Bestuur BVSO uitgebreid Woningstichting Noordvest wil ook in Oost woningen verkopen Spelend de toekomst tegemoet Oost heeft primeur In dit nummer o.a.: Oost niet langer armste buurt van Schiedam Kijk eens in de winkel van de kapper Anders dan u gewend bent ontvangt u deze maand een extra dikke Oost Reporter. Dat heeft alles te maken met het aantreden van het wijkserviceteam. Dinsdag 27 mei beleeft Oost een primeur: op die dag wordt het wijkservicepunt officieel in gebruik genomen. Op de hartpagina's van deze krant leest u hoe de enthousiaste medewer- kers van het wijkserviceteam een start gaan maken met de face-lift van Oost. Nu het voorjaar echt is ingezet, is er ook veel aandacht voor speel- en recreatieruimte in de natuur om ons heen. En uiteraard onthouden wij u de wetenswaardigeheden van de wijk niet. Rondom het station vinden al allerlei bouw aktiviteiten voor de aanleg van de metrolijn plaats, maar wist u dat het precies 150 jaar geleden is dat de eerste trein Schiedam binnenreed? En wat dacht u van onze kapper Van Rossen die al 63 jaar een eigen salon heeft in Oost. Ook is er aandacht voor minder leuke zaken. Zo doet de Oost Reporter verslag van de rechtzaak die plaatsvond naar aanleiding van een mishandeling op het Stationsplein in januari van dit jaar. Zwerfkatten, bouwaktiviteiten, het Ecoteam, Aleida, een bijzonder huwelijk; u kunt er alles over lezen in uw eigen wijkkrant. Wij wensen u weer veel leesplezier en zien uw suggesties graag tegemoet. De Bewoners Vereniging Schiedam Oost hield onlangs haar jaarvergadering. Deze keer niet in de Franklinstraat, maar in de nieuwe behuizing aan de Boerhaavelaan. De belangstelling voor deze bijeenkomst was bijzonder groot. Tijdens de vergadering - waar vele onder- werpen de revue passeerden - werden drie nieuwe bestuursleden gekozen, te weten: Aad de Wolf, Ed Karssenboom en Hans Bal. De huidige leden meegerekend bestaat het bestuur nu uit zeven personen. Gemotiveerde mensen steken handen uit de mouwen In dekking voor Midas Dekker Alles wat anders is deugt niet... Natuurlijk groen N Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam mei 1997 Jaargang 2 nummer 4 Door Chrit Wilshaus Jacques Freijee van de Bewoners Vereniging Schiedam Oost vindt het geen goede zaak dat Woningstichting Noordvest circa 500 van haar woningen - waaronder een aantal in de Stationsstraat - wil verkopen aan een project- ontwikkelaar. "Waarom is Noordvest eigenlijk in zee gegaan met een particulier? Er zijn in dit land volgens mij genoeg kapitaalkrachtige woningbouwverenigingen, die noodlijdende sociale verhuurders kunnen helpen. "Ik ben een beetje somber gestemd over de toekomst van het hele project. Hoe zal het zich allemaal de komende tien, twintig jaar gaan ontwikkelen? Hoe hard zijn de afspraken bijvoorbeeld die gemaakt zijn met project- ontwikkelaar Fortress omtrent de hoogte van de huur. Het schijnt dat de huidige bewoners bij de nieuwe eigenaar een huurprijs gaan betalen, die overeenkomt met de huur- (verhogingen) die zij nu aan Noordvest verschuldigd zijn. Wonderlijk allemaal." "Daarnaast zit het me helemaal niet lekker dat sociale huurwoningen - die in het verleden met veel overheidsgeld zijn gerealiseerd - op deze wijze 'verkwanseld' worden. Volgens mij is dat nieuw in Nederland. Maar daar ben ik niet zeker van. Ik vraag me trouwens af of dit juridisch allemaal wel kan." Behalve over de plannen zelf is Freijee ook niet te spreken over de wijze waarop de voor- malige gemeentelijke sociale verhuurder in Schiedam de bewoners gei'nformeerd heeft over haar voornemen. "Dat verdient volgens mij niet de schoonheidsprijs." Noordvest directeur J. Feijtel liet eerder deze maand weten dat de verkoop van een deel van haar woningvoorraad noodzakelijk is om haar financiele positie te verbeteren. Die zou momenteel verre van rooskleurig zijn. Overigens heeft Feijtel tot nog toe niet gezegd hoe groot de financiele problemen werkelijk zijn. Gemeenteraadslid T. de Swart (WD) drong er onlangs nog op aan dat Noordvest hier snel helderheid over verschaft. Wethouder Reijnhout van Volkshuisvesting staat ambivalent tegenover de plannen van Noordvest, en vindt het allerbelangrijkste "dat de huidige huurders er in geen enkel opzicht op achteruit gaan." Foto van het complex waar alles om draait Door Marina Monte Het belang van spelen voor kinderen wordt hoe langer hoe meer onderkend door 'deskundigen Vandaar dat een aantal instanties in Oost de koppen bij elkaar staken en het project 'Spelen lanceerden. Op maandag 14 april vond de start van dit project plaats, dat als doel heeft kinderen die niet of onvoldoende spelen daartoe aan te sporen. iiiuaiuinm MiiniiHiniHiiiH Spelen is van levensbelang en juist als kinde ren niet willen spelen, moet naar de oorzaak daarvan gekeken worden en dienen zij aan- gezet te worden tot spelen. Spelenderwijs leren kinderen allerlei vaardigheden waarmee zij later het 'echte' Ieven aankunnen. Door bijvoorbeeld winkeltje te spelen, leren kinde ren wat de rol van consument en winkelier inhoudt. Door te betalen leren zij met geld om te gaan en alvast te rekenen. Een opstapje naar het latere boodschappen doen dus. Kinderen die goed spelen ontwikkelen zich ook emotio- neel beter. Langzamerhand raakt de maat- schappij doordrongen van het feit dat naast IQ tegenwoordig ook een steeds hoger EQ wordt vereist. Door met andere kinderen op te trekken, leren zij sociale vaardigheden, waarmee zij als volwassenen in teamverband kunnen werken. Vrolijke kindergezichten tijdens de toespraak van wethouder de Leede tijdens de start van het project 'Spelen Activiteiten In clubhuizen, op het consultatiebureau, in de peuterspeelcentra en op de vier basisscho- len in Oost zal in de komende maanden op verschillende manieren aandacht worden besteed aan het project 'Spelen'. Zo is er bij voorbeeld op 14 mei een spelenkermis georga- niseerd, bestemd voor alle kinderen uit Oost. (zie vervolg op pag. Oost Reporter

Oostreporter | 1997 | | pagina 1