. Elisabeth Petronella, dochter van S. Gos- linga en M. E. Steketee, Lange Nieuwstraat. Francina Gijsina, dochter van H. van Oosten en J. G. E. Rougoor, Villastraat. Adriana Johanna, dochter van J. Stegman en J. A. Verkade, Nieuwe West Franke- landsche laan. OVERLEDEN: 7 April Elisabeth Kreuger, oud 14maan- den, Singel. Wilhelmina van Kranenburg, oud 74 jaar, wed. van B. H. Heggelman, Nieuwe Haven. Cornelis van der Most, oud 64 jaar en 5 maanden, 's Gravenlandsche polder. - Gerardus Cornells de Kok, oud 40 jaar, Broersveld. 8. Leonard us Alplion- sus Beeckmans, oud 2 maanden, in een vaar- tuig. Johannes Saas, oud 48 jaar en 10 maanden, Spoorsingel. Albertus Franciscus Maria Heinsbroek, oud 10 maanden, Nieuwe Haven. Maartje Vink, oud 1 dag, Steen straat. 9. Jan van Dijk, oud 4 jaar en 10 maanden, Nieuwe Buurt. Jan Walra- ven, oud 74 jaar en 4 maanden, Hoogstiaat. Nicolaas Dirk Slootweg, oud 40 jaar, Buiten havenweg. 10. Gerardus Lenterman, oud 70 jaar en 5 maanden, Lange Nieuwstraat. Een levenl. aangeg. zoon van J. Huiswaard en A. M. Leeflang, Spinhuispad. Alida Wilhelmina Zwalje, oud 78 jaar en 9 maan den, echtgen. van J. van der Most, Korte Groeneweegje. Susanna ^Christina Poot, oud 63 jaar en 3 maanden, echtgen. van J. F. Schoof, Lange Achterweg. Jacobus Groenendaal, oud 10 maanden, Grofbaan. Maria Margaretha Hoek, oud 2 jaar en 2 maanden, Buitenhavenweg. 11. Janna 't Hart, oud 3 jaar en 7 maanden, Laan. k Hermanus Bastiaan Maria Dries, oud 5 maanden, fleerenstraat. - 11. Catharina van den Berg, oud 1 jaar en 11 maanden, Singel. Hendrina Wilhelmina van den Berg, oud 1 jiar en 11 maanden, Singel. 12. Cornelia van Gulik, oudl jaar en 9 maanden, Grofbaan. Maria Elisabeth Dikotter, oud 59 jaar 3 maanden, echtgn. van J.Verver, Nieuwe Haven. Dirk van der Kooij, oud 4 jaar en 4 maanden, Nieuwe West Frankelandsche laan. 13. Een levenl. aangeg. zoon van M. M. Haririg en A. M. Haring, Broersveld. ONDERTROUWD: 7 April A. van Dijk en K. van der Kruit. - F. van Deursen en C. Polderman. G E H U W D 14 April. J. Stout en A. Lous. Ds. J. Hoogenraad te Wageningen, heeft voor het beroep bij de Herv. Gem. alhier, bedankt. BEROEPENNaar Charlois en Katen- drecht, A. Renier, (Herv.) te IJsselmuiden. Naar Wervershoof, A. L. Th. van der Ven, (Herv.) cand. te Leiden. Naar Loppersum, A. L. Th. van der Ven, (Herv.) cand. te Leiden. Naar Harderwijk, Heinemans, (Herv.) te Alblasserdam. Naar Monster, W. de Jonge, (Chr. Geref.) te de Lier. Naar Hens- broek, A. L. Th. van der Ven, (Herv.) cand. te Leiden. Naar Nieuwendam, W. H. Lut- tenberg, (Herv.) te Ilpendam. Naar St. Lau rens, (2e maal) IC. Stelma, (Ned. Geref.) te Voorburg. AANGENOMENNaar Groot-Ammers (cl. Gouda), door C. Bouthoorn, (Herv.) te Dirksland. BEDANKT Voor Ellecom, (bij Arnhem), door H. Wildeboer Jz., (Herv.) te Oudewater. Voor Koedijk en voor Schermerhorn, door A. L. Th. van der Ven, (Herv.) cand. te Leiden. Voor Brielle, door H. J. Baarslag, (Herv.) te Abcoude. Voor Haaften, door J.'G. Bruining, (Herv.) te Schoonhoven. NED. GER. KERK. OOSTERKERK. Zondag voorm. 10 uur Ds. Boonstra. Bediening van's Heeren H. Avondmaal. Zondag avond 5| uur Ds. Boonstra. Nabetrachting. Maandag voorm. 10 uur Ds. Boonstra. Woensdag voorm. (ongev.) 12 ure Huwe- lijksbevestiging. Hartelijk dank aan alien, die mij op den lien dezer van hunne belangstelling deden blijken. H. METZ, V. D. M. voor en in het Venduhuis aan de Hoofdstraat, G. 173, op a. s. Donderdag den 21 April 1892, des voormiddags ten 10 ure, door den Vendumeester J. SCHEURKOGEL, ten over- staan van den Deurwaarder A. BOSMAN, (om contant geld,) VAN "WAARONDER EENIGE zooals: Gevraagd met 1 Mei a. s. een nette P. G., en een burgerpot kunnende koken. Te bevragen op werkdagen aan het Bureau van dit Blad. Tuinlaan alhier, wordt een gevraagd, tegen een salaris van f 50 of meer naar bekwaamheid. Adres, den Hoofdonderwijzer De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het VAN Dwarsstraat, No. 610. AdresA. M. HOOGENDAM, Singel. ti Mtostoltie, niet beneden de 16 jaar. EEN MET voorzien van Waterleiding. Is ook afzon- derlijk te HUUR. Te bevragen op werkdagen aan het Bureau van dit Blad. Goedkoope Serie in twaalf deelen der VAN Geheel nieuwe uitgaaf, opgeluisterd met De Goudkoorts. C' iumi m it 1st. Valentin Griiilloiss. De Boe- kaniers. I>o Zeeschuimers. Do Gomlzoekers. De BvJen- jagers. Steonliart. Vaathaud. De Moxicaansche nachten (2 din.) Do Araucanier. Elk deel p. m. 250 bl. gr. royal 45regels per biz. in rijk gei'llustreerden, veelkleu- rigen omslag. gJSp* Bij inteekening op de serie ontvangt men de twaalf deelen, doch worden slechts tien berekend, dus De serie komt daardoor op slechts fl.25 per deel. De deelen verschijnen successievelijk met niet te groote tusschenruimten. Zie ver der het gratis prospectus. Verschenen deel I en II. Men teekent in bij elken Boekhandel en bij de Uitgevers DE ERVEN J. L. NIERSTRASZ, 's Haue. Tegen 1 Mei wordt gevraagd in een druk en groot gezin eene flinke Dienstbode, P. G. Zich te vervoegen op werkdagen aan het Bureau van dit Blad. flinke Werkmei

Nieuwsblad voor Schiedam en Omstreken | 1892 | | pagina 3