Eindelijk een logo voor Oost Reporter Aanpak asbestplaten later Inhoudsopgave Verwijdering platen Stationsstraat en Reaumurstraat uitgesteld naar 1 mei Veiligheid Kleur Poppenatelier Pierot Rotzooi Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam Jaargang 1 nummer 4 Koninklijk bezoek in Oost pag.2 Het verhaal achter de van Swindenstraat pag.2 Valkenier Aad de Haan pag. 3 Schiedammers steunen bewoners Oekrai'ne pag. 4 Tasjesroof pag4 Nestkasten pag. 4 Opbouwwerker Frans Klijzen weg uit Oost? pag. 5 Aleida pag. 5 Het levensverhaal van een Oosterling pag. 6 Nationale Boomfeestdag pag. 7 Jong voetbaltalent ontdekt pag. 7 Apotheek beantwoordt vragen pag. 7 Ochtendje Thuiszorg pag. 8 Is het u al opgevallen? De Oost Reporter heeft een logo. Deze keer in oranje afgedrukt vanwege koninginnedag. De afgelopen weken heeft de wijkkrant veel ontwerpen mogen ontvangen. Het was voor de redactie dan ook niet makkelijk een keuze te maken uit de leuke, mooie en creatieve ontwerpen. Opvallend was dat bij meer dan de helft van de inzendingen een kompas in het logo was verwerkt. Dat verband legde ook Rene de Goede, een bewoner uit de Marconistraat. Zijn ontwerp stak net even uit boven de anderen en zal voortaan boven aan onze krant prijken. Rene, van harte gefeliciteerd! Wij zijn ervan overtuigd dat je de gewonnen VW- bonnen net zo creatief zal besteden als de wijze waarop je het logo voor de Oost Reporter hebt ontworpen. De redactie Door: Marina Monte De asbestplaten in de Stationsstraat en Reaumurstraat worden niet in maart, maar pas per 1 mei verwijderd. Reden voor deze vertragingis een discussie tussen de Woningstichting Noordvest (WSN) en de bouwer. WSN heeft bewoners op de hoogte gesteld en duidelijk gemaakt dat zij het belong van de bewoners voorop stelt. De bewoners hebben echter weinig begrip voor het uitstel. „Het verzetten van de datum waarop men met het verwijderen van de asbestplaten begint, vind ik een kwalijke zaak," zegt Riet van Rooyen, bewoonster van de Stationstraat. „Op deze wijze verspeelt de WSN haar vertrouwen. Bovendien ontstaat de indruk dat wij als bewoners niet serieus worden genomen." Tinka Hurkmans, voorlichtster van de WSN, en Marinus Kempe, sector Technische Zaken, vinden het jammer dergelijke reacties te horen. Marinus Kempe: „De veiligheid van de bewoners heeft altijd voorop gestaan. Dat is ook de reden dat wij in december 1995 samen met de bewoners en externe deskundigen een Plan van Aanpak hebben opgesteld. Dit plan stelt zwaardere veiligheidseisen aan de verwijdering, dan wettelijk is voorgeschreven. De WSN staat vierkant achter de bewoners." Tinka Hurkmans voegt daaraan toe: „De afgelopen maanden hebben we met elkaar gewerkt aan de planvorming. Helaas is het niet geliikt om voor maart overeen te komen met bouwer BAM. We hebben de bouwer namelijk eerst in de gelegenheid gesteld het probleem zelf op te lossen. Die wilde echter juridische uitspraken afwachten. Wij hebben vervolgens gekozen voor het belang van de bewoners. Besloten is de asbestplaten door een andere aannemer te laten uitvoeren om de bewoners nog een acceptabele startdatum voor te kunnen leggen." Op de vraag of men in januari 1996 al niet vermoedde dat maart als startdatum problematisch zou worden, antwoordt Marinus Kempe: „Jawel, maar voor alle duidelijkheid: de veiligheid van de betrokken bewoners is onze maatstaf. Door het in- schakelen van MUWI, als tweede aannemer, maken wij extra kosten, waarvan het nog twijfelachtig is of deze kosten verhaald kunnen worden. Een beslissing die een zorgvuldige afweging van belangen vergt en waarbij niet over een nacht ijs is gegaan." De bewoners vrezen voor nog meer ver- traging indien gekozen wordt voor een andere kleur plaat en eventuele aanpassing van het houtwerk. Tinka Hurkmans legt uit Overhandiging WV-bonnen aan de winnaar Hobbyartikelen voor: poppen, kralenboompjes, fimo, boetseerklei, enz., enz Tevens poppendokter, Besteladres Franklinstraat 8a, 3112 SC Schiedam tel.: 4269281 Tinka Hurkmans en Marinus Kempe van de dat die vrees onterecht is. „Er is inderdaad over gesproken om de platen die nu blauw zijn, te vervangen door gele platen nu we deze toch moeten vemieuwen. Dat zou leuk zijn, maar dat doen we alleen maar wanneer er op tijd gele platen geleverd kunnen worden. Zoniet, gaat het over want de kleur vinden we in dit geval minder belangrijk. Het gaat er nu om dat we de platen zo snel mogelijk vervangen." Het gedoe rond de kleuren zal bewoonster Riet van Rooyen een zorg zijn. „Als ze maar op 1 mei beginnen! De mensen willen er vanaf zijn! Het zal nog een hele klus zijn om voordat de kou in november invalt, het project gereed te hebben. Sowieso zitten wij nu de hele zomer in de rotzooi; fijn van je balkonnetje genieten, zal er niet bij zijn. WSN Over compensatie door de WSN wordt niet gerept. Integendeel, de brief met 4,55% huurverhoging hebben wij al ontvangen; daar is nooit vertraging mee. Een procentje minder zou niet misstaan!" Ook op deze opmerkingen kan de WSN positief reagageren. Tinka Hurkmans: „De platen worden gefaseerd verwijderd en opnieuw aangebracht. Er is wel degelijk rekening gehouden met 'rotzooi' in de zomer. Zo wordt er alleen in mei en September aan de kant van de balkonnen en tuinen gewerkt zodat de bewoners deze zomer wel kunnen genieten van hun buitenplaats. De huur verhoging is voor een aantal bewoners inderdaad 4,55 Dat is echter de maximale verhoging. Er zijn ook bewoners die te maken hebben met 2,8%." - t Oost Reporter

Oostreporter | 1996 | | pagina 1