Markante personen in Oost De Kippe Hut is niet bang voor Mac Donalds De IJscobelg van Oost mwm SGHEPM8 VERS Alles weten over lijfrente? VSB Bank. Ook uw bank voor 'n zekere toekomst. jaargang 1 nummer 8 Oost Reporter Rene Geerickx is van beroep ijscoboer of zoals hij door zijn klanten genoemd wordt 'ijscobelg Vijfjaar geleden is hij samen met enkele collega's van het bedrijf Postel Us in Retie vanuit Belgie naar Nederland gekomen om ijs te verkopen. In Schiedam-Oost komt Rene nu drie jaar. Hij is het nog lang niet zat om anderhalf uur heen en anderhalf terug te rijden. Naast de reden dat hij op een kleinere oppervlakte in Nederland meer klanten weet de bereiken dan in Belgie vindt hij de mensen in Nederland warmer en oprechter. (Advertorial) Ton was taxichauffeur, maar er kriebelde lets binnenin. Hij was wel eigen baas, maar wilde dat in de horeca worden. Een familieafwijking. Op een paar stappen van de taxistandplaats aan de Hogenbanweg kwam Snackbar Number One vrij. Daar is het begonnen. Ton's vrouw Anja die als verpleegkundige werkte nam haar ontslag. Een hele stap, maar onontkoombaar als het ondernemen je in het bloed zit. In maart 1994 werden ze eigenaar van de snackbar en sindsdien runnen ze de zaak op hun eigen manier. Met succes, want ze hebben pas een tweede zaak geopend. Wederom brand op de P.KO.laan. Een automobilist zag door brand zijn voertuig in korte tijd in een schroot- hoop veranderen. Door de hitte smolt de isolatie van de bedrading en reed de spookwagen, aangedreven door de start mot or, al knippe- rertd en claxonnerend naar de andere weghelfi tegen een geparkeerde auto. Intussen was de brandweer gectrr'tveerd en bluste de restanten. VSB'BANK 't Centrum Korte Singelstraat 20B 3112 GB Schiedam Tel: 010-4262584 dagelijks. Enkele klanten hebben zelfs een vaste smaak en zijn daar niet vanaf te brengen. Ik heb negen vaste soorten ijs, onder andere chocolade, aardbeien en vanille. Naast deze vaste soorten heb ik altijd twee wisselende soorten bij mij. Hele aparte smaken, zoals whisky en amaretto. Deze mogen de kinderen niet eten want er zit echt alcohol in. In totaal hebben wij 34 smaken, alleen kan ik die niet tegelijktijd in mijn kar meenemen. Vele bewoners nemen de tijd om een praatje te maken. Even het nieuws van de dag doornemen of Iekker moppen tappen. Tuurlijk vragen ze om moppen over Nederlanders te vertellen. Geen probleem die weet ik wel. Ik vind zelf de Nederlanders wanner en oprechter dan de Belgen. Met regen komen, wel in mindere mate, mijn klanten de deur nog uit. Dat gebeurt in Belgie niet zo gauw. Daar moet ik ook altijd van deur tot deur rijden, eerder komen ze niet naar buiten. Zelf hou ik wel altijd rekening met bedtijden van de kinderen. Ik laat mijn bel dan niet te vaak en te hard klingen. Ook laat ik nooit de motor aanstaan want de omwonenden raken dan geirriteerd. Verder blijf ik geruime afstand van horecagelegenheden zoals snackbars, dat is een ongeschonden regel. Ik heb ook wel minder leuke ervaringen. Zo ben ik een keer in Rotterdam bestolen van mijn dagopbrengst en een andere keer hebben zij mij betaald met vals geld. Maar dit weerhoudt mij niet om volgend jaar weer present te zijn." De eigenaars en het personeel van de Kippe Hut De IJscobelg bedient zijn klanten Door: Bobby Scheepe „Ik werk 6 dagen per week vanaf februari tot en met oktober. De zaterdag hou ik vrij voor mijn gezin en vrienden. In februari start ik in de weekeinden en ga ik de route bepalen. Elk jaar opnieuw moet ik ontdekken waar mijn klanten zich bevinden. Mijn werkdag begint om 10.00 uur met het inladen van het ijs. Mijn baas heeft een boerderij waar hij nog van de melk kan affomen, van deze room wordt dan het ijs gemaakt. Elke dag neem ik vers ijs mee want mijn vaste klanten proeven echt verschil en ik hoef niet met ijs van een dag oud aan te komen. Rond 12.00 uur arri- veer ik in Nederland op de plaats van bestem- ming. De bekertjes, waffels, hoorntjes en lepeltjes zet ik klaar en ik schud de slagroom op. Ik start bij industriegebieden en scholen. De woonwijken rij ik rond 15.30 uur in, het tijdstip waarop vele kinderen uit school komen. Ik hou zoveel mogelijk vaste tijden aan want mijn klanten rekenen op mij. Tussen 18.00 uur en 19.00 uur kunnen de bewoners uit Oost de bel op mijn creamkar horen luiden. Later op de avond tussen 21.00 en 22.00 uur kom ik nog eens terug. Daarna ga ik op huis aan. Thuisgekomen laad ik het ijs uit en vul ik de wagen bij met onder andere wafels en hoorntjes. Pas na het schoonmaken van de creamkar, zowel van binnen als buiten zit mijn werkdag erop. IJsverkoop in Oost Wat ik zo leuk vind van deze wijk is dat ik kan rekenen op mijn vaste klanten. Ik heb klanten die wekelijks ijs halen maar ook Anja zal zo'n anderhalf jaar op Number One aan de gang zijn geweest toen ze hoorde dat de slagerij op nummer drie ging sluiten. Ze voelde aan dat dit een kans uit duizenden was en besprak het met haar man. Die dacht er ook zo over en samen zijn ze gaan beden- ken hoe ze die kans zouden kunnen benutten. In de slagerij was een grote koelcel inge- bouwd en achter de winkel was een mooie werkruimte. Rugpijn Ze zijn gaan tekenen en rekenen en hebben vergunning aangevraagd om te verbouwen en maaltijden te bereiden en verkopen. Nadat de vergunningen waren verleend is Ton aan de slag gegaan. Dat was andere koek dan het taxibedrijf, dat hij had overgedaan. Omdat hij eerst vooral zittend werk deed en nu veel meer staat en tilt heeft zijn lichaam zich behoorlijk moeten aanpassen. De fysiotherapeut heeft voorlopig een goeie klant aan hem, maar dat is hopelijk van voorbijgaande aard. De Kippe Hut Het loopt Iekker in de Kippe Hut, al vanaf het begin. Maar Anja wil wel graag even gemeld hebben dat ze de eerste hectische dagen wel hebben moeten wennen. Maaltijden zijn een stuk bewerkelijker dan frites of een broodje kroket. Het kost meer tijd en er zijn meer medewerkers nodig, het grillen van kip en bakken van krielaardap- peltjes vraagt goede timing en het gebruik van een kippenkast vereist enige ervaring. Dat leerproces is intussen achter de rug en ze zijn trots op de producten die ze de klan ten nu kunnen voorzetten. Vertrouwen Anja en Ton hebben er alle vertrouwen in dat deze zaak uitstekend zal lopen. „Het is hier een prima punt. Er komen veel mensen langs die ons zien zitten en opzoeken. De buurt is ons goed gezind en op termijn willen wij onze maaltijden naar de bedrijven in de omgeving presenteren". Verdere plannen? Als je dit verhaal hoort verwacht je over twee jaar de opening van een derde zaak. Anja lacht: "Nee hoor, we zijn zo wel druk genoeg. Hiermee zijn we dik tevreden." Mac Donalds Bang voor Mac Donalds zijn ze niet. Anja: „Die komen overal om ons heen, maar dat zien we niet echt als concurrentie. Ze zijn aantrekkelijk voor kinderen, die er een tijdje leuk kunnen spelen. Maar als je daar geweest bent heb je twee uur later al weer honger". POSTEL US feron4 24/0 RtTIt Daar kom je verder mee.

Oostreporter | 1996 | | pagina 3