Het levensverhaal van een Oosterling NUM I BER diert(e\® Deel 3: Liefde, drugs en alcohol Mooi voor elkaar Auto-ongeluk Spiritus Gesloten afdeling food e3 drinkd Waardeconpon Oost Reporter Een klant van het project Scfruldhulpverlening vertelde zijn verhaal aan de Oost Reporter. Een waar gebeurd verhaal over slechte woonomstandigheden, over een gezin dat uiteenvalt. Over incest en de kinderbescherming. Over kindertehuizen, isoleercellen en onderwijskansen. Over inbraken, politiebureau's en gevangenissen. Maar in dit verhaal komt ook liefde voor: een gebroken hart, moederliefde en een huwelijk dat stand kon houden. Verder: zijn vlucht in de drank schulden en het lange en moeizame traject om die af te betalen. Een verhaal met een hoop ellende, maar ook met een happy end. Om begrijpelijke redenen zijn andere namen gebruikt. Koos Klein vertelde vorige maand over zijn donkere periode in zijn leven. Hij dook het nachtleven in, kwam met zonsopgang dronken thuis in 'zijnkraakpand en verdiende de kost met kraken en stelen. Hoe zijn leven op zestienjarige leeftijd vervolgde, leest u in het onderstaande. „Tijdens een van mijn bezoeken aan een Rotterdamse bar ontmoette ik Claudia. Zij was bijna dertig en ik nog net geen zeventien. Het was liefde op het eerste gezicht. Claudia was een jaar of twee daarvoor met haar oudere broer naar Nederland gekomen. Er woonden hier al een oom en een tante van haar en dat was zo'n beetje al haar familie. In Porto Rico, haar geboorteland, was nog een oudere broer achtergebleven. Vader en moeder waren gestorven en hadden een aanzienlijk vermogen nagelaten. Die mensen hadden veel grand in bezit gehad. De oudste broer beheerde met zijn vrouw het grootste deel van de nagelaten bezittingen; Claudia en haar broer hadden een kapitaal mee- gekregen om in Nederland een nieuw leven op te bouwen. Dat verhaal heeft ze mij niet in een keer verteid, maar stukje bij beetje. inrichten en via de reclassering kreeg ik een baan bij de BGS, de Bedrijfs Gemeen- schap Schiemond. Nu kon ik Claudia wat vaker vrijhouden. Als je het goed bekijkt, had ik toen m'n zaakjes mooi voor elkaar. Probleem was alleen dat ik aan de drank was geraakt. Dat zag Claudia ook wel en ze wilde dat ik er wat aan deed. Ik zat echter nog in een stadium dat ik niet wilde erkennen dat ik verslaafd was. M'n vader vond die relatie met Claudia maar vreemd. Kon niet geloven dat het grate huis aan de Mathenesserlaan in Rotterdam, waar zij woonde, helemaal van haar was. Hij dacht dat ze de hoer speelde. Dat heeft me zo aan het twijfelen gebracht dat ik Claudia een keer helemaal naar haar werk in Den Haag ben gevolgd. Toen wist ik zeker dat zij niet tegen me loog. Nadat ik m'n kraakwoning aan de Lange Achterweg was kwijtgeraakt, kreeg ik met hulp van John Zwart, een nieuwe woning aan de Mariastraat. Met de schadevergoeding van de gemeente heb ik die netjes kunnen Claudia had een baan op een kantoor in Den Haag. In de zomer van 1979 vroeg ze of ik met haar op vakantie mee wilde naar haar broer en zijn familie in Porto Rico. Ze wilde me haar geboorteland laten zien. Doordat ik al door mijn verlofdagen heen was, heb ik dat aanbod niet kunnen aanvaarden. De reis en onbetaald verlof kon ik me niet permitteren en ik was te trots om haar te laten betalen. Ze is toen alleen gegaan. Ik heb nog een kaart van haar ontvangen met de hartelijke groeten en tot ziens. Dat weerzien is helaas niet uitgekomen. Bij een auto- ongeluk is ze om het leven gekomen en daar in het familiegraf bij haar ouders begraven. Haar broer bracht me het bericht. Toen ik het hoorde, had ik niet veel zin meer om verder te leven. Ik ben toen naar de Kruiskade gelopen en heb daar voor twee honderd gulden cocaine gekocht. Weer thuis heb ik het opgesnoven en opgelikt. Geen idee hoe ik het eigenlijk moest gebruiken. Ik ben er zo verschrikkelijk ziek van geworden, dat het me voor goed van de drugs genezen heeft. Maar het had net zo goed m'n dood kunnen zijn. Bij de BGS heb ik me vaak ziek moeten melden, maar ook als ik werkte was ik niet veel waard. Overigens was ik niet de enige met een drankprobleem in de ploeg die het Sterrebosch moest onderhouden. Achter elke boom stond bij wijze van spreken een fles drank. Door de drank en de zon ben ik daar een keer in slaap gevallen en toen hebben ze een geintje met me uitgehaald. Hebben ze me in een kruiwagen gelegd en in het schaftlokaal neergezet. Toen de werkmeester me zo aantrof heeft hij me naar huis gestuurd. De volgende dag moest ik bij de leiding komen voor een gesprek. Ik moest m'n leven beteren en werd overge- plaatst naar het Beatrixpark. Maar ik kon m'n leven nog niet beteren en nadat ik weer eens met drank betrapt was, hebben ze me naar de houtafdeling overgepiaatst. Daar konden ze me beter in de gaten houden. jaargang 1 nummer 5 Omdat ik bij de machinale houtbewerking een te groot gevaar vormde ben ik op de montage-afdeling gezet. Daar heeft de leiding voor mij het eerste contact gelegd met het Boumannhuis, maar ik stribbelde nog steeds tegen. Omdat een collega mij zuiplap noemde, toen ik op het werk een keer een platvinkje in een teug leegdronk, verkocht ik hem een hengst. Moest ik natuurlijk voor bij de directeur komen en die heeft me naar huis gestuurd. Ik was er vast van overtuigd dat ik het nu echt te bont gemaakt had. Dat weekend heb ik me bijna dood gedronken. Zelfs een fles spiritus heb ik soldaat gemaakt. M'n moeder vond me en schrok zich bijna een beroerte. Ik zag helemaal geel. Ze heeft ervoor gezorgd dat ik direct naar het ziekenhuis werd gebracht. Daar zei een specialist dat m'n lever was beschadigd en dat ik geen half jaar meer te gaan had als ik zo door zou drinken. Die man regelde dat ik werd opgehaald door een medewerker van het Boumannhuis en die bracht me naar een kliniek aan de Heemraadssingel. Het begon daar met een zwaar gesprek, uitgebreid lichamelijk onderzoek en een medicijnenkuur. Twee maanden later ging ik over naar een centrum in Overschie en na een week mccht ik van de gesloten, naar de open afdeling. Sloop meteen de kroeg weer in. Toen ik terugkwam werd me de toegang geweigerd. Hebben ze me een week laten lopen voor ze me ophaalden. Meteen naar de gesloten afdeling, met kuur. Deze keer vier maanden. Aansluitend kon ik nog naar een dagverblijf, maar dat deed me teveel aan school denken. Ik ging liever terug naar de BGS waar ik, wonder boven wonder, weer in genade werd aangenomen." Nieuwe service voor de lezers van de Oost Reporter Met ingang van het volgende nummer van de Oost Reporter starten wij een nieuwe service voor de inwoners van Schiedam Oost. Tegen betaling plaatsen wij kleine annonces. Dat kan zijn voor de rubrieken: vraag en aanbod, de ruilbeurs, maar ook groeten of felicitaties e.d. Hieronder ziet u enkele voorbeelden en tevens verdere informatie. Koop bij onze adverteerders Zult u het niet vergeten? heerlijke zelfgemaakte patat kunt u bij Ton en Anja etenl Graag tot ziens Snack bar Lorentzlaan 1 Schiedam tel. 4624808 #M.C. v/d Stappen Interieurmontage Levering en montage van scheidingswanden, plafonds en kozijnen Informatie voor adverteerders. U kunt uw advertentie alsvolgt opgeven: schriftelijk: Maatwark Advies Edisonstraat 18 3112 LV Schiedam telefonisch: 4623689 fax (24 uur per dag) 4154915 Tabakspeciaalzaak B.P.H. Janse Broersvest 8a voor al uw rookwaren staatsloterij lotto - toto verkoop voetbalkaarten voorjaars AKTIE!!!! luxe vervoersmand van 32,50 voor 25,= lekker voor de hond geperste staaf 15 cmvoor 1 gulden EETCAFE-ESTABUSHMENT Koemarkt 14 3111 JH Schiedam Tel. 010 427 15 10 De Oost Reporter De krant voor en door de wijk. Een uitgave van de Stichting wijkkrant Schiedam. Interesse om een advertentie te plaatsen neem dan even contact op met Rob Wark, tel.: 462.36.89 of fax: 415.49.15 C7 maandagochtend en zatermiddag gesloten Rotterdamsedijk 238 c 3112 BP Schiedam Tel: 010 - 4739909 Coupeuse: Paula Advertentieruimte voor Hoera!!! particulieren p. Halve kolom per mm 1 ,cl *,c1 hoogte 0,25. a.s zondag Bel Maatwark Advies Ahrnham tel 462 36 89 MDldlldlll Laurens Costerstraat 31 3112 DL Schiedam Tel.: 010 - 42716 81 Fax.: 010 - 427 16 81 Tel.: 4268804 Halleystraat 2 Schiedam Tel. 010 4261011 yA>. "Hit adres voor '0/j modtrnt engoede haarotriorging voor htm en haar kapsalon farouche lange singelstraat 98b fiMUCHf 3112 ee schiedam tel. 0104733216 tegen inlevering van deze bon 7,50 korting op alle kJedingreparaties en veranderingen X

Oostreporter | 1996 | | pagina 6