Belangrijke veranderingen bij Thuiszorg Gehark van Wark Vuilnisman krijgt nog maar de helft van het afval EcoTeam 29 aan het werk: Betalen zonder een cent op zak? VSB Bank. Ook uw bank voor betaalgemak. jaargang 2 nummer2 Oost Reporter 3 't Centrum Korte Singelstraat 20B 3112 GB Schiedam Tel: 010-4262584 Sommige bewoners van Oost zullen nog nooit met de Thuiszorg te maken hebben gehad, maar andere wellicht al meer dan hen lief is. Gelukkig doet niemandeen tevergeefs beroep op de Thuiszorg, de instelling die zorg op maat levert en waarvan de telefonische bereikbaarheid sinds 1 maart aanzienlijk verbeterd is. Dag en nacht Het nieuwe telefoonnummer waarop 24 uur per dag zeven dagen per week een beroep gedaan kan worden is: 010 -246 73 00 Op dit nummer worden alle vragen over diensten van de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord beantwoord. Aanvragen voor thuiszorg kunnen eveneens op deze manier doorgegeven worden.. Alle andere telefoonnummers van de Thuiszorg in Schiedam vervallen per 1 maart. Consultatiebureau Bewoners van Oost die tot nu toe naar de consultatiebureaus aan het Wibautplein of de Westerkade moesten, kunnen vanaf 1 maart dichter bij huis terecht: de Triangel, Celsiusstraat 2 Servicepunt Schiedam De vestiging van de Thuiszorg aan de Van Swindensingel gaat sluiten. Vanaf 1 maart wordt de dienstverlening voortgezet bij het Servicepunt Schiedam, Burg. Honnerlage Grete- laan 57. Dit is het nieuwe adres voor alle vragen over diensten van Thuiszorg, voor aanvragen en voor uitleen, verhuur en verkoop van hulpmiddelen. Hier zitten ook de Thuiszorgwinkel, het Centraal Meldpunt en het Kraamcentrum. Wegwijzer Het Servicepunt is vlakbij de 's-Graveland- seweg. Bij de kantoren van Burgerzaken en Sociale Dienst de weg oversteken, dan rechtsaf richting Edah lopen, daar meteen links af en dan bent u er al bijna. Open: maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Misschien ben ik wel sentimenteel. Nooit heb ik station Schiedam-Rotterdam West mooi gevonden, maar nu het binnenkort verdwijnt gaat het knagen. Ik ben afscheid aan het nemen van iets dat toch vertrouwd was geworden. Het bracht me al eens naar het Stedelijk Museum, waar een tentoonstelling aan het station is gewijd, met als gevolg dat ik vaker in de buurt van het station te vinden ben. Ik zie daar nu dingen waar ik anders zo aan voorbij zou zijn gegaan. Zo zag ik tot m'n verbazing op de Horvath- weg het verkeerslicht voor rechtsaf naar het Stationsplein tegelijk op groen springen met het verkeerslicht voor het kruisende verkeer over fiets-en voetpad. Lijkt me gevaarlijk. Op twee plaatsen bij het station kreeg ik de indruk dat de gemeenteraadsverkiezingen al zijn begonnen, want D'66 wethouder Adri Reynhout keek mij vanaf boven- en naast elkaar geplakte aanplakbiljetten streng aan. Ik was te snel voorbij om precies te zien wat er bij stond, maar ik betwijfel of zijn eigen partij reclame voor hem maakte. Aan de noordkant van de Horvathweg, on- geveer halverwege het station en het flatge- bouw dat vanwege de nieuwe metrolijn gesloopt gaat worden, staat al heel lang een reclamebord met de tekst "Hollandiaterrein. Mabon realiseert luxe Stadshuizen en kantoor- villa's op eigen grond". Als je daar inlich- tingen over wilt hebben moet je Ooms Makelaars bellen. 's Avonds wordt het bord met twee schijnwerpers verlicht en die betrekken hun stroom uit de belendende lichtmast. Ik zou weleens willen weten hoeveel de gemeente en het ONS voor deze, al jarenlang achterhaalde, reclame nu eigenlijk vangen en waarom het spul niet een keer wordt opgeruimd. Onlangs is aan dezelfde lichtmast een reclamebord van het winkelcentrum De Nieuwe Passage opge- hangen. Zou er toen misschien bij iemand een lichtje zijn gaan branden? Ben benieuwd of een raadslid dit leest en er vragen over stelt. Overigens staat het on twerp van het nieuwe stationscomplex, dus het gebouw en de omge- ving, nog niet definitief vast. De bezoekers aan de tentoonstelling over het Station kunnen wel een maquette zien, maar dat bleek niet meer dan een tussenstand in het ontwerpproces te zijn. De ontwerpers zijn er blijkbaar nog niet uit. Door Susan Coster Glas verdwijnt in de glasbak. Kinderen nemen het verpakkingsmateriaal mee naar school voor het knutseluurtje. Oud-papier gaat naar een vereniging, en gedragen kleding is voor de Zak van Max. Deze werkwijze heeft ervoor gezorgd dat bij de familie De Moor nog maar een maal per week een vuilniszak met restajval aan de stoeprand gezet wordt. Het bord aan de Horvathweg Eco-team bijeen, om te praten over zuinig zijn. Tot voor kort was dat nog anders. Iedere week moest manlief minstens twee voile vuilnis- zakken buitenzetten. Jan Schonenberg wist Tineke de Moor en haar gezin echter op andere gedachten te brengen. Vorig jaar maakte Tineke kennis met Jan. Deze enthousiaste EcoTeam-coach vertelde haar hoe bewoners van deze planeet zelf aan het werk kunnen om zuiniger om te gaan met afVal, gas, elektriciteit en water. Tineke besloot om mee te doen met een EcoTeam in 1 haar wijk. Samen kom je toch vaak op nieuwe ideeen, zo meende ze. GFT-afval Op de tweede EcoTeam-avond was het onderwerp: Afval. Tineke verdiepte zich in het cursusboek en overlegde met de andere teamleden hoe zij hun eigen aanbod van i huisvuil konden verminderen. De grootste besparing bleek te zitten in het apart afgeven i van Groente-Fruit-en TuinafVal. Tineke sprak thuis af dat ze met elkaar GFT- afval apart zouden houden. Dat er van 1 dat afVal compost voor de tuinen gemaakt wordt vonden de kinderen heel interessant. 1 Dat bleek een goede stimulans om mee te i werken aan het huiselijke afval-project. Als Tineke of een van haar zoons boodschap- pen doet gaat het GFT-afval mee naar de t bakken op de hoek van de Van Swindensingel. c Er hangt een afvalbakje aan de GFT-bak s zodat het vieze plasticzakje niet meer mee s naar huis hoeft. s Eenmaal trof Tineke overvolle GFT-bakken aan waar zakjes afval naast gezet waren. Een andere keer had iemand boomstronken en ander groot tuinafval in de bakken gepropt. Beide keren belde Tineke naar het ONS en gelukkig werden de bakken tussentijds geleegd. "De kleintjes weten ondertussen dat schillen, kaas- en broodkorstjes in de kleine bak horen", zegt ze. Tinekes dochter Aranka (5) hoefde ineens geen broodkorstjes meer. Ze vond het veel leuker om ze in de GFT-bak te gooien! Retourette Liever dan al die losse bakken in de wijk zou Tineke verzamelplaatsen in leegstaande winkels zien zoals dat bij de Retourette in de Groenelaan al het geval is. De aankleding van zo'n ruimte vindt ze heel belangrijk evenals het schoonhouden. Een bezwaar van het inzamelen van GFT is de stank, die zeker in de zomer tot overlast kan leiden. Dat is door de beheerders van GFT-bakken ook onderkend. Het Keurmer- kinstituut Konsumentenprodukten heeft op 29 januari 1997 een symposium gehouden over de problemen van het inzamelen van GFT. Wat dat gesprek tussen deskundigen opgeleverd heeft is nog niet bekend, maar dat het succes van gescheiden GFT-afgifte staat of valt met schone afvalbakken en een schone straat rond de bakken, staat onom- stotelijk vast. VSB'BANK Daar kom je verder mee.

Oostreporter | 1997 | | pagina 3