Grote veranderingen in de omgeving Station Schiedam Centrum Inhoudsopgave Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam januari 1996 jaargang 1 nu jaargang 1 nummer 1 Eigen krant voor Oost Voor u ligt het eerste nummer van de Oost Reporter, een krant die maandelijks gratis huis- aan-huis in wijk Oost wordt verspreid. De Oost Reporter wordt door en voor bewoners van de wijk gemaakt. De journalisten, vormgevers en fotograaf wonen in Oost en hebben zich de afgelopen maanden in hun woongebied verdiept. Bovendien hebben zij een spoedcursusjournalistiek, vormgeving en fotografie gevolgd om als vrijwilliger een bijdrage te kunnen leveren aan het maken van de Oost Reporter. Het doel van deze krant is het bevorderen van de communicatie in Oost, zowel tussen bewoners onderling als tussen instanties en bewoners. Wij hopen daarom veel reacties en suggesties van lezers te mogen ontvangen! Afhaalcentrum moet deuren sluiten Een afhaalcentrum aan de Singel heefit begin deze maand van de politie de deuren moeten sluiten. De eigenaresse bleek tijdens een controle niet in het bezit te zijn van geldige papieren. Er was zelfs nog geen vergunning aangevraagd bij de gemeente. Overigens had de eigenaresse de winkel al voorzien van een kansspel- automaat terwijl daar ook nog geen vergunning voor was. Door: Rob Wark Station Schiedam Rotterdam-West heeft z 'n langste tijd alweer gehad. Dit complex uit de zestiger jaren zal een ingrijpende gedaanteverwisseling ondergaan. Er zijn plannen voor aanpassing van het treinver- keer, voor uitbreiding van het metrostelsel, voor omlegging van tramlijn 1 en voor een andere inzet van bussen. De wijk Oost zal het allemaal van dichtbij kunnen volgen. De Nederlandse Spoorwegen gaan de capaciteit van het station Schiedam ver- groten. Sneltreinen van het interregionet zullen er stoppen. Dat staat in het Plan Rail 21. In onderzoek is nog of de Hoge Snelheidslijn van Rotterdam naar Amsterdam via Den Haag en over bestaand spoor zal kunnen worden geleid. Dit is een van de alternatieven voor een directe verbinding met Amsterdam dwars door het Groene Hart van Zuid Holland. Een ander nog lopend onderzoek betreft Randstad Rail, de lijn die een snelle verbinding moet vormen tussen de grote steden in de Randstad. In dat kader zou in de toekomst de spoorlijn naar Hoek van Holland worden vervangen door een metrolijn. T ram-Plusproject In de Beneluxlijn nummer 3 (de informa- tiekrant van het metroproject) staat voorzichtig: 'Behalve voor de trein, de bussen en de metro komt hier mogelijk Kerstdiner weer geslaagd Tweede kerstdag was het een gezellig feest in het Novotel. Inmiddels kan de kerstmaaltijd die door de Bewoners Vereniging Schiedam Oost en de Stichting Servicewinkel Schiedam wordt georganiseerd een traditie worden genoemd. Met de hulp van veel vrijwilligers vierden tientallen ouderen dit jaar onder het genot van een heerlijke maaltijd kerst. Als het aan de ouderen en de organisatoren ligt, wordt er dit jaar tijdens kerst weer een feestelijke maaltijd voorgeschoteld. Of voor de deelnemers het gesubsidieerde diner in 1996 weer een feit is, hangt echter vooral af van donaties van verschillende fondsen. Grote veranderingen rond het Stationsplein. Naast het AMEC-gebouw kunt u terecht voor meer informatie in de toekomst een halte voor de tram. Deze is gedacht aan de westzijde van het Stationsplein, langs de Schie'. Als dat doorgaat loopt lijn 1 via het Stadserf en de Overschiesestraat, naar de halte bij het station. Daarna gaat de lijn onder de Horvathweg door, buigt dan links af en kruist de Schie om dan langs de Burgemeester van Haarenlaan weer op het oude trace uit te komen. Het is duidelijk dat dit zeer ingrijpende gevolgen heeft voor de omgeving waar de omlegging is voorzien. Metro Er komt een nieuwe metrolijn vanaf het Marconiplein, via Station Schiedam, Centrum, door de verbrede Beneluxtunnel, naar Spijkenisse. Op Schiedams grond- gebied komen vier metrostations, waarvan een in het nieuwe station Schiedam- Centrum. De perrons zullen ongeveer komen waar nu de lokettenhal is. Het metrospoor komt ter hoogte van de Hogenbanweg Schiedam over de Horvathweg binnen. De Horvathweg wordt versmald tot twee rijstroken. Rotonde en fietspad Op de kruising Horvathweg/ Hogenbanweg komt een rotonde. Het fietspad aan de noordzijde vervalt, terwijl het fietspad aan de zuidzijde, dus aan de kant van de woningen, wordt verbreed. Dit fietspad wordt onderlangs de nieuwe rotonde doorgetrokken. Tot nu toe lag hier de ontbrekende schakel in de verbinding met Rotterdam-Centrum. Informatiecentrum In de vroegere autoshowroom naast het AMEC-gebouw op het Stationsplein komt het informatiecentrum voor het metroproject. Wanneer u dit leest kan het al geopend zijn en heeft u er al meer over gelezen. In dit centrum zullen de voorlopige ontwerpen van de stations- gebouwen en de omgevingsplannen te zien zijn en informatie worden gegeven over de voortgang van het project. Hier had uw advertentie kunnen staan. Oost van toen pag. 2 Het verhaal achter de Lorentzlaan pag. 2 Vier generaties in een straat pag. 3 De Triangel pag. 3 Woonbonnen pag. 4 De ontwerpen van architect Sanders in Oost pag. 5 Column van Aleida pag. 5 Bijstandswet gewijzigd pag. 6 Bijstandsmoeders verplicht te solliciteren pag. 6 Voetbalsters in Oost zoeken medespeelsters pag. 7 Spanningen van Marumstraat hoog opgelopen pag. 7 Een ochtendje meedraaien bij apotheek Jansen pag. 8 Oost Reporter

Oostreporter | 1996 | | pagina 1