BOUW KLUPHUIS OOST VERTRAAGD Vormgeving Budget Activiteiten en ruimte Poppenatelier Pierot 1 kg 17,98 Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam Jaargang 1 nummer 3 Door: Marina Monte Op 3 april aanstaande had het zover moeten zijn; de eerste paal van het nieuwe Kluphuis Oost aan het Van't Hoffplein zou worden gestagen. De uitnodigingen waren de deur al uit. Maar de heipalenboer kon niet op tijd leveren en met de acmnemer was ook niet alles rond. Het slaan van de eerste paal is zes tot acht weken uitgesteld. De omwonenden van het Van't Hoffplein zullen nog langer geduld moeten opbrengen en nog even tegen de deprimerende en smerige zandbak voor de deur moeten aankijken. Een snelle start met de bouw is geen overbodige luxe. Dat geldt voor om wonenden maar ook voor de gebruikers van het huidige clubgebouw aan de Galileistraat Het pand is in verregaande staat van ont- bindingen het betreden ervan is op eigen risico! „Toen hier ik in 1989 kwam solliciteren, heb ik tien minuten op de verveloze deur moeten bonken, omdat een bel ontbrak," vertelt Dirk Scherpenisse buurtcodrdinator van Kluphuis Oost. Hij is de motor achter de bouw van het nieuwe clubhuis. Waarom duurt het allemaal zo lang? „A1 in 1990 waren de politieke partijen het er unaniem over eens dat nieuw- bouw op zijn plaals zou zijn en bovendien snel gerealiseerd zou moeten worden. Dat zelfde jaar is de post op de gemeentebegroting terecht gekomen. Zou alles daarna soepel verlopen zijn, dan had het gebouw er al lang kunnen staan. De problemen begonnen echter al met de bepaling van de nieuwe lokatie van het gebouw op het Van't Hoff plein. Pontificaal in het midden of zoals wij graag gewild hadden, aan de kant van de Buys Ballotsingel." „In de werkgroep werd besloten om de lig- gingvan andere clubgebouwen te gaan bekijken. Daarna vergaderde de werkgroep vier maanden niet en op de eerst volgende bijeenkomst werd medegedeeld dat voor de kant aan de Boerhaavelaan was gekozen. Aan deze eenzijdig genomen beslissing kon verder niet getornd worden." Een ander punt, waardoor de ontwikkelings- fase trager is verlopen, heeft te maken met de wijze waarop de vormgeving van het gebouw tot stand is gekomen. „Wij hadden samen met de Bewonersvereniging Schiedam Oost (BVSO) het Programma van Eisen opgesteld. Qua indeling en maat- voering was dat programma zo efficient mogelijk. Ten dele om de kosten te drukken maar tevens om de bouw te bespoedigen. Wat schetste onze verbazing? Het hele Programma van Eisen werd aan de kant geschoven. Architect R.P.J. Meere (dienst gemeentewerken) kwam met een ontwerp en vervolgens mochten wij proberen ons Programma van Eisen daarin te wringen. De vormgeving is vooral rond. Het gebouw krijgt daardoor een vriendelijke uitstraling. Met het ontwerp op zich is niets loos. Maar probeer eens een rechte kast of bureau tegen een ronde wand aan te zetten. Dat vreet ruimte, tenzij gebruik gemaakt wordt van aangepast meubilair. De inventaris moet echter door het Kluphuis bekostigd worden en ook dat budget is krap." Voor de afwerking van het gebouw is gekozen Voor rode baksteen, zwart natuur- steen en voornamelijk aluminium profielen; dit materiaal heeft een lage onderhouds- gevoeligheid. De afwerking laat niets te wensen over. Dat moet wat kosten. „Indertijd is daar 2,6 miljoen voor begroot plus later een ton extra, omdat de BVSO erbij kwam. Reeds lang van te voren hebben wij gewaarschuwd dat de plannen voor dit bedrag niet haalbaar waren. Desalniettemin vond de inschrijving voor aannemers plaats. Paastakken, versierde ramen en winkels met paaslekkernijen. Het kan niet op! Om Pasen kunnen we niet meer heen. Om de Oost Reporter overigens ook niet. Dit is alweer de derde uitgave en we mogen gelukkig zeggen dat de redactie heel veel leuke reaches uit de wijk krijgt. Wij hopen dat wij binnenkort ook interesscmte en gekke wetenswaardig- heden van bewoners krijgen aangereikt. Nieuw in deze Oost reporter is het sociacd feuilleton 'Het levensverhaal van een Oosterling Ook introduceren we een nieuwe reporter, namelijk de veertienjarige Stefan Zwcmeveld. Hij zal de komende edities aan de hand van interviews met leeftijdgenootjes, beschrijven wat de jeugd van Oost vindt, wat zij er doen en wat zij anders willen in de wijk. Kortom, de Oost Reporters trekken ndg meer de wijk in. De laagste inschrijving zatnogruim zeven ton boven de begroting. Dit is overigens niet de eerste keer dat een dergelijke overschrijding van de begroting plaatsvindt. Kijk maar naar het Stadserf of nog dichter bij huis: het woonzorgcomplex aan de Marconiweg. Bovenop die zeven ton kwam nog eens 3,5 ton extra. De gemeente was haar bebfte om de grand bouwrijpaf te leveren, vergeten. Toen daar naar gekeken werd, bleek er een duiker, dat is een verbindingspijp i.e. tussen de Snelliussingel en de Buys Ballotsingel, te zitten en deze moest omgelegd worden. Uiteindelijk hebben wij daarvoor met veel passen en meten 3,5 ton op het plan kunnen bezuinigen. Toch heeft de gemeente zeven ton moeten aanvullen. Samen met de inventariskosten bedraagt de bouw dus 3,8 miljoen guldens." Veel geld, maar daar staat ongetwijfeld ook veel tegenover. Nu begint Dirk Scherpenisse te glunderen. Trots laat hij aan de hand van de tekeningen zien wat het clubgebouw straks allemaal te bieden heeft. Naast de sportzaal, die uiteindelijk zijn bestemming op de tweede verdieping heeft gevonden, is er bij bij binnenkomst van het pand links de Grote Zaal zie vervolg op pag. 3) Hobbyartikelen voor: poppen, kralenboompjes, fimo, boetseerklei, enz., enz Tevens poppendokter, Besteladres Franklinstraat 8a, 3112 SC Schiedam tel.: 4269281 mm ee» icdeUjfa geldig t/m zaterdag 13 april Tegen inlevering van deze bon echte sucadelapjes Daarbij 1 kg verse kippepoten GRATIS Cor Hoorman en Zoon Tel. 4267595 Op de nu nog armoedige zandvlakte staat in de zomer van 1997 ditprachtige gebouw Inhoudsopgave Oost van toen pag. 2 Het verhaal achter de Buys Ballotsingel pag. 2 De Klussendienst in Oost draait op voile toeren pag. 3 Vol van de Amperestraat pag. 3 Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker pag. 4 I nformatiecentrum Benelux! ijn geopend pag. 4 Het Pink-punt; milieustation en preventiewinkel pag. 5 Regeren is vooruitzien pag. 5 Het levensverhaal van een Oosterling pag. 6 Ouderenwerk zoekt vrijwillige pag. 7 Schubertiade was de moeite waard pag. 7 Wat speelt zich af achter de deuren van alcoholkliniek Boerhaave? pag. 8 i Oost Reporter Rotterdamsedijk 236

Oostreporter | 1996 | | pagina 1