Dokter Ruitenberg neemt afscheid van Oost bouwmarkt Fabriek meester Extra geld voor Alphahulp RICOM Voor al uw verf, hasten, sanitair, keukens, gereedschap, verlichting HYunnni PELICAR B.V. REPAIRS jaargang 1 nummer 8 Oost Reporter Dr. Ruitenberg trekt de deur achter zich dicht worden dus begin September officieel overgedragen aan Dr. W.A. v.d.Peppel na een sollicitatie- procedure. Er waren erg veel sollicitaties. Hij leek me de meest geschikte persoon. Hij is nog jong en heeft drie jonge kinderen. Hij komt uit Goeree Overflakkee, heeft ook in Belgie gewerkt en heeft de nodige ervaring. Schiedam lijkt hem wel wat. Niet te groot en niet te klein. Wat ik ga doen weet ik nog niet, daar moet ik me nog in gaan verdiepen. Ik probeer er positief tegenaan te kijken en dat is niet altijd even gemakkelijk omdat mijn loopbaan toch wel onverwacht is geeindigd. Ik zal het allemaal erg missen. Afscheid nemen vind ik altijd heel moeilijk. Als ik op de Singel ben wordt het steeds moeilijker om de deur achter me dicht te trekken." ,,Ik vind het vreselijk, vreselijk. Maar ik zie geen andere uitweg. Ik heb hier zestien jaar gewoond en gewerkt. Ik zou graag blijven, maar mijn lichamelijke problemen laten het gewoon niet toe. Eigenlijk had ik gedacht dat ik hier toch minstens 25 jaar zou kunnen wonen en werken. Een hele tijd heb ik nog gedacht dat het wel goed zou komen met mijn rug, maar ik hield mezelf voor de gek. Steeds moest ik weer vervangers in de praktijk plaatsen en ik kan me voorstellen dat de patienten dat niet echt fijn vonden. Er moest een andere oplossing gevonden worden. Dokter v.d. Peppel Dokter Ruitenberg staart voor zich uit alsof hij daardoor de jaren terug zou kunnen halen. Hij is zichtbaar ontdaan. Dan schrikt hij wakker uit zijn overpein- zingen, glimlacht weemoedig en vervolgt: „De praktijk en het woonhuis Dr. van de Peppel, de nieuwe huisarts Nieuw Mathenesserstraat 35 3029 AV Rotterdam Tel. 010 427 03 81 Fax. 010 426 74 84 Openingstijden: ma. di. wo. 09.00 -18.00 do. vr. 09.00 - 20.00 za. 09.00 - 17.00 e verzameling ambtelijke medewerkers wordt door een van de dagelijkse bestuurders van de gemeente Schiedam, namelijk Aad Wiegman, liefkozend: "De Fabriek" genoemd. Een paar jaar geleden is, onder zijn politieke verantwoordelijkheid begonnen met het "opschudden" van de organisatie. Die ver antwoordelijkheid is na de laatste verkiezingen overgegaan naar zijn collega Adri Reijnhout. Die overgang heeft de doel- stelling niet bei'nvloed, maar zal gelet op het wat meer doortastende karakter van Reijnhouthet proces wel hebben versneld. Kort gezegd was dat proces gericht op het verlangen om greep te krijgen op die stroperige ambtelijke processen, dus om de fabriek meester te worden. Tijdens mijn bestuurlijke leven in Schiedam heb ik in hoogst eigen persoon orders gegeven en erop toegezien dat ze tot tevredenheid werden uitgevoerd. U profi- teert daar nog dagelijks van. Maar na mij is het allemaal moeilijker geworden met het groeien van de stad. In 1581 vonden de toenmalige vroede vaderen het wenselijk een Fabriekmeester aan te stellen. Iemand dus die de fabriek meester zou zijn. Die fabriek was toen de Stadstimmerwerf aan de Korte Haven. Onder de Fabriekmeester, maar boven de stadstimmerman werd in 1690 de stadsarchitect aangesteld. Die man, Corn. Harmensz van Bol'es, was ook beheerder van de stadsmoutmolen. Wat 'ie het eerst deed is me ontgaan, maar waar het om gaat is dat die functie blijkbaar aantrekke- lijk is voor ondernemende types, want volgende stadsarchitecten krijgen onder andere ook de verantwoordeijkheid voor de brandweer, de stadsreiniging, het stedelijk groen en het grondbedrijf. In 1844 ik loop met zevenmijls Iaarzen door de geschiedenis was een organisatie- ingreep nodig. Bij de stadstimmerwerf werd de personele bezet- ting van 90 naar 45 personen teruggebracht. Het werk in eigen beheer werd drastisch teruggebracht en er moest veel meer worden uitbesteed aan derden. Wie het werk kreeg moest worden uitge- maakt in een publieke aanbesteding. Van de oude titel "Fabriekmeester" wordt al lang niets meer vernomen. Nu is de directeur Gemeentewerken de baas over de stadstimmerwerf en in naamook over de stadsarchitect. In naam, want de panelen zijn aan het schuiven. Sinds 1971 is Harm de Block directeur Gemeentewerken, maar na zijn aanstaande pensionering zal hij in die hoedanigheid niet meer worden opgevolgd omdat de fiinctie wordt opgeheven. In de 25-jarige periode de Block heeft de stad een indrukwekkende metamorphose ondergaan. In veel van deze ontwikkelingen heeft de dienst Gemeentewerken, dus ook en niet in het minstHarm de Block, een cruciaal aandeel gehad. Gestuntel rond het Stadserf, twee sloopaffaires, oplopende tekorten bij het Grondbedrijf en gerommel over sleutelposities in de organisatie werpen echter een schaduw over zijn afscheid. De fabriek, veel meer overigens dan alleen de omvangrijke dienst Gemeentewerken, heeft het moeilijk met zichzelf. Maar wat wil je ook met een verdeeld dagelijks bestuur, eigenzinnige gemeenteraadsleden, kritische journalisten en lastige burgers. Wie wordt de fabriek weer meester Aleida Eind april werd Thuiszorg Nieuwe Water- weg-Noord geconfronteerd met een sterk toenemende vraag naar thuiszorg. Het was niet langer mogelijk om direct aan alle zorgvragen te voldoen. De organisatie heeft daarom per 1 mei wachtlijsten ingesteld voor Verzorging/verpleging, Huishoudelijke Zorg en Alphahulp. De wachtlijst is wellis- waar relatief klein, nog steeds ontvangen ruim 9000 clignten onze zorg, maar een client op de wachtlijst is er een te veel. Er is al gestart met het inzetten van Alpha hulp voor de wachtende clignten, maar mede door de vakantieperiode waren er echter onvoldoende mensen beschikbaar op de arbeidsmarkt. Pas begin September is een deel van de klanten daadwerkelijk geholpen. Veel thuiszorgorganisaties kunnen niet aan de vraag voldoen. Er is in de afgelopen maanden dan ook veel druk uitgeoefend op de politiek om extra financiele tegemoetkoming te kunnen ontvangen voor de thuiszorg. Minister Borst en Staatssecretaris Terpstra hebben dan ook in het debat met de Tweede Kamer over de thuiszorg op 10 juni jl. een extra bedrag van 30 miljoen gulden toegezegd. Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord gaat er echter vanuit een evenredig deel te zullen ontvangen van het extra geld en heeft vooruitlopend op verdere beslissingen van het Ministerie besloten een 'voorschot' te nemen en geld in te zetten daar waar de nood het hoogst is; voor clignten die wachten op Alphahulp. Op dit moment wachten 134 clignten op totaal 283 uur Alphahulp per week. Met het extra geld wordt per week 250 uur meer Alphahulp ingezet en zal de wacht lijst drastisch teruglopen. Daardoor zal er ook een betere doorstroom zijn naar andere diensten en kunnen clignten die wachten op Huishoudelijke Zorg en Verzorging/ Verpleging sneller geholpen worden. Overschieseweg 150 Spaansepolder Schiedam Tel. 010.415 14 11 zondags geopend reparatie van alle merken autotelefoons en faxen Lorentzlaan 14 3112 KJ Schiedam Tel. 010 437 57 53 Fax. 010 437 67 48 Forrrfrdo ROVER

Oostreporter | 1996 | | pagina 5