Van grijze grauwe stenen massa naar kleurig plein? Marconihove feestelijk geopend w Herinrichting van Van't Hoffplein Het voorlopige inrichtingsplan Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam maart 1997 Jaargang 2 nummer 3 Het nieuwe Kluphuis met daarachter het Van't Hoffplein Het Kluphuis aan de Boerhaavelaan is klaar. Over wat er met het achterliggende terrein goat gebeuren weet Arno Md - de wijk- en buurtcodrdinator van Schiedam-Oost - meer. Aan Bobby Scheepe vertelde hij het voorlopige inrichtingsplan, dat tot stand kwam in samenspraak met de omwonenden. Arno Mol: "Eerst even een stukje voorge- schiedenis. Reeds bij het slaan van de eerste paal van het Kluphuis hebben bewoners van de Van Marumstraat tekeningen voor speeltjes - bestemd voor de jongste kinderen uit de buurt - overhandigd aan wethouder Bart de Leede. Vanaf dat tijdstip zijn wij daadwerke- lijk gaan kijken wat er mogelijk is met het plein, zowel in financieel als ruimtelijk opzicht. De eerst geopperde mogelijkheid voor een wijkspeeltuin bleek niet haalbaar te zijn. De ruimte is hiervoor te klein. In het wijk- en buurtoverleg hebben vervolgdiscussies plaats- gevonden over welke mogelijkheden het plein wel heeft, en hoe we dat in de praktijk vorm kunnen geven. Om een en ander te bespreken, hebben we een informatie-avond voor bewo ners georganiseerd, waarbij ongeveer twintig bewoners - woonachtig random het plein of in de straten die erop uit komen - aanwezig waren. Tijdens deze avond presenteerde de dienst Groenvoorziening en Natuur haar visie op de herinrichting van het plein, aan de hand van twee schetsen; deze dienden als startpunt voor de discussie". "Met de bewoners zijn we tot een voorlopig plan gekomen. Een deel van het plein wordt afgesloten, en ingericht als buitenspeelplaats voor de peuters van het Kluphuis. Het overige gebied zal zodanig worden aan- gepast, dat het aansluit bij de groene omgeving van Buys Ballot- en Snelliussingel en tevens zal het een kleurrijk geheel gaan vormen met het Door Marina Monte Tuut, tuuuuut, tuuttuuttuut....toepasselijke Morsesignalen vulden woensdag, 26 februari de overdekte binnentuin van het Woon-en zorgcomplex aan de Marconiweg. De wethou- ders De Leede en Reijnhout onthulden samen met de heer en mevrouw Ras-van Dijk; de eerste bewoners, de naam van het woon-en zorgcomplex: 'Marconihove'. Dat gebeurde door gebruik te maken van een forse namaak- seinsleutel. De opening stond immers in het teken van Marconi, de uitvinder van de draadloze telefonie. De opening werd een groot feest! Beide op- drachtgevers, de Woningstichting Noordvest en Stichting Samenwerkingsverband Schie- damse Ouderenzorg, zorgden voor een ware happening. 'High Tea' voor de inwendige mens. Met heerlijke hapjes en drankjes namen de vele gatsen plaats op de mediterrane gekregen van een radioprogramma. Radio Schiedam bracht de verbinding tot stand. Daardoor konden de luisteraars thuis ook meegenieten van het hoogtepunt van de middag: het kinderkoor van de Sint Janschool (de buurtjes) met het lied: „Wat doe je in je huis?" Het koor zong met verve en het publiek haakte in. Een daverend slot van het officiele programma. Hoge nood Vanzelfsprekend werden tijdens het officiele gedeelte de 'verplichte figuren' in de schijn- werpers geplaatst, maar twee dames die mede hebben aangegeven, dat in Oost grate behoefte aan seniorenwoningen bestond en daar een voorziening voor getroffen moest worden, verdienen het in het bijzonder om in het zonnetje gezet te worden. Mevrouw Van Boekel en mevrouw De Ligt, vrijwil- modeme Kluphuis. Aan de kant van de Buys Ballotsingel zal een zogeheten groenbak gevuld met hoge bomen komen. Het plein zal betegeld worden met vrolijke, gele tegels afgewisseld met zwart. Ook zullen er parkeer- plekken aan de kant van de Van 's-Gravesande- straat bij komen, waarbij de auto's zullen worden afgeschermd door een spijlen hekwerk tegen eventuele rondvliegende voetballen. Bankjes en kleurrijke speeltjes - zoals een rode hangbrug - moeten zorgen voor een sfeervol plein waarvan jong en oud kunnen genieten." Is het plein voor iedereen? Over jong gesproken. Hoe zit het met de basketpalen voor de iets oudere jeugd? Worden deze jongens en meisjes nu van het plein geweerd? "Nee, dat is niet de bedoeling", antwoordt Amo Mol. "In eerste instantie is op de bewonersinformatieavond besloten de basketpalen niet meer terug te plaatsen. Helaas waren er niet veel jongeren bij deze bijeenkomst aanwezig, zodat we op verzoek van een bewoner besloten hebben nog een avond met de jongeren te organiseren. Deze bijeenkomst zal zo spoedig mogelijk plaats- vinden want we willen zo snel mogelijk met het inrichten van het plein beginnen. In ieder geval zal ik pleiten voor het terugplaatsen van een basketbalpaal. Verder is de Dienst Sport en Recreatie bezig het sporten in de wijk op gang te brengen, zodat de oudere jeugd ook meer om handen krijgt en bij de wijk betrok- ken blijft. Uiteindelijk moet iedereen van Van 't Hoffplein kunnen genieten!" De twee wethouders en het echtpaar Ras-van terrasjes. De binnentuin was omgetoverd, compleet met sub-tropische temperaturen. Prima idee en zeker voor herhaling vatbaar, maar dan ook met die kachels erbij. Want normaliter tocht het op de binnenplaats. Op voorschrift van de brandweer moeten de raampjes bovenin het atriumopen worden gehouden, zodat bij brand de rook kan ont- snappen. Op de ramen aan de voorzijde is een systeem gemonteerd, waardoor bij brand automatisch de ramen opengaan. Dat kan ook bovenin het atrium aangebracht worden. Helaas kost dat een lieve duit. Hopelijk vinden de bobo's alsnog een potje om £6n van de weinige euvels aan dit schitterende complex weg te werken. Radioprogramma Naast het aangenaam verrassen van de smaak- papillen, werd vooral het oor gestreeld door de zoetgevooisde stem van Peter Blanker. Hij sprak en zong op hartverwarmende wijze de onderdelen van het programma aan elkaar. Omdat als rode draad voor de middag gekozen was voor Marconi, had de opening de vorm Dijk verrichten de openingshandeling ligsters bij de Stichting Ouderenwerk, consta- teerden ongeveer zeven jaar geleden dat eigenlijk in Oost geen enkele voorziening voor ouderen aanwezig was. Zij zijn indertijd op pad gegaan met enquetes om de nood te peilen en te registreren waaraan behoefte was. De nood bleek hoog te zijn: slechte behuizing, veel trappen en geen lift en vochtige huizen. Kortom, voldoende redenen om de zaak aan te kaarten bij het Projectteam Schiedam-Oost. (Zie vervolg op pagina 2) In deze krant o.a. Markante figuren, Theo Gootjes Niet stoken voor de straat Perikelen rond gezondheidszorg en thuiszorg Schoolwoningen op oude locatie Kiuphuis-Oost Oost Reporter

Oostreporter | 1997 | | pagina 1