Talentvolle speler bij Sparta Gymzaal eindelijk weg? Wijk- en buurtbeheer op matje geroepen door Reuderink Giromaat. Reparatieverzoeken Wijk- en buurtbeheer Goede opkomst Sociale controle Door: Bobby Scheepe Het gebouw op hoek Franklinstraat en Edisonplein had ooit de functie van een gymzaal. Het staat alweer wat jaartjes leeg en is een doom in het oog van de bewoners die rondom het gebouw wonen. Na vele jar en gepraat door bewoners met de gemeente, heeft de gemeente nu eindelijk de middelen gevonden om de inmiddels verloerderde situatie aan te pakken. De oud-gymzaal zoals nu nog aanwezig. De gemeente nodigde de omwonenden uit om een informatie-avond op 23 april jongstleden bij te wonen. Tijdens die avond is het plan gepresenteerd: de voor- malige gymzaal wordt gesloopt en een gebouw van vier verdiepingen zal ervoor in de plaats komen. De toekomstige bouw zal ruimte bieden aan 21 studenten- woningen. De schetsen van het nieuwe gebouw zien er goed uit; het pand zal de buurt een aanzienlijk beter uiterlijk geven. Voor verhuur en beheer van de woningen is de gemeente in onderhande- ling met de Woningstichting Noordvest. bewoners stelden veel vragen tijdens de informatie-avond. Hoe definitief zijn de plannen? Hoe zit het met het slopen? Wat zijn de gevolgen voor onze huizen erom heen? Wat zijn de gevolgen van het heien? Is er gedacht aan het bestaande parkeerprobleem? 21 woningen erbij, hoeveel parkeerplekken komen erbij? Wat voor overlast brengen studenten met zich mee? Heeft de WSN ervaring met verhuur aan studenten? Op al deze vragen kregen de bewoners geen bevredigend antwoord. Hetkomt er dus eigenlijk op neer dat volgens de gemeente bewoners beter af zijn met het nieuwe gebouw met alle gevolgen vandien, dan de leegstaande, verloederde oud-gymzaal! Sportverslaggever Stefan Zwaneveld wandelt regelmatig door de wijk op zoek naar talent. Deze maand viel zijn oog op de dertienjarige Marco Clarijs. Hier is weer een nieuw talent en dat is Marco Clarijs die al bij Sparta speelt. Hij was eerder al gescout door Feyenoord maar doordat hij op Spieringshoek zit (hogere school, havo) kon hij dat niet combineren omdat Feyenoord te ver zat. Op dit moment speelt hij in C2 omdat hij 1 jaar C-speler is maar volgend jaar komt hij in C-l omdat hij dan 2 jaar C-speler is. "Volgend jaar zit je in CI, in welke competie zit je dan?" "Dan kom ik in een interregionale competitie met onder andere Feyenoord en Excelsior R. Maar volgend jaar kom ik ook in de top 6 competitie 6 competitie met de 6 beste clubs van Nederland." En tot slot; de top 3 van Marco: 1Ronald de Boer 2. Nillis 3. Edgar Davids de misser van een penalty) Nergens in Oost is een giromaat. Mensen die een girorekening hebben en met hun pasje van de Postbank willen pinnen moe- ten daarvoor helemaal naar de Lange Nieuwstraat. Het zou een uitkomst zijn voor heel wat mensen, vooral voor ouderen, indien er ook in Oost ergens een giromaat zou komen! Zolang er geen giromaat in Oost is kun- nen de mensen wel terecht bij het postagentschap aan de Franselaan 220 in Rotterdam. De openingstijden zijn op maandag, dinsdag, donder- dag en vrijdag van 09.00 uur-12.00 uur en 13.00-17.00. Verder kunt u er op woensdag en zaterdag terecht van 09.00-12.00 uur. De WBS heeft een speciale Servicelijn De bewoners die een woning huren van de WBS kunnen s'morgens tussen 8.00 en 12.00 uur voor reparaties bellen met de servicelijn telnr: 247 58 30 Als u na 12.00 een storing heeft aan de centrale verwarming of een ernstige lekkage dan kunt u het centrale nummer van de WBS bellen, telnr: 247 58 58 Buiten de openingstijden en in het week- einde kan er contact opgenomen worden met de boodschappen dienst.Deze is rechtstreeks bereikbaar onder telnr: 06- 53 159 242 45 ct per minuut) tussen 20.00 en 8.00 in het weekeinde. Door Marina Monte Tijdens de laatste vergadering in mei van wijk- en buurtbeheer Oost werd het voorstel om fl. 6.000,— te reserveren voor de wijkkrant, de Oost Reporter, met unanieme stemmen aangenomen. Daags daarop belde gemeenteraadslid Maarten Reuderink (PvdA) de wijk- coordinator Arno Mol op. Of Arno Mol wel besefte waar hij mee bezig was. Tenslotte zijn de wijkbudgetten bedoeld voor concrete en incidentele bestedingen. Nu blijkt deze omschrij- ving in de praktijk uiterst limiterend te werken en staat voor de wijken nog altijd ter discussie, maar vreemd blijft dat de politiek zich nu ook al het recht toeeigent om een nieuwe betekenis aan het begrip 'incidenteel' te verlenen. Met de woorden van Reuderink: „Indien een gemeente voor de tweede achtereen- volgende keer subsidie verleent, krijgt deze subsidie een structureel karakter." Dit zou uit jurisprudentie blijken. Waar hij naar verwijst is de vertrouwensleer. Om daar succesvol een beroep op te kunnen doen, moet men echter aan veel zwaardere voorwaarden voldoen dan een simpel 'tweemaal opeenvolgend' -criterium. „De wens is de vader van de gedachte," was het commentaar van de afdeling Financien, dienst Gemeente- werken. „Bovendien zou een gemeente door een dergelijk strikt principe financieel nauwelijks te besturen zijn. Overigens is hier sprake van een budget- taire uitgave en niet van een subsidie. Onderhoud is een voorbeeld van een structurele uitgave, maar een uitgave waarover elk jaar opnieuw moet worden beslist, is incidenteel." De Oost Reporter vroeg Maarten Reuderink om nadere uitleg. Besefte hij wel, dat door het schrappen van de fl. 6.000,— op zijn instigatie, het voortbestaan van de wijkkrant in gevaar zou kunnen komen? Een wijk krant die in de eerste plaats bedoeld is om bewoners meer bij hun wijk te betrekken. Reuderink's verweer: „Op de begroting van de wijkkrant staat de post fl. 6.000,— wijk- en buurtbeheer niet vermeld. Blijkbaar is de begroting zonder deze subsidie ook sluitend." Bij navraag bleek op de begroting een verzamelpost te staan van alle geldver- strekkende organisaties. Reuderink schijnt niet in staat te zijn om de voor de hand liggende conclusie te trekken dat daaronder ook het geld van het wijk- en buurtbeheer zou kunnen vallen en vragen is blijkbaar te veel werk. Het wijkbelang speelt kennelijk geen enkele rol. Treurig in dit geval, maar toch ook verbazend wekkend. De Partij van de Arbeid heeft zich in het verleden altijd ingezet voor het wijk- en buurtbeleid. Hopelijk blijft het bij dit 'incident' en wordt het niet structureel. (Vervolgvan pag. 1) Wat moet eerst; en wat kan nog even wachten? De deelnemers aan het overleg bewaken ook de voortgang. Het maatrege- lenplan is dus een belangrijk onderwerp van gesprek.De ontwikkelingen en peri- kelen van een wijk zijn echter niet altijd te voorspellen. Als het nodig is kan in het wijkbeheeroverleg natuurlijk ook altijd worden gesproken over andere zaken dan het maatregelenplan. Het wijk- en buurtbeheer verloopt naar wens. De opkomst van de bewoners is goed volgens Arno Mol, coordinator van het wijk- en buurtbeheer in Oost. De betrok- kenheid en deelname van bewoners kan natuurlijk altijd beter. De opstartfase is achter de rug en het wordt nu belangrijk om het wijk- en buurtbeheer verder uit te bouwen. Nog niet alle buurten in Oost zijn vertegenwoordigd in het wijkbeheeroverleg, dus dat is iets dat verbeterd kan worden. Een ander belangrijk punt is de sociale component van het wijk- en buurtbeheer. Hiermee wordt bedoeld het contact tussen de bewoners en de gevolgen hiervan. Een goede verstandhouding tussen de bewoners, de 'sociale controle' die vroeger nog was, bevordert het leefplezier in een wijk. Tot dusverre is dit sociale aspect niet uitvoerig ter sprake gekomen bij het wijk- beheeroverleg. Het ging tot nu toe voornamelijk om allerhande praktische verbeteringen in de wijk zoals straatverlichting, parkeer- problemen, speelmogeijkheden, graffiti en dergelijke. Dit zijn uiteraard ook belangrijke zaken. Behalve bijvoor- beeld onderhoud hebben deze voorbeelden vaak ook iets te maken met de manier waarop mensen in de wijk met die zaken omgaan. De gewenste 'sociale controle' zorgt ervoor dat allerhande voorzieningen beter worden gebruikt en levert daarmee een belangrijke bijdrage aan het leefbaar houden van Oost. Het volgende wijkbeheeroverleg vindt plaats op maandagavond 24 juni, om 20.00 uur in het gebouw van de B. V.S.O aan de Franklinstraat nummer 11a. De daarop volgende bijeenkomst is, in verband met de zomervakantie, op maandag, 26 augustus, zelfde tijd, zelfde plaats. Op de agenda voor deze besprekingen staan in ieder geval de voortgang van het eerder genoemde maatregelenplan. Als er iets is in uw buurt waar u met een aantal andere bewoners iets aan zou willen verbeteren en u wilt hierover in het wijkbe heeroverleg komen praten, meldt dit dan even vooraf bij de Bewonersvereniging tel. 473 71 95 of bij de buurtpost in de Fultonstraat,tel. 415 74 07.

Oostreporter | 1996 | | pagina 4