MARKT Opzoomervirus staat toe! Bibliotheek in Oost gaat dicht Zomer in Oost De Van Leeuwenhoeckstraat schoner en gezelliger. BIan ken's wmm *««M I - m M ■"-mi m»:m mmm a Snackbar de KROON 7 dagen per week geopend Wij Ieveren ook voor feestjes, partijen en bedrijven, enz. Franselaan 212 Rotterdam Tel. 010 - 415 32 57 De scholen hebben hun deuren gesloten, de bloembakken staan er mooi bij en de straten lijken steeds stiller te worden. Veel Oostbewoners lijken hun koffers te pakken en voor een tijdje elders te genieten van de zomer. Deze Oost Reporter staat weer bomvol leuke, interessante en signalerende arti- kelen. De thuisblijvers hoeven zich niet te vervelen want in Oost valt altijd genoeg te beleven. Zo lezen we op pagina 3 dat er een echte heks woont. Ook hebben we een markante projectleider in de wijk. Belangrijk is te weten dat wethouder Adri Reijnhout en Tweede kamerlid Remy Poppe zich sterk maken voor de ontwikkelingen in Oost. Uiteraard leest u ook weer over Oost van toen, het verhaal achter een straat en het Ecoteam. Vrouwe Aleida, het Gehark van Wark, Ditjes en datjes en nog veel meer. Veel leesplezier! De volgende Oost Reporter zal eind augustus/begin September verschijnen en zal geheel in het teken staan van het nieuwe onderkomen van Kluphuis Oost. Uitgave van de Stichting Wijkkrant Schiedam julil997 Jaargang 2 nunimer 5 In deze krant o.a. Remy Poppe in Oost Een heks in Oost Gehark van Wark TramPlus-trace gekozen De aanhouder wint Heeft Oost straks de mooiste kerk? Door Chrit Wilshaus Filiaal Oost van de Openbare Bibliotheek zal hoogstwaarschijnlijk vanaf 1 augustus voor- goed haar deur sluiten. Hoewel het college van burgemeester en wethouders hierover nog een definitieve beslissing moet nemen, ziet het er niet naar uit dat Lorentzlaan 6 open blijft. Totdat de nieuwe bibliotheek op het Stadserf in gebruik wordt genomen, kunnen bewoners uit Oost terecht op deftlialen in Zuid of in Nieuwland. Ouderen die slecht ter been zijn worden in de gelegenheid gesteld gebruik te (blijven) maken van de boek-aan-huis-dienst. Binnenkort worden de gebruikers van de bibliotheek in Oost per brief van alle veranderingen op de hoogte gesteld. Behalve voor het lenen van boeken was het filiaal aan de Lorentzlaan vooral een ontmoe- tingsplek bij uitstek voor buurtbewoners. Bibliotheekdirecteur Aart J. Tijhof hoopt dat degene die tot nu toe aan de Lorentzlaan hun leeshonger stilde in de toekomst de weg naar het Stadserf zullen weten te vinden. Ook als het gaat om elkaar te ontmoeten en een praatje te maken. "De nieuwe bibliotheek aan het Stadserf krijgt namelijk op de eerste etage een 'huiskamer' die uitermate geschikt is voor dat doel. De 'huiskamer' is in feite een half ronde wand waarbinnen een groot aantal rotan stoelen staan. Verder worden er zitjes en een grote, ouderwetse cafeleestafel geplaatst, waaraan allerlei kranten en tijd- schriften kunnen worden gelezen." Internet "Op de tweede etage komen de Jeugdafde- ling en het studeergedeelte. In Iaatst genoemde ruimte komt een ovale tafel te staan, voorzien van twintig werkplekken. Verder komen hier tien computers te staan. Naast het raadplegen van de catalogus van de bibliotheek, zijn deze com puters ook geschikt voor het gebruik van CD-Rom en Internet. Wie liever niet aan de grote tafel wil zitten, zal terecht kunnen aan den van de vele kleine tafeltjes." Door Bobby Scheepe In onze oh zo grauwe straat, stond in de lente een ieder paraat met bakken en planten aan beide kanten. Gezamenlijk aangebracht al die kleuren, wat een pracht. Zo kreeg onze straat het licht met een oh zo zomers aangezicht. Dit gedicht van de heer Speyer uit de Van Leeuwenhoeckstraat geeft een leuke, frisse start aan dit artikel. Samen met onder andere zijn vrouw vormde Speyer tevens de inspira- tiebron om zijn straat voor deze zomer aan te pakken. Opknapbeurt voor zomer 1997 Het filiaal van de bibliotheek aan de Lorentzlaan Walvis De Jeugdafdeling mag zeker niet onvermeld blijven. "Wat hier gelijk in het oog springt is de enorme gestileerde walvis. "Verleden jaar hebben wij met meerdere bewoners van de Van Leeuwenhoeckstraat, ook wel bekend als het poepstraatje, het plan gevat om voor de zomer van 1997 de straat een goede opknapbeurt te geven. Het gun- stigste moment zou na IJsheiligen zijn omdat dan het weer geschikt is om jonge plantjes in de grond te stoppen. Een aantal bewoners van Van Leeuwenhoeckstraat die deelnamen aan de opknapbeurt en geholpen hebben met de plaatsing van de bloembakke en geholpen Halleystraat 48 - Schiedam Telefoon 010-4 266527 Milkshake's Voor al uw snacks en safe's Div. belegde broodjes - Div. soortcn vers en verpakt ijs Div. frisdranken Oost Reporter btoemen-en plantenhandel Het adres voor al uw bloemwerk Wij bezorgen uw boodschappen i/ thuis SNELDUSSINGEL164 3112 RC SCHIEDAM TEUEFOON 010 - 426 86 03 TELEFAX 010 - 426 86 33 Zie vervolg op pagina 8 Zie vervolg op pagina 4

Oostreporter | 1997 | | pagina 1