'Het Singelkwartier' bestaat 65 jaar Woonzorgcomplex Marconiweg nadert voltooiing c^GELKl/^ Inhoud o.a.: Oost van toen Het Singelkwartier bestaat 65 jaar pag. 2 Markante personen in Oost pag. 3 De Kippe Hut pag. 3 Tips van de Politie pag. 4 Herstel van winkelbestand pag. 4 Geluidsverlast pag. 4 Afscheid dr. Ruitenberg pag. 5 Aleida pag. 5 Extra geld voor Alphahulp pag. 5 Oost Reporter heeft e-mail adres pag. 6 Wijkbeheer-Oost pag. 7 Koken met Hannah pag. 7 Senorenschool zwaait haar deur open pag. 8 Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam September 1996 Jaargang 1 nummer 8 Begin oktober worden de woningen voor 55-plussers aan de Marconiweg en omgeving op- geleverd. De enorme hoeveelheden bakstenen zijn gemetseld en aan het plaatsen van de glazen overkapping over het binnenterrein waar gezellige bakken vol exotische planten komen te staan, wordt de laatste hand gelegd. De mooie golvende belijning van het complex springt in het oog. Ook bij het betreden van de woningen valt de ruime, fraaie inrichting direct op. Een aanwinst voor Oost. De doelgroep is 55-plussers. De gemiddelde leeftijd van de eerste bewoners van dit complex ligt rondde 65-70jaar. De woningen bieden aan senioren veel extra's: lage, maar voor zover mogelijk geen drempels; rolstoelvriendelijk door brede deuren; verhoogde toiletpot in de badkamer en vanzelfsprekend is er een lift aanwezig. De woonkamer en grote slaapkamer komen uit op de serre, waarvan de ramen dusdanig open kunnen staan, dat u slechts bij een beetje zon gegarandeerd Torremolinos-bruin wordt. Het nieuwe woonzorgcomplex nadert zijn voltooiing Meer dan maximale huursubsidie Om deze appartementen voor iedereen niet alleen fysiek maar ook financieel toeganke- lijk te maken heeft de gemeente de bovengrens van 300,— huursubsidie losgelaten. Desondanks zullen veel ouderen tegen de huurprijs die afhankelijk van de grootte en het type woning varieert tussen de 711,~ en 786,~,exclusief servicekosten aanhikken. De servicekosten 44,- en kunnen tot 61 ,- uiteen lopen. Aarzel in geen geval om huur subsidie aan te vragen. Daarvoor kunt u zich richten tot de Woningstichting Noordvest. Bij deze opdrachtgever en beheerder van het complex kunt u daar met alle vragen over de woningen terecht. Indicatiecommissie De woningen zijn buiten het systeem van de woonbonnen gehouden om de toewijzing maximaal te kunnen effectueren. Immers, een 55-plusser doorstromer uit Maastricht maakt via de woonbonnen evenveel kans op een seniorenwoning als een iemand uit Oost. Dat is nooit de bedoeling geweest van de bouw van deze seniorenwoningen. Vandaar dat gekozen is voor selectie door de indicatie commissie. Voor een dertigtal WBO- gei'n- diceerde woningen waren zij immers al bezig. Voor de zelfstandige woningen zijn criteria vastgesteld. „Wij hebben voornamelijk naar de staat van huisvesting gekeken", aan het woord is Sies Meuwise van de Stichting Ouderenwerk Schiedam. „Wordt trappenlopen moeilijk en is er in het huidige pand geen lift? Zijn de drempels te hoog of is er geen centrale verwarming? Maar ook op de woon- omgeving is gelet, de behoefte aan contact, hoe groot zijn gezondheidsproblemen en de mate aan zorg. In hoeverre verzorgt iemand zijn/haar huishouden zelf. Belangstellenden en dat zijn er bijna 300 geweest, kregen een vragenlijst toegezonden en mede aan de hand daarvan is een eerste selectie gemaakt. Onder de geselecteerden is het grootste deel afkomstig uit Oost en Centrum. Degenen die in aanmerking komen, krijgen van de Woning stichting Noordvest bericht. De overigen worden door Ouderenwerk van antwoord voorzien. Waarom zij zijn afgewezen en indien nodig wordt er naar een andere oplossing gezocht. Overigens kan men ook op de wachtlijst worden gezet." Toekomstige bewoonster De WSN heeft een aantal woningen gereser- veerd voor 55-plussers uit o.a. stadsvernieu- wingsprojecten. Een bewoonster uit Oost is daar 66n van. Maar qua slechte huisvesting zou zij ook hoog hebben gescoord. Haar huidige huis dat afgebroken wordt, is altijd enorm vochtig geweest en dat zonder centrale verwarming. Daarbij een schoorsteen die niet trekt en het geheel zo lek als een mandje. Ja, ze kijkt wel uit naar het nieuwe huis. „Alles gemakkelijk gelijkvloers, want het trappenlopen wordt steeds zwaarder. En mooie, grote kamers, hoewel ik liever een balkonnetje had gehad inplaats van die serre. Op een balkon heb je meer het idee dat je buiten zit en je kunt je was er te drogen hangen. Ach, het zal wel wennen," vertelt zij. Nee, ze heeft nog een sociaal druk bezet leven. Dus de koffie-uurtjes zijn aan haar niet besteed. Wel stelt ze de veiligheid van het complex bijzonder op prijs. Nog niet zo- lang gelden is er namelijk, terwijl ze lag te slapen, bij haar ingebroken. Na deze nare ervaring heeft ze zich nooit meer veilig gevoeld. Maar gelet op de veiligheidsvoorzieningen die in het nieuwe complex zijn getroffen, ziet zij wat dat betreft de toekomst weer zonnig tegemoet. Toch doet het haar pijn dat de woning straks wordt afgebroken, zij heeft er tenslotte 35 jaar gewoond. Bij het afscheid strijkt de poes langs mijn benen. De eigena- resse is bang dat de poes driehoog zonder tuin niet meer kan wennen en is naarstig op zoek naar iemand met een tuintje die deze 12-jarige poes wil opnemen (tel. 426 31 05). Snackbar de KROON dagen per week geopend Milkshake's Voor al uw snacks en sat6's Salades Div. belegde broodjes Div. soorten vers en verpakt ijs Div. frisdranken Wij leveren ook voor feestjes, partijen en bedrijven, enz. Franselaan 212 Rotterdam Tel. 010 - 415 32 57 Door Marina Mont6 Het bestuur van "Het Singelkwartier" samen op de foto tijdens het 35- jarige bestaan. Van links naar rechts: Jan Jeup, Eef van Dijk, Cor Hagen, Joop Wolthuis, Jan Frederiks Emile van Rossen, Henk de Goede, Maarten van der Sloot en Huib van Vliet. Zie verder pag. 2 "Oost van toen" Oost Reporter

Oostreporter | 1996 | | pagina 1