Nieuwbouw Amperestraat en omgeving te koop Dansles op de Aleidaschool BER NUM De Kippehut fADOlCUE Zult u het niet vergeten? Heerlijke zelfgemaakte patat kunt u bij Ton en Anja eten! Graag tot ziens bar Lorentzlaan 1 Schiedam tel. 4624808 Snack Lorentzlaan 3 tel. 010 462 48 08 diverse afhaalmaaltijden vers gegrilde kippen eigengemaakte patat elke week aanbiedingen Oost Reporter jaargang 2 nummer 4 Door: Marina Mont6 Wie langs de Van Swindenstraat/Edisonstraat en de Amperestraat loopt, ziet dat veel panden zijn dicht getimmerd en gemetseld. Tegen het verschijnen van deze krant zal zelfs al voorzichtig met de sloop daarvan zijn begonnen. Het schiet op! Even een korte voorgeschiedenis: In het voor- jaar van 1996 besloot de gemeente, na lang aandringen van de bewonersvereniging, toch uiteindelijk stadsvernieuwing te gaan plegen op deze locatie. Wethouder Adri Reijnhout zag tijdens een rondwandeling hoe nodig dit was. Zoals wel meer het geval is, vormde het gebrek aan financiele middelen het struikel- blok. Het Stadsvernieuwingsfonds neemt drastisch af, waardoor steeds minder geld voor stadsvemieuwingsprojecten beschikbaar is. De gemeente heeft, anticiperend op deze ontwikkeling, besloten om een samenwerkings- verband tussen publieke en private partijen op te richten, waardoor meer geld ter beschikking komt om projecten, die anders tussen wal en schip dreigen te vallen, toch te realiseren. Dit samenwerkingsverband heeft de illus- tere naam: 'De Vernieuwde Stad' gekregen. Inmiddels geen onbekende naam meer in de wijk. De Vernieuwde Stad bouwt namelijk op dit moment een studentenhuisvesting op het terrein van de voormalige gymzaal aan de Franklinstraat. Nadat de opdracht was verleend, is De Ver nieuwde Stad begonnen met het verwerven van de panden. Dit proces is nagenoeg afgerond. De huurders zijn zoveel mogelijk begeleid en geholpen bij het vinden van andere woon- ruimte. Begeleiding en controle op dit proces heeft plaatsgevonden in de werkgroep, die bij aanvang is gestart. Aan de werkgroep nemen deel huurders en eigenaren, bewoners vereniging, De Vernieuwde Stad en Gemeente. In deze werkgroep is tevens het architectenbu- reau Geluk en Treurniet, op voordracht van bewoners en bewonersvereniging,geselecteerd. Dit architectenbureau heeft op woensdag 9 april j.l. een Voorlopig Ontwerp gepresenteerd aan de werkgroep. Voor het merendeel werd hierop door de bewoners gunstig gereageerd. De bedoeling is om 30 woningen en een winkelruimte te bouwen. Het geheel bestaat uit twee blokken, waarin opgenomen zijn: 1 x 5-kamer appartement 6 x 4-kamer appartement 4 x 3-kamer appartement 1 x commerciele ruimte 3 Ox bergingen De prijzen zijn vanaf 198.000,- V.O.N, (eigen grond). Bewoners uit 'Oost', die interesse hebben in dit nieuwbouw plan, moeten dit schriftelijk kenbaar maken aan De Vernieuwde Stad. Deze aanmeldingen worden op volgorde van binnenkomst behandeld. Adres: De Vernieuwde Stad b.v. Parkweg 11 3119 CA Schiedam, Tel. 010 - 273 09 47. In juni/juli zal De Vernieuwde Stad b.v. een brief versturen aan de vorige eigenaren die het 'eerste recht' krijgen om een nieuwe woning in dit 'Stadsvernieuwings- gebied' terug te kopen. De voormalige huurders van dit gebied krijgen het 'tweede recht'. Gegadigden, die schriftelijk interesse hebben getoond, hebben tenslotte het 'derde recht' van koop. Vervolgens (indien nodig) wordt ermee geadverteerd. De verwachting is dat in het 4e kwartaal 1997 met de bouw aanvang genomen zal worden. Karlijn Krijger, leerling in de hoogste groep van de Gravin Aleidaschool aan de Buys Ballotsingel 108 in Schiedam Oost gaf nu zelf eens les: Dansles! Dansen was voor haar al lang een favoriete bezigheid. Dinsdag 22 april gaf Karlijn een presentatie over dansen aan haar klasgenoten in groep 8. Tijdens die spreekbeurt liet zij allerlei attributen zien, die bij het stijldansen worden gebruikt. 's Middags gaf Karlijn een dansdemonstratie in het speellokaal van de dependance van de Aleidaschool, daarbij krachtig en enthousiast begeleid door haar dansleraar, Ger v.d. Velden van instituut Meyer et Fils. Hij was speciaal voor de gelegenheid naar de Gravin Aleidaschool gekomen. Marlijn met haar dansleraar tijdens de demonstratie op de Gravin Aleidaschool Na de demonstratie van diverse stijldansen mochten de klasgenoten van Karlijn zelf aan de slag met de eerste voorzichtige pogingen tot een foxtrot. Het ging niet iedereen even gemakkelijk af, maar door de inspirerende aanmoediging van Ger v.d. Velden overwon- nen de kinderen al snel hun "drempelvrees" en even later was heel groep 8 geestdriftig rondjes aan het draaien in het speellokaal. Tot slot kwam discodansen aan de orde. Dat ging de meeste leerlingen heel wat beter af! Bij een glas limonade en een koek werd nog even nagepraat en gedanst. Voor de Gravin Aleidaschool was het weer een praktische invulling van een beleid dat ze daar hebben en dat gericht is op het benutten van de eigen veelzijdigheid, de eigen inbreng en de eigen persoonlijkheid van elk van de leerlingen. (Vervolg van pagina 1) Spelen de toekomst tegemoet De kinderen zullen verder gestimuleerd worden mee te doen met Jeugdland in de meivakantie, de spelmiddagen in de buurt- huizen en om op 21 mei te komen naar de speelgoedbeurs in Kindercentrum De Triangel. Daarnaast staan een aantal voorlichtingsbijeenkomsten op het programme Een daarvan zal dieper ingaan op de vraag hoe kinderen aan het spelen te krijgen zijn. Bovendien zal een videoband verkrijg- baar zijn, waarop het zelfde thema aan de orde komt. De data waarop de verschillende activiteiten zullen plaatsvinden, staan nu nog niet vast. Belangstellenden wordt daarom aangeraden de aankondigingen in de huis-aan-huisbla- den goed in de gaten te houden, of om zelf te informeren bij de deelnemende instanties. Participanten Initiatiefnemers van het project 'Spelen' zijn: de vier basisscholen in Oost - Sint Jan, Peperclip, Gravin Aleida en Singelschool - in samenwerking met het Wijk-en Buurt- beheer en de Dienst Spiort en Recreatie, het consultatiebureau, Kluphuis Oost en last but not least Kindercentrum De Triangel. Ook de Goudse Stichting Spel en Opvoedingsvoor lichting heeft een bijdrage geleverd. Overigens komt dit project nog voort uit de werkgroep Schiedam Oost Gezond. De werkgroep is weliswaar opgeheven, maar een aantal organisaties heeft besloten om sommige activiteiten voort te zetten. Op 28 mei a.s. wordt het project met een daverend feest afgesloten. Nu het zonnetje nog! bakkerij □ok voor horeca en bedrijven kapsalon farouche Iangesingelstraat98b 3112 ee schiedam tel. 0104733216 FRANSELAAN 292 - TEL 415 34 76 ROTTERDAM P.K.O. LAAN 105 - TEL 426 76 86 SCHIEDAM Met adrts voor modeme en gotdt iumroerecrging voor hem en haar

Oostreporter | 1997 | | pagina 8