Rene de Goede; winnaar van het Oost Reporter-logo MARKT jaargang 1 nummer 5 Ingezonden brief. Het gehark van Wark Drie nummers van de Oost Reporter, waarvan ik er slechts eentje op mijn eigen deurmat heb mogen begroeten, hebben inmiddels het levenslicht gezien. Oost van toen, Het verhaal achter Markante bewoners in Oost. Stuk voor stuk lezenswaardige artikelen. Maar als je die afzet tegen de overige pennevruchten, kan de wijkkrant volstaan met een A-drietje. Neem het eerste nummer. Dat verscheen begin januari. Op de frontpagina een foto met tekst over een geslaagd kerstdiner. Oud nieuws, dus geen nieuws. Afhaal centrum moet deuren sluiten.Dito. Bij het verschijnen van de Reporter was het inmiddels weer open. De opening Grote verandering in de omgevingen het bericht over de woonbonnen voor drie gemeentenwaren eveneens achterhaald, want de ontwikkelingen daaromtrent waren al lang en breed beschreven in de volwassen huis-aan-huisbladen. En al die lege ruimten met 'hier had uw advertentie kunnen staanwaren storend te noemen, maar daar is inmiddels een kentering opgetreden. Laten we wat dat betreft dan maar op een geboorte-stuip houden. Nummer twee heb ik niet mogen ontvangen, nummertje drie wel. Hoewel de inhoud mij meer bekoorde dan de eerste editie, moet ik reageren op het artikel van Rob Wark. Hij harkte er lustig op los in zijn recensie van Albert de Bruins Schubertiade en is kennelijk van mening dat hij als recensent wel mag schrijven wat hij er van Oost Reporter vond en Rotter dams Dagblad-verslaggever Menno Haddeman niet. Kinderachtig en bepaald nietprofessioneel. En nou niet schermen met het argument dat het vrijwilligerswerk betreft, want de redactieleden hebben allemaal een stoom- cursus journalistiek genoten. Of meneer Wark goed heeft opgelet betwijfel ik. „Niettemin heb ik bij elkaar toch 35 mensen geteld en daaronder onder wie; S.S.J zullen wellicht mensen zijn geweest enz. ,,Overigens was Schubert niet de enige componist waarvan (van wie; S.S.) de muziek enz. en Albert de Bruin, WERELDberoemd in Schiedam S.S.) Zonder spijkers op laag water te zoeken: beginnersfoutjes. Dat moet een super-snelle stoomcursus geweest zijn. Of meneer Wark moet iets hebben gemist. En dan, op de zelfde pagina, de geboorte van een nieuwe Oost-bewoonster. Wie? Jawel, de dochter van Albert de Bruin. Twee foto's van de familie De Bruin op een pagina. Albert heeft zijn p.r. goed voor elkaar. Een markante Oost-bewoner is hij; dat staat vast. Ik nodig meneer Wark uit iets acm de orde te stellen dat wel in de Oost Reporter thuishoort. Maak eens een babbeltje met Stefan Zwcmenveld, jullie nieuwe reporter. Hij heeft in nummer drie al direct een groot probleem (hondenpoep) onder de loep genomen. Laat die kleine maar lekker schrijven. Kinderen spreken immers de waarheid. Sander Sonnemans Bewoner Schiedam-Oost. Vervolg van pag 4 De kleine winkelier De dader werd op heterdaad betrapt en is op de vlucht geslagen. De volgende dag is mijn man plotseling overleden. Sindsdien heb ik de winkel alleen gedreven, maar wel met veel hulp van een goede vriendin en haar man en ook m'n dochter heeft veel geholpen heeft." Meer sluitingen Een tijdje geleden is in hetzelfde rijtje winkels een sigarenzaak gesloten en daar zit nu een winkeltje dat je ook wel een bazar zou kunnen noemen. Aan de overkant is een half jaar geleden een slagerij dicht gegaan. Deze zaak wordt bij de snackbar op de hoek getrokken. Ook rond het van't Hoffplein is de laatste tijd het een en ander leeg gekomen. Zoals bekend is het VSB-filiaal verhuisd naar de Broersvest. Aan de andere kant, bij de Boylestraat, heeft een slagerij de deuren gesloten en tegenover snackbar de Twee Beertjes houdt een andere winkel opheffings- uitverkoop. Om de hoek, op de Boerhaave- laan, staat Stomerij Lynette al een tijd leeg. lets verder in dit deel van Oost aan de Rotterdamsedijk 'beneden' op de hoek met de van Marumstraat, is de ijzerwinkel al een tijdje dicht en dat geldt ook voor de winkel in huishoudelijke artikelen emaast, die door dezelfde familie werd gedreven. Boven op de Rotterdamsedijk staat het hoekpand te huur, terwijl de kapperszaak ernaast al maanden de rolluiken naar beneden heeft. Helemaal op het eind -of het begin- staat het vroegere C&A-pand al leeg sinds de verhuizing van C&A naar de Lange Kerkstraat. Aan de overkant van de Rotterdamsedijk staat een groot winkel- pand leeg waarin voorheen een filiaal van Aad van der Laan zat. Failliet gegaan. Verder staat daar in de buurt het een en ander leeg door verhuizing naar de Nieuwe Passage of om andere redenen. Mevrouw Lems van de Lorentz Bazar: ,,Samen met haar man nam zij de handel over van de heer van Kranen, die ook wel bekend stond als De Poppendokter. Door: Bobby Scheepe De vorige Oost Reporter berichtte over het winnende ontwerp van het logo van de Oost Reporter. Rene de Goede is degene die in de prijzen viel. Wie de persoon achter dit logo is, leest u in dit interview. We zochten Rene thuis op, in de Marconistraat. Wie is Rene de Goede? „Ik ben geboren in Delft, maar al heel snel ben ik in Schiedam neergestreken. Ik heb in aardig wat buurten in Schiedam gewoond. Gestart in Nieuwland, vervolgens verkast naar de Woudhoek en vandaar uit verhuisd naar Groenoord. Drie jaar geleden, inmiddels heb ik een vrouw, zoon en dochter, ben ik met mijn gezin naar Schiedam-Oost verhuisd. We zijn druk met ons huis bezig en het resultaat wordt ons inziens steeds beter, mooier en leuker. Wij zijn nog niet klaar, maar zijn zoals je ziet goed op weg! Verder werk ik aan de Technische Univer- siteit in Delft. Ik hou me daar bezig met de veiligheidsvoorschriften bij het reactorinsti- tuut, waar wetenschappelijk onderzoek wordt verricht." Wat vindt u van Oost? Oost vind ik heel gezellig. Neem nu afgelopen donderdagavond. Heerlijk weer. Ik ging met mijn kinderen Sean en Eline op het plein bij de Galileistraat zitten. Karin, mijn vrouw ging lekker de stad in. Na enkele ogenblikken kwamen de buren er al bijzitten. We begonnen met thee en daama een lekker biertje. Zelfs de kippen- pootjes werden erbij gehaald. We hadden het allemaal reuze naar ons zin. Ook het grasveldje aan de Marconistraat is ideaal om met je kinderen en buren te vertoeven. Helaas ligt daar nogal veel hondenpoep. Dat is nog steeds een groot probleem hier in de buurt." Heeft u nog enkele suggesties voor de Oost Reporter? ,Ik vind het een infonnatieve en leuke krant. Je leert je buurt iets meer kennen. Misschien is het leuk om 'doe't zelf-tips' te geven voor het opknappen van woningen. Wie weet geeft dat de mensen een prikkel om ook wat aan hun huis te doen. Het zou leuk zijn als meer huizen in de buurt opgeknapt zouden worden. Oost zou dan beter ogen. En misschien een artikel over de parkeerproblematiek. Parkeren is toch echt een ramp in Oost." En nu de hamvraag. Hoe bent u tot het logo-ontwerp gekomen? „Ik hou erg van freubelen achter mijn computer. Het leek me leuk om mee te doen. In eerste instantie heb ik gedacht het woord Oost Reporter aaneen te schrijven en dan bij de laatste letter een hand met een pen te plaatsen. Maar dit had minder met Oost te maken. Van het een kwam het ander. Want als je aan Oost denkt, denk je toch gauw aan een wereldbol en een kompas. Hierop ben ik verder gegaan. Met de computer heb je zoveel mogelijkheden met kleuren en lettertypen. Ik heb verschillende letter- typen uitgeprobeerd maar heb uiteindelijk toch gekozen voor het originele lettertype dat simpel en strak is. Dit past beter bij de krant. Na ongeveer twee uur had ik mijn ontwerp af." Had u erop gerekend dat u zou winnen? „Nee, dat zeker niet. Je weet nooit wat anderen inzenden. Ik had er niet opgerekend en was ook verbaasd toen ik het telefoontje kreeg. Ik ben wel erg blij, zeker met de VVV-bonnen. Ik kan er genoeg meedoen." Rene achter de computer van de Oost Reporter Wm J Wij bezorgen uw boodschappen thuis SNELUUSSINGEL164 3112 RC SCHIEDAM TELEFOON 010-4268603 TELEFAX 010-4268633

Oostreporter | 1996 | | pagina 7