Tips van de Politie Herstel van winkelbestand mo FILM VIDEO VAN DER WAAL Oost Reporter Voorkom inbraak in uw woning Tips: Inbreken is geen kunst. Met behulp van wat gereedschap kan een inbreker uw huis binnen komen. Daarom wordt de maatschappij nog steeds geconfronteerd met inbraken. Alleen heb je twee soorten inbrekers: de professionele inbreker en de gelegenheidsinbreker. De professionele inbreker heeft over het algemeen geen belangstelling voor uw woning. De gelegenheidsinbreker wel. Hij grijpt de kans om snel een woning binnen te komen. Denk maar aan een open raam of een slecht slot. Hoe kunt u inbraak voorkomen? Er kunnen op 3 manieren maatregelen getroffen worden, namelijk: op organisatorisch gebied; op bouwkundig gebied; op elektronisch gebied. Voordat we ingaan op allerlei bouwkundige voorzieningen zullen we het deze eerste aflevering eens hebben over de organisa- torische maatregelen die u tegen inbraak moet nemen. Als u die verwaarloost, hebben de technische maatregelen tegen inbraak 66k geen of nauwelijks zin. 't Gaat vaak om heel eenvoudige maatregelen. Maar juist door hun eenvoud worden ze vaak over het hoofd gezien. Als bewoner bent u gewend om bepaalde dingen te doen die soms een risico voor inbraak met zich meebrengen. Gewoonten, waar u niet zo direct bij stilstaat en waar u spijt van krijgt. Het blijkt dat we sommige gewoonten moeten afleren. In de onderstaande tips worden er enkele genoemd: Laat, om te beginnen, geen deur of raam open staan; zelfs al bent u maar even weg En doe meteen ladders of gereedschap achter slot en grendel. Briefjes op en touwtjes uit de deur vormen een regelrechte uitnodiging voor inbrekers; maar dat weet u inmiddels wel. Laat ook nooit sleutels in het slot zitten. Maar leg ze 6ok niet onder de deurmat, op de deurpost of waar dan ook. Laat uw huis er niet 'onbewoond' uitzien, als u een avondje of langer weg bent. Zorg ervoor dat het lijkt alsof u thuis bent (zoals: 's avonds de gordijnen sluiten en het licht laten branden), dat de gordijnen niet dagen achtereen gesloten blijven en dat de brievenbus niet uitpuilt. Vestig niet teveel aandacht op uw kostbaar- heden, door ze op een van buitenaf zicht- bare plaats neer te zetten. Leg uw sleutels op een vaste (niet te opval- lende) plaats in huis. Als ze steeds zoek- raken of onbeheerd blijven liggen, heeft beveiligen met sloten echt geen zin. Als u weg of naar bed gaat, doe de deuren dan altijd op het nachtslot. Haal de sleutels eruit en berg ze op een vaste plek. Bij brand of ongeval weet u meteen waar de sleutels liggen. Verdeel uw waardevolle spullen, zoals sieraden e.d. liever over verschillende plaatsen in huis. Dan heeft de inbreker veel meer tijd nodig om ze te vinden. Help elkaar ook een beetje. Laat bijvoor- beeld de buren een oogje in't zeil houden, als u voor enige tijd weggaat. En: Als u ooit iets verdachts ziet, waarschuw dan meteen de politie. De volgende aflevering gaat over het nemen van bouwkundige maatregelen. Geluidsoverlast Door: Hannah WattH We wonen hier in Oost wel dicht op elkaar. Boven mensen, beneden mensen, mensen links, mensen rechts en tegenover. Toch hebben we daar meestal geen last van. Over het algemeen kunnen we wel redelijk met elkaar opschieten. Wel is er zo af en toe geluidsoverlast. 's-Zomers wanneer alle ramen en deuren openstaan, is dat erger dan 's-winters wanneer alles potdicht zit. Je wilt je leuke jonge buurtjes hun plezier niet ontzeggen, maar als ze Macarena voor de negentiende keer keihard door hun super geluidsboxen laten klinken zou zelfs de meest tolerante buurman een ietwat geirriteerd raken. Slaande ruzies van buren werken eveneens behoorlijk op de zenuwen. Een buur die zich dagelijks uitleeft met een elektrische boor of decoupeerzaag is erg, maar als zijn hobby timmeren is en dat altijd doet als je net uit nachtdienst komt en je moet slapen, spant dat de kroon. Een lieve kleuter die op lange regenachtige dagen rondrijdt op zijn driewielertje op de gebeitste houten vloer boven je hoofd is ook een van de ervaringen die men liever niet heeft. Mijn grootste bron van irritatie zijn auto's waarin muziek gespeeld wordt die zich op tien meter afstand nog op je trommelvlies grift (om maar niet te spreken van een motor). De eigenaren van zo'n juke-box op wielen hebben ook vaak de neiging om in het midden van een smalle straat te stoppen voor een kennis om daar dan mee proberen te praten boven de muziek uit totdat elke inwoner van de straat wakker is. We wonen nu eenmaal in een kleine stad in een klein land. Dicht op elkaar. Het is dan toch niet al te veel gevraagd om even aan je omgeving te denken? Alleen op de Wereld hebben we allemaal al gelezen jaargang 1 nummer 8 Een aantal afleveringen geleden stond in de Oost Reporter een stukje over leegstand en zaken die ermee waren gestopt of dat nog gingen doen. Het was een beetje geschre ven in mineur. De toon was toen een beetje in mineur. Het is daarom leuk om nu melding te kunnen maken van een paar nieuwe zaken in onze wijk. Op de Lorentzlaan is onlangs De Kippe Hut geopend. Bijna op het- zelfde ogenblik opende op de Rotterdamsedijk, bovenaan de afrit naar het Boerhaaveplein, de Chicken Farm haar deuren. Bij nader inzien bleek het daar om een cafe-bar te gaan en niet om een zaak waar je een gebraden kippetje kan kopen. De naam verwijst naar een liedje van Dolly Parton, de rondborstige Ameri- kaanse country-zangeres. Grapje van uitbater Dick Makelaar, met een knipoog naar zijn -Russische- vrouw. Tegenover de Kippe Hut op de Lorentz laan is een nieuwe zaak geopend waar je onder andere met een defecte mobiele telefoon te rade kan gaan. Enige tijd geleden is de dependance van dierenkliniek Warande van de Hogenban- weg verplaatst naar de Van Marumstraat, hoek Rotterdamsedijk.Zeer onlangs is op de hoek van de Edisonstraat en de Buys Ballotsingel een hondentrimsalon geopend. Deze zaak is de voortzetting van een salon in Rotterdam-Zuid. Naar het zich laat aanzien zal rond de verschijning van deze Oost Reporter op de hoek van de Lorentz laan en de Buys Ballotsingel een Turkse supermarkt zijn deuren openen. Dick en Dolly in hun Chicken Farm Hennepkwekerij ontmaskerd SCHIEDAM- In de le Tuinsingel werd onlangs een volop in bedrijf zijnde hennepkwekerij aangetroffen. In totaal werden 412 planten en diverse apparatuur in beslag genomen. Om de plantage te voorzien van stroom werd illegaal stroom getapt. De politie kwam de kwekerij op het spoor, nadat buren hadden geklaagd over waterlekkage. Niemand is aangehouden. Nieuwe telefoonnummers politie Sinds kort heeft de politie een nieuw regio- naal netwerk in gebruik genomen. Schiedam is onderverdeeld in twee districten met twee nieuwe telefoonnummers. Ten noorden van de spoorlijn is de politie voortaan te bereiken onder het nummer: 274 44 22. Ten zuiden van de spoorlijn, waar Schiedam- Oost onder valt, is het nummer: 274 02 15. Het alarmnummer 06-11 blijft natuurlijk gehandhaafd in gevallen van nood. Bereikbaarheid WBS Heeft u een reparatieverzoek? Bel dan de servicelijn van de WBS! U kunt bellen tussen 08.00 en 12.00 uur op telefoonnummer2475830. Om de huurders van de WSB nog beter van dienst te kunnen zijn is de WBS ongeveer een jaar geleden gaan werken met twee teams. Het bezit van de WBS is 'denkbeeldig' in tweeen gesplitst. Een deel boven de spoorlijn, Team Noord, een deel onder de spoorlijn, Team Zuid. Elk team heeft een opzichter, een verhuur- medewerker, een huurincasso-medewerker en een administratieve kracht. Voor onze huurders uit Schiedam-Oost betekent dit, dat als zij vragen hebben over de huur, een huuropzegging of bijvoorbeeld woningruil, zij kunnen bellen met een van de medewerkers van Team Zuid. De medewerkers van Team Zuid zijn van 08.00 tot 12.00 uur telefonisch bereikbaar op telefoonnummer (010) 247 58 10. Als u de opzichter wilt spreken over complexbeheer kunt u bellen tussen 08.00 en 09.00 uur's morgens met telefoonnummer (010) 247 58 15. Schiedam, Rembrandt!aan71. Telefoon 010-4264374.

Oostreporter | 1996 | | pagina 4