Gehark van Wark Klassieker voor klein: Gravin Aleidaschool rijdt Aleidatour num|ber Atlantic SLANK en FIT FITNESS CENTRUM FIT-PLUS De Kippehuf Cafe - BiUarf De Lorentz kattenfeest IEDEREEN HEEFT ZIJN EIGEN DOEL 12 maanden garantie jaargang 2 nummerl Wanneer ik deze notities aan het papier toevertrouw zijn de singels dichtgevroren en is het weer uitermate geschikt voor een heleboel jeugdig ijsplezier. Gisteren liep ik met het hondje langs de Snelliussingel en zag daar een zestal ganzen op de oever bivakeren. Zij waren weg van hun eiland in de Swammerdamsingel even verderop. Door het ijs was het even geen eiland meer en door de schaatsende jeugd voelden zij zich daar kennelijk niet meer zo veilig. Toch ging er in mijn ogen totaal geen dreiging van uit. Maar goed, onze gevleugelde watervrienden dachten daar blijkbaar anders over. Het was een heel vredig tafereel met kleine kinderen die hun speelgoed-tractor en -vrachtwagen mee op het ijs hadden genomen, een slee en een moeder die de baan aan het vegen was met een bezem. Plotseling werd de stilte doorbroken: een jongen van in de twintig was op het ijs gevallen. Kinderen hadden er de grootste lol om. Oost Reporter Op de Buys Ballotsingel zag ik een paar jongens met ijshockey-sticks aan de gang. Van vooruit over gaan in achteruit, remmen en versnellen, ze genoten zichtbaar van hun behendigheid. Bij de Lorentzlaan was de singel meer het domein van de baantjes trekkende schaatsers, geroutineerd of nog krabbelend. Bij de kop moesten ze wel voorzichtig om het wak heen dat de eenden nog steeds open hielden. In de vijver bij de Dieselstraat zag ik een boodschappenwagen over het ijs gaan. Het kind erachter bewoog het karretje in de richting van een wak. Ik schrok, maar zag haar vlak voor de rand stoppen. Bedacht ze zich en had ze hem eerst het water in willen duwen, of wilde ze ruim baan maken? Vandaag ben ik uit nieuwsgierigheid weer gaan kijken. Er stak een rood handvat net boven water uit, iemand had de kar het laatste zetje gegeven. Eerste kerstdag was m'n ommetje extra lang. Ik wilde Oost ook wel weer eens vanaf de kant van de Broersvest zien. De rui'ne van Mathenesse gaat schuil achter steigers en bouwketen. Ben benieuwd hoe de restanten van de oudste bestuurskern zullen passen in de nieuwbouw van ons bestuurscentrum. Dames: Krachttoename - conditie - afslanken - figuurkorrektie - revalidatie - etc. Jeugd: Jeugd Aerobic (v.a 8 jaar) WU-SHU (oorsprong van vele gevechtssporten) Callanetics Aerobics Step Aerobics (verschillende niveaus) BBB training Aeronetics Combi training Slank en fit NIEUW: Weight Watchers Activity Fitness Krachttraining Tai Chi Fysio-Fitness (met fysiotherapeut) Keep fit Rugschool (voor rugpatienten) Revalidatie Sport-ontspanningsmassage Bedrijfsfitness (ook verenigingen) Dieet- en voedseladviezen Heren/dames: Ouderen 55+: Algemeen: Lorentzlaan 3 tel. 010 462 48 08 diverse afhaalmaaltijden en niet te vergeten: vers gegrilde kippen eigengemaakte patat in de maand oktober: elke zaterdag van /2,- voor /1,50 Zult u het niet vergeten? Heerlijke zelfgemaakte patat kunt u hij Ton en Anja eten! Graag tot ziens Snack bar Lorentzlaan 1 Schiedam tel. 4624808 Kleuters van de Gravin Aleidaschool in training voor de tocht der tochten, de Aleidatour op de Buijs Ballotsingel. De oorkonde van de „Tocht der tochten de eerste grote Aleidetour halen, daar ging het om op de Buys Ballotsingel! Op vrijdag 10 januari was daar voor de kin deren van de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel en de Buys Ballotsingel een groot schaatsfeest. In vier leeftijdsgroepen werd de Aleidatour gereden, met of zonder schaatsen. Er waren snelle schaatsers en krabbelaars. Maar ook kinderen die niet over snelle ijzers beschikten deden mee aan de tocht der tochten; lopend, glijdend of met de slee. Zoveel mogelijk stempeltjes halen bij de vier posten, maar wel in de goede volgorde! Hoofdzaak waren echter het meedoen en de sfeer. En sfeer was er, mede door de gezellige "schaatsmuziek,,! Na afloop was er een beloning in stijl voor alle delnemers: koek en zopie ofwel choco- lademelk en koek. De leerkrachten van de Gravin Aleidaschool konden ook nu weer rekenen op de krachtdadige hulp van veel enthousiaste ouders. Het werd dan ook een echt feestdaar op de Buys Ballotsingel. Vervolg van pag. 1 Station plein Doordat ae spoorbaan omhoog word! gebracht ontstaan verschillende onderdoorgangen, waardoor de verkeersopstopping - die dagelijks meerdere malen voor de spoor wegbomen een feit is - definitief tot het verleden behoort. Het verkeer moet soms wel een half uur wachten eer het verder kan rijden, maar het baanvak RotterdamDen Haag behoort dan ook tot een van de drukst bere- den van het Nederlandse spoorwegnet. En daar is vandaag de dag nog steeds niets aan verandert. Bij het aanleggen van de spoordijk in 1954, wordt het spoor gelijk verdubbeld, en verandert het aanzien van het halflandelijke gebied ingrijpend. De oorspronkelijke bebou- wing aan weerskanten van de Schie maakt plaats voor de industriegebieden 's-Graven- landse en Spaanse Polder. Het gloednieuwe station Schiedam Rotter- dam-west wordt in 1963 door de reizigers in gebruik genomen. De pers is laaiend enthousiast over de architectuur, en roemt het gebouw als het modemste en meest opvallende station van ons land. De komst van de Beneluxlijn - een railver- binding die via een tunnel de beide oevers van de Nieuwe Waterweg met elkaar verbindt - betekent de sloop van het huidige stations- gebouw. Hiervoor in de plaats zal het interre- giostation Schiedam Centrum verrijzen, en een belangrijk knooppunt in het Rijnmondse openbaar vervoer worden. Daarmee verandert de omgeving van het stationsplein opnieuw ingrijpend, en zal straks nog maar weinig herinneren aan een plein met een plantsoen en een villa als stationsgebouw. De tentoon- stelling Het Stationsplein en omgeving blikt daarom nog een maal achterom. De expositie werd samengesteld door Cees van der Geer. Zijn ansichtkaarten laten de verschillende stations, de van oorsprong landelijke omgeving en de architectuur zien die in de afgelopen eeuw de eerste aanblik voor treinreizigers hebben bepaald. Bij de tentoonstelling hoort een rijk gei'llu- streerd boekwerk samengesteld door Cees van der Geer, en uitgegeven door het Fonds Historische Publikaties Schiedam. Het boek kost 25 gulden. Het Stedelijk Museum is iedere dag - behalve maandag - geopend voor publiek. voor een befaalbaar pofje biliarten P.K.O. laan 149 3112 VG Schiedam witgoedservice Lorentzlaan 13c Tel.: 262 39 49 24 uur's service brokjes nu 2.5 kg voor 8,50 Luxe krabpaal van /199,50 NU/ 174,50 Afhankelijk van de persoonlijke behoefte en doelstelling biedt Fit Plus een reeks bewegingsvormen aan ongeacht uw leeftijd en lichamelijke klachten. Fit Plus is in staat in samenwerking met onze fysiotherapeut een aangepaste trainingsvorm te vinden die bij u past. Alle lessen worden in de ochtend, middag en avond gegeven. Informeer naar onze "speciale" korting voor jeugd, studenten en ouderen. Wij beschikken tevens over een fysiotherapeut, hebben kinderopvang en hebben ook een overheerlijke sauna en zonnebank. Bent u nieuwsgierig geworden kom dan snel langs of bel: Schoolstraat 1 - Schiedam - tel. 473 70 18 Geopend: maandag t/m woensdag 9.00 - 22.00 uur donderdag 10.30 - 22.00 uur - vrijdag 9.00 - 21.00 uur zaterdag 9.00 - 13.00 uur - zondag 12.00 - 15.00 uur Halleystraat 2 Schiedam Tel. 010 4261011

Oostreporter | 1997 | | pagina 3