Invulling van Melkert-1 banen en banenpoolers voor Oost THemaplein het fijntje T0JA Atlantic 010-426 26 26 Cafe - BiLiart De Lorentz De speriaalzaak voor al uw lingerie Toegewezen plaatsen Poppenatelier Pierot 12 maanden garantie Maatwerk in de wijk Wijkservicepunt Herhaling is de toverkracht van de reklame de KROON SNELDRUK Fietsherstellersbedrijf 'tSCHUURTJE TEXTIEL- MODE jaargang 1 nummer 5 Oost Reporter 5 Door: Marina Monte De informatie over Melkert-1,2 en J banen is een rijstebrij. In Schiedam valt de onduidelijkheid over de verschillende Melkert-banen gelukkig mee want daar telt men voorlopig nog maar tot een. De 35 Melkert-1 banen die Schiedam toegewezen kreeg, bieden op verschillende gebieden mogelijkheden. Een van de positieve gevolgen is dat er banenpoolplaatsen vrij komen voor het wijk- en buurtbeheer. banenpooler, een financiele compensate bij een eventuele terugval in salaris gedurende het eerste jaar." „Aan werk geen gebrek. Iedereen consta- teert dat veel werk vaak letterlijk biijft liggen; we ergeren ons allemaal aan het vuil op straat. Het vele werk staat echter in schril contrast met de hoge werkloosheids- cijfers, vertelt Roiand de Vreede die bij de dienst Sociale Zaken werkt. „Door bezuinigingsrondes zijn bij het Rijk en de gemeente nogal wat banen in de laagste functieschalen gesneuveld. Minister Melkert heeft dit probleem aangepakt door in de eerste plaats een aantal eisen aan banen te stellen. Een belangrijke voorwaarde van Melkert-1 banen is dat detachering niet mag plaatsvinden. Dit ter voorkoming dat Melkert-1 functionarissen in dienst komen van een aparte werkgeversstructuur, zoals de banenpolers bij de Stichting Maatwerk. Want het betreft hier 'gewoon werk', waarvoor de zelfde arbeidsvoorwaarden zoals pensioen- en ziektekostenregeling, gelden als voor het overige personeel. De loonhoogte van deze reguliere banen bedraagt bij aanstelling 100% van het minimumloon oplopend naar maximaal 120%. Daartoe werd de nieuwe functieschaal 1 bij de gemeente ingevoerd." Het Rijk heeft Schiedam dit jaar 35 Melkert-1 banen toegewezen. Bij de gemeenteraad is het volgende verdelingsvoorstel ingediend: 24 plaatsen bij de dienst Educatie (23 concierges en een beheerder); 2 plaatsen bij de gemeentelijke Sociale Dienst; 5 plaatsen bij de BGS (gemeentelijke Sociale Werkvoorziening); en 4 plaatsen bij het openbaar nutsbedrijf. Wie komen er voor die banen in aanmerking? Ronald de Vreede: „Schiedam heeft gekozen om banenpoolers de mogelijk te bieden door te kunnen stromen naar een 'vaste' baan. Een Melkert-baan heeft echter als norm 32 uur; terwijl een banenpooler een arbeid- stijd van 38 uur kent. Daardoor zou omzetting voor een banenpooler in een Melkert-1 baan onvoordelig kunnen zijn. Vandaar dat voor de invulling van de Melkert-1 banen in Schiedam voor het merendeel gekozen is voor een 38-urige werkweek. Bovendien ontvangt een Melkert-1 functionaris, als voormalig Hobbyartikelen voor: poppen, kralenboompjes, fimo, boetseerklei, enz., enz Tevens poppendokter, Besteladres Franklinstraat 8a, 3112 SC Schiedam tel.: 4269281 witgoedservice De banenpoolplaatsen die vrijkomen worden ingevuld door het wijk- en buurtbeheer. Wijkcoordinator Arno Mol vertelt hierover: „Binnen het wijk- en buurtbeheer zijn wij reuze blij met de banenpoolers, want het is nu mogelijk om maatwerk te kunnen gaan Ieveren door in te gaan op veel gehoorde klachten vanuit de wijk. Ik denk dan even aan het oplossen van problemen als honden- poep, vuil op straat en vernielingen van ballorige jeugd." Voorlopig is gekozen om in twee wijken te starten met banenpoolers. Oost en Nieuwland vallen dit 'voorrecht' ten deel, omdat daar verleden jaar al een inventarisatie van de werkzaamheden in het kadej; van een veiligheidsproject heeft plaatgevonden. De opzet is om vanuit een 'Wijkservicepunt', dat centraal in de wijk is gelegen, een onderhoudsploeg en toezichthouders de wijk in te sturen. De onderhoudsploeg (serviceteam) zorgt voor het onderhoud van het openbaar gebied; met nadruk op het schoonhouden daarvan. De toezichthouders gaan mensen aanspreken op vervuiling als hondenpoep. Maar buurtbewoners kunnen bij hen ook terecht met klachten als lawaai- overlast. De toezichthouder wordt aangestuurd door een agent, aan wie hij/zij de klachten tevens teruggekoppelt. Toezichthouders krijgen dan ook een erkende opleiding en lopen straks in uniform. Het Wijkservicepunt krijgt een baliefunctie, zodat iedereen ook daar met vragen terecht kan. Het is dus de bedoeling om snel en effectief op klachten te reageren, zodat resultaten goed zichtbaar voor bewoners zijn. Amo Mol wijst met nadruk op het voorlopige karakter van de plannen. „Het kostenaspect is nog niet helemaal rond. Werving en selectie van de banenpoolers zal niet eenvoudig zijn. Kortom, we hopen in September te beginnen, maar dan zullen alle zeilen nog bijgezet moeten worden." Lorentz laan 13c Tel.: 262 39 49 24 UUr'S ServiCQ BIUARTERS GEZOCHT m/v Wij leden van Biljartvereniging D.O.C. zoeken Gezellige. ruimdenkende. spontane, nieuwe clubleden inl.: 010-473.15.16 of kom gewoon eens langs Cafe "De Kieine Confiance" Professor Peter Nijkamp heeft ons, Schiedammers, op innemende wijze een spiegel voorgehouden. „Jullie Schiedammers," zei hij, „hebben een overwegend negatief zelfbeeld." Vaak was hij niet onder ons geweest en veel Schiedammers had hij niet gesproken, maar genoeg om die stelling te poneren in het auladebat over de binnenstad. En ja hoor, niemand die het durfde ont- kennen. Het zou die avond over wonen, werken en winkelen gaan, doch hij had het -met die stelling- eigenlijk over de Schiedamse cultuur gehad. De week erna ging het over cultuur, monu- menten en toerisme. Dominee van der Klaauw sprak over de kapel Schiedam naast de kathedraal Rotterdam en over de dingen waarin een kieine stad groot kan zijn. Hij sloot af met een lofdicht op Schiedam en panellid Van Hengel opende het debat vervolgens met een welluidend gezongen loflied op ons stadje. Ik was zo ontroerd dat ik wel van m'n sokkel had willen springen om die twee te omhelzen. De dominee had een therapie tegen de kwaal van het negatieve zelfbeeld. Hij vroeg de aanwezigen om familie en vrienden van buiten de stad mee te nemen op een wande- ling door Schiedam. „Gedraag je dan niet als gids, maar Iaten ze het zelf ontdekken. Neem pen en papier mee en schrijf op wat ze mooi vinden. Je zult zien dat je dan zelf ook met andere ogen naar je stad gaal kijken De stad heeft iets in de lucht hangen wat bij de Schiedammers kennelijk een haat-liefde verhouding oproept. Mensen die er wonen, willen weg en mensen die er woonden wil len terug. Niet allemaal, maar de uitzondering bevestigt de regel. Zo'n uitzondering, zegt hij zelf, is Dick van der Lugt. Hij is naar Vlaardingen verhuisd, maar haat die stad zo dat hij er niet meer weg wil.Hij is de aangewezen persoon om iets te vinden van het idee om Schiedam en Vlaardingen samen te laten meedingen naar de uitverkiezing tot Cultuurstad van de provincie Zuid-Holland. Waar de neutrale buitenstaander een bescheidenheid in het kwadraat constateert (Rotterdam gaat voor Europees goud) schrijft hij over deze tandem: „Je moet maar durven. Natuurlijk gun ik Schiedam en Vlaardingen van harte de uitverkiezing tot Cultuurstad. Maar ik ga mij toch ook niet opgeven voor de nationale kampioenschappen bodybuilding?" Dick, hieruit spreekt een typisch Schiedams negatief zelfbeeld. Je weet niet half hoe aantrekkelijk je bent. Ik durf je te tippen als kanshebber bij de lichtgewichten. Kom weer eens bij me op het Museumplein en ontbloot je lijf. Maak hier een start met de Freie Korperkultur. Alle toeristen die uit die benepen Italiaanse kustplaatsjes wegblijven zullen voortaan Voor Schiedam kiezen! Als jij durft is het hek van de Dam. Dan gaan wij over 10 jaar voor Europees goud. Oh Dick, ik smacht naar jouw performance. Nijkamp nodigde iedereen uit om drie ideeen voor de komende tien jaar op te sturen naar wethouder Hafkamp. De mijne: 1een periodieke kunstmarkt op het Museumplein. 2. een THemaplein over de Broersvest heen (regelmatig aansprekende thema- evenementen, waaronder openiuchttheater). 3. verplaatsing kiosken van Koemarkt naar THemaplein. Aleida Snackbar voor een lekkere trek Ons adres: - Franselaan 212 a (hoek Italiaansestraat) -r~rrJi: Tel/fax 4153257 WK WEER VERGETEN DRUKWERK TE BESTELLEN? EVEN SNELDRUK BELLEN! BROERSVEST 7-SCHIEDAM - FAX 010-4266091 bakkerij H □okvoor ca en bedrijven Oostsingel 33 3112 GC SCHIEDAM tel. 010 - 4267076 Openingstjjden: Maandag t/m vrijdag: 9.00 - 19.00 uur Za ter dag: 10.00 - 17.00 uur voor een betaalbaar C pope biliarten J P.K.O. laan 149 3112 VG Schiedam T™ m - l Om onze vereniging op vrijdag te versterken Rotterdam sedijk 56 Schiedam FRANSELAAN 292 - TEL 4153478 ROTTERDAM P.K.O. LAAN 105 - TEL 4267686 SCHIEDAM Boertiaavelaan 75 3112 LD Schiedam tel. 4152672

Oostreporter | 1996 | | pagina 5