ido bouwmarkt Atlantic Ongewenst bezoek bij u thuis? Blijf rustig en let op hygiene Apotheek^CI. Jansen Cafe - Bifjart 40a bouwmarkt NUM BER Fietsherstellersbedrijf 't SCHUURTJE jaargang 1 nummer 7 Oost (Advertorial) .-*H Reporter Formido is een van de grotere bouwmarkt- formules in Nederland. Bij elkaar telt de keten 65 vestigingen. Een zusje van Formido heet Praxis en hun moeder heet Bijenkorf Beheer. Het is duidelijk dat deze combinatie een uiterst krachtig inkoop- beleid kan voeren en dus met messcherpe prijzen kan concurreren met bouwmarkten uit andere bekende ketens als Gamma en Wickes. Achter de Glasfabriek Hoewel 80% van de omzet van Schie- damse klanten komt zul je Formido Vermeulen niet in het Schiedamse telefoonboek zien staan. De gemeente- grens verloopt wat vreemd, waardoor de Nieuw Mathenesserstraat 35, vlak achter de Glasfabriek, in Rotterdam ligt. Maar dat deert de klanten uit Schiedam Oost en de Gorzen natuurlijk niet. Wijken vol inwoners die altijd wel ergens in huis, tuin of keuken aan het klussen zijn. Eigen kracht Formido, voor vaste bezoekers bekend van het telkens terugkerende, maar nooit vervelende, deuntje "Echte doe't zelvers gaan naar Formido", zoekt de eigen kracht voor alles in een goed kontakt met de klant. Dat komt tot uitdrukking is goede voorlichting over de produkten en deskundig advies over keuze en gebruik van gereedschap. Ondernemer Cor Vermeulen, begon na z'n middelbare school in een ijzerzaak. Op z'n 21 e kwam de geboren Zeeuw als assistent-bedrijfsleider bij de Formido in Vlissingen in de doe't zelf-branche en al twee jaar later werd hij daar bedrijfs- leider. Toen hij 29 was waagde hij, samen met zijn vrouw Irene, die hij bij Formido heeft leren kennen, de grote stap en werd franchise-ondernemer. Sfeer De Formido onderscheidt zich van de concurrentie door de sfeer. "Wij zijn een leukere bouwmarkt. Wij zoeken de gezel- ligheid door de afdelingen in te richten als "comers". Vermeulen vertelt over zijn zaak alsof hij er gisteren is begonnen en laat uitdrukkelijk de medewerkers van de vestiging in het succes delen. De meeste van die medewerkers draaien al een behoorlijke tijd mee en zijn allemaal voor hun taak berekend. 'We hebben hier gelukkig een goede kern van mede werkers met hart voor de zaak", zegt Vermeulen. Zomer "De zomermaanden zijn vaak wat drukker omdat mensen vakantiegeld hebben gehad en dan tijd en geld in de verfraaiing van hun huis willen stoppen. De meer profes- sionele mensen, die hier ook wel komen, zie je dan wat minder. Natuurlijk gaat de aandacht van de mensen in deze tijd van het jaar uit naar de tuin, maar daarnaast zien we hier een behoorlijke omzet in verf, wanddecoratie, panelen, badkamers en sanitair". 7 Door: Ronald Loch. De zomer is weer in voile gang en met het stijgen van de temperaturen wordt de kans op ongedierte in en rond uw huis groter. Het kan knap vervelend zijn wanneer uw huis door zoemende of springende diertjes wordt bezocht. Daarom enige tips voor het voorkomen of verwijderen van deze lastposten. Het bijenvolk In het begin van de zomer stond er een bericht in een regionale krant dat er in Schiedam een bijenvolk was gedood door enkele kinderen. Eerst was er met stenen gegooid en later hebben ze het volk in de brand gestoken. „Zeer jammer" zegt dhr. van Son werkzaam bij de ONS Ontsmettingsdienst „Bijen zijn een beschermde en nuttige diersoort, wanneer men rustig blijft is er niets aan de hand. Door het gooien van stenen worden bijen juist agressief. Een bijenvolk dat midden in een woonwijk terecht is gekomen, is natuurlijk niet prettig, maar ze worden gratis verwijderd door een imker." Deze bijenhouder kan zo'n volk gebruiken voor de honingproduktie. Bijen zijn ook nuttig omdat ze voor de nodige bestui- vingen van planten zorgen. Een wespennest Wespen zijn eveneens beschermd maar kunnen zeer hinderlijk zijn, vooral wan neer ze zich dichtbij uw terras of balkon vestigen. „Het onderzoek door het ONS is gratis, zo'n volk wordt alleen verwijderd wanneer er gevaar dreigt, bijvoorbeeld als het nest bij een slaapkamerraam zit." De kosten van het verwijderen worden in rekening gebracht bij de bewoners. Vlooienbanden Wanneer u een huisdier heeft is de kans dat u vlooien in huis krijgt groot, zeker bij warm weer. „Als u tapijt heeft liggen kunt u het beste tweemaal per dag stof- zuigen en de stofzak op tijd vervangen," aldus Van Son. Als u op vakantie gaat en u heeft een huisdier, kunt u het beste uw huis eenmaal per week laten stofzuigen, anders wordt u bij thuiskomst onaange- naam verrast door meerdere springende vrienden. „Vlooienbanden zijn nog steeds de beste remedie," gaat van Son verder „De meeste banden zijn ongeveer vier maanden werkzaam. Deze kunt u het beste na ongeveer drie maanden vervangen tijdens een lange wandeling, anders duiken de vlooien direct uw tapijt in." De ijverige mier Ook mieren kunnen een bron van erger- nis vormen, vooral als ze in de buurt van uw huis nesten gaan maken. „Wanneer er door de mieren gangetjes tussen de tegels gemaakt worden is dat te zien door het verse zand bij deze gangetjes. Hier moet u verschillende keren kokend heet water op en in gieten." aldus van Son. „Natuurlijk kunt u ook het bekende mierenlokdoosje gebruiken, maar dan moet u wel opletten waar u het zet, wan neer er kinderen in de buurt spelen." Hygiene noodzaak Er zijn natuurlijk nog meer lastige gasten die u liever ziet gaan dan komen, zoals vliegen en kakkerlakken. Hier geldt dat een goede hygiene, in en rond uw huis, dit soort ongenode gasten helpt te voor komen. Vooral slecht afgesloten of kapotgekrabbelde vuilniszakken met etensresten zijn het paradijs voor ongedierte. Dus zet de zakken niet te vroeg buiten, of zet ze op plaatsen waar de katten er niet bij kunnen. Voor het verwijderen van het ongedierte door het ONS moet u betalen, maar u kunt zelf al het merendeel van het kriebelende, springende en zoemende ongedierte verwijderen of voorkomen. Wanneer u toch nog overlast van ongedierte mocht krijgen, kan u de Ontsmettingsdienst van het ONS bellen die u met raad en daad kunnen bijstaan. Nieuw Mathenesserstraat 35 3029 AV Rotterdam Tel: 010 427 03 81 Fax: 010 426 74 84 Voor al uw verf, kosten, sanitair, keukens, gereedschap, verlichting. Tegen inlevering van deze bon eenmalig 10 korting op uw aankoop. Niet geldig op aktie prijzen. Geldig t/m 31 augustus 1996. Openingstijden: ma. di. wo. 09.00 -18.00 do. vr. 09.00 - 20.00 za. 09.00 - 17.00 Zult u het niet vergeten? heerlijke zelfgemaakte patat kunt u bij Ton en Anja eten! Graag tot ziens Snack bar Lorentzlaan 1 Schiedam tel. 4624808 het adres voor een deskundig advies over uw geneesmiddelengebruik v.Swindensingel 42 3112 RJ Schiedam Tel. 010 4263917 010 4264018 voor een befaalbaar pofje biliarfen P.K.O. laan 149 3112 VG Schiedam Forrrftdo MW. DRS H. W1EGMAN MW. DBS. MJ.CA TEEUWEN - BOUMANS APOTHEKERS Oostsingel 33 3112 GC SCHIEDAM tel. 010 - 4267076 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag: 9.00 - 19.00 uur Zaterdag: 10.00 - 17.00 uur

Oostreporter | 1996 | | pagina 7