Huurverhoging 1996 Markante bewoners in Oost Apotheek^CI. Jansen Ferry Ignatia gaat met de muziek mee BI an ken's jaargang 1 nummer 5 Oost Reporter Wanneer kunt u bezwaar maken? Door Bobby Scheepe Zoals gebruikelijk gaan ook dit jaar de huren weer omhoog. De maximale huurstijging per woning is 6,5%, een minimum huurstijging is er niet. Voorwaarde voor de woning- corporaties is dat de som van alle huren gemiddeld met 3,5% stijgt. Het Stedelijk Overleg Bewonersorganisaties (S.O.B.O.) vindt echter dat de Woningstichting Noordvest (W.S.N.) en Woningbouw-vereniging Schiedam (W.B.S.) een te hooggemiddeld huurstijgings- percentage vragen. Wanneer u evenals de bewonersorganisaties bezwaar wilt maken tegen de verhogingen, leest u in het onderstaande artikel hoe het indienen van een bezwaarschrift werkt. De huurverhoging van 1996 is een voorstel van de verhuurder. Huurders kunnen hier- tegen bezwaar maken. Zo'n bezwaar heeft zin als de woning grote gebreken vertoont. Indien de woning een of meer van de in dit artikel genoemde gebreken vertoont, is het raadzaam een bezwaarschrift in te vullen. Het bezwaarschrift dient binnen 6 weken na 1 juli 1996 (dus voor 12 augustus 1996) naar de verhuurder te worden gestuurd. Van belang is dat de verhuurder op de hoogte is van de gebreken omdat hij de gelegenheid moet hebben gehad om de gebreken te verhelpen. Als de huurder gebreken niet meldt, stelt de huurcommissie de verhuurder in het gelijk. Huurcommissie De verhuurder moet het bezwaarschrift aanvullen en doorsturen naar de huurcom missie. De huurcommissie beoordeelt vervolgens of de gevraagde huurverhoging terecht is of niet. Dit oordeel velt de huur commissie op basis van een onderzoek. De woning wordt beoordeeld op de gebreken, die in het bezwaarschrift worden genoemd. De bevindingen staan in een rapport van onderzoek. Na enkele maanden krijgt de huurder een oproep om te verschijnen voor de huurcommissie in Schiedam, meestal op het stadskantoor, om het bezwaar mondeling toe te lichten. Welke bezwaren zijn mogelijk? Het weigeren van de huurverhoging zonder bezwaren te noemen, heeft weinig zin. Van belang is ook dat de bezwaren en de gebreken aan de woning zo duidelijk mogelijk worden omschreven. Het is mogelijk om op basis van een aantal vastgestelde criteria bezwaar te maken tegen de huurverhoging. Bezwaar maken is mogelijk: - bij een huurverhoging van meer dan 6,5%. - Het is mogelijk dat de verhuurder, als de huur bevroren is geweest, twee overgeslagen huurverhogingen ineens inhaalt. Echter het achterstallige onderhoud moet wel zijn weggewerkt; - indien de opgegeven huurprijs niet juist is: - als de verhuurder in de aanzegging tot huurverhoging de onjuiste oude huurprijs weergeeft, kunt u bezwaar maken tegen de verhoging; - indien binnen twaalf maanden na de vorige huurverhoging de huur opnieuw wordt verhoogd; - bij absolute nulpunten, deze zijn vastgelegd in een wettelijk besluit. Deze tellen heel zwaar voor de huurcommissie. Nulpunten zijn emstige tekortkomingen aan uw woning. Daaronder vallen: bij relatieve nulpunten, deze zijn ook wettelijk vastgelegd. Er is sprake van een relatief nulpunt als de woning een of meerdere van de volgende tekortkomingen vertoont: indien de huur de maximaal redelijke huur overschrijdt: als door de verhoging de huur, gezien het aantal punten van de woning, boven de maximaal redelijke huur uitstijgt, kunt u bezwaar maken. Het puntensysteem ter beoordeling van uw woning is ver- krijgbaar bij de B.V.S.O Hulp bij invullen Huurders kunnen voor hulp bij het invullen van een bezwaarschrift, bij de zitting van de huurcommissie en/of vragen met betrekking tot de huurverhoging, terecht bij de Bewonersvereniging Schiedam-Oost (B.V.S.O.). Daar kan men inschatten hoe kansrijk een bezwaar is. U kunt iedere werkdag (behalve vrijdag) van 13.30 tot 16.00 uur op Franklinstraat, nummer 1 la terecht. U kunt ook bellen. Het telefoonnummer is: 473 71 95. Ook kleine advertenties worden gelezen. Door: Hannah Wattel AI snel ontdekten de ouders van Ferry Ignatia de muzikale talenten van hunzoon Op zijn zevende verjaar dag kreeg hij een gitaar van hen; vanaf dat moment was hij verkocht. Uren achtereen was hij bezig met het analyseren van harmonieen. Op twaalf- jarige leeftijdstond hij al op de planken en deed mee aan muziek- festivals in zijn geboorte- land Curasao. In 1970 kwam Ferry met zijn ouders naar Nederland. Hij heeft zich hier ontpopt als een musicus, componist en arrangeur. Zijn Docerend Musicus-akte, een akte die musici zonder officiele opleiding kunnen behalen, heeft hij verkregen in Dordrecht om les te kunnen geven aan de Toonkunst Muziekschool. Straatveger Ferry (41) woont nu in Schiedam Oost en vertelt: „Het leven van muzikanten gaat niet altijd over rozen. Ik word wel regelmatig gevraagd door opdrachtgevers en ben samen met mijn zoon en de band Dacapo bezig een C.D. voorte bereiden. De inkom- sten zijn echter lang niet altijd genoeg om van te leven en ander werk is moeilijk te vinden. Een baan als straatveger kreeg ik niet omdat ik moest beloven de inkomsten niet als springplank te gebmiken om mijn uiteindelijke (muzikale) doel te bereiken. Er werd gezegd dat ik dan niet voldoende gemotiveerd zou zijn voor die baan. In 1994 heb ik bij de gemeente financiering aangevraagd om mijn muziek van de grond te krijgen. Het college van B&W heeft hierover tot nu nog geen besluit kunnen nemen. Maar ik ben geduldig hoor." Leuke dingen „Ik heb gelukkig veel leuke dingen mee- gemaakt in mijn leven. Zo zat ik in de band Brickhouse waarin Glenda Peters in zong. Ook maakte ik een T.V.-opname met Justine Pamela, je weet wel die van het Song Festival. Als ik daaraan terugdenk, word ik vanzelf vrolijk. En binnenkort word ik voor de eerste keer opa." TWEEWIELER PALEIS van RIETSCHOTEN Rotterdamsedijk 242 b 3112 BP Schiedam tel 003110 2730666 fax 0031104736656 Collectering en verkoop van alle gebruikte huishoudelijke apparaten en meubels Ook voor import en export het adres voor een deskundig advies over uw geneesmiddelengebruik v.Swindensingel 42 3112 RJ Schiedam Tel. 010 4263917 010 4264018 - geen toilet met waterspoeling in de woning; - geen kookgelegenheid in de woning; geen daglichttoetreding in woonkamer of slaapkamer; geen ventilatiemogelijkheden in toilet, keuken, douche, badruimte, woonkamer of slaapkamer; geen aansluiting op het riool; geen aansluiting op het elektriciteitsnet of waterleiding; een door de ONS afgekeurde gas- of elektriciteitsleidingennet in de woning; de woning is ongeschikt om te bewonen als gevolg van de toestand van de fundering, de muren, het dak, de trappen, de vloeren etc. In het algemeen zal het hier een onbewoonbaarverklaarde woning betreffen; de maximum geluidsbelasting wordt overschreden, te weten: 75 db. voor verkeer, 65 db. voor industrie; er is sprake van emstige verontreiniging van de grond om of onder de woning; op de woning rust een aanschrijving van Bouw en Woning Toezicht; er is sprake van doorslaand of optrekkend vocht, waardoor schimmelvorming of houtrot in 6dn van de vertrekken optreedt; emstige lekkage in de woning; onvoldoende of gebrekkige afvoer van rook- of verbrandingsgassen voor de hoofdverwarming van de woning; scheefstand of verzakking van gevels, vloeren, muren enz. van de woning; niet of slecht functionerende binnenhuisriool; emstige of voortdurende stankoverlast in de woning; algehele slechte staat van onderhoud van de woning, als gevolg van opeenstapeling van gebreken, zoals: slechte toestand van het buitenschilderwerk, emstige houtrot in de ramen en kozijnen, slechte staat van het voeg- en metselwerk, emstige kieren in ramen en buitendeuren. Bij ons kunt u komen voor: - Al uw tabaksartikelen - Lotto/Toto en Staalsloterij - WenskaartaVpostzegels - Tijdscbriften - Tekfoonkaarten - Stometij depot - Snoep/frisdrank 3112 LL Schiedam - Buskaarten/Abonnementai Tel.: 010-4265513 - Filmnet Sig. Mag. 't Hoekje Boerhaavelaan 80 bloemen- en plantenhandel Het adres voor al uw bloemwerk Halleystraat 48 - Schiedam Telefoon 010-4 266527 De 4 sterren vakman voor irw Sets en bromfiets altijd een jaar extra Garantie altijd vakkundige montage van bij ons gekochte accessoires. altijd een leenfiets bij reparaties langer dan 2 werkdagen. altijd 3 maanden garantie op alle reparaties, inclusief arbeidsloon en vervangende onderdelen. Prof. Kam. Onneslaan B2 3112 VJ Schiedam Tel.: 4153995 'KXKHANP& T CEWWJM VOOR Al W STOPS EN 't Centrum Korle Singelstraat 20B 3112 GB Schiedam Hil: 010-4262584 MW. DRS H. W1EGMAN MW. DOS. M.J.CA. TEEUWEN - BOUMANS APOTHEKERS

Oostreporter | 1996 | | pagina 3