Bewoners protesteren Eerste paal Kluphuis Oost m Communicatie met positieve invalshoek Opbouwwerker Frans Klijzen moet in Oost blijven Spandoeken Onbegrip Roulatie Overleg Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam Jaargang 1 nummer 5 Frans Klijzenopbouwwerker in Oost, zou per 10 mei uit de wijkmoeten vertrekken om zijn functie elders in Schiedam voort te zetten. De reden hiervoor is volgens de politiek: roulatie. De bewoners in Oost denken daar echter anders over. Zij widen 'hun Frans in de wijk houden en dat lieten zij maandag 6 mei weten ook Tijdens een raadsvergadering protesteerden zij middels spandoeken tegen zijn gedwongen vertrek Spandoeken van boze bewoners van Oost Feyenoord-trainer Arie Haan zou vreemd opkijken wanneer voorzitter Jorien van der Herik tegen hem zou zeggen dat spits Dennis de Nooyer van Sparta was geconctracteerd en dat hij de plaats van Ed de Goei onder de lat zou ovememen. Arie Haan zou onmid- dellijk z'n contract inleveren. „Als je het zo goed weet, mag jij het doen!", zou hij tegen Van der Herik zeggen. Het supporters- tijdens gemeenteraadsvergadering legioen zou direct het aftreden van Van der Herik eisen. Zo'n voorbeeld toont aan dat een algemeen principe niet zondermeer overal toegepast kan worden. Bewoners van Oost pikken het niet dat een opbouwwerker die meer dan goed functi- oneert, zonder inspraak van betrokkenen, Op 17 april j.l. heeft wethouder Bart de Leede met een aantal raadsleden, in aanwezigheid van alle schoolkinderen uit Oost, de officiele eerste paal geslagen voor de nieuw- bouw van Kluphuis Oost en de B.V.S.O. De schoolkinderen uit de wijk hadden enthousiast houten panelen beschilderd die het komend jaar de hekken van de bouw- plaats zullen sieren en luisterden de bijzondere gebeurtenis op met zelf- gemaakte trommeltjes en kleurige Kluphuis Oost-petjes. De bouw zal circa een jaar in besiag nemen. De officiele opening van het gebouw staat voorlopig gepland voor September 1997. de wijk wordt uitgerangeerd. De eerste stap die zij zetten om in het openbaar tegen het vertrek van Klijzen te protesteren was tijdens de gemeenteraadsvergadering op maandag- avond 6 mei. Een groep afgevaardigden (zo'n vijftien bewoners) hing spandoeken op in de aula van het Stedelijk Museum, de tijdelijke ruimte voor de raadsvergaderingen. Besmuikt lazen de raadsleden spandoeken met opschriften als: Wij tonen ons solidair met Frans Klijzen' en 'Om het pleit voor Frans te beslechten zullen wij keihard vechten'. Frans Klijzen werkt al zes jaar in Oost en nog steeds met veel plezier. Het bestuur van de bewonersvereniging is tevreden over hem en dat geldt evenzo voor groepen in de wijk waarmee hij heeft samengewerkt. Met z'n alien kunnen ze wijzen op goede resultaten. Waarom zou die samenwerking dan nu ineens verbroken moeten worden? In Oost begrijpen ze er weinig van. De Commissie Bewonersondersteuning heeft het besluit genomen om de opbouw- werkers/bewonersondersteuners te laten rouleren over de wijken. Te beginnen met de ruil Frans Klijzen-Henk van de Velden. Waarom? In een brief heeft de Commissie geschreven dat geen enkele wijk het alleen- recht heeft op de kwaliteiten van een opbouwwerker. 'Frans is een goeie', staat daar en daar moeten andere wijken ook van kunnen profiteren'. VVD-raadslid Engeline van Collenburg stelt het algemener: „Het principe van taak-roulatie is dat mensen van tijd tot tijd op andere problemen worden gezet. Dat houdt die mensen scherp en het zorgt voor een frisse kijk op de problemen." PvdA-raadslid Maarten Reuderink zegt hetzelfde in iets andere bewordingen: „Het is om te voorkomen dat mensen vastroesten." Voorzitter van de Bewonersvereniging Schiedam Oost, Wulf van der Eshof, ook aanwezig bij het protest in het Museum, heeft zich mateloos gestoord aan dit 'over ons' en 'zonder ons' optreden van de Commissie Bewonersondersteuning. Hij is redelijk genoeg om te erkennen dat er misschien wel iets in dat principe van taak-roulatie zou kunnen zitten. „Maar," zegt hij, „praat er dan eerst met alle betrokkenen over en spreek dan af hoe het op een aanvaardbare manier kan worden doorgevoerd. Daarvan is nu totaal geen sprake geweest." Het bestuur van de Bewonersvereniging heeft de mouwen opgestroopt. „Dit is van de gekke," zegt Van der Eshof. „We laten het er niet bij zitten, hier is het laatste woord nog niet over gezegd." Welke acties na de spandoeken volgen, wil hij nog niet kwijt. De Oost Reporter zal er ongetwijfeld volgende keer weer over berichten. Bijna een jaar geleden startten enkele bewoners van Oost met de voorbereidingen van de Oost Reporter. Inmiddels ligt de vijfde uitgave in de wijk en klinkt de naam Oost Reporter voor de buurtbewoners bekend in de oren. De bekendheid gaat zelfs verder dan de grenzen van Oost. We hebben zelfs aanbiedingen gehad om gelijksoortige kranten buiten Schiedam te maken. Dat zijn leuke complimenten voor de redac- teuren die na slechts tien lessen in schrijven, in januari voor het eerst artikelen zijn gaan produceren. Het geeft stimulans om verder te gaan met de krant en het product beter te maken dan het is. Dat ook de 'volwassen krantzoals zij zichzelf dan noemt, de Oost Reporter als een volwaardig medium ziet, blijkt wel. De eerste kritische brief van een 'professionelecollega is binnen. Er staan tips in die we goed kunnen gebruiken. 'Het gehark van Warkis natuurlijk een fantastische naam voor een nieuwe rubriek. Uit de brief blijkt echter ook dat de 'prof' de doelstelling van de krant niet helemaal heeft begrepen. De maandelijkse uitgave van de Oost Reporter is namelijk een wijkkrant. Een krant die door en voor bewoners in Oost wordt gemaakt en voor de makers ervan een educatieve functie heeft. Wij pretenderen niet een nieuwskrant te zijn. Het gaat erom verhalen te brengen waar in de 'volwassen kranten geen plaats voor is. Onderwerpen die leven in een wijk als Oost. Het doel is de onderlinge verstandhouding te verbeteren en de communicatie lussen bewoners en instanties te bevorderen; om met elkaar naar oplossingen te zoeken in plaats van te trappen. Voor het geval er nog meer lezers zijn die de genoemde doelstelling hebben gemist, herhalen we het nog een keer: de Oost Reporter is een maand- uitgave voor en door bewoners van Oost. Inhoudsopgave: Oost van toen pag. 2 Het verhaal achter de Van's -Gravensandestraat pag.2 Huurverhoging 1996 pag. 3 Markante bewoners in Oost pag. 3 Flitsende schoonmaakactie achter Daldonflat pag. 4 Verdwijnen van kleine winkelier uit Oost pag. 4 Invulling Melkert-banen 1 in Oost pag. 5 Aleida pag. 5 Het levensverhaal van een Oosterling pag. 6 Rene de Goede, winnaar prijsvraag logo Oost Reporter pag. 7 Midden in de week en s zondags ook pag. 8 P'jyToftny Oost Reporter

Oostreporter | 1996 | | pagina 1