Het Halleyplein: van bouwlokatie tot speelplaats. Markante bewoners in Oost MARKT T0JA Fietsherstellersbedrijf 't SCHUURTJE TEXTIEL - MODE De speciaalzaak voor al uw lingerie Spijlenhekken Bamboe Mode Jaargang 1 nummer 2 Oost Reporter 3 Door: Ronald Loch Donderdag 18 januari werd tijdens een informatieavond in de Sint Janschool het ontwerp van het Halleyplein besproken. Ongeveer 25 buurtbewoners en belangstellenden woonden deze bijeenkomst bij. Wat u van het Halleyplein mag verwachten leest u in het onderstaande. Velen onder u vragen zich waarschijnlijk af waar dit Halleyplein dan wel mag liggen, want tot vqor kort bestond dit pleintje nog niet. Door de sloop in 1994 van de huizen in de Halleystraat en de Galileistraat ontstond er een grote open ruimte. Wanneer men nu door dezelfde straten loopt ontdekt men nieuwbouw en de nodige werkketen van de bouw. Op het moment is het totale bouwproject 'Galileistraat' in de eindfase. Op de plaats waar nu nog de directiekeet en andere keten staan, wordt in de nabije toekomst een speelplein gemaakt, Halleyplein genaamd. De totale inrichting van het speelplein wordt afgestemd op kinderen van twee tot acht jaar. Voor de wat oudere jeugd is weinig ruimte ingepast op het plein. Voor de allerkleinsten, in de leeftijd van twee tot vier jaar, komt er een apart gedeelte op het plein. Dit wordt met een spijlenhek afgebakend. D oor middel van honden roosters wordt bovendien getracht een hondepoep-vrije speelplek te krijgen. (Overigens jammer dat we tegenwoordig zulke speelplekken met een lampje moeten zoeken.) Er worden verschillende speel- toestellen, zoals veer- elementen en klimrekken, geplaatst. Langs de rijweg van de Galileistraat en de Rotterdamsedijk worden ook spijlen hekken geplaatst om te voortfomen dat de jeugd direct de weg kan oversteken. Uniek aan het plantsoen, gelegen langs de parkeervakken van de Halleystraat, is dat er in deze strook bamboe wordt aangeplant. Als het slaagt, groeit er in de toekomst een groene, wuivende haag. Midden op het plein komen twee picknickbanken. En voor de ouderen onder ons zijn er banken op een paar plaatsen op het plein bedacht. Van hieruit kan men toezicht houden en genieten van de spelende jeugd. De zachtmoedige anarchist Chippy Door: Hannah Wattel Chippy's woonkamer is klein en behaaglijk. De meubelen zijn van hout en met de hand gemaakt. Op de houten vloer ligt een Oosters tapijt. Aan de muren hangen tekeningen van indianen, kettingen, foto's van de zoon des huizes en boven de schoorsteenmantel is de muur omgetoverd in een bruisend indicmentafereel in relief. Voor het raam stoat een groot aantal cactussen. Hier en daar prijken souvenirs uit de jaren zestig en zeventig. Chippy is keurig gekleed in een groene trui waarop hij een bloedrode ketting draagt. De pijpen van zijn bruine corduroy broek zijn tot aan zijn knieen verborgen in lange veterlaarzen. Zijn lange grijze haar valt sluik op zijn schouders. Chippy meent dat je als hippie geboren wordt. „Ik heb altijd geloofd in vrijheid en vrede, in het geven om je medemens. Als je eenmaal zo leeft kan je niet meer terug. Het stijve strakke leven beangstigt me, omdat ik denk dat je in die strakheid niet meer om je heen kijkt om je af te vragen of het allemaal wel juist is wat je doet en wat er gebeurt, dat je de veranderingen in de maatschappij niet meer opmerkt, dat je bot wordt. Het hele hippie zijn is gebaseerd op het bewustzijn. Naar Chippy's mening zijn er nog maar zo weinig echte hippies over omdat veel hippies een mode volgden. „Sommige mensen leken op hippies omdat ze zo gekleed waren. Je kan je kleden als een hippie, maar dat betekent nog niet dat je er een bent in je hart. De beste manier om een ontstane groep te vernielen is door het 'mode' te maken. Het lange haar, de kleren, de taal die gebruikt werd, zijn op een gegeven moment gei'ntegreerd in 'modem gedrag'. Hetzelfde is min of meer gebeurd met het Punk gebeuren. De originele punks wilden zich, evenals de hippies, afzetten tegen de westerse welvaartsmaatschappij, alleen op een heel andere manier. Toen de mode- ontwerpers zich daarmee gingen bemoeien was het allemaal snel over. Ik denk dat de echte Punks nog steeds punkers zijn en de Hippies nog steeds Hippies alleen valt het niet meer zo op. Er zijn nog steeds mensen die mij als persoon niet accepteren. Zij fantaseren graag over mijn levensstijl. Daar zit ik niet mee. Ik zit lekker in mijn vel en doe niemand kwaad. Vrede joh, vrede." Wilt u adverteren in de Oost Reporter neem dan even contact op met Rob Wark. Tel.: 462.36.89 Fax 415.49.15 Rotterdamsedijk 242 b 3112 BP Schiedam tel 003110 2730666 fax 0031104736656 Collectering en verkoop van alle gebruikte huishoudelijke apparaten en meubels Ook voor import en export Pedegree PAL Tabakspeciaalzaak B.P.H. Janse Broersvest 8a Tel.: 4268804 voor al uw rookwaren staatsloterij lotto - toto verkoop voetbalkaarten kapsalon farouche lange singelstraat 98b 3112 ee schiedam tel. 0104733216 Wij bezorgen uw boodschappen thuis SNELLIUSSINGEL164 3112 RC SCHIEDAM TELEFOON 010 - 426 8630 TELEFAX 010 - 426 86 33 Oosttingel 33 3112 CSC SCHIEDAM tel. 010 - 4267076 Openitigstijden: Maandag t/m vrijdag: 9.00 - 19.00 uur Zaterdag: 10.00 - 17.00 uur OIERENSPECIAALZAAK Halleystraat 3 Schiedam Tel. 010 4261011 winstpakker!!! witte kattenbak-vulling 30 ltr. 10,00 blik 410 gr hait/nmd van 1,74 NU voor 1,59 bij 3 blikken PAL nu Rask lduif gratfat! Act adres voor modem en gotde fiaarjeetcrging voor fitm en haar Boerhaavelaan 75 3112 LD Schiedam tel. 4152672

Oostreporter | 1996 | | pagina 3