Bewoners in onzekerheid over sloopplannen gemeente BIanken's Nieuw kantoor VSB-bank grote vooruitgang Balken Nuchter Kat in 't bakkie Vriendelijk en in alle rust Geen weemoed Hele operatie 4 Oost Reporter Jaargang 1 nummer 2 Door: Ronald Jansen Een jaar geleden zijn een aantal woningen in de Amperestraat, Edisonstraat en van Swindenstraat onderzocht door bouw- en woningtoezicht. Deze woningen bleken in slechte staat te verkeren. Een tweede onderzoek volgde. In januari 1996 ontvingen de bewoners van deze huizen een brief van de gemeente waarin een informatie-avond werd aangekondigd. De datum staat nog niet vast. De bewoners weten dus nog niet of hun huizen gesloopt moeten worden. De Oost Reporter nam een kijkje in de Amperestraat. In de Amperestraat, vlak bij de hoek met Onder deze balken zit nu een dwarsbalk. Ook de stutbalken, woont de familie de Graaff. ontstonden er aan de achterkant van het pand In 1990 kochten ze de woning die nu scheuren in de muur. Rol je mouwen maar op. huisvesting biedt aan man, vrouw, baby, twee honden en een konijn. Het is koud en guur op straat deze avond. In de woonkamer suist de gashaard en is het warm en gezellig. Terwijl de honden aan de bezoeker snuffelen begint de heer de Graaff met een opsomming van de reparaties die hij sinds aankoop heeft uitgevoerd. Zaken als vervanging van elektrische bedrading, nieuwe dak- bedekking, gedeeltelijke ver vanging van loden waterleidingen, een nieuwe gasleiding, nieuwe rioolafvoer. Allemaal dingen die je min of meer kan verwachten bij aankoop van een oud huis. Niet dat het taxatierapport indertijd zo slecht was. Dat zag er heel redelijk uit, met een vermelding 'onderhoud zal niet op korte termijn noodzakelijk zijn'. Misschien dat het voorgaande op de een of andere manier niet als onderhoud telt, in ieder geval kwam de grote klapper na twee jaar. Niet lang nadat ze de dakbedekking hadden vernieuwd kregen de bewoners al weer last van lekkage. Om het lek op te sporen haalde de onfortuinlijke eigenaar het plafond in een zijkamertje weg en constateerde dat sommige balken nog maar net een centimeter in de muur zaten. Muurverzakking dus. Ook al vertelt De Graaff het op nuchtere toon, dit is natuurlijk een nachtmerrie voor iedere bewoner-eigenaar. Zijn vrouw zit naast hem en vult aan waar nodig. „Het is voor ons een ideale plek om te wonen. Familie in de buurt, kinderopvang is vijf minuten lopen en het openbaar vervoer is ook vlakbij." Toen de familie hier kwam wonen hebben ze op het stadskantoor het bestemmingsplan nog bekeken. De komende zeven a tien jaar zouden er geen veranderingen zijn. Mevrouw de Graaff: „We hadden erop gerekend hier minstens tien jaar te kunnen wonen." Er was indertijd nog iemand van de gemeente langs geweest in verband met eventuele subsidies op verbeteringen. „Kat in't bakkie," zegt haar man. „Tenminste, dat dacht ik bij dat bezoek. Maar het pakte anders uit want de subsidie ging niet door." Aan de overkant woont de familie Sprenkel. Ook hun woning werd ge'inspecteerd. Ze wonen er sinds 1988 en hebben niet veel klachten oyer hun huis. „Het staat wat scheef en to erg vind ik het niet om eruit te moeten," zegt mevrouw Sprenkel. „Maar de kozijnen bijvoorbeeld, die zouden vervangen moeten worden. De mensen van de gemeente raden me echter aan dat maar te laten zitten." De vraag is nu: gaan de sloopplannen door? Of beter gezegd, wanneer wordt er precies wat gesloopt, want niet alle huizen in de omgeving zijn er even slecht aan toe. Zolang er geen besluit is genomen, kunnen eigenaren van de betreffende huizen dus geen plannen maken voor de toekomst. Met de bewoners die aan het woord zijn geweest hopen ook andere huiseigenaren dat de gemeente binnen korte termijn een besluit kan nemen over de eventuele sloop en herbebouwing. Halleystraat 48 - Schiedam Telefoon 010-4 266527 (Advertorial) Het bank-fdiaal van de VSB aan het van 't Hoffplein in Schiedam-Oost is kort geleden gesloten. De mensen die er heel dichtbij woonden moeten voortaan een iets grotere afstand overbruggen om bij hun vertrouwde bank te komen. Voor snelle geldzaken kunnen ze nu kiezen voor het filiaal aan de Franselaan in Rotterdam, maar het liefst zou Jose van Katwijk haar oude klantjes willen terugzien in het uiterst moderne onderkomen aan de Broersvest. Jose van Katwijk (op de foto zittend) en Elvira Verschuren waren vertrouwde gezichten in Oost. Elvira is, na de sluiting van het filiaal in Oost, overgegaan naar het filiaal bij het grote winkelcentrum Hof van Spaland in Schiedam-Noord. Ze kwam speciaal voor de foto even naar haar collega in het centrum. Jose zit nu in het fraaie kantoor aan de Broersvest. Zij legt uit wat er voor haar zelf en voor de klanten veranderd is. „In Oost zaten we met z'n tweetjes en moesten we de mensen van achter een loket te woord staan. De klanten stonden in de rij en hoorden wat er door het glas heen besproken werd. Dat is hier totaal anders: geen loketten en geen dik glas, maar een hele vriendelijke omgeving, waar we onze klanten in alle rust kunnen helpen." Zal ze niet met enige weemoed terug- denken aan de oude tijd, nu ze van een klein winkeltje met haar eigen vaste klantjes, is verhuisd naar een soort financieel warenhuis? „Niet echt, denk ik. In de tijd dat ik daar zat zijn er twee overvallen geweest. We zijn heel goed opgevangen, maar dat gaat je toch niet in de kouwe kleren zitten. Nee, hoor. Ik verheug me op de grotere veiligheid, die we hier als bank- m'ensen hebben en op de grotere privacy voor onze klanten. Wei kijk ik iedere keer uit naar m'n eigen klantjes. Die band blijft." Met de ingebruikneming van het nieuwe kantoor aan de Broersvest is, behalve in Oost, ook het filiaal in de Gorzen en het kantoor aan de Lange Nieuwstraat gesloten. Verder is de administratieve afdeling van de 's-Gravelandseweg verhuisd naar de Broersvest. Kortom, een behoorlijke operatie. De heer Burger, districtsdirecteur Schiedam: „We hebben het aantal vestigingen in ons district tot vier terug- gebracht, maar per saldo is de dienstverlening op een hoger peil gebracht." btoemen-en plantenhandel Het adres voor al uw bloemwerk Sig. Mag. 't Hoekje Boerhaavelaan 80 3112 LL Schiedam Tel.: 010-4265513 Bij ons kiint u komen voor: - Al uw tabaksartikelen - Lotto/Toto en Staatsloterij - WenskaartraVpostzegels - Tijdschriften - Telefoonkaarten - Stamerij depot - Snoep/ftisdrank - Buskaarten/Abonnementen - Hlmnet

Oostreporter | 1996 | | pagina 4