In dekking voor Midas Dekkers. Fusie tussen Schiedamse scholen. Theater Straattekenen in Oost Adverteren doet verkopen Bel 462 36 89 jaargang 2 nummer 4 Oost Reporter Derde ronde: „Milieu in Schiedam." Door: Ronald Loch In het dienstencentrum De 4 Molens vond op woensdag 9 april de derde ronde van 'Milieu in Schiedam, onderwerp van gesprek.plaats. De avond was, met 150 belangstellenden, druk bezocht. Wethouder Bart de Leede vatte de kernpunten en achtergronden van deze milieuavond kort samen. Ook gaf hij in het kort weer wat er bij de eerdere bijeenkomsten als voorstellen naar voren gekomen waren. Deze voorstellen, zoals de prijs voor de netste straat, extra fietsenstallingen en een Retourette-achtige voorzieningen, werden deze avond verder in groepen per wijk besproken. Een ironische en kritische kijk op de Natuur en het Milieu van bioloog Midas Dekkers zette menigeen in het publiek te denken. „Laat een kind een tekening maken over de Natuur en je krijgt een tekening met bomen, vogels en allerlei andere mooie dingen." stelde Midas. „Vraag je aan datzelfde kind een tekening over Milieu te maken, dan tekent deze auto's met uitlaatgassen en fabrieken met grote schoorstenen." Volgens Midas Dekkers kunnen wij daaruit de volgende conclusie trekken: „Alles wat met Natuur te maken heeft is mooi, alles met Milieu lelijk." Menige pijlen werden op de ambtenaren afgevuurd, zij waren het die het Milieu uit hebben gevonden. Hij vind dat hij al te vaak zijn neus heeft gestoten tegen het ambtelijk apparaat. Maar hoopte toch dat deze bijeen komsten de ambtenaren en de bewoners van Schiedam dichterbij elkaar zouden brengen. College van B W De voorstellen, die in twee eerdere bijeen komsten door de inwoners van de verschillende wijken naar voren gebracht waren en uitge- werkt waren, werden besproken.Het publiek werd per wijk in vier groepen verdeeld, waarin men de uitgewerkte voorstellen besprak en eventuele op- of aanmerkingen kon maken. Deze konden aan de voorstellen worden toegevoegd, waarna het aan het College van Burgemeester en Wethouders kan worden voorgelegd. Het zogenaamde brainstormen over het verdere invullen van de verschillende plannen bleef uit, want er werd te vaak gediscussieerd over de kleinste dingen. Waarna Midas Dekkers terecht opmerkte dat: „Mensen willen zeuren." Zeuren over hondepoep. „Maar een honde- drol is voor een hond niets anders dan bood- schap; een grote drol is een heel verhaal en een kleintje een gedicht." meent Midas. Actief meedoen Bart de Leede vindt niet dat de mensen zeuren. „Het is belangrijk dat de bewoners van Schiedam meedenken over en meewerken aan het Milieu." Als het College in September van dit jaar positief over de voorstellen besluiten, kan de uitvoering van de milieuplannen U interesse Bel dan met bureau Milieu: telefoon 246 56 91. Leerlingen zijn zeer tevreden. Door: Ronald Loch Op 18 april j. I. was het dan zover. De innige band die in het verleden was ontstaan, tussen de Basisscholen De Vlinder en de St. Janwerd in het Schiedamse stadhuis in een huwelijkse fusering vastgelegd. Meester Marco enjuffrouw Astrid gaven elkaar rond half twaalf het ja-woord. 'Hunkinderen stonden verkleed als bruidjes en bruidegommen met erebogen geduldig te wachten, totdat het kersverse bruidspaar naar buitenkwam. Er werd een zelfgemaakt lied ten gehore gebracht. Hierna werd in de molen 'de Nieuwe Palmboomeen feestje gegeven. De molen kon bezichtigd worden en er was een goochelaar/buikspreker uitgenodigd om de kinderen te vermaken. Rond drie uur was het gezellige feest voor de kinderen voorbij en konden de grote mensen gaan feestvieren. A\ |ii(T/^>iiv:ii'i1]i^lTilllli.^dlliiilililHlliLfllllllil'i(///lllllViillllIlnkil Heeft u een klus? Bel de Klussendienst van de Stichting Servicewinkel: 245 01 69 of 473 77 73 et is bijna Koningin- nedag. Tegen die tijd bloeit mijn Oranjegevoel altijd weer op. En dit jaar wel op een heel bijzondere manier, want het Koninklijk Huis staat ter discussie. Zoals Van Agt en Wiegel onder het eten een nieuw kabinet in elkaar knutselden, is er nu een groepje individuen dat onder het genot van een maaltijd en een glas Oranjebitter de risico's bespreekt van het leven onder een Koning. Ze zijn zo bang dat het volk Willem Alexander niet zal pruimen dat ze alvast mistige "wat-dan-wel" spelletjes zitten te spelen. Ik vertrouw mannen niet helemaal en die al helemaal niet. Willem Alexander is voor mij de uitzondering die de regel bevestigt en veel vrouwen voelen gelukkig met mij mee. Het Comite "Vrouwen voor P.W.A." kan op mijn steun rekenen. Dat moest ik even kwijt. Ik kon eveneens mijn oren niet geloven toen ik onlangs de raadsleden over de A4 hoorde. Ze vielen allemaal over wethouder Hafkamp heen. Hij bleek daar echter niet niet het minst van onder de indruk te zijn en voelde zich zelfs gesteund in zijn beleid. Met grote gretigheid had hij zich gestort op een minimum-variant voor een nieuwe, altijd door Schiedam afgewezen, rijksweg door Midden Delfland. De "tot hier en niet verder"-variant zou de rijksweg op maaiveld door het buitenstedelijke recreatiegebied voeren (dag vogels, dag bloemen) en tussen de verder opgeschoven buitenwijken van Schiedam en Vlaardingen zou het verkeer een tunnel in gaan. Sportwethouder Hafkamp dacht er ook nog voetbalvelden aan over te houden. FC Bal Op Dak tegen FC Knudde. Alle fracties steunden een motie waarin het oude standpunt nog eens fijntjes opnieuw geformuleerd werd: Schiedam wil dat de weg helemaal de grond in wordt geboord. Al geruime tijd ondergaat de gemeente- lijke organisatie een cultuuromslag. Dat begon een paar jaar geleden met het instel- len van een prijs voor de gemeentelijke dienst met het vrouwvriendelijkste beleid. De prijs werd verbonden aan 8 maart, Wereldvrouwendag. Dat 8 maart dit jaar op een zaterdag zou vallen, kon iedereen al ver van te voren zien aankomen. Maar de ambtenaren - nog steeds vooral mannen- hadden het te laat in de gaten. Te druk met zichzelf. Ik wil van mijn plekje bij het Museum weg om op mijn nieuwe standplaats van meer waarde te kunnen zijn. U weet wat ik bedoel. Op mijn nieuwe plaats wil ik zien hoe het verder gaat met het "Hemaplein". Tot nu toe heb ik dat eerlijk gezegd niet kunnen volgen. Bij de inspraakdiscussie over de binnenstadstoekomst moest het maar liever niet gaan over het Hemaplein, want daar zou een aparte avond over komen. Nu is die avond dan geweest. In zaal Beatrix werden twee bouwplannen gepresenteerd waarvoor het gemeentebestuur al lang geleden een Programma van Eisen had vastgesteld. Judith Boertjens, voorzitter van GroenLinks, (let op haar!) was verbijsterd en meende dat hier nu niet bepaald De Koninklijke Weg was bewandeld. Beatrix draaide bedroefd haar portret om en pinkte een traan weg. Als goedmaker heeft het publiek intussen mee mogen denken over een naam voor het nieuwe theater. Wat denkt u van het Koningin Willem-Alexandertheater? Dan kunnen we gewoon op 30 april Koningin- nedag blijven spelen. Het leven is theater, ook voor een koning. Aleida Op Koninginnedag gelukkig mooi weer, zodat het jaarlijks straattekenfestijn door kon gaan. De kinderen kregen dikke stukken krijt verstrekt, waarna het tekenen kon beginnen. De ene maakte gebruik van de ruimte op het plein, de andere hield het bij kleine paneeltjes ter grote van een straattegel. De mooiste creaties onstonden. Het plein leent zich er uitstekend voor. Mooie nieuwe tegels en ruimte plenty. Om 11 uur werd het afgesloten en volgde de prijsuitreiking in de kantine van het Nieuwe KluphuisIedereen werd onthaalt op limonade en mocht een prijs uitzoeken, want ieder kind was winnaar in zijn klasse.

Oostreporter | 1997 | | pagina 9