VAKANTIE IN OOST 'Druk programma voor de zomer' Picknicken in het Beatrixpark 7* °s/on modtnu en goede Adverteren doet verkopen 4, Ma Dagtripjes Echt thuis Poppenatelier Pierot 4 Oost Reporter jaargang 1 nummer 7 Door: Bobby Scheepe Anita Hardin woont samen met zoon Radjen (15 jaar) en dochters Nakieta 10 jaar) en Soenita (8 jaar) en echtgenote van Roy in een leuk huis in de Wattstraat. Tijdens de zomervakantie blijven zij in Oost. Zij genieten er lekker van hun grote tuin en maken met elkaar gezellige uit- stapjes. Als Anita begint te vertellen blijkt al snel dat de zomervakantie voor de familie Hardin veel invullingen kent. „Radjen is op zo'n leeftijd dat hij wel zijn eigen weg gaat. Hij heeft onder meer een vakantiebaantje en zal een paar uur per dag zoet zijn met zijn krantenwijk. Mijn jongste kinderen doe je echt geen plezier met een vakantiebestemming, zoals Frankrijk. Twee dagen in de auto zitten is niks voor hen. Zodra we de straat uitrijden, vragen ze al of we er zijn. Dus we blijven lekker thuis en zullen om de dag wat ondernemen. Laten we hopen dat we mooi weer krijgen. Wat vast staat is dat we naar't Land van Ooit' gaan. Roy en ik hebben dat al heel lang geleden aan hen beloofd en dit jaar komen wij er niet onderuit. Net als verleden jaar willen we veel naar het strand gaan. Onze dochters zijn echte waterratten. Met het strand maken wij ze erg blij. En als we niet naar het strand gaan hebben wij gelukkig ook nog zwem- baden in de omgeving. Zelf heb ik een moestuinje in het Beatrixpark en daar besteed ik veel tijd aan. Mijn dochters hebben ook ieder een eigen lapje grond waarop ze penen, uien en aardbeien planten. Door: Rob Wark In Koffiehuis Cem op de hoek van Boer- haavelaan en de Edisonstraat zochten we een Turkse medelander op die tijdens de vakantie in Schiedam blijft. De keus was Niet iedereen gaat's zomers op vakantie. De een vindt het prettig in de vakantie te klussen in en rond het huis, de ander brengt het graag luierend door met een boek in de tuin of heeft een vakantiebaantje. Er zijn in ieder geval genoeg redenen te bedenken om de vakantie anders dan met reizen door te brengen. De Oost Reporter bezocht enkele gezinnen die deze zomer thuisblijven. Ze vinden het heel leuk en het is tevens erg leerzaam. Ook zien we er veel familie- leden die er een moestuintje onderhouden. Het is altijd erg gezellig en we zullen daar deze zomer ook weer veel vertoeven. Daarnaast fietst Roy veel met de kinderen, bijvoorbeeld naar het Kralingse bos. Nakieta en Soenita zijn erg dol op paard- rijden. Ze hebben les en dat gaat in de zomervakantie gewoon door. Zoals je hoort houden we hen aardig bezig. Op dagen dat we echt thuisblijven zijn Nakieta en Soenita altijd wel bezig en spelen buiten met vriendjes en vriendin- netjes. Heel jammer is dat dicht bij ons in de buurt niet echt veel leuke speelge- legenheden zijn voor kinderen van hun leeftijd. De stoepen zijn te smal om uitge- breide spelletjes te kunnen doen. Het Edisonplein ziet er al beter uit maar ik vind het toch wel gevaarlijk met het voetballen en basketballen; de ballen vliegen om hun oren! Tevens heb ik geen zicht op wat zich daar ailemaal afspeelt. 's Zomers zitten we ook vaak tot laat in de tuin, lekker barbecuen of buiten eten. Veel familieleden wonen bij ons in de buurt. We lopen dan ook snel bij elkaar binnen. We zijn ook van plan een en ander aan het huis doen, daar zullen Roy en ik ons wel mee vermaken. Als ik het zo bekijk hebben we een hoop op het programma staan, voor we het weten is de vakantie weer om!" Hobbyartikelen voor: poppen, kralenboompjes, fimo, boetseerklei, enz., enz Tevens poppendokter, Besteladres Franklinstraat 8a, 3112 SC Schiedam tel.: 4269281 kapsalon farouche lange singelstraat98b 3112 ee schiedam tel. 0104733216 Betalen zonder een cent op zak? VSB Bank. Ook uw bank voor betaalgemak. VSB* BANK Daar kom je verder mee. vrij groot, want slechts een enkeling heeft dit jaar het plan naar Turkije te gaan. Die enkeling heeft voor de reis het geld moeten lenen, maar kon er niet onderuit omdat een naast familielid gaat trouwen. Van een luxe vakantie is dus geen sprake. Een van de thuisblijvers is Ahmet Kocak. „Ik woon samen met m'n vrouw en 4 kinderen (leeftijden 1, 3, 6 en 7) op de Hogenbanweg. Op m'n 18e ben ik naar Nederland gekomen, dus zit hier nu 16 jaar. Daarvan heb ik 13 jaar werk gehad; eerst bij de Zakkencentrale, daarna in de aluminiumconstructie bij een bedrijf in het Westland. Sinds drie jaar doe ik er alles aan om weer ergens vast aan de bak te komen. Momenteel word ik op technisch gebied (lasser) bijgeschoold door het Centrum voor Vakopleidingen. De afgelopen drie jaar heb ik financieel zo krap gezeten dat ik niet echt vakantie heb kunnen vieren. Een keer ben ik met mijn vrouw naar de Efteling geweest. Dat zou ik nog weleens met mijn kinde ren willen beleven. Voorlopig moet ik me tevreden stellen met een wandeling naar de Maasboulevard of het Beatrixpark. Daar picknicken we's zomers graag op een van de grasvelden. Misschien neem ik ook een keer vlees mee voor op de barbecue." De familie Kocak bijeen Dierenkliniek Warande zet honden in Oost te kijk Met medewerking van tientallen honden uit Schiedam-Oost is woensdag 3 juli de nieuwe dependance van dierenkliniek Warande op originele wijze geopend. De dependance die jarenlang gevestigd is geweest aan de Hogenbanweg 122a in Rotterdam is verhuisd naar de Van Marumstraat 35 in Schiedam-Oost (voorheen de ijzerwaren en huishoudelijke artikelenzaak van de familie v/d Vlies). Voor de opening werden tientallen vier- voeters, varierend van boxers, retrievers, poedels, herders en vele straathonden op de foto gezet. Al deze foto's werden voorzien van een nummer en dongen mee naar een van de prijzen, waarde- bonnen tot maar liefst fl. 500,--. De trekking werd verricht door Lenie Schipper van de Dierenambulance Schiedam. Overigens zijn alle honden die mee hebben gedaan aan de wedstrijd tot en met half augustus te bewonderen in de Van Marumstraat 35. De verhuizing was noodzakelijk volgens de heerN.H. de Kruif, sinds 1 april j.l. de nieuwe eigenaar van dierenkliniek Warande. De oude behuizing voldeed namelijk niet meer aan de eisen van deze tijd. In de nieuwe dependance is er van alles aan gedaan om een bezoek zo aangenaam mogelijk te maken. Alle onderzoeken kunnen ter plekke worden verricht, alleen voor operatieve ingrepen dient uitgeweken te worden naar de hoofdvestiging op Warande 99. De openingstijden van de dependance zijn als voorheen: open spreekuur op - maandag 16.00 uur - 17.00 uur - woensdag 16.00 uur - 17.00 uur - vrijdag 16.00 uur - 17.00 uur Ondanks het perfecte poseren viel deze boxer bij de trekking niet in de prijzen haarjvzcrging voor turn en faar

Oostreporter | 1996 | | pagina 4