Grandioos kerstfeest voor ouderen Flitsend bezoek aan Oost januari zelfstandig verder Vanaf Inhoud o.a. Evenals voorgaande jaren organiseert de Stichting Servicewinkel Schiedam dit jaar weer een kerstdiner voor ouderen Deze gran- dioze decemberhappening wordt Tweede Kerstdag - donderdag 26 december 1996 - gehouden in het Novotel in Schiedam. Schiedammers van 65 jaar en ouder kunnen genieten van een excellent kerstdiner - verzorgd door de kok van het Novotel - afgewisseld met lifemuziek. Op het menu staat dit jaar een salade van gerookte vissoorten, varkensvlees met roomsaus en aardbeienbavarois. Dankzij de inzet van vrijwilligers - en sub- sidies van de VSB-bank en de gemeente Schiedam en het Novotel - bedragen de kosten slechts 25 gulden per persoon. Voor dit unieke gebeuren zijn alle 200 plaatsen reeds volgeboekt. Voor vervoer kan gezorgd worden. In de Oost Reporter adverteren? Bel dan 462 36 89 Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam december 1996 Jaargang 1 nummerlO Staatssecretaris Kohnstamm doet geen toezeggingen over flnancien Door Rob Wark Het gebeurt niet iedere dag dat een staatssecretaris op bezoek komt. Maar dit heugelijke feit op zich was niet de enige reden dat de top van bestuurlijk Schiedam op maandag 4 november was uitgelopen. Jacob Kohnstamm, staatssecretaris van Binnenlandse Zaken - onder andere verantwoordelijk voor het Grote Steden Beleid - kwam zich persoonlijk op de hoogte stellen, aan welke problemen de tweede stad in het Rijmond-gebied het hoofd moet bieden. Financiele toezeggingen deed hij niet - dat kon hij ook niet doen; daarvoor moet hij bij collega Zalm (Financien) zijn - ook al liet Wethouder Aad Wiegman zich ontvallen per jaar op enige miljoenen guldens te rekenen. De staatssecretaris en wethouders bekijken de sloop van de gymzaal in de Franklinstraat (foto Ernst Posse) Belangrijker dan geld vond Kohnstamm dat de mensen in achterstandswijken weer het gevoel krijgen dat hun problemen serieus genomen worden. Een, wat hij noemde fysieke opknapbeurt alleen is niet voldoende. Zo'n ingreep is volgens de staatssecretaris tot mis- lukken gedoemd, als er geen draagvlak onder de bewoners bestaat, om de in gang gezette positieve veranderingen voort te zetten. "Dan slaat de verpaupering zo weer toe." Kohnstamm gaf aan veel belang te hechten aan het opzetten van een goede sociale infra- structuur. "Alsje dat bereikt zie je pas echt hoe een wijk opleeft, en zullen bewoners veel zorgvuldiger omspringen met hun verwor- venheden. Zo'n buurt kan de politiek ook beter overtuigen dat investeren zinvol is." Hondenpoep 's Morgens werd de staatssecretaris op het Oude Stadhuis ontvangen door de politieke en ambtelijke top van de Branderstop. Naast burgervader Reinier Scheeres, hield Frans Griffioen (Gemeentewerken) een uiteen- zetting over de stad en haar problemen. Hiema ging het gezelschap te voet via het braakliggende voormalige HEMA-terrein en het in aanbouw zijnde Stadserf naar de wijk Buurtpost in de Fultonstraat in Oost. Onderweg constateerde Kohnstamm dat het stadsver- nieuwingsproces nog lang niet voltooid was De Buurtpost -het onderkomen van coordi nator Liset van Berkel en haar stagiaire Tamara Rietveld - was te klein om het hele 'gevolg' te kunnen bergen. Nog voordat burgemeester Scheeres en de staatssecre taris een slok koffie konden nemen, kwam het - volgens enige buurtbewoners - grootste probleem al ter tafel; hondenpoep. Vlekkenplan Arno Mol - coordinator wijk- en buurtbe- heer- gaf een voorbeeld van hoe bewoners, woningbouwverenigingen en de gemeente samen, een verwaarloosd stukje buurt willen aanpakken. Voor het binnenterrein van Dieselstraat en Bellstraat - in de loop van de jaren sterk vervuild - hadden alle betrokkenen een herinrichtingsplan gemaakt. (zie vervolg pag. 3) Deze december-uitgave, sluit de eerste jaar- gang van de Oost Reporter af. Maar niet getreurd; ook volgend jaar verschijnt de krant maandelijks. Wederom volgeschreven door een groep enthousiaste redacteuren, die na de jaarwisseling zelfstandig hun pennen- vruchten aan het papier zullen toevertrouwen. Niet onvermeld mag blijven dat de Oost Reporter heeft leren 'lopenbij Freelans Tekstschrijvers. Op de foto een aantal redacteuren. Harpe Davids als cupido Door Rob Wark Manuela Strampraad (apothersassistente, wonend aan de Lorentzlaan) trad op 19 april in het huwelijk met Vlaardinger Bob Evenhuis. Een huwelijk met een duidelijk muzikale ondertoon. De twee hebben elkaar dankzij de muziek leren kennen. Ze spelen beiden in het Harmonieorkest van Harpe Davids, de Schiedamse muziekvereniging die dit jaar het 75-jarig bestaan viert. Manuela bespeelt de klarinet en heeft dat op de streek- muziekschool geleerd. Bob heeft geen les nodig gehad. In het oikest speelt hij bas-klarinet, maar het had net zo goed een ander instru ment kunnen zijn. Hij is volgens zeggen zo muzikaal dat hij zelfs uit een strijkplank muziek weet te krijgen. Hoe hij bij Harpe Davids -en dus aan Manuela- gekomen is? Z'n vader kwam er al, dus de appel is niet ver van de boom gevallen. Harpe Davids is meer dan alleen een -uitstekend- Harmonie orkest. Ze hebben ook een Drumfanfare en Majorettes/ Twirlteams "The Yellow Rainbows" (al vanaf 6 jaar). De vereniging organiseert goedkope orientatiecursussen (minimum- leeftijd 10 jaar) en heeft voor leerlingen de beschikking over dwarsfluiten, klarinetten, trompetten, hoorns en saxofoons. Wie er meer over wil weten kan schrijven naar "Harpe Davids", Postbus 4262, 3102 GE Schiedam ofbellen met Hans Loendersloot, tel:2730721. Oost van toen pag. 2 Sint naar Gravin Aleideschool pag. 2 Henk Kiela pag. 2 Gehark van Wark pag. 3 Markante figuren in Oost pag. 3 De Politie pag. 4 Kerstbomenverbranding pag. 4 Verkeerschaos rond St. Janschool pag. 4 Tante Nel van de Morsestraat pag .4 De problemen liggen op straat pag. 5 Problematiek van de grote steden pag. 5 Aleida pag. 5 Buurtbewoners oneens met verplaatsen hondentoilet pag. 6 Onze eerste vaste medewerker pag. 6 Gemeente in gesprek met haar inwoners pag. 7 Strippende inbreker op bezoek Dit en dat in Oost pag. 8 Belangrijke adressen pag. 8 Oost Reporter Sig. Mag. 't Hoekje Boerhaavelaan 80 3112 LL Schiedam Tel.: 010-4265513 Bij cms kunt u komen voor - At uw tabaksartikelen - Lotto/Toto ea Steatsloterij - Wenskaaiten/postzegels - Tijdschriften - Telefoonkaarten - Stomerij depot - Snoep/firisdrank - Buskaarten/Abonnementen - Filmnet

Oostreporter | 1996 | | pagina 1