Nieuwe jas Kluphuis Oost zit als gegoten VAN DER WAAL Henk van der Velden nieuwe bewonersondersteuner ta Herhaling is de toverkracht van de reclame WTO FILM VIDEO bouwmarkt Voor al uw verf, hastensanitair, keukens, gereedschap, verlichting Betalen zonder een cent op zak? VSB Bank. Ook uw bank voor betaalgemak. jaargang 2 nummerl Door Chrit Wilshaus De nieuwbouw van Kluphuis Oost worclt in September 97 - bij de start van het activiteitenseizoen feestelijke en ojficiele geopend. Maar het gebouw zelf wordt al eind deze maand ingericht en in gebruik genomen. Het huidige onderkomen aan de Galileistraat 86 krijgt weer een onderwijsbestemming. Oost Reporter Het nieuwe kluphuis op't van Hoffplein in aanbouw Geen week kan voorbij gaan zonder dat Dirk Scherpenisse - coordinator van Oost - binnenloopt in de nieuwbouw van 'zijn' clubgebouw. "Ik wil zelf graag zien hoe het met de vorderingen staat," legt hij uit. "Bovendien is de praktijk altijd een beetje anders dan de bouwtekeningen." Scherpenisse is bijzonder tevreden over het werk van de architect, die volgens hem een gebouw met uitstraling heeft ontworpen. Bij de indeling van het gebouw is al rekening gehouden met een aantal verschillende disci plines die in de toekomst zeker hun plekje zullen opeisen. Vandaar dat een koffiekamer, cursusruimtes, handenarbeidlokaal, kanto- ren en een eigen muziekstudio tot de vaste inventaris van de nieuwbouw behoren. Voor de inrichting van de muziekruimte heeft Kluphuis Oost zelf 30.000 gulden op tafel gelegd. Het geld voor de verdere inboedel komt van verschillende fondsen - onder meer het Julianafonds, het VSB- fonds Vlaardingen Schiedam en het Anjerfonds - bij elkaar 183.000 gulden. Daarnaast heeft de gemeente Schiedam met 200.000 gulden ook een behoorlijke duit in het zakje gedaan. "Omdat we precies wisten wat we met de diverse ruimtes wilden gaan doen, konden we ook heel gericht offertes aanvragen. Een van onze zeer gewaardeerde vrijwilligers heeft daar heel goed voorwerk voor verricht. Hij is daar wel zo'n anderhalf jaar zoet mee geweest," aldus Scherpenisse. Een belangrijk deel van de huidige inrichting - ondermeer kantoormeubilair - kan voor een zacht prijsje door andere non-profit instellingen worden overgenomen. Later dit jaar zal een datum voor een kijkdag bekend worden gemaakt. VSB'BANK Poppenatelier Pierot Hobbyartikelen voor: poppen, kralenboompjes, fimo, boetseerklei, enz., enz Tevens poppendokter, Besteladres Franklinstraat 8a, 3112 SC Schiedam tel.: 4269281 Door Bobby Scheepe Henk van der Velden is de nieuwe bewonersondersteuner voor de Wijk Schiedam-Oost. Hij is nu een klein half jaart bezig en begint zich al thuis te voelen in Oost. Beetje bij leert hij de wijk en haar bewoners kennen. Voor wie hem nog niet mochten kennen, volgt hier een nadere kennismaking. In 1985 ben ik afgestudeerd van de Sociale Academie en volgens mij ben ik nog de enige die in het vak terecht is gekomen waarvoor ik geleerd heb! Tijdens mijn stage heb ik gewerkt voor De Gazette, een wijkkrant voor Spangen in Rotterdam-West. Heel interessant want daar kreeg ik te maken met vele zaken die zich op dat moment in de wijk afspeelden. Na mijn studie ben ik voor ongeveer anderhalf jaar naar Berlijn gegaan. Ik heb me daar prima vermaakt. Ik heb daar niet in mijn vakgebied gewerkt maar ben wel 'heel sociaal' bezig geweest en heb daardoor hele leuke en nuttige ervaringen opgedaan. Aan de slag in Nederland "Terug in Nederland kwam ik terecht bij Vluchtelingenwerk in Vlaardingen. Dit was heel leerzaam maar niet altijd even makkelijk. In 1991 begon ik bij mijn huidige werkgever het IOBS (Instituut Ondersteuning Bewoners Schiedam) en deed ik mijn eerste stappen in bewonersondersteuning in de wijken Schiedam-West en Centrum. Enige tijd later maakte ik een switch van Centmm naar Noord, en vanaf half 1996 zit ik dus in Schiedam-Oost," aldus Henk van der Velden. Wijk Oost Henk moest in het begin wel even wennen aan de Oosterlingen. Bovendien was Oost nog onbekend terrein voor hem. Henk: "Maar na een half jaar viel alles een beetje zijn plaats. De BVSO heeft ontzet- tend veel aanloop en dat maakt het wel gezellig. Daardoor is de drempel om elkaar te leren veel lager. Oost kent ook veel buurtbijeen- komsten. Omdat ik deze vergaderingen bijwoon gaan een heleboel zaken meer leven en kom ik veel dezelfde gezichten tegen. Wat me vooral opvalt is dat de contacten onderling in verschillende buurten binnen Oost er hecht zijn en dat de bewoners zich voor vele zaken willen inzet- ten. De structuur ontbreekt jammer genoeg, waardoor zo'n groep met haar wensen en activiteiten niet herkenbaar is. Een structuur zorgt voor vastigheid waardoor efficienter en effectiever gewerkt kan worden, onder meer in samenwerking met instanties zoals de verhuurder, de politie en zelfs de media." Kakbuurt "Er worden genoeg problemen aangekaart bij de BVSO of via de wijk-en buurtbeheer- bijeenkomsten. Hieruit blijkt de grote betrokkenheid van bewoners bij de wijk Oost. Maar hoe diep gaat die betrokkenheid nu echt? Neem nu het zogenaamde honden- poepprobleem. Er wordt genoeg geroepen door bewoners dat ze het zat zijn, maar een gezamenlijke vuist wordt niet door de wijk verkondigd. Ik vraag me af hoe dat toch komt. Is het dan toch niet zo'n groot probleem? Dat kan ik me nauwelijks voorstellen," laat Henk van der Velden weten. Dynamiek terug in Oost "Momenteel heeft de BVSO te weinig vrijwilligers waardoor de werkdruk voor de beschikbare personen groot is en de lol er op die manier voor hen een beetje afgaat. Daarom is het bestuur op zoek naar meer hulpkrachten,die de dynamiek in Oost terug kunnen brengen. Ik hoop hier ook een steentje aan te kunnen bijdragen," aldus een bevlogen Van der Velden. Nieuw Mathenesserstraat 35 3029 AV Rotterdam Tel. 010 427 03 81 Fax. 010 426 74 84 Openingstijden: ma. di. wo. 09.00 -18.00 do. vr. 09.00 - 20.00 za. 09.00 -17.00 Daar kom je verder mee. Schiedam, Rembrandtlaan 71Telefoon 010-4264374. It it Forrrtfdo

Oostreporter | 1997 | | pagina 7