Een nieuwe directeur WSN; een nieuw geluid Oosterling redt drenkeling tjy+kfik 4) 010-426 26 26 kittekat SNELDRUK food e? drinks Een frisse duik op de vroege ochtend Reddingszwemmen Nuchter /m\vm t WEER VERCETEN TE BESTELLEN? EVEN SNELDRUK BELLEN! Jos Feijtel is de nieuwe directeur/bestuurder van de Woningstichting Noordvest. Hoewel hijpas sinds aprilj.l. deze functie vervultblijkt hij wonderwel algoed op de hoogte te zijn van het reilen en zeilen van de WSN. Ook de problematiek rond de volks- huisvesting is gesneden koek voor hem In de functies van wethouder in Heerhugowaard en burgemeester in Medemblik had hij namelijk door de vele nieuwbouwpro- jecten veel te maken met volkshuisvesting. Voor de WSN werkte hij bovendien een aantal jaren bij het ministerie 'van Binnenlandse Zaken. Na deze baan op tamelijk abstract niveau ontstond opnieuw de behoefte aan directer contact met de doelgroep. Een organisatie als de Woningstichting Noordvest biedt daarvoor alle gelegenheid. Marina Monte sprak met Jos Feijtel die zelfin Schiedam-Oost woont, over deze nieuwe uitdaging. „Het verbeteren van het contact met de clienten zie ik de komende tijd als een belangrijke doel- stelling." Jos Feijtel spreekt liever over clienten dan over huurders. Opvallend was ook het accent dat werd gelegd op de klantvriendelijke benadering tijdens de bewonersbijeenkomst op 9 mei j.l. Op die avond werd weer eens duidelijk voor welke moeilijke keuzes de WSN staat Ik leg zo'n spanninsveld aan hem voor: huurharmonisatie haaks op behoud voorraad goedkope woningen. Feijtel leunt wat meer naar voren en neemt een trekje van zijn onafscheidelijke pijp. „Enerzijds streeft de WSN naar handhaving van de voorraad goedkope woningen voor huurders met lagere inkomens; anderzijds iegt de woning- stichting huurhar monisatie op aan de nieuwe huurder bij woningen die zeer laag ten opzichte van de toegestane maximale huurprijs zitten. De huur wordt dan in een keer met bijvoorbeeld maxi- maal fl. 100,— verhoogd. De voorraad goedkope woningen slinkt daardoor. Maar huurharmonisatie is wel een middel om onze financiele positie gezond te houden, want er moet ook onder- houd gepleegd worden: je moet kwaliteit kunnen bieden en vooral blijven bieden. Doorminstens 60% van onze totale voorraad aan woningen beschikbaar te houden voor de doelgroep en dan praat ik over woningen met een huur tot fl. 600,-, voldoen wij toch aan ons uitgangspunt. Overigens is huurhar monisatie evenals huurverhoging en 'onderhoud' moeilijk aan mensen uitte leggen. Niemand vindt huurverhoging prettig. Ik zie het dan ook onder andere als mijntaak om dit soort 'lastige' problemen in een zo open mogelijke sfeer mensen duidelijk te maken." Kunt u dan alvast een tipje van de sluier oplichten voor wat betreft het beleid voor de wijk Oost? Zo moet rond de Van Marum- straat onderhoud aan de raamkozijnen worden gepleegd. Op zo'n toegespitste vraag moet hij nog het antwoord schuldig blijven. Tinka Hurkmans (voorlichtster WSN) springt hem bij: „Na de zomer beginnen wij met een inventarisatie van de klachten. Indertijd is 'Oud-Mathenesse' de eerste buurt geweest waar isolatie van de buitengevel heeft plaatsgevonden. De wijze waarop de kozijnen zijn bevestigd, blijkt nu in veel gevallen ondeugdelijk te zijn, waardoor o.a. lekkage kan optreden. Inmiddels is reeds een proefoplossfng getest. Na inventarisatie van de klachten begint de met het opnieuw bevestigen van de kozijnen." Tabakspeciaalzaak B.P.H. Janse Broersvest 8a voor al uw rookwaren staatsloterij lotto - toto verkoop voetbalkaarten EETCAFE-ESTABLISHMENT Koemarkt 14 3111 JH Schiedam Tel. 010 427 15 10 Halleystraat 2 Schiedam Tel. 010 4261011 normaal 1,20 flU VOOf 0,95 nieuw...nieuw PROGRAM van de t.v. (vlooien bestrijding) voor hond en kat nu ook hier te verkrijgen Rotterdamsedijk 242 b 3112 BP Schiedam tel 003110 2730666 fax 0031104736656 Collectering en verkoop van alle gebruikte huishoudelijke apparaten en meubels Ook voor import en export Door: Ronald Loch De 32-jarige Oosterling Dino Sarris redde door kordaat op te treden, een 77-jarige man op 28 april j.l. van de verdrinkingsdood. Reden voor de Oost Reporter om bij deze redder-in- nood langs te gaan voor zijn verhaal. Op de bewuste zondag reed Dino Sarris met zijn gezin rond 11.00 uur langs de Nieuwe Haven. Van een afstand zagen zij iets in het water vallen en dat 'iets' leek verdacht veel op een mens. „Ik stopte de auto en ben naar de kant gerend. Ondertussen had ik mijn jas al uitgetrok- ken. Bij de kant aangekomen zag ik een stok liggen, de man lag in het water en ging langzaam koppie onder," vertelt Dino. In eerste instantie wilde hij direct in de haven springen, maar op de plek waar hij stond lagen grote stenen in het water. „Een paar meter verder kon ik veilig het water inspringen, met een paar slagen was ik bij de man aangekomen, die toen al onder was gegaan. Met een greep heb ik hem in zijn kraag gevat en zijn hoofd boven water getrokken. De man zelf was opvallend rustig en ik zei tegen hem dat ik hem naar de kant zou brengen." Met woord en gebaar legt Dino uit hoe hij de man beetpakte en boven het water uithield. De drenkeling bleek een vermin- derd gezichtsvermogen te hebben en was al struikelend in de haven terechtgekomen. „Het viel niet mee om met zo'n gewicht naar de kant te zwemmen, de lessen van het reddings zwemmen schoten door mijn hoofd, maar op dat moment probeer je toch zo goed en zo kwaad als het gaat het hoofd boven water te houden."Bij de kant aange komen heeft hij samen met de man een paar minuten tegen de muur aangestaan. „Toen heb ik de man boven mijn hoofd omhoog tilde, hebben enkele omstanders de man op de kant getrokken. Daarna hebben ze mij uit de haven gevist," vertelt Dino. De politie en de ambulance waren ondertussen al gearriveerd en hielden zich verder met de man bezig. „Ik heb na mijn reddende frisse duik zeer veel reacties gehad, onder andere van de man zelf en van zijn familie. De kerk waar de man 's ochtends was geweest heeft een groot bloemstuk laten bezorgen en de politie is ook met een flinke bos bloemen aan de deur gekomen. Iedereen vindt het een heldendaad, maar zelf blijf ik er toch nuchter onder. Op dat moment zie je een mens die hulp nodig heeft en die help je dan toch gewoon? 's Avonds drong het pas echt tot me door dat ik een mensenleven had gered. Als ik ooit nog eens in zo'n situatie terecht kom, zal ik het zeker weer doen. Ik vind zoiets niet meer dan normaal, als je in staat bent iemand te kunnen redden." Wij hebben er in Oost in ieder geval een nuchtere held in de persoon van Dino Sarris, bij en hopendat.de 77-janiger.:^ri geredde man in goede gezondheid ouder mag worden. De nuchtere redder flOR Al WSTgPS EN t Centrum Korte Singelstraat 20B 3112 GB Schiedam fTi Tel: 010-4262584 BROERSVEST 7-SCHIEDAM - FAX 010-4266091 Tel.: 4268804 DOfNSF'ECIdflwAAK kuipje 100 gram wild en worteler rundvlees en erwten

Oostreporter | 1996 | | pagina 7