Leids torentje voor Oost? Volksdansen op internationale klanken in Kluphuis Oost MARKT De ^Touerbat 010-426 26 26 RICOM food S drinks Warom nog langer wachten met adverteren in de Oost Reporter? Bel 462 36 89 U belt, Rob snelt SNELDRUK REPAIRS M0 Door Rob Wark De eerste keer dat ze oog in oog stond met het torentje was op het terrein van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Ze was daar voor een kunstopdracht. Slopers hadden er enkele oude gebouwen in puin veranderd, maar het torentje was gespaard gebleven. Een gewone sterveling haalt in zo 'n geval de schouders op, maar niet Yvon Koopman uit Schiedam. Zij sloot het torentje in haar hart en kreeg de bevoegde instanties zo ver dat ze het mocht hebben. Een Schiedams transportbedrijf heeft het torentje, altijd nog een geval van 7 meter hoogte, op een wagen getakeld en overgebracht naar het terrein van de gemeentekwekerij aan de Fokkerstraat. En daar staat het nu te wachten op een volgend leven. Oost Reporter jaargang 2 nummerl Door Ronald Loch Wie op maandagavond langs Kluphuis Oost wandelt, heeft grote kans getrakteerd te worden op diverse klanken van ongewone muziek, afkomstig uit verre oorden. De tonen komen uit het Volksdanslokaal van het clubhuis, waar dansleraar Paul Feelders zijn cursisten aan het begin van de week dansen uit andere culturen leert. Paul Feelders leert zijn cursisten elke maandagavond verschillende dansen uit andere culturen. Het Torentje uit Leiden nu in Schiedam wachtend op een bestemming Die drang om iets ongebruikelijks met materiaal te doen heeft haar kort geleden een nominatie opgeleverd voor de Rotterdamse innovatie- prijs. Een een Amsterdamse uitgever heeft gebeld om haar op te nemen in een boek over inspirerende mensen. En nu dat torentje weer. Ze denkt aan een functie als expositieruimte voor een object. Maar ook als verfraaiing van de omgeving waar hij komt te staan. Want de toren zal de omgeving waar hij geplaatst is een bijzonder accent geven, dat staat wel vast. Zou er ergens in Oost voor zoiets plaats zijn? Tijdens een rondgang door de wijk blijkt ze gecharmeerd van een paar plaatsen: op het eiland in de Swammerdamsingel, in de vijver bij het rioolgemaal Marconiweg, (in dat gebouw zou ze trouwens zo willen wonen), in het nieuw in te richten Marconiplantsoen tegenover het nieuwe Woonzorgcomplex, op het vernieuwde Halleyplein, op het toe- komstige Stationsplein en op de Hogen- banweg. Op de Hogenbanweg zou zij haar toren en het tweelingbroertje, dat zich in Amsterdam bevindt, willen plaatsen. De ene op het Rotterdamse deel, de andere op het Schiedamse. Plaatsen zijn er wel, nu het het geld nog. Om de toren te kunnen plaatsen is een goede fundering vereist. Daarnaast zullen voorzieningen getroffen moeten worden voor de verlichting. Het plaatsen vraagt takel- en transportwerk en de directe omgeving zal aan het object moeten worden aangepast. Verder zal het torentje een keer goed opgeknapt moeten worden en van tijd tot tijd zal het onderhoud vragen. Zou een bedrijf zoiets willen of sponsoren? Zou de gemeenteraad er geld voor over hebben? Zien de Oosterlingen iets in zo'n kwaliteitsimpuls van hun omgeving? We zijn benieuwd of hier reacties op komen. „Ik heb een keer een demonstratie-avond bijgewoond, waardoor ik enthousiast gewor- den ben voor het volksdansen en mijzelf hier- in ben gaan verdiepen. Het leek me ook leuk dit volksdansen aan anderen te leren," vertelt Paul en hij vervolgt:"Er worden verschillende dansen geleerd uit onder andere Griekenland, Israel en ex-Joegoslavie. Wij zijn dus intema- tionaal bezig. Het traditionele klompendansen wordt niet geleerd," aldus Paul. Plezier "Het dansen is puur voor het plezier. Je bent in groepdverband bezig, de deelnemers houden van muziek, ritme en bewegen. Op dit moment heb ik twaalf cursisten. De leeftijd varieert van 25 tot 60 jaar," gaat Paul verder. „ln het verleden heb ik ook jongere deelnemers gehad. Er worden geen demonstraties door ons gegeven, omdat de meeste deelnemers daar niets voor voelen. Zij doen het puur voor hun plezier." Het volksdansen is dus een inspannende maar ook een ontspannende hobby. "Wij hebben er graag nog cursisten bij, hoe meer zielen, hoe meer vreugde." De Volksdanslessen worden iedere maandag avond van 20.00 - 22.00 uur gehouden in Kluphuis Oost. De kosten bedragen 7,50 gulden per maand. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met telefoonnummer: 010-426.72.97 -if Bovenstaande foto is gemaakt op de hoek Edisonstraat/ Van Swindenstraat. Voor dit complex zijn door de gemeente plannen ontwikkeld in samenwerking met de Vernieuwde Stad. Er zijn al enkele lege panden dichtgetimmerd. Een creatief persoon heeft zich uitgeleefd door twee kerstbomen op de betimmering te schilderen. Het wachten is nu op sloop. Het is de bedoeling om na de sloop direkt te gaan bouwen. Dezelfde procedure die voor de oude-gymzaal, hoek EdisonpleinJFranklinstraat, is toegepast. Koemarkt 14 3111 JH Schiedam Tel. 010 427 15 10 Totaal 1325 HIGHWAY Meer dan 600 soorten SNOEP Ook snoep uit grootmoeders tijd en snoep zonder kleurstoffen WEER VERGETEN DRUKWERK TEBESTELLEN? EVEN SNELDRUK BELLEN! reparatie van alle merken autotelefoons en faxen Lorentzlaan 14 3112 KJ Schiedam Tel. 010 437 57 53 Fax. 010 437 67 48 http://www.dsv.nl Wij bezorgen uw boodschappen thuis SNELL1USSINGEL164 3112 RC SCHIEDAM TELEFOON 010 - 426 86 03 TELEFAX 010 - 426 86 33 Compleet aanbiedingspakket: 25 x 1 uur Praktijk - en 10 theorielessen incl: Praktijk - en theorie-examen Lorentzlaan 64 Info: Telnr. 4378078/06-52752354 Lorentzlaan 30 Groenelaan 26b 3112 KK Schiedam 3114 CH Schiedam (010) 437 90 07 (010) 426 67 55 BR0ERSVEST 7-SCHIEDAM - FAX 010-4266091 DlCiTALE STAD VLAARDINGEN EN SCHIEDAM nationaal internetten zonder abonnement info: 43413 29

Oostreporter | 1997 | | pagina 6