Oost Reporter heeft e-mail adres Iedere burger zijn eigen apestaart De oorspronkelijke statuten van "het Singelkwartier" zijn herschreven en vastgesteld op de jaarvergadering van oktober 1953. Volgens het huishoudelijk regelment is de vereniging aangegaan voor 29 jaar, maar kan het voortbestaan hierna worden verlengd. Tot ontbinding van de vereniging kan slechts worden besloten door een algemene ledenverga- dering, wanneer het aantal leden is gedaald tot 25. Zover is het voorlopig nog niet. A1 is het jaarlijkse zomerkamp voor de jeugd verleden tijd, er zijn nog genoeg aktiviteiten -en leden (780) die daaraan willen deelnemen- om het bestaan te rechtvaardigen. Het jongste maandblad vermeldt het programma voor de tweede helft van 1996 vanaf augustus: 5 bingo avonden, 4 klaverjas- en jokeravonden, 9 avonden klaverjas-en jokercompetitie, 4 kinderbingo-middagen, een fietspuzzel- tocht, een rommelmarkt en een Sint Nicolaasmiddag, een visconcours verdeeld over drie avonden en de jaarlijkse feestavond op 5 oktober in de Margriethal met het 5-mans dansorkest "Just in Case", The Blues Brothers, De Zwoelie Troelies en nog een grote artiest, waarvan de naam geheim wordt gehouden. Plus een mooie tombola. jaargang 1 nummer 8 lDe bode wordt door het bestuur benoemd en moet lid zijn van de vereniging Het Singelkwartier. Hij ontvangt voor elk lid en voor eventuele extra diensten een jaarlijks door het bestuur vast te stellen vergoeding De heer de Goede, nu tweede voorzitter, is al vele jaren bode en beheerder van Zaal Marijke, het eigen domein van de vereniging. De contributie is nu fl. 1,85 per maand, maar is ooit 5 cent per week geweest. Dan gebeurde het nog wel dat de bode aan de deur, maar gevraagd werd volgende week terug te komen omdat het geld er niet was. „ln dit girale tijdperk is een bode eigenlijk niet meer van deze tijd, maar weet je wat het is? De mensen willen er niet vanaf. Als ik langskom is het dan ook vaak voor een praatje en een kopje koffie." Door: Ronald Jansen Dat zeggen de medewerkers van de digitale stad Vlaardingen/Schiedam. Die apestaart is het tekentje dat wordt gebruikt in een e-mail adres. Voor degenen die er een hebben zo gewoon als een telefoonnummer; voor anderen is het een van die irritante nieuwe dingen die vaak een reactie uitlokken, zoals: Waar hebben ze het nou weer over?' of: 'Wat moet ik met die onzin?' of: 'Daar heb ik toch geen geld voor'. Maar misschien valt het allemaal nogal mee. Dit stukje is bedoeld voor mensen die zich herkennen in deze readies maar toch door blijven lezen. Met een e-mail adres kunt u berichten uitwisselen met andere e-mail adressen, of de eigenaar nu in dezelfde straat woont of zich aan de andere kant van de wereld bevindt. Je hoeft alleen de telefoon- kosten te betalen en dat is in alle gevallen lokaal tarief. Er zit natuurlijk een addertje onder het gras; u heeft er een computer en een modem bij nodig. Hmm, toch nog een hele uitgave als je zo die advertenties bekijkt. Valt mee, want met een oud computerje lukt het ook. Als er maar een harde schijf in zit. Een XT-tje koop je tweede-hands voor een paar honderd gulden. Vijftien jaar geleden kostte zoiets tienduizend gulden of meer. De prijzen van modems zijn ook drastisch gezakt. Reken op een enkele tientjes voor een 2400 bps model, meer zijn ze tegenwoordig niet waard. Genoemde modems zijn nogal langzaam, maar snel genoeg om mee te e-mailen. Voor minder dan honderd gulden heeft u een nieuwe modem (kaart) die zes keer zo snel is. Dat is dan 14400 bps en dat is tegenwoordig wel de minimum standaard als u meer wilt dan alleen e-mail. Vraag een kennis die weet hoe het moet om te helpen want u heeft er nog een communicatiepro- gramma bij nodig om het zaakje aan de praat te krijgen. Heeft u ondertussen meegerekend? Goed zo. Meer kosten zijn er niet. Ook geen maandelijks abonnement, behalve de telefoon dan natuurlijk. Als de computer, modem en het programma naar behoren werken, kunt u de helpdesk van de digitale stad bellen, 010 4341329. Dit is een gewoon 'spraaknummer'. Met de digitale stad spreekt u een log-in naam af. Die komt geheel of gedeeltelijk overeen met uw eigen naam. Verder bedenkt u nog een wachtwoord van minstens acht tekens. U moet het wachtwoord blind intikken dus een belachelijk lange en ingewikkelde reeks is niet zo handig in de praktijk. Uw e-mail adres weet u al tijdens het gesprek. Binnen een een dag werkt het. Nou nog iemand om mee te e-mailen. U kunt ons een berichtje sturen. Succes er mee! Ons e-mail adres is: oostreporter@dsv.nl 6 Vervolg pagina 2 'Oost van toen' De singels en vijvers werden opgeknapt en worden thans bewoond door eenden en zwanen. In verscheidene straten is de straat- verlichting verbeterd". Het zijn onderwerpen die nu nog heel herkenbaar zijn, maar die bij Het Singelkwartier op de achtergrond zijn geraakt. Dit soort belangen- behartiging is overgegaan naar de Bewonersvereniging en wordt georganiseerd in het wijk-en buurtbeheer. Ontspanning Men zou zich vergissen indien men dacht dat het bestuur zich alleen bezig houdt met het schrijven van brieven en verzoekschriften, zo vervolgt het artikel. 'Neen, er zijn meer aktiviteiten: de ontspanning heeft een ruime plaats in het verenigingswerk. Een reis- vereniging (1954), klaverjasclub (1951) entoneelafdeling (1948) zijn bloeiende loten aan de oude stam!lezen we in een artikel in Het Nieuwe Stadsblad. En ter gelegenheid van het zilveren jubileum worden in de Nieuwe Schiedamse Courant van 21 juli 1956 nog andere clubs genoemd, die als onderafdeling van Het Singelkwartier hebben bestaan: het gemengd koor Euphnia, een kinderzangkoor, een mannenkwartet, een loterijvereniging, een voetbalvereniging en een korfbalvereniging. Andere aktiviteiten, genoemd in kranten van 40 jaar terug:Jaarlijks wordt een feest avond georganiseerd, terwijl in de winter gewoonlijk talrijke contactbijeen- komsten worden belegd. Men vertoont dan films, nodigt sprekers uit die iets belangwekkends te vertellen hebben en haalt vooraanstaande artisten naar Schiedam. Behalve deze eigen aktiviteiten werd vanuit Het Singelkwartier meegewerkt aan de Koninginnedagfeesten (onder de paraplu van de Vereniging Nationale Feest-en Gedenk- dagen) en aan Jeugd en Jolijt (een verre voorganger van het huidige Jeugdland), dat toen werd georganiseerd onder auspicign van de Schiedamse Gemeenschap. Zo werden er autopedwedstrijden gehouden op de Snelliussingel, in de Drebbelstraat ging de jeugd op rolschaatsen om het hardst, op het Brand P.K.O.laan. Op 15 juli j.L richtte een felle brand grote schade aan. Drie woningen werden verwoest en drie andere woningen zwaar beschadigd. Tijdens de brand werden twacdf woningen ontruimd en werden de bewoners onder gebracht bij familie, kennissen of op andere adressen. De bewoners van pand 120 kregen het bericht van de brand op hun vakantie-adres in Sparye te horen Rook- en waterschade zijn grotendeels verholpen, maar de schade aan de panden goat longer duren. Enkele bewoners zijn permanent verhuisd Oost Newtonplein waren hinderniswedstrijden op rijwielen en op de toenmalige zandvlakte bij het Lorentzplein vond een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats. Ledenstop Alleen als je tenminste een half jaar lid was en geen contributieachterstand had mocht je een toegangsbewijs afhalen voor de feestavond. Steeds een mooi programma met bal na. Trok altijd een voile bak. De zaalruimte in Schiedam schoot te kort. Men moest voor de jaarlijkse feestavond het Passagetheater of een andere grote zaal in Schiedam twee avonden achter elkaar huren. Lastig en kostbaar. Daarom is men toen uitgeweken naar een grote zaal in Rotterdam. Ze wisten het met de RET te regelen dat er om vier uur 's-nachts een paar trams klaarstonden om de feestgangers weer terug op de Rotterdamsedijk af te zetten. Die feesten waren in stijl, zeker wanneer er weer eens een lustrum te vieren viel. De voorzitter opende de avond met een speech. Applaus al wanneer hij het toneel opkwam. In zijn rede deed hij een beroep op vertegenwoordigers van de gemeente om te zorgen voor een zaalruimte Reporter van voldoende omvang in Schiedam. De voorzitter van een onderafdeling bood de leden van het hoofdbestuur een zilveren pen met inscriptie aan. En bloemen voor de dames natuurlijk. Een andere onderafdeling bood de voorzitter een vaandel voor de vereniging aan. Stijl Bij het 35-jarig bestaan kwam burgemeester Roelfsema zijn gelukwensen aanbieden en bracht voor twee bestuursleden Van Rossen en Wolthuis, een onderscheiding mee. Een foto toont het bestuur op de jubileumreceptie bij het zevende lustrum. Een aantal heren in het gelid en keurig in het pak. Daarvoor ging je toen nog een costuum huren. Het zijn tekenen van een vormelijkheid die jongeren nu niet meer zal aanspreken, althans in Oost. Maar toen werd de jeugd ermee groot gebracht. Ze leerden al in het zomerkamp een moment van plechtigheid bij het hijsen van de verenigingsvlag na aankomst. Bode De contributie kan per giro worden betaald, maar wordt ook wel aan de deur opgehaald door de bode. Het Huishoudelijk Reglement: Het huidige bestuur voor zaal Marijke bijeen

Oostreporter | 1996 | | pagina 6