Buurtbewoners oneens met verplaatsen hondentoilet Onze eerste vaste medewerker SLANK en FIT FITNESS CENTRUM FIT-PLUS Cafe Car Chicken Farm De Lorentz BIan ken's IEDEREEN HEEFT ZIJN EIGEN DOEL 12 maanden garantie Bewoners van de nabijgelegen straten riepen aljaren dat het verpauperde Marconiplantsoen opgeknapt moest worden. De oplevering van het Woonzorgcomplex aan de Marconiweg gaf -volgens buurtbewoonster Helen Stevens - de gemeente de doorslag het park nu aan te pakken. Tijdens een informatie-avond, juni vorigjaar, werden de omwonenden ingelicht over het renovatieplan. Grootste struikelblok op dit moment vormt nog het hondentoilet. In de plannen van de gemeente verhuist het naar een nieuwe locatie, bij het Gemaal. "En daar zijn we absoluut niet blij mee,verwoordt H. Stevens het ongenoegen van de omwonenden. Oost Reporter jaargang 1 nummerlO Bewoners van de nabijgelegen straten riepen al jaren dat het verpauperde Marconiplantsoen opgeknapt moest worden. De oplevering van het Woonzorgcomplex aan de Marconiweg gaf - volgens buurtbewoonster Helen Stevens - de gemeente de doorslag het park nu aan te pakken. Tijdens een informatie-avond, juni vorigjaar, werden de omwonenden ingelicht over het renovatieplan. Grootste struikelblok op dit moment vormt nog het hondentoilet. In de plannen van de gemeente verhuist het naar een nieuwe locatie, bij het Gemaal. "En daar zijn we absoluut niet blij mee," verwoordt H. Stevens het ongenoegen van de omwonenden. Volgens mevrouw C. Kolner, van Groenvoorziening en Natuur, zouden moeders met kinderen gevraagd hebben het hondentoilet, dat nu nog naast de speeltuin ligt, te verplaatsen. Vooral kleine kinderen zouden nog wel eens per abuis in de verkeerde 'zandbak' terecht kornen, met alle gevolgen van dien. Helen Stevens, nauw betrokken bij de wederopstanding van het plantsoen, spreekt dit met kracht tegen. "Er zijn helemaal geen klachten over het honden toilet. Dat verhaal klopt van geen kant. Het heeft natuurlijk alles te maken met het uitzicht van de bewoners van het Woonzorg complex, aan de overkant. Die mensen hebben uiteraard helemaal geen zin op een honden-wc uit te kijken, maar dat is dan jammer." Vorigjaar werd in de buurt van het Gemaal een aantal coniferen weggehaald. "Dat vond de gemeente noodzakelijk in verband met de renovatie van de straat, maar achteraf hebben ze op dat plekje helemaal niks gedaan. De bomen moesten gewoon weg om plaats te maken voor het honden toilet," meent Stevens, "terwijl ze ook nog eens een mooie camouflage voor het Gemaal waren." Ophoging Reden voor de gemeente het park aan te pakken, is in eerste instantie de waterover- last op het grote trapveld, veroorzaakt door verzakking van het plantsoen. Voorafgaand hieraan werden de Marconistraat en Galva- nistraat opgehoogd. Het ophogen van het park heeft tot gevolg dat de bestaande voetpaden niet konden blijven liggen en een iets ander verloop krijgen. Verder zijn: de versleten heesterbegroeing, een slechte boombeplan- ting en een speelplek die niet meer aan de huidige eisen voldoet, redenen om het plantsoen te renoveren. Kolner geeft toe dat de maatregelen ook geno- men worden met het oog op de toekomstige bewoners van het Woonzorgcomplex, kortweg Wozoco, die naar verwachting gretig gebruik zullen gaan maken van het plantsoen. Vandaar dat er ook een extra toegang komt aan de kant van het Wozoco." Zichtlijnen Kolner: "Door de jaren heen verdwenen veel zichtlijnen als gevolg van de uitge- groeide beplanting. Die zichtlijnen gaan we nu weer herstellen, zodat de vijver bijvoorbeeld vanaf de weg kan worden waargenomen. Om de 'doorkijk' in het park te garanderen, komen er stekelige heesters die niet hoger worden dan 1 ft 1,5 meter." Dat was ook een wens van de omwonenden. "Kinderen maakten hutjes in de bosjes, maar er sliepen ook volwassenen in, soms junks, die er van alles en nog wat in achter lieten, waar we niet zo blij mee waren," zegt L. Stevens. Sierkers De aanleg van de metro in Schiedam zorgt ervoor dat zo'n duizend bomen het veld moeten ruimen. Dat zijn voornamelijk plan- tanen. Een aantal daarvan komen in het Marconiplantsoen of aan de rand te staan. Op verzoek van omwonenden worden er ook bloeiende bomen geplant. De sierkers, in het midden van het park, zal blijven staan als klimboom voor de kinderen. "Maar het is nog wel even afwachten, of de boom het nog lang uithoudt, met de extra laag grond op zijn wortelstelsel. Bomen die vruchtdragend zijn, kunnen daar niet altijd zo goed tegen," zegt Kolner. Speelplek Een aantal jaren geleden is de speelplek al enigszins aangepast, volgens C.Kolner. "Er is een hek omheen geplaatst, en er zijn bankjes gekomen zodat ouders toezicht konden houden op hun kroost. Om honden uit de speeltuin te weren werd er een veerooster neergelegd." Het draadcircus zal worden verplaatst naar het grote trapveld. De andere speeltoestellen komen na de renovatie weer terug. "Die speeltuin was verschrikkelijk," zegt H. Stevens, "kinderen moesten heel goed kijken waar ze liepen, wilden ze hun enkeltjes niet verzwikken." Europese regel- geving moet dit soort onveilige situaties voortaan voorkomen. Een glijbaan op een stuk asfalt kan dan in de toekomst niet meer. In eerste instantie zouden de doelpalen niet terugkeren op het trapveld. "Dat wilde de gemeente niet omdat ze bang waren dat het veld in de buurt van de goals kaal zou worden, maar dat is natuurlijk onzin. Je kunt de jeugd niet tegenhouden. Gevoetbald wordt er toch wel. 's Zomers zelfs van's morgens vroeg tot's avonds laat,"zegt L. Stevens, namens de omwonenden. Vijver Van de vijver in het plantsoen wordt veelvuldig gebruik gemaakt door vissers. In een later stadium zal ook de vijver worden schoongemaakt en van waterplanten worden voorzien. In het midden van de vijver komt misschien een kunstwerk te staan. Rondom de vijver worden banken geplaatst. Gemaal C. Kolner heeft met de beheerders van het Gemaal gesproken over de mogelijkheden dit gezichtsbepalende bouwwerk een ander kleurtje te geven. "Maar daar is niet zomaar geld voor." Het werk in het plantsoen, dat onlangs startte, is over een aantal weken gereed. In die tussen- tijd kunnen buurtbewoners niet in het park terecht. In het volgende wijk- en buurtoverleg van 4 november zal de renovatie worden geevalueerd. Jan Baars is al tien uitgaven de creatieve man van de Oost Reporter. Na een jaar wijkkrant te hebben gedraaid is hij als eerste vaste medewerker van de Stichting Wijkkrant Schiedam in dienst getreden; om precies te zijn op 1 november 1996. Als redactie zijn we heel blij met zijn aanstelling. Met Jan als vaste vormgever gaan we met een goedgevoel 1997 in. Krachttoename - conditie - afslanken - figuurkorrektie - revalidatie - etc. From Russia with love de Dollj Parton nit Rutland L1SV Rotterdamsedijk 146 A Tel. OlO 426.80.27 witgoedservice Lorentzlaan 13c Tel.: 262 39 49 24 uur's service Door Chrit Wilshaus bloemen-en plantenhandel Het ad res voor al uw bloemwerk Halleystraat 48 - Schiedam Telefoon 010-4 266527 Afhankelijk van de persoonlijke behoefte en doelstelling biedt Fit Plus een reeks bewegingsvormen aan ongeacht uw leeftijd en lichamelijke klachten. Fit Plus is in staat in samenwerking met onze fysiotherapeut een aangepaste trainingsvorm te vinden die bij u past. Jeugd: Dames: Jeugd Aerobic (v.a. 8 jaar) WU-SHU (oorsprong van vele gevechtssporten) Callanetics Aerobics Step Aerobics (verschillende niveaus) BBB training Aeronetics Combi training Slank en fit NIEUW: Weight Watchers Activity Fitness Krachttraining Tai Chi Fysio-Fitness (met fysiotherapeut) Keep fit Rugschool (voor rugpatienten) Revalidatie Sport-ontspanningsmassage Bedrijfsfitness (ook verenlgingen) Dieet- en voedseladviezen Alle lessen worden in de ochtend, middag en avond gegeven. Informeer naar onze "speciale" korting voor Jeugd, studenten en ouderen. Wij beschikken tevens over een fysiotherapeut, hebben kinderopvang en hebben ook een overheerlijke sauna en zonnebank. Bent u nieuwsgierig geworden kom dan snel langs of bel: Schoolstraat 1 - Schiedam - tel. 473 70 18 Geopend: maandag t/m woensdag 9.00 - 22.00 uur donderdag 10.30 - 22.00 uur - vrijdag 9.00 - 21.00 uur zaterdag 9.00 - 13.00 uur - zondag 12.00 - 15.00 uur Heren/dames: Ouderen 55+: Algemeen:

Oostreporter | 1996 | | pagina 6