Dienstencentrum Oost zet deuren wagenwijd open grote steden Kohnstamm en de nieuwe w In deze krant: Belangrijke verandering bij Thuiszorg Adverteren doet verkopen Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam februari 1997 Jaargang 2 nummer 2 Mochten er twijfels bestaan over de behoefte aan activiteiten bestemd voor 55-plussers in Oost dan nam het overweldigende grote aantal belangstellenden bij de opening van het dienstencentrum Oost gevestigd in het Steunpunt Centrum/Oost aan de Marconiweg, die twijfels geheel weg. De gebakjes waren halverwege de middag al verorberd en de koffie moest herhaalde malen bijgezet worden. De ontmoetingsplek in het dienstencentrum stroomde afgel open donderdag 23 januari binnen zeer korte tijd vol en voldeed daarmee direct aan de hooggespannen verwachtingen. In de zaal waar de activiteiten gaan plaatsvinden hangen gordijnen. De kleur daarvan past uit- stekend bij de jalouzieen. Een klein detail, maar de zorgvuldigheid, die hieruit blijkt, spreekt boekdelen. Aandacht en enthousiasme zijn dan ook twee aspecten die meteen opvallen tijdens een gesprek met Janneke Mulder, medewerker van het nieuwe dienstencentrum. Zij heeft samen met collega Anka Muller de ruimtes ingericht. Janneke beschouwt zichzelf als een manusje van alles. „Of het nu gordijnen uitzoeken is of een kapstop ophangen, Anka en ik doen alles. Maar onze voomaamste taak is het begeleiden van de vrijwilligers: om mensen enthousiast te maken en te houden. Want er komt nogal het een en ander bij kijken voordat een activiteit is georganiseerd, maar ook tijdens een activiteit zijn soms veel hand-en spandiensten nodig, al is het maar het schenken van een kopje koffie. Vrijwilligers zijn daarom altijd welkom en kunnen zich bij mij opgeven." Het aanbod aan activiteiten is verrassend gevarieerd. Een greep daaruit: demonstratie volksschilderkunst en glasgraveren, olieverf schilderen, bingo, gymnastiek of geheugenspel. „Vooral de cursus 'Tussen kunst en kitsch', die gegeven wordt door een arts Poolse van origine lijkt mij enig", vertelt Janneke Mulder onverdroten enthousiast verder. „Mensen moeten een activiteit simpelweg uitproberen. Tenslotte weet je nooit van te voren of het mee- of tegenvalt. En eigenlijk gaat het niet zozeer alleen om het geven van informatie als maar ook om de mogelijkheid tot het leggen van contacten. Het 'Open Tafel' gebeuren biedt daartoe alle gelegen- heid. Dan kunnen 55-plussers op dinsdag, woensdag en donderdag van 12.00 tot 13.00 aanschuiven voor 8,- per maaltijd". Ook een prima kans voor de bewoners van het Woonzorgcomplex om op een ongedwongen wijze met medebewoners kennis te maken". „Heefit u al kennis gemaakt met andere bewoners van het complex?" Mevr. Van Nugteren, een van de bewoonsters van het woonzorgcomplex, beantwoordt de vraag Het was gezellig druk tijdens de opening van het dienstencentrum ontkennend. Zij heeft een poging gewaagd, maar heeft bot gevangen. „Iedereen moet nog erg wennen aan de woning, het gebouw en de omgeving en alle vreemde mensen. Het dienstencentrum zie ik als een fraaie ontmoetingsplek". Het wonen in het woonzorgcomplex ervaart mevrouw Van Nugteren in elk geval als 'fantastisch'. Informatie verkrijgbaar bij: Dienstencentrum Oost Marconiweg 2, 3112 EP Schiedam Tel. 010-473 14 96 "De brief kwam hier vlak voor kerst binnen", zegt de ambtenaar bij wie de lijntjes samen- komen van het Grote-Stedenbeleid. "In de brief stond nadrukkelijk dat het om een eenmalige bijdrage gaat, die besteed moet worden aan pno- jecten die de stedelijke economie versterken". Geen tegenvaller Wethouder Wiegman liet de ochtend na het bezoek via Radio Rijnmond weten op enkele miljoenen per jaar te rekenen. Is dit dan geen tegenvaller? Gerrits: "Eenmalig is nog niet jaarlijks, maar bij de behandeling van de Voorjaarsnota, die de Tweede Kamer in mei zal bespreken, zal het alle- maal duidelijker vast komen te staan. Er wordt nu van uitgegaan dat het bedrag voor dit jaar rond 2 miljoen zal uitkomen en dat het de jaren daarna telkens een beetje zal oplopen tot ongeveer 2,5 miljoen. Voor hoeveel jaar dat dan geldt is de volgende onzekerheid. Maar dat geld van 1996 ervaren we toch als een leuke kerstsurprise" Communicatie Is dat geld voor 1997 bestemd voor verster- king van de stedelijke economie, of komt er ook wat naar Oost? Gerrits:" Voor 1997 en volgende jaren gaat het om projecten op het gebied van jeugdbeleid, veiligheid, wijkeconomie en zorg. Bovendien komt er extra geld vrij voor uitbreiding van het aantal Melkertbanen. "Maar", houdt Gerrits een slag om de arm:" op dit moment zijn we eerst aan het bekijken waar het geld aan besteed kan worden. Wat er precies voor Oost uitkomt kan ik nu nog niet zeggen. Wei mag duidelijk zijn dat er, zoals dat tegenwoordig heet, een communicatie- proces op gang komt." In de prijzen Als het aan Dirk Scherpenisse ligt zou Oost straks best wel eens in de prijzen kunnen vallen. Dirk is coordinator van Kluphuis Oost en uit dien hoofde bij allerlei overleg betrokken. Buurtbewoners zijn zich al warm aan het lopen om in de wijk passende projec ten van de grond te krijgen. Want al is er heel wat moois tot stand gekomen aan de Marconiweg en groeit er aan het Van't Hoffplein ook iets aardigs, om maar een paar zijstraten te noemen. Daarmee is Oost er nog niet. Veel problemen zijn niet op te lossen door alleen maar mooie gebouwen neer te zetten. Scherpenisse: "Een belangrijke vraag is nu bijvoorbeeld hoe we de betrokkenheid van mensen bij allerlei zaken in hun buurt verder kunnen verbreden en verdiepen." De Oost Reporter zal de toekomstige ontwikke- lingen aandachtig volgen. Hoe kerstcadeau Kohnstamm straks uitpakt nog onzeker Door Rob Wark Staatssecretaris Jacob Kohnstamm kon tijdens zijn werkbezoek vorigjaar november aan Schiedam waarbij hij in Oost de Buurtpost Fulltonstraat aandeed nog geen enkele financiele toezegging doen. Maar hij beloofde wel stevig aan de bel te trekken bij minister Zalm van Financien. Want ook de bewindsman zag wel in dat het erkennen van problemen alleen niet voldoende is. Inmiddels heeft Kohnstamm laten weten dat onze stad uit de rijks- begroting 1996 nog op 965.000 gulden mag rekenen, zo deelt Herman Gerrits van de afdeling Maatschappelijke Aangelegenheden mee. De staatssecretaris tijdens zijn bezoek aan Oost in gezelschap van burgemeester en wethouders bekijken de sloop van de gymzaal. (foto Ernst Posse) Oost Reporter immrrx

Oostreporter | 1997 | | pagina 1