Woonbonnen voor drie gemeenten Wie ontwerpt het logo van de Oost Reporter? Site jaargang 1 nummer 1 Oost Reporter 4 Zes corporaties hebben dezelfde criteria Door: Marina Monte Het woonbonnensysteem is veranderd. Misschien is het u al opgevallen dat de woonbonnen tegenwoordig in de fleurig groene Woonkeuzekrant van het Nieuwe Stadsblad staan afgedrukt. Dit systeem biedt voor woningzoekenden de mogelijkheid om voorkeur uit te spreken voor drie woningen in de gemeenten Maassluis,Schiedam en Vlaardingen. de twee andere gemeenten in mee. Het resultaat is dat, indien de woningzoekende in aanmerking komt voor huursubsidie en recht heeft op een maximale toekenning, deze in alledrie de steden krijgt. Overzichtelijk Het grote voordeel voor de woningzoe kende is het overzichtelijk aanbod van zes woningcorporaties tegelijk. Wilde men voorheen verhuizen naar een van de beide andere gemeenten, dan moest de woning zoekende zelf actie ondernemen om op de hoogte te komen en blijven van het aanbod huurwoningen. Nu is dat niet meer nodig. Het totale aanbod wordt in een krant gepresenteerd, bovendien gelden voor toewijzing van een huurwoning bij alle corporaties dezelfde criteria. Had men vroeger het idee om naar bijvoorbeeld Vlaardingen te verhuizen, dan verviel je in de kansarmere situatie Deze Woonkeuzekrant is de uitkomst van gemeenschappelijk overleg tussen de woningcorporaties van de gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Met het aanbodmodel, waarbij de woning zoekende zelf onder voorwaarden kan bepalen welke woning hij uitkiest, hadden de drie gemeenten al ervaring. Om echter meer aan de wensen van de consument tegemoet te treden, sloegen de zes corporaties de handen ineen en kwamen zo tot deze gezamenlijke uitgave. In eerste instantie bestond er echter wel onenigheid over het toekennen van de maximale huursubsidie tussen de gemeenten onderling. Schiedam heeft altijd het advies van het Rijk gevolgd, terwijl Vlaardingen en Maassluis een veel lagere norm hanteerden. De gemeente Schiedam heeft zich sterk gemaakt voor het behoud van de maximale huursubsidie (momenteel rond de fl. 300,-) en kreeg daar uiteindelijk Het woonbonnensysteem is veranderd van 'starter' voor Vlaardingen. Bleef de woningzoekende in Schiedam, verkeerde deze in de riante positie van 'doorstromer'. Nu is dat onderscheid weggevallen. Iedereen die een leeg huis achterlaat, is een doorstromer; ook de woningzoekende uit Delfzijl! Wel hebben de drie gemeenten een uitzondering gemaakt voor die gevallen waarbij sprake is van scheiding van samenwonenden. Wanneer een persoon voor het verbreken van de relatie in een van de drie gemeenten woonde, dan mag hij/zij reageren op woonbonnen voor zowel starters als doorstromers. Ook de urgentieregeling is in de drie gemeenten gelijk. Overigens blijft het in rekening brengen van fl. 148,- voor het in behandeling nemen van een urgentie- aanvraag gehandhaafd. Valt u echter onder de bijstandsnorm, dan krijgt u deze administratiekosten vergoed. Bureau Slachtofferhulp spreekuur in politiebureau Sinds december houdt bureau Slachtof ferhulp Rijnmond open spreekuur in het politiebureau aan het Bijdorpplein 1 Bezoekers kunnen er voor praktische en emotionele hulp kosteloos terecht. Het spreekuur wordt elke dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur gehouden en is bedoeld voor mensen die slachtoffer zijn geworden van een misdrijf zoals diefstal, inbraak, mishandeling en beroving. Slachtoffers kunnen overigens ook met het bureau Slachtofferhulp Rijnmond een afspraak maken. Het bureau dat gevestigd is aan de Westersingel 6 in Rotterdam, is iedere werkdag tijdens kantooruren bereikbaar op: 010 436 01 44. Verdachten heling en diefstal aangehouden De politie heeft na een onderzoek van anderhalve maand vier verdachten aangehouden wegens diefstal en heling. Van de verdachten, Schiedammers van 28, 29, 54 en 67 jaar, is de 29-jarige hoofdverdachte half januari inbewaring gesteld. De man heeft inmiddels bekend vorig jaar ongeveer 45 snorfietsen te hebben gestolen of geheeld. De overige verdachten blijken een klein aantal bromfietsen te hebben geheeld. De tweewielers werden met name in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam gestolen, waarvan de meeste in de buurt van het centrum. Bovendien leverden derden enkele gestolen snorfietsen bij de man thuis af. Nadat de snorfietsen werden opgeknapt en verzekerd, werden deze te koop aangeboden via het advertentieblad De Particulier. De prijzen lagen tussen de 1200 en 3000 gulden. Vast staat dat de hoofdverdachte enkele tienduizenden guldens heeft verdiend aan de verkoop van de gestolen waar. De opbrengst is voornamelijk opgegaan aan verdovende middelen. De politie onderzoekt in hoeverre het financieel voordeel op de verdachte kan worden teruggevorderd. Tasjesberovingen De eerste week van het jaar begon voor een 71-jarige vrouw uit Schiedam slecht. Zij werd namelijk's ochtends rond half negen op de Laurens Costerstraat beroofd van haar handtas. Het slachtoffer wilde oversteken toen een onbekende dader de tas met een flinke ruk wegtrok. Het toeval wil dat terwijl het slachtoffer aangifte deed bij het politiebureau, een medewerker van het ONS de tas kwam afgeven als gevonden voorwerp. Een veegploeg had de tas gevonden waaruit enkele tientjes waren ontvreemd. Een kleine week later probeerde een onbekend gebleven dader op de Singel de handtas van een 24-jarige Schiedamse te beroven. De vrouw, die zich verzette, heeft daarbij enkele klappen en schoppen gekregen. De dader kwam van het Emmaplein en viel het slachtoffer in de rug aan. Vervolgens is hij zonder buit in de richting van de Singelkerk gelopen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Ruimte voor uw advertentie Hier had uw advertentie kunnen staan De Oost Reporter heeft nog geen logo. Graag willen we de lezers hierover mee laten denken. Wij dagen u uit om een toepasselijk logo te ontwerpen. Het winnende ontwerp zullen wij voortaan gaan gebruiken. De bedenker hiervan wordt beloond met een promotioneel artikel in de Oost Reporter en een VW-bon. Stuur uw ontwerp naar: Oost Reporter Franklinstraat 11 A 3112 SB Schiedam II I I

Oostreporter | 1996 | | pagina 4