'Gemotiveerde mensen steken handen uit de mouwen' Fit-Plus soort supermarkt voor fit en gezond. T0JA TABOR D0MMEL Een bijzonder aanbod voor Oosterlingen TEXTIEL - MODE De speciaalzaak voor al uw lingerie Fietsherstellersbedrijf 't SCHUURTJE jaargang 2 nummer 4 Eerste Wijkveiligheidsassistenten actief Door Chrit Wilshaus Mehmet Demiryuek en Anneke Groeneweg zijn onlangs al schilderend hun carriere als wijkveiligheidsassistenten begonnen. De twee Schiedammers behoren tot een groep van zestig stadgenoten die een Melkert-I baan hebben gevonden - of zullen vinden - in het kader van het wijk- en buurtbeheer. Oost Reporter Schiedam Oost en Nieuwland krijgen als eerste wijken in de Brandersstad een eigen Wijkserviceteam. In Oost zal gewerkt worden vanuit het voormalige onderkomen van de bewonersvereniging aan de Franklinstraat; in Nieuwland vanuit de Albardastraat, naast de Magnalia Dei'kerk. "Om alvast aan teambuilding te doen - voordat de eigenlijke opleiding van start gaat - zijn we begonnen met het opknappen van de locaties, zoals hier in Nieuwland", aldus Ruud van Egten, begeleider/ coordinator van het Wijkserviceteam in Oost. Daarbij staken ook Mehmet, Anneke en collega begeleider Fred van Leemput de handen uit de mouwen. Van Egten: "Voordat de Wijkveiligheids assistenten daadwerkelijk aan de slag gaan, krijgen ze eerst een opleiding, gevolgd door een stageperiode. Gedurende deze tijd zullen ze nog niet in uniform op straat aanwezig zijn. Dat komt daarna. Wijkveiligheids assistenten die daar wel oren naar hebben, worden in staat gesteld binnen twee jaar het diploma Beveiligingsbeambte te behalen. Gemotiveerd Mehmet Demiryuek (26) jaar volgde een technische opleiding en was vervolgens enige jaren op een machinefabriek werkzaam. Doordat dit werk voor hem lichamelijk te zwaar werd, moest hij hier een punt achter zetten, en kwam hij enige tijd via uitzendbureaus aan de kost. Het Bureau Werk Scholing van de gemeente Schiedam adviseerde hem te solliciteren op e£n van de Melkert-I banen. Mehmet is super gemotiveerd en hoopt deze baan te kunnen gebruiken als springplank om verder te komen op de arbeidsmarkt. "Ik wil *4 heel graag in de beveiliging gaan werken, na een aantal jaren actief te zijn geweest in een Wijkserviceteam". Spierpijn Anneke Groeneweg werkte in het verleden via verschillende uitzendbureaus en wilde weer graag aan de slag. "Toen de mogelijkheid te solliciteren op een baan als Wijkveiligheids- assistent ter sprake kwam, ben ik daar gelijk op ingesprongen. Dit leek mij een ideale kans opnieuw de arbeidsmarkt op te komen." "Ik weet nog niet precies wat ons te wachten staat, maar een bezoekje aan Kralingen - waar de Wijkveiligheids- assistenten al enige tijd werkzaam zijn - heeft mij geleerd dat ik de komende tijd rekening zal moeten houden met wat extra spieipijn, vanwege het vele lopen." Volgens Ruud van Egten zal het werk van de wijkonderhoudsmedewerkers en -veilig- heidsassistenten de leefbaarheid in de wijk ten goede komen. (Adverturial) Voorkomen is beter dan genezen Omstandigheden en gedrag bepalen in belang- rijke mate of je gezondheid beter of minder is en of je langer of korter leeft. Dat komt uit een onderzoek waarop Karien Stronks op 16 april aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam is gepromoveerd. Aan de omstandigheden kunnen mensen alleen samen wat doen, maar je gedrag kun je zelf veranderen. Volgens de onderzoekster is een slechtere gezondheid voor een belang- rijk deel het gevolg van roken, veel alcohol- gebruik, gebrek aan lichaamsbeweging en overgewicht. Professor dr.P.J.Koudstaal (ook Erasmus Universiteit) waarschuwt dat ongezonde leefgewoonten tot het dichtslibben van de bloedvaten in de hersenen kunnen leiden en daardoor een beroerte veroorzaken. "Niet roken en je bloeddruk in de gaten houden. Je moet zorgen dat die bloedvaten, waar je een heel leven mee moet doen, gezond blijven." Rolando Pereirra, manager van Fitness- centrum Fit-Plus kan zich goed vinden in die waarschuwingen. Zijn instituut, dat gevestigd is op het adres Schoolstraat 1 (op 5 minuten lopen van de Koemarkt) wil op dat punt een bijdrage leveren. Hij zegt:" In onze huidige maatschappij van bewegings- armoede en overconsumptie is het noodza- kelijk deze verworven 'rijkdom' te compen- seren. Gezond ouder worden is in onze tijd geen gemakkelijke opgave." Perreira, geboren Kaap Verdiaan, is op z'n tiende naar Nederland gekomen. Hij doorliep Mavo en Havo en voltooide een beroepsopleiding als chemisch laborant. Maar zijn sportieve vrijetijdsbesteding (verschillende gevechtssporten en body building) deed hem besluiten van die hobby z'n vak gemaakt. Na een aantal opleidingen is hij achtereen volgens enkele jaren mede- werker op een sportschool in Rotterdam geweest, heeft hij met een compagnon een sportschool in Maassluis opgericht en sinds 1992 is hij "eigen baas" in Schiedam. Trots laat hij de Oost Reporter zien hoe hij eind 1991 begon met verbouwen en toont hij de ruimten: een grote zaal goed geoutillerd met allerlei fitnesstoestellen, een daarachter gelegen ruimte voor allerlei groepslessen, ruimten met sauna, zonnebank en massage en tenslotte de koffiekamer. In de fitness- ruimte hangt een foto van hem uit zijn actieve tijd als bodybuilder: een indrukwek- kend glimmend gespierd lichaam. In zijn gewichtsklasse was hij regelmatig winnaar van grote prijzen. Net als in supermarkten en in de trein hebben ook Fitnesscentra te maken met spitsuren en daluren. Hij zou graag zien dat mensen uit Oost, die in de gelegenheid zijn en wat aan hun gezondheid willen werken, eens in de Schoolstraat langs komen om kennis te maken met de vele mogelijkheden van het instituut en de goed opgeleide medewerkers. In samenwerking met de Oost Reporter heeft Fit-Plus een kennismakingsprogramma samengesteld. De kennismaking met Fit-Plus wordt op de dinsdagochtenden 3 en 10 juni gehouden. Het programma ziet er alsvolgt uit: 9.30-10.30u combi-callanetics (demonstratie-les Rolando) 10.30-1 l.OOu koffie 11.00-11,30u rondleiding en demonstratie onderdelen 11.30- 12.00u voorlichting over voeding dieet-advies De deelnemers kunnen in de maand mei gratis inhaken op de demonstratieles en zich laten testen voor een persoonlijk gericht trainingsprogramma. Het is mogelijk hiervoor tijdens de kennismaking een afspraak te maken. Voor mensen uit Oost, die gebruik maken van de daluren stelt Fit-Plus aantrekkelijke kortingen in het vooruitzicht. bloemenhuis van der Welle Franselaan 298 Rotterdam tel. 010-4155786 415367 GRILLROOM "geen kwantiteit maar kwaliteit" OIO - 473 32 26 HONDEN TRIM SALON Snackbar de KROON 7 dagen per week geopend Franselaan 212 Rotterdam Tel. 010 - 415 32 57 f#- Boertiaavelaan 75 3112 LD Schiedam tel. 4152672 alle voorkomende bloemwerken speciaal adres voor horeca, scheepvaart en kantoren bruidsbouquetten graftakken- en kransen STEAK HOUSE SHOARMA Oversohiesedwarsstraat 27 Uw bestelling v.a. f 20,- binnen 30 min. gratis thuis bezorgd. (bezorgen doen we vanaf 16.00 uur) wenst alle oosterlingen een goed 1997 in januari geven wij 15 korting op een trimbeurt Wij behandelen op afspraak Haal- en brengservice Buys Ballotsingel 78 b, 3112 JE Schiedam 010 - 462.68.78 Oostsingel 33 3112 GC SCHIEDAM tel. 010 - 4267076 Openingstijden: Maandag l/m vrijdag: 9.00 - 19.00 uur Zaterdag: 10.00 - 17.00 uur Milkshake's Voor al uw snacks en sale's Salades Div. belegde broodjes Div. soorten vets en vapakt ijs Div. frisdranken Wij leveren ook voor feestjes, partijen en bedrijven, enz.

Oostreporter | 1997 | | pagina 5